Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 01. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Paul Kingsnorth :
Obávat se, že po kolapsu současné civilizace se dostanou k moci psychopaté, je omyl. Ti nám už přece dávno vládnou!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2622x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2487x)
Zaměření se na odpuštění
(15. 02. 2018, 2128x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2095x)
Sto jedna dní
(27. 02. 2018, 2076x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Neutěšený stav většiny hledajících
ze dne 06.08.2004, autor článku: Vacek Jiří

Komentář ze dne: 06.08.2004 16:58:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Meezek (@)
Titulek:
Lidé znají slovo svoboda. Je samozřejmě interpretováno mnoha způsoby a je specificky interpretováno naší myslí. Mluvím o tom fenoménu, který výrazně odliší přirozené a intuitivní chování malého dítěte od člověka vzdělaného, logicky uvažujícího. Je naprosto přirozené, že máme velmi odlišné názory, životní postoje, charakter, cíle. Tak lidská mysl pracuje a v daném okamžiku právě je. Mysl se mění a mění se vše, co s ní souvisí. Pokud začneme pracovat s názory druhého člověka s úmyslem, že se nám jeho myšlenkový vzorec vůbec nelíbí, říkáme jedno jediné. Mé myšlení je správné, pravdivé a tvé chybné. Je to zvláštní. Co jsou to myšlenky, kde vznikají. Přikláním se k názoru, že jsou skutečně navýsost virtuální a tvárné. Poté ovšem naprosto upírame základní právo svobodné vůle a stáváme se tyranem

Komentář ze dne: 06.08.2004 17:10:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Meezek (@)
Titulek:
Nakonec bych "moudře" neřešil neutěšený stav hledajících. Neboť jakýkoliv pokrok druhých je nám samotným k ničemu. A otázkou také zůstává, co je to pokrok ? Něco, za co budeme odměněni, povýšeni, pochváleni ? Není nakonec hodnocení vlastního duchovního pokroku kláda ve vlastním oku, pastí hravého ega a mylnou formou ? Byli Ježíš, Budha, Osho namyšlení egoisti ? Cesta, která je založená na cvičení, četbě, meditaci je hromada dalších břemen. Je uchopitelná myslí, ale je něco na konci ? Co je tam ? Nikdo z těchto tří mistrů nenapsal jedinou knihu. Vše je zprostředkováno jejich žáky. Neboť slova mají úžasnou schopnost produkovat tvary a formy. Těch je ve viditelném světě habaděj. Proč další ? Popisuji co cítím, neodpovídám a nepolemizuji. Cesty se dříve nebo později střetnou ve stejném bodě.

Komentář ze dne: 06.08.2004 20:01:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Calarien (calarien@seznam.cz)
Titulek:
Ačkoliv nemohu tvrdit, že bych vždy souhlasila s každým slovem Michala Müllera, tak zato mohu tvrdit, že mi očerňující článek pana Vacka opravdu hnul žlučí. Pan Vacek odsuzuje pana Müllera jakožto rychlokvašku, jakožto člověka zahlceného vlastním egem, ale nechť si nejdříve zamete před vlastním prahem a podrobí bližšímu zkoumání vlastní ego. Kdyby to jeho bylo zcela v pořádku, nesálala by z jeho vět taková zloba a zášť. Zkrátka káže vodu a pije víno. A věta: Není důvodů proč bychom měli uctívat hmotu v jakékoli podobě včetně matky Země, ta mě dostala úplně. Vyplývá z ní, že se tedy nemáme starat ani o životní prostředí, jež nás obklopuje. Takže až se tady budeme jednou dusit vlastními splodinami, bude pan Vacek jistě opakovat svá moudra o vědomí Já jsem a vklidu meditovat. No, uvidíme.

Komentář ze dne: 06.08.2004 21:31:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: K reakci J.Vacka na článek M.Müllera
Emociální stav druhého člověka lze nejlépe rozpoznat v jeho přítomnosti i když i takové počínání je velmi problematické vzhledem k mechanismu projekce. Velmi snadno se totiž může stát, že své pocity nebo emoce "připíšeme" někomu jinému. Byl jsem při tom, když pan Vacek četl Míšův článek a musím říci, že jsem z něj necítil žádnou zlobu ani zášť, o kterých Calarien píše. Spíše údiv. Hovořit o emociálním stavu někoho pouze na základě četby jeho textu, považuji za velmi zavádějící, pokud autor své emoce přímo nepojmenovává.

Komentář ze dne: 09.08.2004 07:29:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JiHo (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Staré proroctví
Exituje jedno dávné prorocví, dávající naději právě pro dnešní dobu:Další pokrok lidstva bude moci přijít teprve tehdy, až se "duchovní moudrost Východu spojí s rozumem Západu".Tato slova opravdu stojí za zamyšlení, protože člověk má tělo i ducha a za obojí má zodpovědnost. Je tu jak Matka Země tak i Nebeský Otec, bez lásky a úcty k nim oběma míříme do slepé uličky.

Komentář ze dne: 10.08.2004 12:52:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Láska?
Copy: Svůj byt propůjčujeme ke společné meditaci 4 x týdně. O duchovní námaze spojené s vedením meditací a rozpouštěním negací hledajících a následném vyčerpání nemluvě. A hle: „Ono to chce víc lásky“. Při tom nic z toho neděláme, protože bychom to museli. Na rozdíl od mnohých se tím „neživíme“. No proč ne? Když to dělají, tak třeba prostě proto, že je to baví a sebeuspokojuje.

Komentář ze dne: 10.08.2004 13:18:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal Müller (lisieux@centrum.cz)
Titulek: Penize
Napadla me takova otazka: Copak je spatne, brat za takovu pomoc penize? Ja myslim, ze ne. Tento nazor podle me pochazi z nekterych duchovnich tradic, ale v soucasne Evrope neni podle meho mineni vzdy vhodny. Casto podle me plati: "Kdyz si za neco zaplatim, tak si toho i vice vazim."

Komentář ze dne: 10.08.2004 13:28:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Penize ještě jednou
Tak na to má i Bible dvě odpovědi: 'Zadarmo jste dostali, zadarmo dávejte' a 'Hoden je dělník své mzdy' Je fakt, že západ hodnotí zboží podle ceny, ale je tomu tak vždycky? Vidím to tak, že když už, tak i ta cena by měla být přiměřená. Což je v dnešní době také vzácný případ.

Komentář ze dne: 10.08.2004 20:19:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JiHo (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Tak nevím...
Prý je tento článek křížovou výpravou na ego (podle J.Š). Něco se mi ale nezdá - cituji: 'Pak se stává, že třeba na seminářích se účastníci všude cpou před námi, nezdraví a podobně. Přátelský vztah mistra si vykládají jako rovnost, která nevyžaduje úctu ani vděčnost. Právě naopak. Místo aby duchovní pravdy uplatňovali na sebe, slouží jim jako prostředek kritiky na druhé i na mistra, kterého ztotožňují s tělem. Neuvědomují si, jaký poklad se jim nabízí v jeho duchovním, vnitřním vyzařování a tak jím pohrdají.' V protikladu k tomu - znal jsem osobně manžele Tomášovy. Ti se velice bránili, když je někdo nazval učitely nebo mistry. A přitom to byli nějací učitelé! Jak to tedy s tou křížovou výpravou na ego je?

Komentář ze dne: 10.08.2004 22:47:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Tak nevím...
Také jsem znal osobně manžele Tomášovi; byl jsem u nich na obědě:-) Jednou jsem se dokonce zastával jednoho Mílina výroku před panem Vackem. Nicméně myslím si, že bránit se oslovování "mistře" a přitom jako mistr vystupovat je poněkud rozporuplné. Takový postoj podle mě zabraňuje plnému užitku žáka z mistrova mistrovství, kterým je odhalená záře Boží, jež z mistra "sálá". Navíc dávat do protikladu tvrzení proti úryvku, který je vytržený z kontextu, mi připadá poněkud zavádějící a neseriózní.

Komentář ze dne: 11.08.2004 15:57:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Tak nevím...
Máš možná pravdu, Pepo, mohlo to být rozporuplné. Pořád o o sobě tvrdit, že nejsme mistři a přitom to duchovně i podvědomě vyzařovali. Je strašně těžké to hodnotit. Dnes jsem četl promluvy Mistra Serapise Beye, kde psal o zdravém vztahu mistra a žáka. Myslím. že na tom není nic špatného. Jen je ale moc těžké nalézt "ideálního" mistra a "ideálního" žáka. Většinou to tak není a v takovém případě jsou si mistr a žák navzájem žákem a mistrem. Jeden druhému otevírá Já jsem a žák zase něco zrcadli mistrovi z jeho osobnosti. Oboje je myslím stejně důležité. Vždyť se často praví, že žák je vizitkou mistra. Krásný den, přátelé.

Komentář ze dne: 11.08.2004 17:51:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jiří (@)
Titulek: Re: Re: Tak nevím...
Skutečný guru není ten, kdo si tak nechá říkat. Je to ten, jehož osobní život i vyzařování způsobuje, že "učí příkladem". Nemá zapotřebí dovolávat se úcty, není na té úctě závislý. Touha po uctívání a obdivu je projevem ega. Nebo se pletu? Co je špatného na tom, že manželé Tomášovi říkali, že nemají žáky, ale přátele? Jaký rozpor by v tom měl být? Konec konců i Ježíš řekl apoštolům "nenazývám vás učedníky, ale přáteli..."

Komentář ze dne: 12.08.2004 08:12:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Tak nevím...
Souhlasím s tebou, Jiří. Nemám osobně nic proti tomu, když si někdo chce říkat mistr. Je to jeho svobodné rozhodnutí. Problematické potom ale může být, když se úcty k mitrovství dovolává. Mě napadá, že to může být touha po vlastním sebepotvrzení si svého mistrovství.

Komentář ze dne: 12.08.2004 08:12:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Tak nevím...
Souhlasím s tebou, Jiří. Nemám osobně nic proti tomu, když si někdo chce říkat mistr. Je to jeho svobodné rozhodnutí. Problematické potom ale může být, když se úcty k mitrovství dovolává. Mě napadá, že to může být touha po vlastním sebepotvrzení si svého mistrovství.

Komentář ze dne: 13.08.2004 06:32:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Tak nevím...
Ježíš řekl: "Já jsem světlo, pravda, život."-Nebo tak nějak, myslím. Také "Já jsem dveře - kdo jimi nevstoupil, nikam nevstoupil". Také apoštoly "zkoušel" když se ptal, za koho jej mají. Podle Tvé logiky byl Ježíš namyšlený egoista!

Komentář ze dne: 13.08.2004 06:34:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Tak nevím...
Ježíš řekl: "Já jsem světlo, pravda, život."-Nebo tak nějak, myslím. Také "Já jsem dveře - kdo jimi nevstoupil, nikam nevstoupil". Také apoštoly "zkoušel" když se ptal, za koho jej mají. Podle Tvé logiky, Jiří, byl Ježíš namyšlený egoista!

Komentář ze dne: 13.08.2004 06:58:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jiří (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Tak nevím...
Ježíšovými výroky bychom tu mohli šermovat donekonečna a každý by si našel nějaký, kterým by zaštítil svoji pravdu. Mimochodem, ten citát má být 'Cesta, pravda a život...'

Komentář ze dne: 13.08.2004 19:35:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím...
Jistěže bychom zde mohli Ježíšovými výroky "šermovat" do nekonečna:-), nicméně já s tím nezačal...

Komentář ze dne: 13.08.2004 08:51:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Tak nevím...
I kdyby to Ježíš řekl, dá se to vyložit i bez egoistického podtextu. Jen to nevztahovat jen na osobu Ježíše ale na sebe, jako návod k cestě: Já jsem cesta: Cesta je ve mě (v tobě...), v ničem a v nikom jiném. Já jsem pravda: Pravdivé je to, co je moje (tvoje...), co je ve mě (v tobě...) a co je ze mě (z tebe....). Já jsem život: tady mě teď nic nenapadá....

Komentář ze dne: 20.01.2006 00:47:03     Reagovat
Autor: [IP: 195.91.64.54] - uprimny hladajuci (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím...
Já jsem život: tady mě teď nic nenapadá.... Vedomie ja som ozivuje hmotu je teda nasim zivotom

Komentář ze dne: 14.08.2004 13:12:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jiří (@)
Titulek: Já jsem cesta...
Ježíš byl především vtělená Láska Boží a v tom kontextu se ta věta dá napsat i takto: "Láska je cesta, pravda a život."

Komentář ze dne: 15.08.2004 16:29:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - spirit (@)
Titulek:
Naozaj to vyzerá,že vodu káže a víno pije.Nechajte ho piť až sa opije a bude mu z toho zle.A čo s tým egom?Je súčasťou každého z nás.To ono obsudzuje druhých za ich názory.To ono závidí,že niekto druhý rozumie veciam lepšie než ono.Nerozumie lepšie,len inak.To ego sa bojí,že áno.Preto závidí aj keď nemusí a odsudzuje.Dá sa zbaviť závisti?Aj podvedomej?Nerozumiem.Neviem to vysvetliť.Mám to niekde na prahu vedomia, ale netuším ako to odtial dostať.Nič!, niekto to dokáže za mňa,prečítam si to alebo budem o tom počuť a budem vedieť,že je to to čo som chcel povedať.Aspoň toto je nevyhnutelné.

Komentář ze dne: 30.08.2004 15:45:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jasmeen (tao.yin@seznam.cz)
Titulek: :o))) Coze?!
To je sice moc hezké, ale není radno mluvit o stezce slovy jako zlo, očišťovat, pokora... Všechno plyne jen z našich myslí - pokud mysl integrujeme, nebudeme sami systémem integrováni. V Tantře, hermetismu i jinde se tvrdí - "Ty jsi Bůh" Ego je ego, ale milující ego je pořád jen ego...

Komentář ze dne: 19.12.2004 01:07:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Svahadji (Svahadji@seznam.cz)
Titulek:
Když se tu tak zmiňuje Ježíš, tak mě napadá podobenství na Pepu Š. - Jidáš

Komentář ze dne: 23.11.2005 16:14:59     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: To je hustý
Vacek sklízí jen, to co zasel. Chtěl jsem to komentovat ještě jinak, ale "mistr" Vacek nestojí ani za to sprostý slovo.

Komentář ze dne: 23.11.2005 18:18:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan alias Lev Tygr (@)
Titulek: Ano, Vacek sklizi co zasel
Charakterizoval bych to asi tak, ze pan Vacek ve svych "zivotopisech" prekrocil vsechny mozne a predstavitelne hranice slusneho chovani. V plne sile zacal plivat sve jedovate sliny pomluv na manzele Tomasovi az po jejich smrti, driv si to az tak moc nedovolil. Takovou ostudu a takovou moralni primitivnost tzv. "duchovniho" cloveka lze snad omluvit jen jeho stareckou demenci. Jeho knihy patri doslova - diky teto jeho sproste amoralnosti a duchovnimu kupceni za ucelem zisku - do oblasti literarniho braku. Kdyby nebyl tak stary, mel by byt za takove pomluvy postaven tento samozvany "sat-guru" a pred soud.

Komentář ze dne: 23.11.2005 18:21:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re: Ano, Vacek sklizi co zasel
Pospíšile....jsi to ty???? ;-)

Komentář ze dne: 23.11.2005 18:30:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@ Jan)
Titulek: Re: Re: Ano, Vacek sklizi co zasel
ne, ne, ne, .. fakt to nejsem ja. .. je to jen ironie (z me strany).

Komentář ze dne: 23.11.2005 18:32:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re: Re: Re: Ano, Vacek sklizi co zasel
No, proto, oni stejně asi Pospíšila už ukamenovali :-D nebo ne?

Komentář ze dne: 23.11.2005 18:41:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Ano, Vacek sklizi co zasel
.. pan Vacek je fenomen ostudy .. ale mozna je to jen dalsi "duchovni" sarlatan jakych je v svete a v tehle branzi co obchoduji s duchovnosti mnoho. Kazdopadne by si cesi nemeli nechat libit jeho urazky Tomasovych - to pan Vacek uz trochu prestrelil. Z jeho pameti mam pocit moralniho povlu toho nejhrubsiho zrna. At ho v tom jeho "prechodu" (od nekam nekam) ochranuji spolecne lev i tygr. Bude to moc potrebovat. (FUJ !!!!)

Komentář ze dne: 23.11.2005 21:09:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Važme si češtiny
ne, ne, ne, .. fakt to nejsem ja. .. je to jen ironie (z me strany). Čeština je zcela úžasná řeč... "jsi to ty" - "fakt to nejsem já" je toho důkazem... (odpověď by měla být "fakt nejsem Pospíšil", ale "fakt to nejsem já.... Kdo to tedy je?).

Komentář ze dne: 23.11.2005 21:26:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - karel (@)
Titulek: Re: Važme si češtiny
.. to je tvuj koan

Komentář ze dne: 23.11.2005 21:39:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Važme si češtiny
Své koány mám vyřešené, tenhle je jeho (Jana, který tvrdí, že to fakt není on - v první osobě jednotného čísla "já"). Ale dík za upozornění, Karle.

Komentář ze dne: 24.11.2005 14:34:00     Reagovat
Autor: [jindra] - Jindřich Chmelař (Jindrich.chmelar@seznam.cz)
Titulek: Re: Ano, Vacek sklizi co zasel
Nepochybne si kazdy sklidi co zasel, ale proc na to takhle reagovat? Tahle vase reakce mi silne pripomina hazeni shnilych rajcat nebo kamenu na pranyrovaneho cloveka. kdyz sel Jezis na golgotu, taky tam bylo plno tech kteri si do nej jeste kopli a plivli si na nej, jako by nebylo dost, ze ma byt ukrizovan. Kazdy, kdo hlasa neco o sklizeni ovoce by se mel sam mrknout na to, co sam zaseva.

Komentář ze dne: 24.11.2005 17:34:40     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Ano, Vacek sklizi co zasel
Pane Chmelaři, nesmíte věřit všemu co si kde přečtete a co kdo napíše. Co když po kristusovi házeli růže, polibky berete za plivance a žádostivá laskavá pohlazení za kopance? Mistr Vacek taky nikomu nenadává a nezlolaje. Proč to překrucujete?

Komentář ze dne: 24.11.2005 18:16:33     Reagovat
Autor: [jindra] - Jindřich Chmelař (Jindrich.chmelar@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Ano, Vacek sklizi co zasel
Reagoval jsem na prispevek, ktery mi proste pripada jako kdyz se nekdo prida k davu hazicimu kameny na odsouzeneho. Nemam snahu nic prekrucovat, pouze reaguju na to, co vidim. A jestli si pletu polibek s plivancem, to v tomhle pripade nedokazu skutecne posoudit. Zrejme nechapu neci smysl pro humor a vyjadreni lasky bliznimu. Kdyz nekdo napise: "Takovou ostudu a takovou moralni primitivnost tzv. "duchovniho" cloveka lze snad omluvit jen jeho stareckou demenci. Jeho knihy patri doslova - diky teto jeho sproste amoralnosti a duchovnimu kupceni za ucelem zisku - do oblasti literarniho braku." , skutecne v tom nedokazu videt to laskave pohlazeni. Kazdy zde prezentuje sve nazory a postrehy, jakepak prekrucovani?

Komentář ze dne: 24.11.2005 18:22:29     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Ano, Vacek sklizi co zasel
Tak zkuste pohlednout na to celé z druhého břehu. Vždyť i u pana Vacka je smysl jeho "kritiky" úplně stejný. Zkuste používat stejný metr na každého jednoho bez ohledu na to, zda je pán nebo kmána uvidíte. Nebo se řídíte rčením "co je dovoleno pánovi, není dovoleno volovi"?

Komentář ze dne: 25.11.2005 12:01:40     Reagovat
Autor: [jindra] - Jindřich Chmelař (Jindrich.chmelar@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ano, Vacek sklizi co zasel
vyse zminenym rcenim se neridim, kazdy ma stejne pravo na cokoli, a kazdy zato sklidi presne to, co ma. O tom neni pochyb. Z druheho brehu pohlednuto, pozbyva cela diskuze seriozni smysl :-) a bylo by to asi takove, jako kdyby si dva kamosi jen tak ze srandy nadavali na verejnosti a v duchu by se chechtali tomu, jak jsou ostatni pohorseni a jak nad nimi ohrnuji nosy. jinak co se tyka kritiky od pana Vacka, ta mi osobne prijde dost neobjektivni a demagogicka, a to hlavne tim, jak za vsim vidi postranni umysly a "vysilani signalu". Prijde mi, ze to vysilani signalu vidi jen on a az po tom, co ho nekde napise si ostatni reknou, ze by to tak mohlo byt, pripadne, ze to tak skutecne je. Na druhou stranu, kdyz ctu "kritiku" od vas, tak krome toho, ze se smeju a rikam si, ze ten Auro je fakt pako a ze to prehani, tak mi prijde, ze zbytecne urazite druhe lidi, kteri vas zpusob pohlazeni nechapou :-)

Komentář ze dne: 25.11.2005 12:41:39     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Pohlazení
ANo, je rozdíl, hladí-li jemná ruka někoho, kdo ruce používá jen na utírání zadku a hladí-li hrubá a drsná ruka kameníka, dřevorubce. Myslíte, že dřevorubec neumí něžně pohladit? Akorát je problém, že ta drsná mozolnatá ruka dost škrábe a je těžkopádná. Měli bychom za to dřevorubce zavrhovat?

Komentář ze dne: 25.11.2005 12:57:27     Reagovat
Autor: [jindra] - Jindřich Chmelař (Jindrich.chmelar@seznam.cz)
Titulek: Re: Pohlazení
Rozhodne nezavrhovat

Komentář ze dne: 25.11.2005 13:02:20     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Pohlazení
:flowers:

Komentář ze dne: 25.11.2005 13:12:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Pohlazení
:flowers:

Komentář ze dne: 25.11.2005 17:07:17     Reagovat
Autor: [pralesAlík] - prasalík A.T. (prales@quick.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pohlazení
:flowers:

Komentář ze dne: 23.11.2005 19:05:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hawken (@)
Titulek:
Nedoporucime "mistrovi" Vackovi aby taky tuto konverzaci vydal ve svych pametech i s jeho komentarem ?

Komentář ze dne: 23.11.2005 22:03:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Vackovy paměti, etc.
To on, z nedostatku jiných témat, jistě udělá i bez naší rady... Alespoň doposud tak činil, jak se dalo.

Komentář ze dne: 23.11.2005 20:58:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - hananel (hananel@centrum.cz)
Titulek: problém
problém vidím v tom, že v každém z nás je zakotvena tendence poučovat druhé. Alespoň v určité fázi duchovní cesty. Osobně mě velmi krkají všichni Majitelé Pravdy, kteří se snaží, byť v dobrém, přesvědčit ostatní, že tahle metoda či cesta je zrovna ona a ta nejlepší. Za opravdu pokročilého osobně považuji každého, kdo moc nemluví (to třeba já nejsem), ale uznává, že každý má naprosto individuální pozici ve směru svého hledání. Že každý má ten svůj kurzor jinde v prostoru, že každý má nárok na svou vlastní mystiku. Mluvím obecně a vůbec nemusím mít pravdu -z hlediska kohokoli jiného.

Komentář ze dne: 23.11.2005 21:34:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re: problém
Ano, sousedův Baryk je pokročilý...dokonce bez vlasního kurzoru. :-)

Komentář ze dne: 23.11.2005 21:47:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: problém
Dotkl jsi se - asi nechtěně - zcela zásadní otázky: Zda-li mi ta má mystika funguje. A to je právě ta zakopaná sekera války. Sám si nejsem jist, takže hledám někoho, kdo by se mnou souhlasil a tak mi de-facto potvrdil mou pravdu. POkud ale naleznu někoho, kdo mi můj úsilím vydobytý názor začně rozleptávat, nedejbože navíc i smyslupně rozebírat a ukazovat jeho nedostatky - stane se pro můj názor, a tedy i por mne samého, nepřítelem číslo jedna. Pak už ale nejde o onen názor, jse o potření všech "jiných" názorů, které by mohly dokazovat, že ten můj není zcela jedinečně dokonalý... Prostě Džihád. Avšak veškerý takový boj z mé strany pouze prezentuje, že já sám svému názoru nedůvěřuji plně, nejsem si jím jist, a proto se musím stavět do pozice jeho obrany... Dojdou-li argumenty, přichází na řadu invektivy... A zbytek je v souních análech.

Komentář ze dne: 23.11.2005 21:55:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: problém
... jejky, tolik překlepů, v tak málo slovech... a k tématu ještě - nejlépe "vydokonalím" svůj názor tak, že se pokusím pohanět a rozcupovat názory jiných, tak, aby nakonec jediný bez šrámu zůstal ten můj... - případná diskuze se zakazuje, diskuzní fóra uzavírají, na dopisy se neodpovídá, a tak dále. Příkladů známe přehršle, i na našem malém písečku s koncovkou .cz... B)-

Komentář ze dne: 20.01.2006 00:36:29     Reagovat
Autor: [IP: 195.91.64.54] - uprimny hladajuci (@)
Titulek:
pana Vaceka osobne nepoznam ani ma jeho osobnost ako taka nezaujima, necital som jeho zivotopis ale co som cital su jeho knihy ktore su prakticke a napriklad jeho Bozsky zivot mi velmi velmi pomohol v duchovnom vyvoji. Je len jedem mistr tym je BOH sam iba on vam moze pomoct a aj vam pomoze, problem ludi je v tom ze jeho pomoc a ani BOHA nechcu .Mistri na zemi vas mozu k tomuto Bohu len nasmerovat nic viac. EGO je vedomie ktore nie je samim sebou-zije v otroctve tela a mysli ,tento klam treba rozpoznat VEDOMIM. Ale pozor AJ KED sme vedomim nie sme neomylny ani dokonale mudry ci dobry, nasa osobnost sa zasadne nemeni. A v tom je ten problem ano mnohy su vedomim ale ostavaju vedome v otroctve tohto sveta.Jezisovo Moje kralovstvo nie je s tohto sveta ich nezaujima. A potom vedu zabomysie vojny o slovicka aj v takychto diskusiach. Tymto prispevkom sa nechcem nikoho dotknut a kazdemu prajem len to najlepsie,slova su nedokonale a lepsie ako tony slov je uprimne chcenie zit s Boho

Komentář ze dne: 20.08.2013 10:26:22     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: hmm
Z odstupom casu ked si clovek prejde niektore veci tak dojde k zaujímavym zaverom.Napr.p.Krutina epigon p.Vacka dosiel po case praktikovania atmavicary k tomu,ze "štastny ař jsou všechny bytosti světa" je len nevedoma mantra prevzata od Tomášových. Chudak este asi neotvoril buddhovo ucenie aby zistil,ze ono tá "nevedoma" mantra sluzi k tomu,aby sa clovek najprv mravne precistil :-)

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!