Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 11. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Hercule Poirot, detektiv:
Víte proč nás mají politici za idioty? Protože jsme je volili!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2942x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2534x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2487x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2376x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2235x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Átmavičára nebo lókavičára
ze dne 24.08.2004, autor článku: Vacek Jiří

Komentář ze dne: 23.08.2004 22:03:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Aha!
Soudě podle logiky redakce byl Marpa velký egoista, neboť, jak se lze dočíst v životopisu Milarepy, byl na svého nejhlavnějšího(!) žáka takřka v jednom kuse "opravdu rozlobený". Rovněž Šri Juktéšvar, který dokázal reagovat s "mrazivou lhostejností", jak píše Jógananda ve svém Životopise jogína, byl patrně velký egoista! V neposlední řadě Ježíš, když vyháněl obchodníky a penězoměnce z chrámu, tak jisto jistě činil ze svého ega, neboť kritizovat druhé se podle redakce nesmí a je to neduchovní! Prostě "osvícená" redakce Jitřní země ví vše nejlépe.

Komentář ze dne: 26.08.2004 09:42:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Re: Aha!
Marpa, Milarepa.... možná, že byli egoisté. Kdo říká, že ne? Jsou to jen knihy. Pouhé knihy. Ježíš v chrámu? Podobenství, symbolika. Zeptej se Vacka. Třeba ti to vysvětlí. :-)

Komentář ze dne: 05.09.2004 23:52:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - turija (turija@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Aha!
Rozlobenost nesouvisi se stupnem duchovniho dosazeni. a uz vubec ne s "egem". je to prirozena reakce mysli. jinak redakce je dle meho nazoru trochu precitlivela.

Komentář ze dne: 24.08.2004 05:44:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JiHo (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Učí pan Vacek příkladem?
Obraz, který svým článkem pan Vacek o sobě poskytuje, jaksi zpochybňuje výsledky jeho cesty a ty tisíce přečtených duchovních knih. Pokud jsem si všiml, tak článek Átmavičára jako únik se nesnaží odsoudit Átmavičáru jako takovou, spíš se na ni dívá z širšího pohledu a autor v článku vyjadřuje svůj názor a svůj pohled. Pokud by pan Vacek teď udělal totéž, bylo by to dobré 'učení vlastním příkladem'. Jeho článek tak ale na mne rozhodně nepůsobí. Navíc se mi vnucuje srovnání vývoje Východu a Západu: jak odmítnutí světa, tak totální připoutanost k vnějšímu světu - obě cesty vedly do slepé uličky. Hledání té 'zlaté střední cesty' tedy pokračuje. A osobně si myslím, že je to moc dobře...

Komentář ze dne: 24.08.2004 06:34:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - redakce (redakce@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Osvícení autoři?
Milý pane Šťastný, nikdy jsme neprohlašovali, že redakce je osvícená. Ovšem máme právo trvat na tom aby se autoři článků na Jitřní zemi obešli bez osobních výpadů. A zvlášť pokud autor článku chce být za osvíceného učitele považován. Ať si tedy čtenáři udělají obrázek sami...

Komentář ze dne: 24.08.2004 23:13:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - josef Šťastný (@)
Titulek: Re: Osvícení autoři?
Nedomnívám se, že pan Vacek by chtěl být považován za osvíceného učitele. On osvícený JE! A osvícený, na tom se myslím shodnem, opravdu nepotřebuje, aby se mu kdokoli klaněl nebo ho jinak velebil. Jestliže ukazuje na nesprávné chování vůči své osobě, je to dobré pro ty, kteří se k němu utíkají pro duchovní pomoc a podporu. I v buddhistických textech se opakovaně zdůrazňuje totožnost učitele s buddhou (např. Geše Rabten:Mahámudra, str.139). Proč to autoři těchto textů, kteří sami jako učitelé vystupovali, zdůrazňovali? Protože chtěli být považováni za osvícené učitele? Ostatně, Buddha Šákjamuni jednomu z prvních lidí, které potkal po svém probuzení, řekl, že je buddha - probuzený. Pravděpodobně další samozvaný učitel...

Komentář ze dne: 25.08.2004 12:42:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jiří (@)
Titulek: Re: Re: Osvícení autoři?
V protikladu s tím je Ježíšova reakce: A hle, přišel k němu jeden muž a řekl mu: „Dobrý mistře, co dobrého mám udělat, abych měl věčný život?“ On mu však řekl: „Proč mě nazýváš dobrým? Nikdo není dobrý, jen jediný – Bůh. Chceš-li ale vstoupit do života, dodržuj přikázání.“ (Mat.19,16-17) Citováno dle Bible kralické, protože v některých moderních překladech se tato část 'nehodí do krámu' a tak byla oproti originálu 'přeložena' zkresleně.

Komentář ze dne: 24.08.2004 08:40:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Šárí (@)
Titulek:
Pane Vacku, z vašeho článku je velmi dobře znát, že se má vaše ego opravdu čile k světu. Výsledky praktikování átmavičáry či podobné techniky by asi měly vypadat jinak?

Komentář ze dne: 25.08.2004 01:43:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re:
Popisy výsledků praxe átmavičáry, ale nejen jí, nýbrž celé jógy u pana Jiřího Vacka si může každý přečíst v jeho životopise "Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe" i jinde. Nevím, jak jinak by měly vypadat výsledky duchovní praxe.

Komentář ze dne: 25.08.2004 06:50:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Šárí (@)
Titulek: Re: Re:
No ano. Kniha může být krásná, a třeba i pravdivá do jisté míry. Ale je tu tento příspěvek pana Vacka a ten hovoří jasně. I ten příspěvek je výsledkem jeho duchovní praxe, protože každýv náš projev je součástí naší cesty. A můj názor je stále stejný, ego pana Vacka je živé a zdravé, což podle mně je v pořádku, ale podle praxe "umenšování ega" by to asi tak být nemělo. Nebo snad máte někdo dojem, že ten příspěvek psalo božské Já jsem?

Komentář ze dne: 25.08.2004 21:25:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Šárí, jsi zřejmě osvícený mistr, když bezpečně poznáš, kdo mistrem je a kdo není, neboť, jak říká Ramana Maháriši, mistra pozná bezpečně zase jen mistr. Na svůj názor máš pochopitelně právo.

Komentář ze dne: 26.08.2004 06:51:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Šárí (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Pane Šťastný, já nepsala nic o tom, jestli pan Vacek je mistrem nebo ne. Psala jsem prostě o tom, že má slušně vyvinuté ego. Je to samozřejmě jen můj názor, i když nejspíš nejen můj, jak tak koukám tady kolem. A nejsem osvícený mistr.

Komentář ze dne: 26.08.2004 09:08:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
A ty jsi osvícený mistr, když výše píšeš, že Vacek osvícený JE? Pokud nejsi osvícený mistr, jak jsi to tedy poznal?

Komentář ze dne: 26.08.2004 20:26:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Zete, podle toho, co jsem si od Tebe přečetl v dialogu s panem Kosem, osvíceného mistra poznat nejde, takže ať napíši cokoliv, bude to podle Tebe asi špatně. Takže nevím, jestli má vůbec cenu Ti odpovídat... Co máš tím osvícením vlastně na mysli? Myslíš tím dosažení stupně duchovního světla nebo sahadža samádhi? Mají tyto pojmy pro Tebe vůbec nějaký význam? Takže odpovídám: párkrát v přítomnosti pana Vacka a jednou v přítomnosti paní Míly Tomášové jsem spočíval jako sebe si vědomé bytí rozprostřené v prostoru. Možná namítneš, že to, co příjde zase odejde, máš pravdu, mé osvícení není trvalé, ale už vím, jaké To je. Tolik, co se týče mé "osvícenosti", když už jsi to chtěl vědět. Mimochodem, když sedím před panem Vackem a zavřu oči, vidím světlo. -A to se nedívám proti slunci:-)

Komentář ze dne: 26.08.2004 22:24:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Pokusím se vylíčit, o co mi jde. Popsal jsi ve své odpovědi svoji zkušenost, na základě které usuzuješ, že pan Vacek (pí. Tomášová) jsou osvícení, a že to, co jsi zakusil, je osvícení. Jak víš (jak ví Vacek, Tomášová), že je to osvícení? Světlo vidím, i když sedím sám. Viděl jsem ho při prvních pokusech o meditaci před lety. No a? Tak vidím světlo. To je jako něco?

Komentář ze dne: 27.08.2004 11:51:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Šárí (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Musím souhlasit se Zetem. Taky vidím v úplné tmě lecjaké světlo a světelné efekty. No a co? A mám pár zvláštních zážitků zmizení okolní reality, bezčasovosti, hlubokého štěstí. Bylo to pěkné, ale tak nějak to považuju za normální vedlejší efekty vyvolané zvýšením energetické hladiny pomocí reiki. Rozhodně to nevidím jako nějaké potvrzení mistrovství.

Komentář ze dne: 25.08.2004 21:36:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (@)
Titulek: Re: Re: Re:dodatek
Ale podle mě se šeredně pleteš. Jedním z úkolů učitele je poukazovat na chyby. To, jakým způsobem tak činí, je jeho věc. Nebo myslíš, že by se žáci ve škole něco naučili, kdyby učitelé neopravovali jejich chyby a jen jim říkali, jak je mají rádi?

Komentář ze dne: 26.08.2004 09:49:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Re: Re:
Po přečtení "tisíce duchovních knih", jistě není problém z načtených frází, formulací a popisů poslepovat další-nejednu "duchovní knihu". Vackovi knihy mohou vypovídat pouze o jeho sečtělosti, ale nic o jeho "mistrovství". A to o si Vacek opravdu myslí, že "výsledky" lze popsat? :-)))

Komentář ze dne: 26.08.2004 21:21:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Jistě jsi knihy pana Vacka důkladně studoval, že ho obviňuješ z plagiátorsví... Nicméně má zkušenost a zkušenost mnohých dalších (viz J.Vacek: Zázraky meditace,I. a II.díl nebo jeho životopis) je opačná. Např. Vackova kniha "Uzel vědomí", pojednávající o vazbě vědomí na tělo, nemá obdoby. Nikde jinde jsem se projednávanou tématikou nesetkal. Tu knihu považuji za geniální. O jasných návodech pro duchovní praxi ani nemluvě. Nevím, kde bych bez nich byl. Výsledky duchovní praxe samozřejmě popsat lze. Popisují je i mnozí další duchoborci. Např. většina přednášek pana Tomáše byla založena na popisu těchto zkušeností. Kromě toho: když už řeknu, že To popsat nelze, už To popisuji.

Komentář ze dne: 26.08.2004 22:52:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Nečetl jsem jedinou Vackovu knihu. Píšu o principu. Četl jsem Vackovi reakce zde (i Tvoje) a vidím, že srovnáváte s tím, co kdo jiný napsal nebo co bylo napsáno o něm. (Buddha, Ježíš, Mahariši) Imitujete, co jste si přečetli. Jiný příklad z článku - cituji: "Tentokrát zpochybňuje autor jedno ze základních tvrzení Ramana Mahárišiho, jednoho z největších mudrců všech dob:..." Mahariši byl jeden z největší mudrců všech dob? Japato Vacek ví? Soudí zase jen podle knih. Takových mudrců jako Mahariši jsou a byli tisíce. Jen se jejich texty nedostali do Evropy a jsou Vackovi neznámé.....

Komentář ze dne: 26.08.2004 23:50:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
To že napadáš pana Vacka z plagiátorství je psaní o principu? Kdyby jsi napsal, že na základě četby tisíců duchovních knih je možno jejich obsah "plagiovat", bylo by to podle mě psaní o principu. Ale když to říkáš adresně, o principu to není. Na tom, že Maháriši byl jeden z největších mudrců se shodlo více lidí (Tomášovi, swami Ramdas apod.). Myslím, že v duchovní oblasti, ostatně jako např. i ve vědě, platí určitá míra objektivity. Většina vědců se shodne na tom, že Einstein byl jeden z největších z nich.

Komentář ze dne: 27.08.2004 07:31:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Napsal jsem: "Po přečtení "tisíce duchovních knih", jistě není problém z načtených frází, formulací a popisů poslepovat další-nejednu "duchovní knihu"." Takže místo tvého "je možno jejich obsah plagiovat", jsem napsal "není problém... poslepovat další." To je jediný rozdíl. Nic o Vackovi. Dále jsem napsal: "Vackovi knihy mohou vypovídat pouze o jeho sečtělosti, ale nic o jeho "mistrovství"." Všimni si - "mohou být" - nikoli "jsou". A to platí obecně - v principu - na Vackovi to pouze ukazuji. Tomášovi ví o Maharišim to samé, co Vacek. Není tu ani osobní zkušenost s ním, jenom samé knihy. Takže mudr nebo pisálek? Navíc když znáš 5 mudrců z 1000, nemůžeš o nich prohlásit, že jsou z nějvětších. Ve vědě lze měřit a srovnávat. Duchovní oblast je subjektivní . Viz srovnání tvého a mého světla.

Komentář ze dne: 27.08.2004 07:59:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - eliška (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Nezdá se nám všem, že "souboj komentářů" se příliš svezl do podoby "Čí cesta, čí slovo, čí přesvědčení nebo argument je lepší a silnější"? Je dobré vyjadřovat otevřeně své názory, psát o své cestě, o svých zkušenostech, a zdá se mi, že na uplném začátku této "diskuze" byla právě touha jednoho člověka podělit se s ostatními u svou zkušenost a poznání. Pišme třeba "ano, toto je tvůj názor a vážím si tvé upřímnosti, ale já mám názor a zkušenost zcela odlišnou..."Trošku se popichujme, je to zdravé :-) . Politici se perou o moc, media nám servírují lživou reklamu a záplavy negativních zpráv, davy lidí se ženou za mamonem, nesundají masku přetvářky a neposlouchají vlastní srdce... zase (a vždycky) mi "zbývá" láska, respekt, úcta .... a kde jinde než mezi lidmi "duchovními"?

Komentář ze dne: 27.08.2004 08:27:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Eliško (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Ano, toto je tvůj názor a vážím si tvé upřímnosti, ale já mám názor zcela odlišný. My se s Pepou jen tak trošku popichujem. Je to zdravé :-)

Komentář ze dne: 27.08.2004 08:28:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Eliško
Omlouvám se, že jsem uvedl jako autora "Eliško". Posílám znovu: Ano, toto je tvůj názor a vážím si tvé upřímnosti, ale já mám názor zcela odlišný. My se s Pepou jen tak trošku popichujem. Je to zdravé :-)

Komentář ze dne: 27.08.2004 12:17:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - eliška (@)
Titulek: Re: Eliško
Díky Zete, rozesmál jsi mě a tohle odlehčení mi už tu fakt kapku scházelo.

Komentář ze dne: 09.09.2004 22:34:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Nic o Vackovi?
Ono také záleží na kontextu. Jestliže reaguješ obecnou větou adresně na něčí článek, z kterého ještě doslova cituješ, nejde podle mě o obecné tvrzení. Napadat někoho, jehož texty jsi ani nečetl, z plagiátorství poukazuje - obecně řečeno:-) - na... - doplň si sám. Co se Mahárišiho týče: napsal pár krátkých spisků. Tvá narážka na jeho pisálkovství pouze ukazuje, že nevíš o čem mluvíš.

Komentář ze dne: 26.08.2004 23:02:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zet (@)
Titulek: Pokračování
... Takže Vacek usoudil: Mahariši psal, takže je jeden z největších. Největších mudrců nebo největších pisálků? Kdo to posoudí? A jak to posoudí? K popisu "výsledků": ty vidíš světlo, já vidím světlo. Jak porovnáme, jestli je to stejné světlo? Jak porovnáme jeho barvu, intenzitu...? Jak porvnáme, jestli to už je osvícení nebo ještě ne?

Komentář ze dne: 24.08.2004 15:35:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jindřich Chmelař (jindrich.chmelar@seznam.cz)
Titulek: redakci
Je sice pravda, že článek pana Vacka ve mě vyvolal poměrně silnou reakci, ale to podle mě není důvod k tomu takové články neotiskovat. Když se mě něco dotkne, je to znamení, že tady nemám jasno a že musim víc pátrat a ptát se jak to teda je. A to, že v podstatě jenom články p. Vacka a Michala vyvolávají reakce je známka toho, že se něco děje. Je sice pěkné číst články plné lásky, které člověka povzbudí, ale nechat občas někoho rýpnout do vlastního vosího hnízda - podvědomí - je přeci velká výzva. Netroufam si posuzovat postoj, z jakého byl článek napsán, ale do vosího hnízda určitě rýpnul. Tak jsem chtěl jenom trochu zalobbovat pro ponechání možnosti zveřejnit i poněkud kousavé články.

Komentář ze dne: 24.08.2004 16:55:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - redakce (redakce@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Polemické čláky ano
Ale stejně by se autoři měli zdržet osobního napadání. Rozhodně užitečnější je konstruktivní dialog, než rohovnický ring...

Komentář ze dne: 26.08.2004 19:21:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jiří Vacek (@)
Titulek: redakci
Když napíši, že pan Novák nemá pravdu, že 1+1=3, není to osobní útok na pana Nováka, ale moje stanovistko, na které mám stejné právo jako pan Novák. Osobní útok by byl, kdybych napsal, že je zloděj a ještě jen tehdy, když bych neměl pravdu. Velmi dobře vím, jak to vypadalo za komunistů, kdy se smělo jen "konstruktivně" diskutovat a kritizovat. Chcete s tím znovu začínat? Měříte dvojím metrem. Pan Müller může napadat tvrzení Ramana Mahárišiho a moje a ještě nepoctivě bez uvedení jejich zdroje a to není osobní napadání? Navíc jde o věcné názory a ne o moje ego. K citovým výlevům jako jsou ty o mém egu, se uchylují jen ti, kterým věcné důvody chybí. Je-li něco osobní napadání, je to právě toto. Je příznačné, že vám v těchto případech nevadí.

Komentář ze dne: 27.08.2004 09:13:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - nomad (@)
Titulek: Re: redakci
Když napíšu, že 1+1=10, nemusím být ještě hlupák (ani egoista). Můžu třeba používat dvojkovou soustavu. Takže je to zase o pohledu na věc. :-) A co je to konstruktivní dialog? Doufám, že si opravdu nemyslíte, že jde o komunistický vynález?! Pěkně se o tom píše v Otázkách Milindových...

Komentář ze dne: 27.08.2004 12:55:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Štoural (@)
Titulek: Re: Jiří Vacek redakci
cit: "Osobní útok by byl, kdybych napsal, že je zloděj a ještě jen tehdy, když bych neměl pravdu." A když napíšu, že 'autor je nebezpečný pokrytec' a 'ne vůdce, ale svůdce' pak je to co? Věcná argumentace? cit: "Pan Müller může napadat tvrzení Ramana Mahárišiho a moje a ještě nepoctivě bez uvedení jejich zdroje a to není osobní napadání?" Ne tohle skutečně není osobní napadání, právě proto, že bylo napadnuto tvrzení 'átmavičára je cesta od začátku až do konce', zatímco na adresu autora, tedy v tomto případě Mahárišiho, nezaznělo ani slovo. Řekl bych, že dvojí metr má v ruce spíše Jiří Vacek, než redakce...

Komentář ze dne: 25.08.2004 18:25:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Meezek (@)
Titulek: Obarvená duchovnost
Láska se nedokáže poznat, soucit také ne, hluboké přátelství těžko hledá odůvodnění, srdce neumí mluvit, objetí a pohlazení se nemusí omlouvat. A to je dobře, moc dobře. Je úlevné, že jim schází "dokonalost" lidské mysli. Názory se mění, pravdy se kroutí, slova se motají v šíleném reji. To, co je neměnné a úchvatné je stálé a čerstvé. Proč se snažit porozumět něčemu tak jednoduchému jako je život ? Něco zmizí, rozpustí se a nezanechá stopy. Něco jiného, tajemného a živého tu zůstane na věky. Láska nevyžaduje ani úroky ani uznání. Je jí hodně, nekonečné nevyčerpatelné moře.

Komentář ze dne: 27.08.2004 01:51:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nocomment (@)
Titulek: Házení perel sviním :-)
Myslím, že přispívat na tento server je zbytečnost. Reagovat na výpady taky. Návštěvnost tohoto serveru je mizívá a zájem je především o témata typu Tantra nebo Nostradamova proroctví. Proč tedy utrácet čas a energii psaním sem? Ignorujete tento server! :-) PS: A důvody, že je třeba na něco reagovat neberu :-) Baj baj No comment

Komentář ze dne: 27.08.2004 13:20:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Šárí (@)
Titulek: Re: Házení perel sviním :-)
Aha, a proč teda reaguješ, když to jen utrácí energii a je to zbytečné? Neděláš si z nás trochu srandu?

Komentář ze dne: 27.08.2004 14:20:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Mike (@)
Titulek: Re: Re: Házení perel sviním :-)
No třeba reaguje proto, aby ukázal, že je nad věcí a ví, že utrácení energie ve světě a zvlášť na Jitřní zemi je hloupost a nevědomost. Je fakt, že kdyby nám nechtěl ten anonym něco dokazovat, tak by sem vůbec nepsal. A co je špatného na tantře a NOstradamovi? Sice jsem toho Nostradama nečetl, ale určitě existuje důvod, proč tady ten článek je :-)

Komentář ze dne: 30.08.2004 13:26:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rishi (@)
Titulek: Re: Re: Re:
No, opravdu jsem se velice pobavil přečtením všech komentářů. Děkuji A nezbývá nic jiného než zase jít dál........

Komentář ze dne: 19.12.2004 01:18:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Savahdji (Svahadji@seznam.cz)
Titulek: :))
Tak to tak pročítám a přemýšlím, zda to je komedie, parodie, či co. Už to mám - to je duchovní horor :)

Komentář ze dne: 08.01.2005 18:40:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jarča (astro.aura@tiscali.cz)
Titulek: Ještě jeden pohled
Vážení čtenáři, milí Hledající! Ráda bych se pokusila nastínit ještě jeden možný pohled na tento článek a tím také na osobnost pana Vacka. Neumím si vůbec představit, že jako matka svého dítěte bych chladně, nezaujatě a bez reakce přihlížela například tomu, kdyby učitel matematiky mou milovanou ratolest vážně a zaníceně učil špatně malou násobilku. S vědomím toho, jaké otřesné následky toto bude mít pro celé další chápání čísel dítěte, že je to naprosto vyloučí z možnosti dalšího rozvoje logiky a že základy pro celý jeho intelektuální život jsou tím položeny úplně špatně - bych se v první chvíli nepochybně jistě rozrušila a rozčílila a snažila se o nápravu. Stalo by se tak proto, že své dítě miluji a chci pro ně samozřejmě to nejlepší. Víte, že Mistr má své žáky obdobně rád...?

Komentář ze dne: 08.01.2005 19:36:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jista (vojtac@seznam.cz)
Titulek:
Ja jsem uplne blbej,nic nevim,nejsem "osvicenej",jen ze sveho "ega" Vam chci napsat,ze Mistr by mel byt snad jen jeden,nebo jich je vic?Kritizovat se pro cloveka skutecne nehodi,protoze na to nema pravo,ale kdo si skutecne muze dovolit kritizovat je Buh sam,a proc by potom Kristus nemohl vypraskat kupce z chramu?Navic je to jen obraz toho,jak by Kristus vypraskal ze sveho chramu vsechny co se dohadujou jako male deti,kdo je Mistr a kdo Egoista.Jen ze neni na trhu zlato,ale zaliba v kritizovani,zast,pycha apod.

Komentář ze dne: 08.01.2005 19:51:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jista (vojtac@seznam.cz)
Titulek:
A mili lidicky...proc je tu porad tolik dohadu o osvicenosti pana Vacka,Maharisiho,Tomasovych.Selskym rozumem videno,jsou to lide,kteri zvlast v pripade maharisiho dali Bohu maximum.Udelali toho hodne pro svet i pro lidi,dali mnohym nadeji,zmenili zivoty.A ze nejsou dokonali?A kdo je?Jen Buh je dokonaly.Myslim ze se clovek nikdy nemuze zbavit vsech neresti a ty hold se nekde projevi.Mistr je jen Buh a clovek v nem vzdy bude mit sve mouchy.Vzdyt krasou mistra je i jeho nedokonalost.Ale kdo jsi bez viny,hod kamenem...

Komentář ze dne: 08.01.2005 20:04:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jista (vojtac@seznam.cz)
Titulek:
Jeste me na obhajobu vsech lidi v Mistru,protoze Mistra tady tezko muze kritizovat,napadla jedna myslenka. Clovek zijici v Bohu na vysoke urovni ma pravdepodobne nejsilnejsiho nepritele ve sve pyse.Dokonce i Maharisi se udajne nezbavil uplne sve pychy,zvlaste je li podporovana davem uctivatelu.Pychu nikdo z nas jen tak neprokoukne,je zaludna.A pokud to nezvladl Maharisi,chcete hledat tuto dokonalost u ceskych lidi,zijicich ve svete,pracujicich,kteri se venuji sve praxi a jeste maji cas na to aby se venovali druhym.Zkuste si nekdo sednout na zidli v cele nabiteho salu,kde kazdy prisel za Vami...a nechte pychu stranou.Jak dlouho se Vam to bude darit.Pokud je tu ctenar bez pychy,prijedu se mu poklonit az k zemi.Jedeme v tom vsichni,tak proc ty ostre reakce a kritiky.I verici clovek,

Komentář ze dne: 08.01.2005 20:14:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jista (vojtac@seznam.cz)
Titulek:
"duchovni" je schopen ze sve pychy kritizovat samotneho Boha,Jezise Krista.Pak by zrejme rekl,ale kdo vi,jestli to je Buh.Kdyz je schopen kritiky,nebo ma lidske vlastnosti...Jaky pak toto vse tady ma smysl,vsechny ty reci o p.Vackovi,Tomasovi,nejenom v tomto komentari.Kdo chce soudit kdo je mistr,bez chyby,dokonaly.Osobne si myslim,ze pravy Mistr povazuje za mistra jen Boha a nikdy ne sam sebe.I nejvyssi mistri v Nebesich jsou si vedomi,ze mistr je jen Buh.A pokud byli na Zemi,tak se celou dobu povazovali za male a hrisne a celou slavu davali svemu Otci. Ci je to dilo,ze se lide na Zemi zacali nazyvat Mistry,ci je to dilo,ze i temto "Mistrum" nepatri nase ucta,ale kririka,vsichni tady casto pisou o "egu",ale napadlo Vas,v cich rukach,mimo tech Bozich,to ego se vetsinou nachazi?

Komentář ze dne: 08.01.2005 20:21:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jista (vojtac@seznam.cz)
Titulek:
Jen pratele nezapomnte,ze je tu i druha strana,ta temna,ktera sili radosti,kdyz vidi tu tragikomedii na tomto vebu.Kazdy kdo odboci svoji mysli od lasky,se stane trychtyrem techto sil,ktere do neho proudi,a to se to potom kritizuje...Je to vzrusujici a omamne,ze?To on nas omamuje zlem,dame-li mu k tomu prostor.Mnozi z Vas neveri v existenci Dabla,a to je jeho velke vitezstvi.Raduje se,kdyz nici Bozi deti tim,ze misto lasky se venuji hadkam o sve duchovnosti,kritizovani a vsemu podobnemu.Budme bdeli prosim i v tomto smeru.Omlouvam se za tak dlouhy dopis,ale lezelo mi to ma srdci.Pojdme radsi domu...

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!