Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 01. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
William S. Lind:
Každý stát, který podporuje americká armáda, ztrácí legitimitu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2658x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2503x)
Zaměření se na odpuštění
(15. 02. 2018, 2150x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2111x)
Sto jedna dní
(27. 02. 2018, 2095x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Sedm kroků k očistě našeho těla
ze dne 13.02.2005, autor článku: JiHo

Komentář ze dne: 15.02.2005 23:07:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - el (sante@pobox.sk)
Titulek: otazka
vdaka za dobry clanok. co je to irigator? pochopila som spravne ze ta voda sa ma absorbovat ustami? vdaka!

Komentář ze dne: 16.02.2005 07:52:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: ocista
Pozn. k bobkovemu listu - doporucovala bych velkou opatrnost. Pouzila jsem tuto metodu sice uz delsi dobu po vylecenem zanetu zil, presto jsem mela v nohach tak bourlive reakce az jsem se poradne vylekala. Stejne tak se doporucuje opatrnost pri podezreni na ruzne nemoci jako jsou zaludecni vredy apod. - pri silnejsim nebo delsim pouziti je velke nebezpeci vnitrniho krvaceni. Na klouby super, ale opatrne.

Komentář ze dne: 16.02.2005 07:56:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek:
Irigator je zarizeni (pytlik k zaveseni, kam se napousti voda a hadicka s koncovkou) kterym se klystyr provadi. Da se zakoupit ve zdravotnickych potrebach. Aplikuje se presne opacnym koncem tela.

Komentář ze dne: 16.02.2005 12:20:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Očista trávicího traktu
Ještě chystám článek o celkové očistě trávícího traktu, nazvané šankhaprakšalana, která je sice poněkud náročnější, ale má vynikající účinky. Spočívá v pití slané vody a cvičení sestavy 4 cviků, až voda protéká trávicí soustavou čistá. Obecně platí, že slaná voda s vyšším obsahem soli než odpovídá fyziologickému roztoku není vstřebávána, ale naopak očišťuje sliznice střev.

Komentář ze dne: 11.12.2006 22:13:53     Reagovat
Autor: [IP: 88.101.8.250] - kámoš (@)
Titulek: autorský zákon
všechny tyto procedůry jsou ok, ale vydávat se za autora tohoto článku je nejen nestydatost, ale hlavně plagiátorství a porušování autorského práva, takže radím "autorovi", aby se raději někam schoval, nebo aby doplnil do "svého" článku citace.

Komentář ze dne: 11.12.2006 22:45:42     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: autorský zákon
kamoši, asi bys měl jít k očnímu, nevím, zda MUDr. Cingroš, z jehož knihy je úryvek, je očařem.

Komentář ze dne: 12.12.2006 09:30:22     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek: Re: Re: autorský zákon
Jo, asi bych tam měl přidat i něco na posílení zraku pro ty, co nevidí příslušné údaje v anotaci článku. Ještě navíc, když je článek podle Cingrošovy knihy zpracován a nejedná se o doslovnou citaci. Pro úplné slepce ale k článku doplním použitou literaturu. ;-) Nedávno jsem se ale opravdu divil, když jsem čet knihu dr. Partykové a říkal jsem si - sakryš, tohle už jsem někde četl. A taky že ano, dlouhé pasáže se přesně shodovaly s knihou Sám sobě lékařem. A v použité literatuře nebyla v knize o Cingrošovi ani zmíňka.

Komentář ze dne: 19.11.2007 17:49:30     Reagovat
Autor: [Radis] - Radis (nh3.radek@centrum.cz)
Titulek: Dotaz
Ahoj, chtel bych se zeptat jak casto si treba muzu podle tohodle clanku ocistovat jatra? Diky

Komentář ze dne: 21.11.2007 23:16:40     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Dotaz
na játra je vynikající dodržovat životasprávu a z bylinek ostropestřec mariánský :-))) ale pozor - lze předávkovat, zvláště pokud se používá ve formě žvýkání semen bodláku, tak ne víc než jednu čajovou lžičku denně. je k dispozici i v kapkách nebo ve formě tablet. také je součástí detoxikačních směsí například v kombinaci se smetankou lékařskou a dalšími bylinkami. v lékárnách a bylinkových prodejnách je slušný výběr. další s čím máme dobré zkušenosti v rodině je jaterní epam z nabídky Borise Tichanovského. jinak Jirka doporučuje provádění očisty pomocí šankhaprakšalány. podrobně je popsána i s názornými fotografiemi prováděných cviků, přesným postupem i kontraindikacemi například v knize Cvičíme jógu André Van Lysebeth :-)))

Komentář ze dne: 24.07.2008 15:18:18     Reagovat
Autor: [Klokan] - KLokan (z.fisera@centrum.cz)
Titulek: Dotaz
Dobrý den, mohu začit aplikaci krokem 4- Očista jatera a žlučníku. Zlobí mně žlučník a mám jít na operaci. Na kterou se mi vůbec nechce. Cca 8 týdnů od 1. kroku je v tomto případě pro mne dlouhá doba.

Komentář ze dne: 24.07.2008 16:05:33     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek:
Klokane, to rozhodně nesmíte, mohl byste si zdraví vážně poškodit! Bezpodmínečně musí nejprve dojít k důkladné očistě tlustého střeva. Možná ta samotná způsobí, že operace žlučníku už nebude nezbytně nutná. Pak můžete teprve přistoupit k očistě žlučníku a jater, která je stejně neúčinná, pokud nedojde k očistě střeva.

Komentář ze dne: 27.07.2008 20:54:36     Reagovat
Autor: [Klokan] - Zdeněk Fišera (z.fisera@centrum.cz)
Titulek:
Děkuji Selmo, budu Vás respektovat. Jen se ještě ptám, při opakování kroku 4 za 1/4 roku musí se také provádět celý krok 1 nebo stačí jen 3dny o jablečné štávě. Může být i džus, nebo jablečná přesnídávka a hodně pít? Díky Klokan.

Komentář ze dne: 28.07.2008 16:13:06     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek:
Lidi si většinou po očistě tlustého střeva tento svůj "nový" stav natolik oblíbí, že jej instinktivně začnou udržovat, především úpravou své stravy. Ovšem pokud se i tak vrátíte ke starému způsobu života, který vás přivedl k lékaři, tři měsíce už nejsou tak dlouhá doba, abyste si stihl střevo zaneřádit do stejné míry. Tři dny o jablečné šťávě pak dostatečně připraví játra, aby pustila nánosy z další komory. Musí to ale být čerstvá, nejlépe lisovaná šťáva, zbavená veškeré vlákniny. Jakákoliv tepelná úprava ji degraduje natolik, že její účinek je spíš opačný. Na trhu je dostatek kvalitních lisů na šťávy, jejichž cena ale není zrovna zanedbatelná. Pro svou vlastní potřebu si ale šťávu z jablek můžete připravit ručně nastrouháním na plastovém škrabadle a vylisováním v silonovém šátku. K tomu je nejvhodnější počkat do konce léta, kdy jablka dozrávají a je tak zaručena jejich kvalita. Přesto, pokud je Váš stav akutní, berte co je k dispozici. Ještě mně napadá, že proces můžete urychlit, pokud si necháte tlusté střevo vyčistit na specializovaném pracovišti. Opět ale nejde o právě levnou záležitost. Jak jsem už psala, je možné, že po očistě střeva a úpravě stravy se může stav Vašeho žlučníku stabilizovat natolik, že získáte dostatečné množství času na to, abyste načerpal další informace a pečlivě zvážil, jak budete postupovat. Vypít naráz dvě deci olivového oleje s dvěma deci citronové šťávy může být pro Vaše tělo příliš velký nápor a možná po dvou doušcích zjistíte, že nejste schopen pokračovat. Můžete zkusit začít více zvolna, po očistě střeva užívat každé ráno na lačno dvě nebo tři lžičky této směsi a uvidíte, jak se na to bude Váš žlučník tvářit. Očištěný žlučník a játra se hlásí světlou stolicí. Samozřejmě pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv je očista, výživa a regenerace zároveň a proto se jí meze nekladou. Záleží jen na Vašich možnostech a chutích. Ještě bych chtěla dodat, že metoda očisty jater a žlučníku popsaná v článku patří mezi ty drastičtější a asi by Vám ji žádný lékař neschválil, s tím je potřeba počítat.

Komentář ze dne: 22.01.2009 19:43:02     Reagovat
Autor: [saxana] - Alena Herzánová (alenaherzanova@seznam.cz)
Titulek: Očista jater a žlučníku
To vůbec není drastická metoda, vypít 2 dcl olivového oleje smíchané se Štávou citronu. Tuto očistu jsem dělala asi před dvěma měsíci a tento víkend si ji chci zopakovat. Je to levná metoda a navích rychlá, než užívat nějaké koupené preparáty, které jsou jednak drahé a jednak účinkují (možná) mnohem pomaleji.

Komentář ze dne: 23.01.2009 13:48:24     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek:
Tato metoda není drastická kvůli provedení, ale kvůli svému účinku. Pokud by ji prováděl člověk s játry zanesenými až na hranici funkčnosti bez předchozí očisty zažívacího traktu, mohlo by dojít k jejich selhání.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!