Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 01. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Winston Churchill:
Na Američany se můžete spolehnout, vždycky udělají, co je správné. Nejprve ale vyzkoušejí všechno ostatní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Párové duše
(01. 02. 2019, 3094x)
Změna vede k osvobození
(22. 02. 2019, 1824x)
Rekapitulace
(14. 02. 2019, 1752x)
Život v přítomnosti
(30. 04. 2019, 1723x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Pokušení mocí
ze dne 01.03.2005, autor článku: Frolich Michal

Komentář ze dne: 01.03.2005 06:49:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Epidemie???
Až do poloviny článku jsem se domníval, že popisuje jeden nejmenovaný server . Nevím, co se děje, ale v poslední době vypukla jakási epidemie na serverech s duchovní tematikou, kdy jejich provozovatelé nejsou schopni unést jiný názor, jenž není v souladu s jejich. V záchvatu "osvícení" či posedlosti popřou vše, co na veřejnost deklarovali. Jeden velmi známý server duchovnem pro vylepšení svého image zrušil diskusi, komentáře k článkům (mnohdy se lživými a úmyslně překroucenými údaji) a zmanipuloval i ankety, ve kterých měli čtenáři možnost hlasovat na zadaná temata. V momentě, kdy se duc-hovno stává dobrým kšeftem, jdou duchovní principy do hajzlu. Kdyby alespoň za sebou spláchli a zavřeli na hajzlu dekl. V případě Spirály půjde asi o něco jiného, není postavena na kšeftu s duc-hovnem.

Komentář ze dne: 01.03.2005 08:04:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Epidemie???
Kšeft s duchovnem může mít víc podob. Jedna z mnoha podob je utvrzování sama sebe, jak jsem na tom dobře vzhledem k ostatním, na což se ovšem nelituje i svých peněz (autosponzoring). Pocit vlastní vyjímečnosti bývá často vyvolán působením psylocibinu (mimoreal), jsou i tací, kdo např. po těchto zážitcích označí sama sebe za Ježíše Krista. Jiní čistí žumpy někde vně (daleko od sebe) a mají z toho ještě dobrý pocit. Tento článek byl napsán jako odlehčení dusné "duchovní" atmosféry některých smrtelně vážných "chrobáků". Tudíž i pro to odlehčení nejmenovaný-jmenovaný server, atd... Součástí tohoto příspěvku je mírná nadsázka a (rádoby?) humor. Ale v podstatě je to napsáno tak, jak je to viděno, včetně tušení vlastního pokřivení zrcadel. Prostě alternativa.

Komentář ze dne: 01.03.2005 07:35:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek:
Legrace

Komentář ze dne: 01.03.2005 07:59:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - janko (@)
Titulek: emoce a cit
Při čtení o Otíkovi mi také proběhl hlavou Jiřík Mašků, (nevím, proč se Michal zdráhá uvádět jména) - ale o tom psát nechci. Je to o kousku koláče, do kterého vkládáme své naděje prostřednictvím emocí. Na sůvinci byla nedávno řeč o rozdílu mezi emocí a citem. Přiznám se, že do té debaty jsem rozdíl neregistroval, ale uznávám, že dobré duše našich ženských mi vysvětlily, že city jsou sice to samé co emoce, ale o patro výš. Cit je kultivovaná emoce, kultivovaná láskou - tedy vrcholným produktem citů. No, je to trochu jako paradox, ale jim to pomáhá přežít, považují za emoce jen to zvířecí v nás. (Říkám si, kéž bychom někdy byli aspoň jako ta zvířata). Mnoho lidí, kteří poznali kousek toho koláče ho ještě nestrávili, popřejme jim dobrou chuť, dělají , na co stačí. Kdo umí víc, ať jim pomůže.

Komentář ze dne: 01.03.2005 08:11:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: emoce a cit
Jména jsem uvedl, ale přistoupil jsem na redakci, tj. nechal jsem to na zvážení redakce J.Z.

Komentář ze dne: 01.03.2005 08:26:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - li (cototoje@hotmail.com)
Titulek: ja len...
ze pristupovy kod(brana) ku li nemohol byt iny ako ludmilka...

Komentář ze dne: 01.03.2005 08:38:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: ja len...
K Ludmilce: Vzdyt kdo vi, co ten druhy ve svem srdci citi? Takze vzdy je vic alternativ, co rikas? Nebo nejsi smirena? Nejsem smiren? Nekdo jiny neni smiren? Povez nam co vidis... :o)

Komentář ze dne: 01.03.2005 08:48:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: PS
Vím co "myslíš" a máš pravdu, přístupová brána "ludmilka" je jedině možná alternativa. kdo si myslí, že ještě nenastal čas do ní vstoupit, mýlí se. Vždy je teď. Takže teď: Co udělat? Něco vůbec? Nemyslím... :o) Pozývám Otu Luňáka na šálek dobrého čaje. Pozývám Ludmilku na šálek dobrého čaje. Nic jiného za tím není. :o) Michal

Komentář ze dne: 01.03.2005 08:57:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - li (cototoje@hotmail.com)
Titulek: Re: PS
ludmilka voňavý čajík rada:o) P.S.: li má všade jeden a ten istý prístup(dvere) a nemá strach z nikoho a ničoho čo vstúpi:o).. vďaka bohu za to:o) a mám vás rada:o) to je asi všetko:o)

Komentář ze dne: 01.03.2005 08:38:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Já (redirected@volny.cz)
Titulek: Taková "malá otázka"...
V této souvislosti by mne zajímala reálná odpověď na otázku, kolik toho "strachu z budoucnosti" a "nutnosti makat" jde na vrub potřebě výjimečnosti "šéfredaktora"...

Komentář ze dne: 01.03.2005 08:51:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (evanada@centrum.cz)
Titulek: jo
Kdokoliv se ale sám sobě dokáže zasmát, uvítá podobného exota takřka jako rodného bratra, tedy jestli ho nenakopne do prdelky, obejme ho. Ono je to v podstatě to samé, když je to vykonáno ve stejném duchu. pěkně napsáno, vždyť vo co hlavně go? poznej sám sebe (díky těm "druhým") a miluj je jako sebe sama, páč v jistém momentě už není žádný druhý, ale jen Já :-) ale k tomu cesta daleká je, no daleká, prý jak u koho, kde je více smyček, jak Michal napsal, tam to trvá asi déle, ale věčně snad ne .-)

Komentář ze dne: 01.03.2005 09:50:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Wu (wuwej@seznam.cz)
Titulek: Hezky napsano
Pobavil bych se, nebyt to pravda. Takhle jenom mrazi. Kde je duchovno duchovnich webu? :) porad mam nejak spojenu duchovnost s toleranci a laskou. A zatim tu je spiralovity dikobraz, osudovy prorok apokalypsy a buhvi kdo jeste ... Diky za Jitrni zemi a dalsi weby sdruzene pod mysteria.cz. Je to oaza.

Komentář ze dne: 01.03.2005 10:13:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lída (@)
Titulek: Re: Hezky napsano
Duchovno, láska a tolerance je v nás. Nenapadá mě kde jinde by se daly tyto kvality najít.:-) Je to jako když vylaďuješ rádio (takové to staré, s velkými knoflíky) hledáš, přelaďuješ, snažíš se a ono to někde prostě píská a píská. A jinde - hudba nádherná sluchu příjemná. Svého času jsem důsledně přestala navštěvovat osud pana Maška, protože jsem se nechtěla nechat deptat. Spirálu jsem si dnes po delší době trošku prošla a ani tam nezůstanu. I když svého času jsem tento server navštěvovala pravidelně, ale to tam psali i jiní aturoři, již zde uvedení. Neříká se tomu vývoj? Použítí drog i přírodních člověka poznamená. Víceméně omylem a z neznalosti jsem jednou též okusila. Let vzhůru a následné zážitky ve výškách jsou fajn, ale potom se mi otevřela obrovská propast, černá, hluboká bez

Komentář ze dne: 01.03.2005 10:20:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lída (@)
Titulek: pokračování
bez konce. NIC moc pocit. Dívat se dolů a dolů. Trvalo mi pár týdnů, než jsem se vzpamatovala. A trvalo mi asi rok než jsem dokázala rozklíčovat co jsem vlastně "tam nahoře" viděla. Až když jsem potkala člověka, který tak vidí normálně, jsem pochopila -a dost se mi i ulevilo-, že nejsem magor, jen jsem viděla něco k čemu jsem prostě v tu dobu ještě nedorostla. Pokud člověk nemá důslednou sebekontrolu pak to může dopadnout tak jak vidíme na nejmenovaném majiteli nejmenovaného serveru. Dříve bezesporu duchovního. :-))

Komentář ze dne: 01.03.2005 10:39:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Šárí (@)
Titulek:
Jo, taky mně pobavilo, jak ten poslední článek Oty Luňáka o houbičkovém tripu připomínal velice hodně Romana Palku blahé paměti, kterého Ota vyrazil ze Spirály. Ale moc mně tenkrát mrzel konec staré „šedivé“ Spirály, byla zábavná a zajímavá, myslím, že Ota ji dlouho dělal moc pěkně. Díky za Jitřní zemi, která ji dnes dokázala nahradit.

Komentář ze dne: 01.03.2005 10:52:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jindra (Jindrich.chmelar@seznam.cz)
Titulek: Spirala
Taky jsem driv vcelku pravidelne chodil na Spiralu, čas od času tam vyšel nějaký zajímavý článek, ale teď už mi to tam připadá takový mrtvý. je to ale možná jenom tím, že tam nechodím. To s těma maňáskama mi trochu připomíná scénu z filmu Snídaně šampiónů, kde jistý houmlesácký geniální spisovatel řekne hl. hrdinovi něco v tom smyslu, že všichni okolo jsou jen prázdné loutky dané k dispozici jedinému svobodnému člověku, tedy jemu. Ten hl. hrdina (Bruce Willis ho hrál) pak začne všechny kolem sebe mlátit s tím, že stejně jsou všichni jenom loutky bez vlastního vědomí. Nakonec se dostane ke své rodině a pochopí že je miluje, ale to už je pozdě poněvadž ho chytěj policajti a jde do vězení. Mám pocit, že Ota se vidí taky jako jediný svobodný v záplavě bezduchých maňásků. Ale když ho to baví :)

Komentář ze dne: 01.03.2005 16:31:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jucitán (sosnaz@quick.cz)
Titulek: názor
Michal zde popisuje něco,co není tak docela skutečnost,ale spíše jeho pocit ze skutečnosti..my oba víme,že měl na Spirále několikrát problém..a taky je faktem,že se vždy nakonec po té,co byl vykázán vracel s omluvami a kajícností..nemusím ve všem souhlasit s OL(jeho konflikt s JH moc nechápu),ale je faktem,že Michala mnohokrát vyzýval a upozorňoval ke změně jednání..a taky jsem nikdy nezaznamenal,že by mě kdokoli na Spirále jakkoli omezoval a nikdy jsem svůj názor na cokoli neměl důvod zakrývat a neříct ho..neboť kdyby se to stalo,prostě bych odešel a nevracel se..jak jednoduché.

Komentář ze dne: 01.03.2005 16:57:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: názor
problém, omluva, kajícnost... 1. Jucitáne, když si tu historii pamatuješ, napiš prosím Tě jak to bylo. Jakými slovy jsem se kál, omlouval a podobně, a popiš prosím souvislosti. Co konkrétně jsem napsal? 2. Při jaké příležitosti mě OL vyzýval ke změně jednání? Jakým způsobem? Co se stalo, pamatuješ si to? Nerad bych se zde přel o dojmy a o pocity. 3. Rozuměj, není problém, abych se omluvil, když udělám - uvidím chybu. V minulosti jsem dělal a jistě i dělám chyby, v tom se snad příliš nelišíme. 4. A závěrečná otázka: JAKOU KONKRÉTNÍ CHYBU JSEM UDĚLAL TEĎ NAPOSLEDY, PRO KTEROU MĚ BYLY MAZÁNY KOMENTÁŘE A ZAKÁZÁN VSTUP NA WEB? Díky, zdraví Michal

Komentář ze dne: 01.03.2005 17:30:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jucitán (sosnaz@quick.cz)
Titulek: Re: Re: názor
Nejméně jednou se to stalo v době,kdy jsi používal několik nicků najednou a byl jsi pod jedním článkem v několika komentářích,vždy však jako jiná osoba..obsahy těch komentářů byly asi úmyslně idiotsky zaostřené do špičky..OL tě začal mazat,včetně blogů a ty jsi dosti neodbytně vždy pod novou identitou znovu vstupoval na scénu a to tak,až jsi ho prostě nasral..byl jsi definitivně vymazán a OL to vše zveřejnil..po nějaké době jsi se objevil s kajícným přiznáním,kdo jsi všechno byl a jak si se s Otou usmířil..tak si to pamatuju..podrobnosti však opravdu nevím,neboť jsem tehdy ty tvoje výboje přestal registrovat..Co bylo příčinou toho,co se stalo teď nevím,ale já se v tom všem nenimrám,protože taky proč..mě to baví,když se můžu s někým bavit o věcech,válčit a házet kamením nebudu..

Komentář ze dne: 01.03.2005 18:03:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: názor
To co jsi popsal nahoře je fakt, z mého pohledu tyto (idiotské) provokativní vstupy směřovaly k arogantní duchovní aristokracii. Ano, ukazuje se, že jsem zůstal v podstatě neodbytný vzhledem k duchovnímu snobství. Nechceš pro úplnost dodat (vzhledem k tomu, že jsme se chvilku s čímsi také potýkali), jaký je v poslední době způsob komunikace mezi námi dvěma (např. posl. 12 měsíců)? Máš pocit že na Tebe útočím? Pokud chceš psát o něčem konkrétně a nepamatuješ si podrobnosti, pak si zde můžeme psát JEN o pocitech a dojmech, které jsme tehdy na dálku získali. A to je myslím věc docela nejistá, co ty na to?... Sám u sebe jsem v případě OL pocit kajícnosti necítil, ale ty u mne ano. Sice se v tom nenimráš, ale vyslovil jsi názor. Válčit nemusíme, ale to ještě neznamená že máme být povrchní.

Komentář ze dne: 01.03.2005 18:22:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jucitán (sosnaz@quick.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: názor
Ani posledních 12měsíců,ani předtím jsem já osobně a myslím,že ani ty vůči mě,neměl žádný problém..byly věci,které šly mimo mě a jinak vše v normálu..to ale myslím nic nemění na tom,že Spirála je prostor,který vymezuje OL a já jsem svým založením myslím blíže k jeho vidění,než k těm,co říkají děkuji jen proto,aby náhodou nepřišli o gloriolu "duchovnosti"..mi se to líbí,protože poslat někoho do řiti je mnohdy z mého pohledu navýsost duchovní..a když to budu někdy já,tak prostě půjdu..vždyť se stejně přece nic nestane..nebo jó..měj se.

Komentář ze dne: 01.03.2005 18:36:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: názor
V pořádku. Taky mi není blízké usměvavé pokrytectví, stejně jako arogance a klacek (namísto alespoň minimálního pokusu o dialog). Nic se nestane, a ani se nic neděje. Zdravím :o)

Komentář ze dne: 02.03.2005 07:39:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: názor
Ahojte lidi(Michale a Jucitáne). Je zábavné že se setkáváme jinde. Jen k Michalovi chci napsat, že někdy jeho diskuze byly trochu "moc ostré" až bych řekl mimo mísu. Jediné co jsem z toho cítil byl smutek a kroutění hlavou. Někdy se na Michalovo diskuzní příspěvek ani nedalo reagovat. Ale to jenom někdy. To všechno jsou jen takové drobné hlouposti. Já mám Michala rád - jako každýho jinýho. Co se stalo mezi Michalem a Otou nemůžu posoudit a je to jejich. Nějak nemám potřebu se do toho plést. Ani nemám jak.

Komentář ze dne: 02.03.2005 12:20:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Ahoj lamo, někdy a s někým byly ty diskuze asi fakt red-hot-chilli-pepper, ale jak s kým a jak kdy. Smutek jsi cítil "z toho", nebo ze sebe, nebo odkud to vycházelo? :o) To mimo mísu záleží na pojetí. Když to chceš mít pěkně zaškatulkováno a v rámečku, jistě se to vejde do nějaké mísy či misky. Měl jsem s tebou nějakou "ostrou diskuzi mimo mísu"?

Komentář ze dne: 02.03.2005 13:53:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lama (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Ahoj Michale, rád Tě čtu...... :-) Všechno v dobrým ........... to nebyl žádný problém. Všechno si tak přesně nepamatuju. Myslím, že jsme spolu diskutovali vždy korektně(co si pamatuju)(tedy pro mne "slušně"). Snad jen jednou jsi se pokusil o nějaké "osobní napadnutí", ale přišlo mi to jako střelba "za každou cenu" a já nerozuměl co tím sleduješ. To jsem tím myslel pokud se týká mojí "osoby" (naší lamovitosti .... :-)). Měl jsem pocit, že občas se snažíš "napadat" za každou cenu, i mimo téma diskuze - to jsem myslel tím mimo mísu a z toho jsem byl trochu smutnej. Ale to byl jen můj pocit - nic vážného a nic nad čím bychom se měli nějak pozastavovat. Na svých pocitech netrvám, protože se mění.... :-) .... je to už dávno.... :-) Snad jsem se vyjádřil jasněji ..... :-)

Komentář ze dne: 02.03.2005 22:00:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Provokace mimo mísu: Zkouška jak moc milujem slovíčka a třeba svou masku...? Vždyť co znamená "být v míse"? není to jen určitý zvyk, pojetí? Což takhle občas vyskočit z mísy... To ovšem nemá cenu, i to občas "za každou cenu" nemá zvláštní cenu, slova se píšou, řeky tečou. V podstatě jsou to naše vlastní emoce, které s námi zahýbou... Taky Tě rád čtu, docela dobře jsi se na Spirále rozepsal... Je to uvolněné, v pohodě, žádná křeč... :-)

Komentář ze dne: 02.03.2005 23:44:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Selma (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
"mimo mísu" to mi připomíná moje mrňata, když vybrindají z mističek kašičku a já to pak musím utírat, protože ony to ještě neumí a já se ani nemůžu vztekat, protože to je aktuálně na nic:)))

Komentář ze dne: 03.03.2005 08:48:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
To zní dobře :o) Ať žijí mrňata!

Komentář ze dne: 03.03.2005 09:24:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
U nás máme docela velký "mrňata" a když vybryndají něco z talíře, tak se stejně nikdo nevzteká, "protože je to aktuálně na nic" :-) ..... Tím chci napsat "nedělej si naděje, vztekat se bude aktuálně na nic už furt" :-)

Komentář ze dne: 03.03.2005 13:23:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Selma (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Ano, to mi také došlo a je to docela osvobozující:) Ty jsi ale níže napsal, že se učíš se naštvat. Tomu ale vůbec nerozumím - ty to opravdu neumíš? Nebo není naštvat totéž co vztekat?

Komentář ze dne: 03.03.2005 14:44:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Nedá se říct, že to neumím. Já to tutlám v sobě. Tedy asi spíš tutlal jsem. Z venku to vypadá jeko kliďas až trochu apatickej - pohodář. Pohodář jsem asi pořád, ale už se umím i trochu naštvat. Dřív to bylo jednou za rok, teď se naštvu častěji a spadne to ze mne a mám "uklizeno". Je toho tam okolo toho mnohem víc ........ to je spíš na pořádnej záznam v blogu než na diskuzi.... :-)

Komentář ze dne: 03.03.2005 17:03:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Selma (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Tak piš piš, ráda si počtu:-)

Komentář ze dne: 03.03.2005 07:50:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Obecně souhlasím.... milujeme slovíčka a svou masku.... občas je fajn vyskočit ze své mísy..... slova se píšou řeky tečou... a jsou to NAŠE emoce co s námi zahýbou ....... Já psal o konktrétním případu, kdy jsi zvulgarizoval nějaké moje veršíky o lamě(tuším) a já tam nedokázal najít žádnou souvislost a moje emoce byly asi tak takhle:"Proč mi ten Michal tak nadává? Dyť jsem mu nic neudělal.....to co mi napsal jsou jen sproťárny a nedávají žádnej smysl". Takhle nějak jsem to mohl vnímat. Bylo to jako by sis potřeboval vylít nějakou hořkost v sobě. Ale to jsou jen moje vzpomínky a moje emoce .... jak jsi napsal: naše emoce s námi zahýbou = já kroutil hlavou a držel smutek :-) Píšu jak jsem to vnímal a jak si to pamatuju(mezi námi to si pamatuju pěkný blbiny :-)).

Komentář ze dne: 03.03.2005 08:46:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Tenkrát ses zmínil, že se s Tebou nikdo v diskuzích nepře, neprovokuje Tě a nehádá se s Tebou, tak jsem byl k službám. No vidíš a pak byl "smutek". Na mě jsi působil dojmem, že dáváš najevo, že Tě nic nerozhází :o) Zase jsme u dojmů, není to skvělé?

Komentář ze dne: 03.03.2005 09:19:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Hmmmm ..... to je docela možný, že jsem si na to i stěžoval.. :-) ..... taky si úplně všechno nepamatuju :-) .... možná jsem fakt trochu klidnější .... dokud mne něco nenaštve.... a naštvat se se učím, pomáhá mi to občas...... :-) Jo jo .. u dojmů .... je to skvělý ... :-)

Komentář ze dne: 03.03.2005 09:20:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
P.S. měl jsem pocit (pocit :oD), že ty veršovánky nejsi ty, že je to byla jen nějaká tvoje maska prokouka. To co píšeš teď, zdá se mi (zdá :oD) upřímnější.

Komentář ze dne: 03.03.2005 10:12:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Jo to chápu. Na tom něco bude. Já se "propracoval" z "pocitu", "že můžu někoho poučit obecným !žvástem!" k "pocitu", že "jen moje vnitřní pocity můžu popsat !srdcem!". Teda ono to srdce bylo i v těch verších, ale trochu jinak "zabarvené". Patřilo to k mému vývoji(mým "pocitům" :-) ). Proto píšu dál - měním se a třeba je nějaký vývoj zachytitelný v tom blogu...... :-) . "Maska prokouka" je pěkný.... :-) ..... dost možná i trefný .... sám to těžko mohu zhodnotit ....... :-) ....... takže ď za zrcadlo... :-)

Komentář ze dne: 04.03.2005 09:19:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
Nezbývá mi než taky poděkovat :o) ať se daří

Komentář ze dne: 04.03.2005 11:20:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor
jo jo ..... ať se daří........ :-)

Komentář ze dne: 03.03.2005 07:53:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: pokrač.
Většinou jsem se ale v komentářích bavil. Za poslední dvě věty díky........ já nic ... to nějak samo....:-)

Komentář ze dne: 02.03.2005 07:42:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: Jitřně spirální kolotoč
Ahojte. Jsem přispívatel do blogů na Spirále. Nejsem na ní moc dlouho, takže si nepamatuju nic o pánech Maškovi, Markovi ani Palkovi nevím jak to bylo a je mi to vcelku jedno. Když jsem dostal „první impuls“ k psaní tak byla Jitřní země docela studená a nic moc se na ní nedělo. Na Spirále se něco dělo a něco diskutovalo. Postupem času se to trošku přesunulo a teď zdá se je Jitřní země živější než Spirála. Důvody nechám na autorech obou Webů, sami vědí nejlépe. Pokud se jedná o „recenze příspěvků“ nemohu říci, že by na tom byl některý z těchto serverů lépe – viz na Jitřní zemi kauza Vacek do které se majitel Jitřní země podle mne docela zbytečně angažoval. Nicméně ať již jde o J. Holuba nebo O. Luňáka (zábavné – dva ptáci) ---- pokračování

Komentář ze dne: 02.03.2005 07:43:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: Jitřně spirální -2
oba jsou majitelé a SU svých webů nevidím důvod proč jim to mít za zlé. Každý má svůj názor a k tomu tohle všechno (internet) je. Myslím, že se oba webíky docela dobře doplňují : Jitřní země články a volnou diskuzi Spirála blogy a „uzavřenou“(nutno se logovat) diskuzi Každému vyhovuje něco jiného. Mne články neberou a raději bloguju. Mám rád diskuzi, ale mám rád slušnost mezi lidmi. Jasně mohu být sprostej a chovat se vulgárně, ale pokud mám volbu volím slušnost. Jsem holt takovej. Nějak mi přišlo, že přihlášení se pod nějakým jménem a udáním mailové adresy může být jistým „drobným“ závazkem, který volná diskuze vylučuje. Ale to je jen můj názor a určitě z 90 % ve volné diskuzi probíhá vše v mezích slušnosti. Tím nechci říct, že vulgarita je špatná. Určitě má svojí váhu -----pokr..

Komentář ze dne: 02.03.2005 07:45:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: jitřně spirální 3
Ale hlavně v přímé řeči, v psaném slovu je to přece jen trošku jiné…….. V článcích bývá často spousta slov a málo skutečných prožitků …. Jsou často „suché“ a někdy opisované. Jsou samozřejmě i výjimky. Kdo už někde něco načetl, články ho asi moc bavit nebudou. Zřejmě to je můj případ. V článcích se opravdu málokdy dozvím něco nového, něco co bych mohl asi – milovat. Ve skutečných zážitcích je něco osobního soukromého něco co je schopno mne inspirovat – tedy pro mne to je blíže ke skutečnosti. Ale to jsou jen moje názory a moje vnímání. Každý to má jinak a já se o to nehodlám s nikým přít. Jenom jsem chtěl napsat, že je mi smutno z toho, že se tyhle dva weby rozkmotřily. No trochu jsem okolo toho chodil jako okolo horké kaše. Tak promiňte ty kecy navíc.

Komentář ze dne: 20.05.2005 23:24:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - nikto (r@m)
Titulek: duchovno
Duchovno je cirkev bez inštitúcie a vy ho podobnými debatami zinštitucionalizujete(fúú brutálne slovo).Ale vďaka tomuto som si uvedomil jak to berem vážne keď som videl jak vážne to vy berete.použijem to ako klúč k slobode.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 01. 2022:

Policista Tomáš Ježek: Jsme cenzurováni. Pozvali mě do ČT, udělali jsme dvacetiminutový rozhovor, a nakonec z toho odvysílali 10 vteřin, a to tak, aby to vypadalo, že nemám argumenty.

Celý článek...


09. 01. 2022:

Genmjr. v. v. Ing. Hynek Blaško: "...Je naprosto neuvěřitelné, že strana, která ve volbách, když se to rozpočítalo, získala asi 1,48 % hlasů celkového objemu hlasů těch, kdo volili slepenec Pirátů a Starostů, mají tři ministerstva. Kde to žijeme? Co to s námi hrají za hru? A tento pán (Lipavský) by byl schopen nás zavléct do válečného konfliktu raz dva. Jeho kecy jsou neuvěřitelné a on v nich pokračuje dál. My proti sobě potřebujeme štvát Rusko? My proti sobě potřebujeme štvát Čínu ještě více, než jsou naštvaní teď? V naší české zahraniční politice by měl nastoupit realismus, reálné vyhodnocení, analýza našich postojů, vztahů, a z toho by se mělo vycházet. Patříme na Západ? My jsme ve středu, nepatříme ani na Východ, ani na Západ – a toho, že jsme střed, bychom si měli být vědomi a podle toho postupovat..."

Celý článek...


09. 01. 2022:

Herec Ivan Vyskočil: "...když se jistá dáma z EU, také veleduch, rozepsala o zásadách korektní řeči v EU. Nepoužívat křestní jména, nepoužívat slovo Vánoce, nestavět jesličky atd. Scházelo už jen to, že v rámci nové doktríny by u jesliček, namísto Josefa a Marie, stáli dva teplí hoši jménem Tárik a Azíz. (Obávám se, že se takového doporučení ještě brzy dočkáme.) K tomu paní Langšádlová přispěchala s obhajobou, že to přece ještě není schválené. Místo aby řekla, že takovou kravinu snad nikdo nemůže ani vypustit z pusy, anebo aspoň mlčet! Né!! Cítila povinnost se zavděčit a přispěchala s obhajobou blbosti..."

Celý článek...


30. 12. 2021:

Ivan Hoffman: "Je zjevné, že většina občanů respektuje pandemická opatření ne proto, že by byla přesvědčena o jejich účinnosti a užitečnosti, ale proto, že nechce mít problémy.
A strach z represe je spolehlivým indikátorem nesvobody. Ptáte se mne na paralely, ale myslím, že musíme zmínit hlavně rozdíly. Na rozdíl od minulého režimu, kdy propaganda fungovala na úrovni lovců mamutů, představuje dnešní vymývání mozků úplně jiný civilizační level. Současný režim má k dispozici nevídané prostředky ke sledování občanů, monitorování jejich postojů.
Dnešní mocní disponují algoritmy, které umožňují cílenou adresnou manipulaci. Občan dnes také čelí nesrovnatelně silnějšímu ekonomickému tlaku, je zpravidla lapen do dluhové pasti, ze které není úniku. A zcela zásadní rozdíl je mezi někdejším zdravotnictvím, kterému šlo o vyléčení nemocného, a zdravotnictvím dnešním, byznysovým, ve kterém jde o vydělávání peněz léčením, a někdy dokonce pouhým předstíráním léčení, kdy uzdravený pacient, anebo nezaočkovaný člověk představuje ušlý zisk...
"

Celý článek...


25. 12. 2021:

Vidlák: "Tak jsem se včera dozvěděl, že máme křesťanskou vládu. Vzhledem k tomu, jak moc jsme ateistická země, tak se nám ke katolíkům hlásí sedm členů vlády, dokonce i ten Bartoš jakožto ultraliberál se hlásí k husitům a náš skvělý ministr zahraničí se hlásí ke starokatolíkům (a Hamásu)...
...Žijeme opravdu v hybridní době. Křesťanská vláda bude šetřit = bude se chovat asociálně a největší asociál bude muset být předseda KDU Jurečka jakožto ministr sociálních věcí. Starokatolík (a Hamásovec) bude bubnovat do války s Ruskem a říkat tomu mír, Husita a antifák v jednom bude adorovat ojrokomisařku, která se snaží zrušit slovo Vánoce, katolíci z TOPky budou horovat za přijetí muslimských migrantů, kteří se záhy začnou cítit uráženi křesťanskými symboly a Petr Fiala na to bude zírat jako na zjevení a později se bude tvářit jako Boží umučení...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!