Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 11. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Friedrich Nietzsche:
Naše země se stala právě tím monstrem, proti kterému chtěla původně bojovat.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Párové duše
(01. 02. 2019, 2929x)
Co se děje kolem nás?
(03. 12. 2018, 2037x)
Celý svět pohlédne vzhůru
(02. 12. 2018, 1924x)
Shrnutí toho, co je
(16. 01. 2019, 1842x)
Věřte
(09. 01. 2019, 1822x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Ohalo II
ze dne 30.07.2004, autor článku: Mivel

Komentář ze dne: 28.08.2004 06:46:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - nomad (@)
Titulek: Mnoho povyku pro nic
To Mivel: Tak tohle bych za neetický fujtajblový zásah neoznačil. Nebo bylo účelem článku trefit se do překladatelky?

Komentář ze dne: 28.08.2004 13:51:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Mivel (mivel_2003@volny.cz)
Titulek: Správně
Ano, komentář byl zamýšlen jako cílené rýpnutí do paní Hany Evans. Jako pokus dostat někoho takhle bláznivého do přímého dialogu. Žel, po něšťastné úpravě Jiřího se z Ohala II stalo naprosto plytké a zbytečné plkání. Archeologie není exaktní vědou, ale nesmysly hlásané touto dámou jsou zjevně nepřiměřené. Ano, ženy svého času ovládaly rozsáhlá území. Nakonec Amazonky máte doložené i archeologickým nálezem jejich hrobů. Ale čekat, že nějaká střelenka tu bude hlásat nesmysle a já budu mlčet, to chcete trochu mnoho. Cesta hledání má jenom jednu formu. Dialog! A pokud je dialog omezovám je to špatně. Asi nejsem takový negramota, abych nepoznal, kdo je překladatel a kdo autor. Ale pokud někdo musí tvar "paní či slečna Valpurga" osekávat na autorka, tak to není v pořádku. Tak to prostě je!

Komentář ze dne: 28.08.2004 14:36:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JiHo (@)
Titulek: Re: Správně
Ach jo, už zase - jenže Valpurga NENÍ autorka, tou je Carol P. Christ, takže zásah šel vedle... Opakuji to už potřetí!!! Překladatelka se může ztotožňovat s obsahem článku z části, nebo úplně, ale stejně uvedená tvrzení pochází od Carol P. Christ. Takže tu můžeme debatovat, ale těžko se nám ozve autorka toho překládaného článku.

Komentář ze dne: 28.08.2004 15:02:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JiHo (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Kult Bohyně a dnešek
Tak dobrá, diskutujme. Pokud existovala Atlantis, tak takové nálezy jako v Ohalu II nejsou vůbec překvapivé (překvapivé snad je, že se zachovaly). Vím, že se někteří autoři snaží situovat Atlantis do Středomoří, ale to mi osobně nepřipadá pravděpodobné. Tam bych předpokládal spíš odvozené kultury, založené těmi, co se z Atlantidy zachránili. Takže si můžu o Krétě myslet cokoliv, ale určitě to nebude kolébka vší civilizace, ani kolébka kultu Bohyně. Mimochodem, záleží na tom? Současný kult Bohyně je stejně o něčem jiném, je mnohem víc o vyrovnání ženského a mužského principu a určitém "změkčení" našeho tvrdého a jednostranně mužského světa. Jiří

Komentář ze dne: 28.08.2004 16:46:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Valpurga
Titulek: Kreta
Mily Mivele, odpoved je prosta, nechapu vydani clanku jako zavazujici me povinnosti odpovidat na reakce na nej. A v souvislosti s tim Ti (nebo Vam?, ale rada si potykam) dekuji za uprimnost: “komentář byl zamýšlen jako cílené rýpnutí do paní Hany Evans”. Opravdu nemam v teto dobe potrebu poustet se do rvacek za “vyssi” pravdu, snazim se zustat pritomna a vnimat alespon svoji osobni, vnitrni pravdu. V dobe, kdy Tva reakce vysla, me sice pozlobila svou aroganci a agresivitou, ale zaroven jsem ocenila zajimave a hodnotne informace o Ohalu.

Komentář ze dne: 28.08.2004 16:47:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Valpurga (@)
Titulek: Kreta
...Skutecnost je nejblize Jirkovu komentari: clanky jsem v dobe vire prekladala z knihy od akademicky, vyucujici na prednich universitach v USA (odtud duvera) Carol Christ. Prala jsem si inspirovat zeny k navsteve Krety, at uz te, kterou organizuji s kolegyni, nebo z jejich vlastni iniciativy. Nejde mi nutne o data a historicky meritelna fakta, jde mi o ducha myslenky: prijedte si procitit intuitivne, o cem tyto nalezy (silova mista atp) vypovidaji… Diky za podnet k premysleni, Hanka Evansova (Valpurga)

Komentář ze dne: 28.08.2004 23:24:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Mivel (mivel_2003@volny.cz)
Titulek: To už stačí
Je skoro jedno, zda je Valpurga autorkou nebo překladatelkou (mimochodem to tykání rád přijmu). O to tady vůbec nejde. To není ten problém, který mě rozčertil. Nejde ani o to, zda zemědělství vzniklo tady nebo tam. To by bylo na hodně dlouhou debatu. Mimochodem na Ohalu II jedna věc chybí, kočka. No snad se ještě najde. Jde o to, že došlo k zásahu do textu. Po té úpravě už Valpurga nemohla jednoznačně poznat, na koho vrčím. Jiří, v dobré víře si zcela změnil charakter textu. To ti nepřísluší. Pokud je autor článku hlupák, který nečte články do konce, pak je to jen jeho věc. Ztrapní se? Jeho problém. Max můžeš upozornit na něco co je podle tebe chybou. Ale ne to měnit a hovořit pak o etice. Navrhuji toho nechat. Prostě jsi mi zkazil krásnou "provokaci".:-)))

Komentář ze dne: 29.08.2004 17:58:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Mivel (mivel_2003@volny.cz)
Titulek: Tak nevim
Tak nevim, jsme usmířeni, nebo ne?

Komentář ze dne: 29.08.2004 18:30:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JiHo (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Tak nevim
Doufám... ;-)

Komentář ze dne: 20.01.2007 18:37:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - nandin (nandin@email.cz)
Titulek:
Informace, že zemědělství existovalo již dříve než před třinácti tisíci lety je jistě významná (nikoli nová), nečetl jsem článek paní, či slečny Valpurgy. (za zkomolení se omlouvám), ale domnívám se, že hovořit o prvenství v používání zemědělství je zavádějící. Objev zemědělství nebyl přeci učiněn jen poprvé a jen jedenkrát. Že to někde bylo o mnoho tisíc let později ani v nejmenším onu „událost“ nezmenšuje, naopak je to důkaz toho, že když se jednou něco dobrého vymyslí, nelze zabránit aby se to nestalo znovu. Jde vlastně o důkaz evolučně správné strategie.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
23. 11. 2021:

Vojenský analytik Jaroslav Štefec: "Evropa se chová naprosto nelogicky a pod tlakem Spojených států se energeticky čím dál více odřezává od Ruské federace. Snaží se vytvořit podmínky, za kterých by v podstatě donutila Rusko, aby buď výrazně omezilo, nebo ukončilo dodávky energetických zdrojů do států Evropské unie. Podle mého názoru proto, aby mohlo vedení Evropské unie začít tvrdit, že problémy, které vznikly v souvislosti s energiemi, s nedostatkem plynu, s nedostatkem paliv a výhledově i s problémy kolem jaderné energie, jsou čistě vinou Ruské federace.
Budou to chtít svést na Rusko, které tlačí do situace, kdy mu v určitém momentu nic jiného nezbude, než se začít chovat racionálně a ukázat, že plnění dohod za každou cenu, když do vás kopou, nemusí být nutně atributem, který by platil na mezinárodním poli.
"

Celý článek...


21. 11. 2021:

Profesor RNDr. Ivo T. Budil, Ph.D., DSc.: "Jestliže se představitelé nastupující vlády velmi ostře a nekompromisně po celou dobu pandemie vymezovali vůči opatřením zaváděným odcházející vládou a nejevili nejmenší snahu o kooperaci a vstřícnost, je jasné, že míra komunikace a porozumění mezi nimi bude minimální. Jak záhy nová vláda pocítí, byla to velmi neprozřetelná a krátkozraká politika, která se obrátí proti ní samotné. Ukazuje se, že právě sestavená vláda nemá žádný konkrétní plán a bude improvizovat. Není ji třeba litovat, je pouze škoda, že to bude stát další životy a zdraví našich občanů..."

Celý článek...


17. 11. 2021:

Sociolog profesor Jan Keller: "Jakmile se situace z jakéhokoliv důvodu vyhrotí, politici se stanou bezmocní, rozhodovat začnou generálové. NATO a v jeho závěsu Evropská unie dělají vše pro to, aby k tomu došlo v Rusku. Blíží se Vánoce, v televizi se budou vysílat sváteční pohádky. Snad dají i Šíleně smutnou princeznu. Tam je hezky vyloženo, jak vznikají války, na které vždycky doplácejí především ti v podhradí. Kupodivu bez ohledu na to, kterou ze stran volili."

Celý článek...


16. 11. 2021:

Vidlák: "...Tož tak milí rusobijci. Mluvíte o zvěrstvech Rudé armády, stavíte pomníky náckům a zatím konta v našich bankách pěkně odtékají tam někam za Bajkal. Správný pražský kavárník si musí povinně odplivnout kdykoliv slyší slovo Putin a český politik musí povinně ničit diplomatické vztahy s Ruskem, ale ono je to úplně jedno. Kdo na to má, ten už je tam za Moskvou pěkně zaháčkovaný. A nemá žádné obavy ze své investice. Tahle to je. I kdybyste se uvztekali a zrušili všechny ruské válečné hroby, tak se nic nezmění.  Protože stabilní podnikatelské prostředí a předvídatelná vstřícná politika je v Rusku a ne v Bruseli."

Celý článek...


10. 11. 2021:

Docent Radim Valenčík: "Úspora úředníků začíná zvýšením počtu ministerstev. Je to cesta… Do pekel...
Je to spíše pátá kolona než pětikoalice. Mám dojem, že jejich „PATŘÍME NA ZÁPAD“ znamená „PATŘÍME ZÁPADU“, protože JE koupili a ONI nás prodali...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!