Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 01. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Bertrand Russell:
Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Párové duše
(01. 02. 2019, 3094x)
Změna vede k osvobození
(22. 02. 2019, 1824x)
Rekapitulace
(14. 02. 2019, 1752x)
Život v přítomnosti
(30. 04. 2019, 1723x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Sedm kroků k očistě našeho těla
ze dne 13.02.2005, autor článku: JiHo

Komentář ze dne: 15.02.2005 23:07:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - el (sante@pobox.sk)
Titulek: otazka
vdaka za dobry clanok. co je to irigator? pochopila som spravne ze ta voda sa ma absorbovat ustami? vdaka!

Komentář ze dne: 16.02.2005 07:52:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: ocista
Pozn. k bobkovemu listu - doporucovala bych velkou opatrnost. Pouzila jsem tuto metodu sice uz delsi dobu po vylecenem zanetu zil, presto jsem mela v nohach tak bourlive reakce az jsem se poradne vylekala. Stejne tak se doporucuje opatrnost pri podezreni na ruzne nemoci jako jsou zaludecni vredy apod. - pri silnejsim nebo delsim pouziti je velke nebezpeci vnitrniho krvaceni. Na klouby super, ale opatrne.

Komentář ze dne: 16.02.2005 07:56:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek:
Irigator je zarizeni (pytlik k zaveseni, kam se napousti voda a hadicka s koncovkou) kterym se klystyr provadi. Da se zakoupit ve zdravotnickych potrebach. Aplikuje se presne opacnym koncem tela.

Komentář ze dne: 16.02.2005 12:20:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Očista trávicího traktu
Ještě chystám článek o celkové očistě trávícího traktu, nazvané šankhaprakšalana, která je sice poněkud náročnější, ale má vynikající účinky. Spočívá v pití slané vody a cvičení sestavy 4 cviků, až voda protéká trávicí soustavou čistá. Obecně platí, že slaná voda s vyšším obsahem soli než odpovídá fyziologickému roztoku není vstřebávána, ale naopak očišťuje sliznice střev.

Komentář ze dne: 11.12.2006 22:13:53     Reagovat
Autor: [IP: 88.101.8.250] - kámoš (@)
Titulek: autorský zákon
všechny tyto procedůry jsou ok, ale vydávat se za autora tohoto článku je nejen nestydatost, ale hlavně plagiátorství a porušování autorského práva, takže radím "autorovi", aby se raději někam schoval, nebo aby doplnil do "svého" článku citace.

Komentář ze dne: 11.12.2006 22:45:42     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: autorský zákon
kamoši, asi bys měl jít k očnímu, nevím, zda MUDr. Cingroš, z jehož knihy je úryvek, je očařem.

Komentář ze dne: 12.12.2006 09:30:22     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek: Re: Re: autorský zákon
Jo, asi bych tam měl přidat i něco na posílení zraku pro ty, co nevidí příslušné údaje v anotaci článku. Ještě navíc, když je článek podle Cingrošovy knihy zpracován a nejedná se o doslovnou citaci. Pro úplné slepce ale k článku doplním použitou literaturu. ;-) Nedávno jsem se ale opravdu divil, když jsem čet knihu dr. Partykové a říkal jsem si - sakryš, tohle už jsem někde četl. A taky že ano, dlouhé pasáže se přesně shodovaly s knihou Sám sobě lékařem. A v použité literatuře nebyla v knize o Cingrošovi ani zmíňka.

Komentář ze dne: 19.11.2007 17:49:30     Reagovat
Autor: [Radis] - Radis (nh3.radek@centrum.cz)
Titulek: Dotaz
Ahoj, chtel bych se zeptat jak casto si treba muzu podle tohodle clanku ocistovat jatra? Diky

Komentář ze dne: 21.11.2007 23:16:40     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Dotaz
na játra je vynikající dodržovat životasprávu a z bylinek ostropestřec mariánský :-))) ale pozor - lze předávkovat, zvláště pokud se používá ve formě žvýkání semen bodláku, tak ne víc než jednu čajovou lžičku denně. je k dispozici i v kapkách nebo ve formě tablet. také je součástí detoxikačních směsí například v kombinaci se smetankou lékařskou a dalšími bylinkami. v lékárnách a bylinkových prodejnách je slušný výběr. další s čím máme dobré zkušenosti v rodině je jaterní epam z nabídky Borise Tichanovského. jinak Jirka doporučuje provádění očisty pomocí šankhaprakšalány. podrobně je popsána i s názornými fotografiemi prováděných cviků, přesným postupem i kontraindikacemi například v knize Cvičíme jógu André Van Lysebeth :-)))

Komentář ze dne: 24.07.2008 15:18:18     Reagovat
Autor: [Klokan] - KLokan (z.fisera@centrum.cz)
Titulek: Dotaz
Dobrý den, mohu začit aplikaci krokem 4- Očista jatera a žlučníku. Zlobí mně žlučník a mám jít na operaci. Na kterou se mi vůbec nechce. Cca 8 týdnů od 1. kroku je v tomto případě pro mne dlouhá doba.

Komentář ze dne: 24.07.2008 16:05:33     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek:
Klokane, to rozhodně nesmíte, mohl byste si zdraví vážně poškodit! Bezpodmínečně musí nejprve dojít k důkladné očistě tlustého střeva. Možná ta samotná způsobí, že operace žlučníku už nebude nezbytně nutná. Pak můžete teprve přistoupit k očistě žlučníku a jater, která je stejně neúčinná, pokud nedojde k očistě střeva.

Komentář ze dne: 27.07.2008 20:54:36     Reagovat
Autor: [Klokan] - Zdeněk Fišera (z.fisera@centrum.cz)
Titulek:
Děkuji Selmo, budu Vás respektovat. Jen se ještě ptám, při opakování kroku 4 za 1/4 roku musí se také provádět celý krok 1 nebo stačí jen 3dny o jablečné štávě. Může být i džus, nebo jablečná přesnídávka a hodně pít? Díky Klokan.

Komentář ze dne: 28.07.2008 16:13:06     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek:
Lidi si většinou po očistě tlustého střeva tento svůj "nový" stav natolik oblíbí, že jej instinktivně začnou udržovat, především úpravou své stravy. Ovšem pokud se i tak vrátíte ke starému způsobu života, který vás přivedl k lékaři, tři měsíce už nejsou tak dlouhá doba, abyste si stihl střevo zaneřádit do stejné míry. Tři dny o jablečné šťávě pak dostatečně připraví játra, aby pustila nánosy z další komory. Musí to ale být čerstvá, nejlépe lisovaná šťáva, zbavená veškeré vlákniny. Jakákoliv tepelná úprava ji degraduje natolik, že její účinek je spíš opačný. Na trhu je dostatek kvalitních lisů na šťávy, jejichž cena ale není zrovna zanedbatelná. Pro svou vlastní potřebu si ale šťávu z jablek můžete připravit ručně nastrouháním na plastovém škrabadle a vylisováním v silonovém šátku. K tomu je nejvhodnější počkat do konce léta, kdy jablka dozrávají a je tak zaručena jejich kvalita. Přesto, pokud je Váš stav akutní, berte co je k dispozici. Ještě mně napadá, že proces můžete urychlit, pokud si necháte tlusté střevo vyčistit na specializovaném pracovišti. Opět ale nejde o právě levnou záležitost. Jak jsem už psala, je možné, že po očistě střeva a úpravě stravy se může stav Vašeho žlučníku stabilizovat natolik, že získáte dostatečné množství času na to, abyste načerpal další informace a pečlivě zvážil, jak budete postupovat. Vypít naráz dvě deci olivového oleje s dvěma deci citronové šťávy může být pro Vaše tělo příliš velký nápor a možná po dvou doušcích zjistíte, že nejste schopen pokračovat. Můžete zkusit začít více zvolna, po očistě střeva užívat každé ráno na lačno dvě nebo tři lžičky této směsi a uvidíte, jak se na to bude Váš žlučník tvářit. Očištěný žlučník a játra se hlásí světlou stolicí. Samozřejmě pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv je očista, výživa a regenerace zároveň a proto se jí meze nekladou. Záleží jen na Vašich možnostech a chutích. Ještě bych chtěla dodat, že metoda očisty jater a žlučníku popsaná v článku patří mezi ty drastičtější a asi by Vám ji žádný lékař neschválil, s tím je potřeba počítat.

Komentář ze dne: 22.01.2009 19:43:02     Reagovat
Autor: [saxana] - Alena Herzánová (alenaherzanova@seznam.cz)
Titulek: Očista jater a žlučníku
To vůbec není drastická metoda, vypít 2 dcl olivového oleje smíchané se Štávou citronu. Tuto očistu jsem dělala asi před dvěma měsíci a tento víkend si ji chci zopakovat. Je to levná metoda a navích rychlá, než užívat nějaké koupené preparáty, které jsou jednak drahé a jednak účinkují (možná) mnohem pomaleji.

Komentář ze dne: 23.01.2009 13:48:24     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek:
Tato metoda není drastická kvůli provedení, ale kvůli svému účinku. Pokud by ji prováděl člověk s játry zanesenými až na hranici funkčnosti bez předchozí očisty zažívacího traktu, mohlo by dojít k jejich selhání.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 01. 2022:

Policista Tomáš Ježek: Jsme cenzurováni. Pozvali mě do ČT, udělali jsme dvacetiminutový rozhovor, a nakonec z toho odvysílali 10 vteřin, a to tak, aby to vypadalo, že nemám argumenty.

Celý článek...


09. 01. 2022:

Genmjr. v. v. Ing. Hynek Blaško: "...Je naprosto neuvěřitelné, že strana, která ve volbách, když se to rozpočítalo, získala asi 1,48 % hlasů celkového objemu hlasů těch, kdo volili slepenec Pirátů a Starostů, mají tři ministerstva. Kde to žijeme? Co to s námi hrají za hru? A tento pán (Lipavský) by byl schopen nás zavléct do válečného konfliktu raz dva. Jeho kecy jsou neuvěřitelné a on v nich pokračuje dál. My proti sobě potřebujeme štvát Rusko? My proti sobě potřebujeme štvát Čínu ještě více, než jsou naštvaní teď? V naší české zahraniční politice by měl nastoupit realismus, reálné vyhodnocení, analýza našich postojů, vztahů, a z toho by se mělo vycházet. Patříme na Západ? My jsme ve středu, nepatříme ani na Východ, ani na Západ – a toho, že jsme střed, bychom si měli být vědomi a podle toho postupovat..."

Celý článek...


09. 01. 2022:

Herec Ivan Vyskočil: "...když se jistá dáma z EU, také veleduch, rozepsala o zásadách korektní řeči v EU. Nepoužívat křestní jména, nepoužívat slovo Vánoce, nestavět jesličky atd. Scházelo už jen to, že v rámci nové doktríny by u jesliček, namísto Josefa a Marie, stáli dva teplí hoši jménem Tárik a Azíz. (Obávám se, že se takového doporučení ještě brzy dočkáme.) K tomu paní Langšádlová přispěchala s obhajobou, že to přece ještě není schválené. Místo aby řekla, že takovou kravinu snad nikdo nemůže ani vypustit z pusy, anebo aspoň mlčet! Né!! Cítila povinnost se zavděčit a přispěchala s obhajobou blbosti..."

Celý článek...


30. 12. 2021:

Ivan Hoffman: "Je zjevné, že většina občanů respektuje pandemická opatření ne proto, že by byla přesvědčena o jejich účinnosti a užitečnosti, ale proto, že nechce mít problémy.
A strach z represe je spolehlivým indikátorem nesvobody. Ptáte se mne na paralely, ale myslím, že musíme zmínit hlavně rozdíly. Na rozdíl od minulého režimu, kdy propaganda fungovala na úrovni lovců mamutů, představuje dnešní vymývání mozků úplně jiný civilizační level. Současný režim má k dispozici nevídané prostředky ke sledování občanů, monitorování jejich postojů.
Dnešní mocní disponují algoritmy, které umožňují cílenou adresnou manipulaci. Občan dnes také čelí nesrovnatelně silnějšímu ekonomickému tlaku, je zpravidla lapen do dluhové pasti, ze které není úniku. A zcela zásadní rozdíl je mezi někdejším zdravotnictvím, kterému šlo o vyléčení nemocného, a zdravotnictvím dnešním, byznysovým, ve kterém jde o vydělávání peněz léčením, a někdy dokonce pouhým předstíráním léčení, kdy uzdravený pacient, anebo nezaočkovaný člověk představuje ušlý zisk...
"

Celý článek...


25. 12. 2021:

Vidlák: "Tak jsem se včera dozvěděl, že máme křesťanskou vládu. Vzhledem k tomu, jak moc jsme ateistická země, tak se nám ke katolíkům hlásí sedm členů vlády, dokonce i ten Bartoš jakožto ultraliberál se hlásí k husitům a náš skvělý ministr zahraničí se hlásí ke starokatolíkům (a Hamásu)...
...Žijeme opravdu v hybridní době. Křesťanská vláda bude šetřit = bude se chovat asociálně a největší asociál bude muset být předseda KDU Jurečka jakožto ministr sociálních věcí. Starokatolík (a Hamásovec) bude bubnovat do války s Ruskem a říkat tomu mír, Husita a antifák v jednom bude adorovat ojrokomisařku, která se snaží zrušit slovo Vánoce, katolíci z TOPky budou horovat za přijetí muslimských migrantů, kteří se záhy začnou cítit uráženi křesťanskými symboly a Petr Fiala na to bude zírat jako na zjevení a později se bude tvářit jako Boží umučení...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!