Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 11. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
William S. Lind:
Každý stát, který podporuje americká armáda, ztrácí legitimitu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2942x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2536x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2487x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2377x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2235x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Otázka pro všechny: Jak žijete?
ze dne 21.05.2005, autor článku: Od čtenáře

Komentář ze dne: 20.05.2005 11:37:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lama (@)
Titulek: pěkný
Pěkné. To lze jen podpořit.... :-) 1) Možná by pomohlo, kdyby autor(ka) začal(a) 2) Já tu nepíšu a moc nekomentuju. Ale čtu. Mám taky odpovědět na Tvoje otázky?

Komentář ze dne: 20.05.2005 12:14:46     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Jakub Jiříček - Kachní Táta (kachnitata@seznam.cz)
Titulek:
Ahoj, zatím jsem tu moc nepřispíval, ale snad to nevadí. Vezmu ty Tvoje otázky popořádku: Pracuji jako programátor, je to celkem samostatná a kupodivu docela tvořivá práce - ale pochopitelně v omezené oblasti (jak intelektuálně, tak fyzicky v kanclu). Je tu příjemný kolektiv mých vrstevníků, bez závisti, konkurence apod. Co mi ale schází, je ženská společnost ;) Lákají mě masáže, chtěl bych si udělat nějaké kursy a zkusit to provozovat, ale nejsem si moc jistý, jestli bych uživil rodiu. Zatím masíruju (amatérsky) jen svou ženu a děti. Vegetarián zatím nejsem, i když k tomu směřuji. Když jdu z práce na oběd, zpravidla si vybírám jídla bez masa (pokud je něco přijatelného). Když doma vařím já, tak vždy bez masa, když vaří žena, sním, co uvaří ;) Pokud jde o televizi, tak 1-2x do měsíce jsem se rád díval na nějaký film, ale jinak jsem rád, že momentálně není v provozu. Ale žena už začíná naléhat, abych ji opravil... Partnerský vztah bez problémů není, ale mám pocit, že se

Komentář ze dne: 20.05.2005 12:15:12     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Jakub Jiříček (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re:
(...) Partnerský vztah bez problémů není, ale mám pocit, že se to stále vyvíjí k lepšímu. (přičemž za lepší považuji to, co je v souladu s cestou našeho srdce, co směřuje k větší svobodě, i kdyby to měl být nakonec přátelský rozchod...)

Komentář ze dne: 20.05.2005 13:06:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lumpík (@)
Titulek: jen tak mimochodem
Máš normu na šťastný život (vegetariánství, roky bez TV, partnerství bez konfliktů...) a kdo se do ní nevejde ať raději nemluví, nepíše... Kdo se vejde, je víc? Znám lidi, kteří prožívají zběsilé, ale upřímné životy. Proč to brát až tak vážně a předhazovat svoje já.

Komentář ze dne: 20.05.2005 13:17:05     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Jakub Jiříček (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: jen tak mimochodem
to ne... Jen tak nahlídnout, jak se daří ostatním, s čím se potýkají a tak...

Komentář ze dne: 20.05.2005 14:10:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Blanka (blanka.korena@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: jen tak mimochodem
Jen tak nahlídnout, jak se daří ostatním, s čím se potýkají a tak... - špatně :-p

Komentář ze dne: 20.05.2005 15:22:22     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Jakub Jiříček (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: jen tak mimochodem
Říká kdo ?! :-P

Komentář ze dne: 20.05.2005 18:35:15     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Jakub Jiříček (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: jen tak mimochodem
aha, teď mi to opožděně došlo... myslíš jako "daří se mi špatně"? nejprve jsem to chápal jako "to je špatně, že se o to staráš". Mám trošku delší vedení...

Komentář ze dne: 20.05.2005 22:33:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Blanka (blanka.korena@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: jen tak mimochodem
Ano, říkám já. Mám nic moc partnerství, snad odjakživa problémy s mámou, děti? no jsou hodné, zaměstnání, které dělám jen proto, že se prostě nabídlo.... Necím se šťastná, ale cítím se vděčná. No asi tak.

Komentář ze dne: 23.05.2005 09:47:17     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Jakub Jiříček (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: jen tak mimochodem
Myslím, že něco trochu podobného jsem po několik let zažíval, práce a manželství nic moc, aspoň že jsem neměl ty problémy s rodiči. Dost dlouho mě to drželo, taková tupost a nerozhodnost. Teprve celkem nedávno mi začlo docházet, jak z toho ven. Docela mi pomohly knížky Hovory s Bohem a Čtyři dohody - to jek se tam mluví o Oběti, to byl přesně můj případ. Navíc jsem se bál nějak aktivněji se projevovat, po něčem toužit apod - v domění, že bych si tím "nadělal moc lpění a karmy" - a přitom jsem si tím naopak tu šedou karmu tuposti vytvářel :-( Taky mi hodně pomohlo několik spřízněných bytostí. Vděčnost je moc dobrá, mám pocit že někdy stačí být vděčný předem a ono se to pak opravdu vyvine k lepšímu. Držím Ti palce.

Komentář ze dne: 23.05.2005 12:36:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Blanka (blanka.korena@seznam.cz)
Titulek: Jakubovi
Díky, víš ono se to ve mě pere - jak psal Já - smíření jako cesta , jejiž výslednicí je pokorou podbarvená vděčnost - a pak pocit oběti (nespokojenost, nehrát podle toho, jak druhý píská, nebýt sám sebou, strach) Jak z toho ven - jsi psal, že ti to nedávno začalo docházet. Můžeš se podělit? Díky

Komentář ze dne: 23.05.2005 15:00:53     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Kachní Táta (Jakub) (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: Jakubovi
No, ono to vlastně najednou šlo samo, jako by skončilo nějaké období a začalo nové... Začal jsem trošku cvičit (čchi-kung a jednodušší věci z tai-ji). Zjistil jsem, že se při tom dá velmi dobře setrvávat v přítomnosti, což se mi při meditacích v sedě často nedařilo. (možná proto, že celý den prosedím v práci a tělo i mysl už toho má dost.) I meditace v chůzi je moc dobrá - nejde mi to sice kdovíjak hluboko, ale zato hodně spontánně. Zjistil jsem, že se zbytečně zaobírám negativními pocity (ani ne tak agresí proti někomu, jako spíš smutkem, únavou...) a že právě tyhle stavy mi ubírají energii.

Komentář ze dne: 23.05.2005 15:01:32     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Kachní Táta (Jakub) (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: Jakubovi (ii)
Přestávám se bát více používat svoji vůli a přání. Na vlastní kůži jsem se přesvědčil, že když člověk v duchu jasně vysloví nějaké přání, je v tom velká síla. A pokud v tom není sobectví a člověk nechce jít proti smyslu věcí, necítím, že by mě to nějak svazovalo, snad se nepletu. Tj. např. si přát "zítra po celý den budu bdělý... atd" a neustále to každý den obnovovat... Na festivalu Miluj svůj život byla jedna přednáška o tom, jak si představit své ochranné anděly a využívat jejich pomoci. Nepraktikuji to sice pravidelně, možná ani není nutné si tyto síly personifikovat - ale pomáhá to.

Komentář ze dne: 23.05.2005 15:03:46     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Kachní Táta (Jakub) (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: Jakubovi
Také mi hodně pomohla zamilovanost (do jedné kamarádky ;o)) ) - když to člověk dokáže udržet v čistotě a svobodě, když milovanou osobu v duchu ztotožní se svou podstatou, je v tom velká síla, která člověka vtahuje do srdce, do přítomnosti... Přihlásil jsem se na kurs tantry s Johnem Hawkenem, mám z něj velmi dobrý pocit, už se těším. ...Doufám, že to nevypadá, že tady moc machruju ;-))

Komentář ze dne: 23.05.2005 15:17:02     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Kachní Táta (Jakub) (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: Jakubovi
p.s. k tomu přání - vyslovit s důvěrou a s vděčností a poděkovat i potom - ale to určitě víš moc dobře sama...

Komentář ze dne: 23.05.2005 10:38:09     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Jakub Jiříček (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: jen tak mimochodem
jinak "říká kdo?" měla být jen narážka na jeden vtip... viz http://kachnitata.wz.cz/media/kokotiny/adameve.jpg

Komentář ze dne: 21.05.2005 09:55:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Calarien (calarien@seznam.cz)
Titulek:
Děkuji slečně/paní za podnětné slovo do pranice, leč mám (zřejmě oprávněné)obavy, že ti, kterých se to týká úplně nejvíc, komentářem stejně nepřispějí:-( Děkuji i za ty, co se zde objevily, byly mile lidské, ale uvítala bych, kdyby svůj názor prezentovali i lidé, co sem píší ony občas až "předuchovnělé" články ve formě kázání.

Komentář ze dne: 21.05.2005 23:17:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re:
A co by si tak ráda od nich slyšela? :-)

Komentář ze dne: 21.05.2005 16:41:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jista (@)
Titulek:
Ja mam zkusenost,ze hodne lidi zije ve svych teoriich,radi druhym,i kdyz to sami neziji,navenek se snazi vypadat lepe. trochu jsem to odsuzoval,ale ted si myslim,ze to neni spatne. je lepsi mit sve teorie o dobru,nez nemit nic.lepsi zit teorie i kdyz to vrze v zakladech,nez nedelat nic,nebo cekat na dokonalost. Lepsi davat dobre rady,nez si rikat...kdo jsem,abych mohl radit. Lepsi mit trochu falesne masky dobra,nez byt zly,nebo mit utrapeny oblicej vyzadujici pomoc okoli. Nekdy i rada pokrytce prichazi v pravy cas... A tak si myslim,ze to chce cas a trpelivost,nez nase teorie,a moudrosti ziskane z knih se promeni v pravou moudrost,ktera odkryje to co je v nas vzdy. No a nadruhou stranu toho casu moc neni,tak to chce prozkoumat,nakolik uz jsme nase teorie zrealizovali. Ale nakom to zavisi,jestli jsme moudri,laskavi,mame bezva vztahy,bavi nas prace...? zajimal by me vas nazor...Je to vec osobniho usili a namahy,a nebo spise plati...komu neni zhury dano v apatyce nekoupi. Je lep

Komentář ze dne: 21.05.2005 16:48:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jista (@)
Titulek: pro Kachniho tatu
Pokud se zajimas o masaze,moc rad bych ti doporucil Shiatsu,je to nejzazracnejsi metoda kterou jsem potkal,a daji se tam delat opravdu velike veci jak pro telo,tak mysl. Neznam nic lepsiho. Ale je to ze zacatku spis pro privydelani,nez si ziskas klienty,v Praze to asi neni snadne. Ale zalezi,jak budes dobry,protoze dobry maser si klienty udrzi vzdy,ziska duveru brzy.

Komentář ze dne: 23.05.2005 09:55:10     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Jakub Jiříček (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: pro Kachniho tatu
díky za info, o Shiatsu jsem taky slyšel a zaujalo mě to. Také mám dobré zkušenosti s thajskou masáží (nezaměňovat s erotickou :-)) - viz www.dobramasaz.cz).

Komentář ze dne: 22.05.2005 10:59:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Calarien (calarien@seznam.cz)
Titulek:
Ale jo, já si taky myslím, že je lepší, když má někdy aspoň tu teorii a snaží se podle ní žít, i když to úplně nevychází. A rada je dobrá od kohokoliv, i od nedokonalého člověka, pokud umí poradit dobře. Ale o tom jsem snad ani nepochybovala. Spíš mi vadí, že se tu někteří lidé tváří jako že mají patent na rozum a jsou vysoko nad ostatními a přitom skutek utek. Chybí zde jakási pokora, uznání vlastní nedokonalosti. Právě to uznání je strašně důležité. Přiznat si, že to v té praxi mnohdy nefunguje.

Komentář ze dne: 22.05.2005 11:17:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Blanka (@)
Titulek: Re:
Jejda, píšeš, že zde chybí jakási pokora a uznání vlastní nedokonalosti. Já si ničeho takového tady nevšimla, ani nevím tedy, o kom ze zde přítomných mluvíš.Každý zde je osobytý a krásný svou jedninečností, ale že bych řekla, že někomu chybí pokora, to ne. A že to v praxi všechno nefunguje? Chtěla bych vidět toho, komu by to fungovalo, proto i tento článek se mi zdá být trochu divný, i když jako upozornění, že existuje i praxe - je dobrý. A jak psal jista, pokud máme ty teorie už v hlavě, nemám strach, že by onen život = praxe - nám nedaly příležitost k odzkoušení - a následnému uvědomění. Takže zaplať Pán Bůh i za ty teorie a za to, že si je můžeme mezi sebou vyměňovat a nábízet.

Komentář ze dne: 22.05.2005 12:26:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re:
Ano Calarien, a právě proto je tento článek Javaho pro mě ukázkou nepokory pisatelky.

Komentář ze dne: 22.05.2005 13:49:07     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re:
Proč myslíš? Nepřišlo mi, že by tím článkem chtěla dát najevo, jak to ona má zmáklé... Spíš ji podle mne šlo o to, jestli tu někdo takový je. Za sebe - dokonalý nejsem a mám spoustu věcí k řešení. Sám i v manželství. Ale řekl bych, že se snažím(e). :-)

Komentář ze dne: 22.05.2005 18:18:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Jirko, mám z celého článku dojem - že je nějak mimo mísu - že je skutečně projevem nepokory - před životem, žitím. Copak být dokonalý - ve všech směrech - je smyslem života? O teoriích a jejich nutnosti či významu jsem již psala výše. Zaplť Pán Bůh za ně. Co je "důležitější"? Být vegetariánem, nebo být v otázkách stravovování vyrovnaný a tedy bez problémů. Co je důležitější? Mít báječné a super manželství, nebo být pravdivý ve vztahu a snažit se ho žít - aby mi pomohl něco vyřešit, pochopit, změnit (zrcadla). Co je důležitější? Mít výnosné a naplňující zaměstnání, nebo i tam, kde jsem - být na svém místě. Velice se mi líbila odpověď Blanky, která napsala, nejsem šťastná, ale jsem vděčná. Tak to cítím ,přátelé. O tom je celý život.

Komentář ze dne: 22.05.2005 17:57:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Calarien (calarien@seznam.cz)
Titulek:
Souhlasím s JiHem, já v tom taky nevidím projev nepokory. Je to prostě takový malý podnět k zamyšlení. Nekážeme vodu a nepijeme víno? A ani to nemusí být otázka ke konkrétním osobám, spíš tak obecně, možná na každého z nás. A nemohu bohužel tvrdit, že zde nedochází k situacím, kdy se někdo projevuje jako vznášející se oblak moudra a přitom...Ale nechci to rozmazávat...

Komentář ze dne: 22.05.2005 18:05:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re:
Calarien - a tohle by mě tedy skutečně zajímalo, koho tím myslíš - že se zde někdo projevuje jako vznášející se oblak moudra a přitom.... to znamená, že toho člověka musíš velice dobře znát - a myslíš, že takto přes net toho člověka, či přispěvatele diskuze skutečně dobře znáš, když jsi použila dovětek : ...a přitom? nechci být ukejhaná husa - ale takto to napsat? No nevím, většinou se sami neznáme dosti dobře, natož abychom mohli takto ohodnotit druhého, notabene ještě jen z projevů v rámci diskuze. Být tebou - zamyslela bych se nad tím. :-)

Komentář ze dne: 22.05.2005 23:30:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Selma (@)
Titulek: autorce článku
Manžel měl včera sraz absolventů po dvaceti letech. Když ho spolužačka zvala, byla jsem u toho a navrhovala abych pro něj na závěr přijela aby on mohl požít a my dvě pokecat. No chystala jsem se na to pravda poctivě, abych vypadala a neudělala mu ostudu a ten dacan mi minutu před odjezdem řekl, že se mu nehodí abych ho vezla, neb má strach, že by se mohlo pokazit auto a já bych zůstala někde viset. No bylo mi to děsně líto a byla jsem naštvaná jak dlouho ne. Když koukám v televizi na nějaké drastické scény nebo nešťastné osudy, které mě děsí nebo dojímají, občas mívám jakoby za těmito pocity ještě pocity zcela opačné - jakýsi lehký úsměv. Dlouho jsem se trápila tím, jestli nejsem ve skutečnosti škodolibá, že ty zlé věci vlastně v hloubi duše lidem přeju. Jak jsem se tak zlobila na manžela, co mi udělal a přehrávala jsem si v myšlenkách všechny ty nepříjemné pocity, které u mě jeho rozhodnutí vyvolalo, objevil se zase ten vnitřní úsměv. Tentokrát jsem ale tou "obětí" byla já -

Komentář ze dne: 22.05.2005 23:36:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Selma (@)
Titulek: autorce článku
jsem tedy tak škodolibá i vůči sobě? Záměrně jsem si znovu a znovu vyvolávala ony sebelítostné pocity a pozorovala toho, kdo se za nimi usmívá a čemu. Pak mi to docvaklo - to moje svědomí se usmívá protože vidí faleš. Usmívá se i u filmových scén a televizních zpráv, kdy někdo říká - teď plač, protože to, co se stalo je hrozné a ty to musíš pocítit! Ne, nemusím - sama rozhodnu, kdy je potřeba soucítit s trpícím a projevit lítost a kdy je třeba říct - za to si můžeš sám! A to se týká i mě samé. Ještě ráno, jsem se chtěla na manžela zlobit a dosáhnout toho, že mě bude chlácholit a říkat, jak jsem pro něj důležitá. Sice jsem s tím začala, ale dokázala jsem to dokončit - svědomí mi to nedovolilo - usmívalo se a já se musela podřídit. A manžel byl rád, jak jinak. Tak já nevím - jsem ve skutečnosti lepší nebo horší než ty? O to ti jde, že?:) Kdysi jsem tutéž otázku - Jak žijete? položila lidem v jiném fóru. Tehdy mi neodpověděl vůbec nikdo ... jsi lepší:) Sama poznáš koho brát vážně a koho

Komentář ze dne: 22.05.2005 23:36:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Selma (@)
Titulek: autorce článku
Sama poznáš koho brát vážně a koho spíš politovat.

Komentář ze dne: 23.05.2005 04:11:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Já (@)
Titulek: Odpověď...?
Ahoj, k tomu, aby ta "odpověď" k něčemu byla musím napsat velmi mnoho slov. Ale co bych pro Tebe neudělal, že? ;-) Problém je, jako ostatně vždy - hlavně ve slovníku, avšak - nemohu se zbavit toho dojmu, že - nejen ve slovníku. Základem je jakýsi vrozený pud "dokonalosti" - a dokonalost, to je přeci vše "báječné", "exkluzívní", "výjimečné" a tak. dále. Rozhodně to ale ani trošku nezavání "průměrností", "všedností" ... A to je, alespoň podle mého, ta základní a největší chyba. Vyrovnaný život, klid a mír ve vztazích, vyváženost dávání a přijímání neobsahuje ony "excitované" stavy - dokonce v mnoha případech jsou tyto dvě sféry v kolizi. "Excitovaný" jedinec dokáže sice "nadchnout", ale nadšení po chvíli vytrvá a zůstane po něm jen jakási pachuť "nedokonalosti" a neschopnosti. A ta pachuť je doslovně ubíjející... Nevidím žádný důvod, proč slučovat jakoukoliv &quo

Komentář ze dne: 23.05.2005 04:14:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Já (@)
Titulek: (...) Odpověď...?
(...) Nevidím žádný důvod, proč slučovat jakoukoliv "formu" života s důkazem osobní "výjimečnosti". Každý člověk je svým způsobem výjimečný, ale málokdo je s formou své výjimečnosti srozuměn a smířen. A v tom smíření, v tom - podle mne - je ukryto, to, po čem ve svých dotazech pátráš. Naplnění. Jsem-li svým životem naplněn, ztratím zájem o to, na sebe jakkoli upozorňovat. Ztratím zájem bý tím "výjimečným", ztratím zájem žít v klišé "báječnosti", "dokonalosti" a "exkluzivity". Prostě to nepotřebuji. Jsem naplněn, šťasten a velmi, velmi vděčen.

Komentář ze dne: 23.05.2005 07:05:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - chemik (z.havlik@centrum.cz)
Titulek: zdravím javaho
Zivot je neustálé hledání osobního stestí, treba v malickostech. Nekdy potesi i setkani se zajimavym clovekem. Je lepsí se jednou setkat nez stokrát denne míjet bezejmene tvare. Setkat se a dát si nadeji. Co na tom, jakou filosofii zrovna vyznavas nebo co jís.

Komentář ze dne: 23.05.2005 09:35:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lumpík (@)
Titulek: myšlenka
Proč pátrat v soukromí... Možná nám něčí článek napoví, ukáže vlastní omyl. Všechno, co nás nějakým způsobem oslovuje (třeba i pobuřuje) nese poselství. Poznávejme svou pravou tvář, svou pravdu ... ale jen svou vlastní...

Komentář ze dne: 23.05.2005 10:01:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: tak,tak
ahoj lidicky. Jsem rada za zivou diskuzi. Zvlastni diky za konkretni odpovedi. Smysl clanku nebyl v oslave nedosazitelne dokonalosti, spis naopak: JAK ZIJETE SVOJE TEORIE V PRAXI? To ze "Zivot je jen muska zlata" zname vsichni.ale co s tim? Nemuzu souhlasit s nazorem, ze lepsi je mlatit prazdnou slamu teorii - aspon neco. Mnohem lepsi je ty teorie, byt s chybami a pomaloucku praktikovat. Z me vlastni zkusenosti vim, ze clovek vlastni praci na sobe muze hodne zmenit. Jak sam sebe tak svuj zivot. Dostala jsem soukrome moc pekne a konkretni odpovedi od Jiriho a Elisky (jiho), to jsou podle me presne ti skromni praktici, kteri tvori sebe i svoje zivoty. Ono to trva dlouho a cloveka potka dost bolesti a driny nez s necim pohne. Teorie neboli, praxe ano. Zkusim si sama na svoje dotazy odpovedet. Pracuju u pocitace v hodne komercni firme. Priznavam, ze zatim nemam odvahu jit do nejiste budoucnosti bez stalych financnich prostredku. Kdyz jsem pred roky chtela zacit s vegetarian

Komentář ze dne: 23.05.2005 12:59:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: pokr.
(druha pulka mi zmizela, pokusim se navazat): Vegetarianstvi: dotazy u zkusenych jsem zjistila poradny zmatek. Po systemu pokus-omyl, kdy muj organismus s cistym vegetariastvim nesouhlasil, provozuju stredni cestu. Ryby a kureci si obcas dam, bez vycitani. Osvedcil se mi tady zminovany samansky pristup spojeni se zviretem a muj osobni maly ritual. Filozofie: Krestanska vychova me paradoxne z mnoha duvodu od viry vzdalila. Bomba pro me byly Hovory s Bohem, velice me ovlivnuje buddhismus, zen. Cerpam z vic smeru, ale neradim se k zadnemu z nich. Jsem v tomto smeru "na volne noze" . Jsem rada, ze se mi po letech treninku dost dari priblizit k zivotnimu stylu "tady a ted". K tomu si potrebuju planovat dopredu obcas neco prijemneho (treba v pripade seminaru to ani jinak nejde), ale uz na tom nelpim a kdyz to nevyjde.

Komentář ze dne: 23.05.2005 13:36:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: pokr. II
Snazim se tridit odpad. Snazim se nekupovat vic potravin a extremne moc veci nez potrebuju. Verim nahodam. A z vlastni zkusenosti vim, kolik toho clovek muze ve vlastnim zivote i sam na sobe zmenit. Nesouhlasim s nazorem, ze je lepsi mit teorie a mlatit prazdnou slamu. Mnohem uzitecnejsi je pomaloucku svoje nazory menit na praxi. Je to pracny a boli to. Clovek taky muze dojit k nemile zkusenosti, jaky blabol ta teorie byla. Jooo jeste bych zminila trpelivost. Vztahy: Mam rada lidi, ale neumim vseobjimajici lasku. Ani po tom nejak netouzim, casto mi to pripada jen jako poza a neuprimnost. Opravila jsem si naivni predstavu, ze slovo Mistr znamena moudreho cloveka, ktery vi o cem mluvi a co uci zije. Radeji mluvim s obycejnymi "mistry zivota" o jejich zkusenostech a zivote. Udelala jsem v zivote strasne chyb, dost informaci se ke me dostalo pozde.

Komentář ze dne: 23.05.2005 13:50:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: pokr. III.
Nemela jsem a nemam idealni vztahy. Dost mi pomohlo zakoupnout o ruznou literaturu (dokonce vrele doporucuju si prebrat vyborne myslenky z komercne ladene p. Hayove-Miluj svuj zivot) a techniky jako regrese, rodinne konstelace, moje milovane reiki, meditace,... Pro me k rovnovaze patri nejen pestovat duchovno, ale i telesno, sportuju a snazim se najit radost i v uplne beznych vecech jako je pleti zahonku (coz je bajecna meditace). Prave proto ze nemam zadny recept ani normu na stastny zivot, proto se ptam ostatnich. Vsak si z toho vyberte co chcete. Dekuji za uprimne odpovedi a jdu i ja se svoji kuzi na trh. Proc jen zustavat u teorii, Nado? JA

Komentář ze dne: 23.05.2005 14:35:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: pokr. III.
:-) Já někde napsala, že je dobré zůstávat u teorií? Jestli mi paměť slouží - a doufám že ano - tak jsem psala: díky i za ty teorie, protože jsou (mohou být) majákem ve tmě, stejně tak jako např. knihy, setkávání se, tyhle diskuze.... majáčkem na cestu. Ale jít už musíme sami, že jo? Co je pro jednoho pitomost, pro druhého může být slovem Božím :-). A pokud se jedná o mou kůži - neboj, také chodí na trh :-))) pac

Komentář ze dne: 24.05.2005 09:21:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - :o) Radka (@)
Titulek: pýcha
A tak se rozplývám nad svým pokrokem... Řikali nám: přijdou pocity (možná andělé) budou klepat na rameno - "Jsi dobrý, pokračuj", ale SMĚJTE SE tomu, sobě, je to taky falešné, druhá strana mince (říkali)... Buď svým svědkem a bav se. Je to "jen" hra. Z praxe mám vyzkoušeno - chodit na procházky, hodně dýchat. Pozorovat se, svět lidi, nebrat to moc vážně. Hrát (zahrávat) si sama se sebou ... Konkrétně: :-) už zase něco klepe - že by pýcha?

Komentář ze dne: 24.05.2005 14:52:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Teiresias (teiresias@centrum.cz)
Titulek: Jak žiju I.
Asi nejsem typický autor, spíš si Jirka vypůjčil pár textíků z mých pokusných stránek, ale nešť: Na televizi se občas koukám, vegetarián jsem spíše příležitostný, v práci jsem spokojený a jsem za ni docela vděčný, partnerské vztahy momentálně nepěstuji, spíš si tak trochu hraju na mnicha Musím ale říct, že zrovna tyhle věci nejsou to, u čeho nejvíc cítím, že bych s tím měl něco dělat. Netoužím se stát důslednějším vegetariánem, větším teoretikem ani se ještě míň divat na televizi nebo mít lepší práci. Spíš bych rád v sobě vyvinul nějakou lepší disciplínu, abych dokázal soustavněji dělat cvičení, pro která jsem se rozhodl (hlavně meditaci, jógu), a zbavil se jakýchsi svých strachů, kvůli kterým si mi nedaří uskutečňovat a dokončovat věci, které jsem začal nebo bych chtěl začít. Být opravdovější, nezanášet svůj život zbytečnostmi a banalitami, věnovat energii tomu, co opravdu považuji za důležité. Teiresias

Komentář ze dne: 24.05.2005 14:56:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Teiresias (teiresias@centrum.cz)
Titulek: Jak žiju II.
Moc se mi líbil obrat Calarien „vznášející se oblak moudra“. Setkávám se s takovými lidmi v spiriuálně-alternativních kruzích a většinou mě silně otráví. Když si chci s nimi popovídat o tom, jak oni řeší nebo cítí nějakou situaci, tak se mě místo svých pocitů a zkušeností vybalí nějakou poučku nebo teorii, přičemž zřetelně cítím ten výchovně vztyčený ukazovák. Poučka může být i správná, popř. teorie výstižná, ale kromě toho z ní obyčejně nepřímo vyzařuje, jak jsem sám blbej a mám jěště moc co dohánět, abych se takovému radiči aspoň vzdáleně přiblížil… což samozřejmě velmi zraňuje moji vlastní ješitnost a poňouká mě to k nějaké kontrapoučce, kterou bych zase já totéž ukázal tomu radiči… Je to teda zrcadélko. Kdybych tu pýchu sám v sobě neměl, tak bych asi ani neměl takové pocity. Ale i tak bych se s nimi sotva domluvil, protože na teorie jsou pořád lepší knihy a přednášky, v osobním setkání očekávám spíš něco o tom člověku, osobního, konkrétního a ze života. A kdybys chtěla ještě víc,

Komentář ze dne: 24.05.2005 23:01:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Jak žiju II.
Milý Teiresiasi, zaujala mě tvá slova, že na teorii jsou lepší knihy a přednášky, ale že od osobního setkání očekáváš něco konkrétního, osobního, ze života. Nerada bych, aby má slova působila jako suchá teorie, ale to setkání - na jakékoli úrovni - ať už s knihou, lektorem či konkrétním človíčkem - ti skutečně poskytne jen a jen odraz tebe samého - v podobě tvého pocitu, tvé reakce. Ale může i obohatit. Co uděláš, když si vezmeš do rukou knížku? Najdeš si odpovídající prostředí, kde ti s ní bude dobře, kde budeš na ni mít klid, ztišíš se, jako by vypneš sebe (své posuzování), otevřeš se tomu, co je před tebou a necháváš proudit vjemy k sobě. Tak je to dobře, tak je to i s osobním setkáním - pokud chceš, aby tě něčím ONO - obohatilo. Může a nemusí. Ale to je zase jen na tobě. Stejně jako tato má slova....

Komentář ze dne: 24.05.2005 23:10:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Jak žiju II.
pokračování: Tak dobře, něco konkrétního k tématu. Přesně před 2 lety jsem se na jednom diskuzním serveru seznámila s člověkem, který kolem sebe chrlil - dle vás - samé teorie. O sobě ani zmínku. Začali jsme si spolu soukromě psát, protože jsme cítili, že máme k sobě blízko, že se známe :-). Ani v těchto soukromých mailech nebyl o sobě sdílnější. Jen pořád to je tak a tak, tak je to proto a proto, zkus se na to podívat tak a tak. Totálně mi naboural můj do té doby vytvořený jakýs takýs pohled na život, filosofii, životní hodnoty :-) Mé ego se bouřilo - a nechtělo dál komunikovat, nadávalo mu do suchých nelidských strojů, bezcitných robotů. Ptalo se ho - jak si může svými TEORIEMI být tak jist a tak jistě je předkládat. Jak, jak, jak? Několikrát jsem se (mé lidské malé já) odstřihlo a nikdy více nechtělo s tímto člověkem komunikovat. Ale má duše si usmyslela něco jiného. Ona ví, ona cítí tu pravdu a nemá jinou cestu, než ji následovat. A někdy je to pro mě náročné, to mi věřte. :-). O

Komentář ze dne: 24.05.2005 23:23:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Jak žiju II.
pokračování: Ona je totiž Pravda jen jedna, a dokážeme ji pocítit, rozeznat jen do té míry, jak dalece sami jsme v ní ukotveni. Tak to je. A pak se i ony vzdálenosti - zkracují - jeho pravda, moje pravda, představte si niť, spojnici, vede od jeho srdce k mému srdci, jeho pravda je i mou pravdou, vzdálenost se stále zkracuje, až najednou - není ani on ani já - ale jen Pravda. Díky Bohu za ony pomocníky Boží, děkuji nejen za sebe.

Komentář ze dne: 25.05.2005 21:55:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - teiresias (teiresias@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Jak žiju II.
Milá Nado, nemyslel jsem to samozřejmě tak, že odmítám poslouchat teorie a poučky od svých bližních. Spíš to měl být jenom takový postřeh (nebo postesknutí), že se vyskytují lidi, kteří mě svým neosobním a vševědoucím poučováním občas otravují. Přičemž samozřejmě netrvrdím, že za to můžou vždycky oni - viz. poznámka o zrcadélku. Naopak, pokud se u mne objeví intenzívní pocit, tak je to známka nějaké mé vasány. Naštěstí - zaplať Pán Bůh - je tu ta blikavá kontrolka :-) A taky souhlasím s tím, že dost lidí navazuje kontakt nejlíp právě takto - přes teorie a sdělování neosobních poznatků. Ostatně já to tak taky leckdy dělám... a když se potom podaří, že se nit od srdce k srdci zkracuje až je jenom pravda, tak je to skvělé!

Komentář ze dne: 24.05.2005 14:57:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Teiresias (teiresias@centrum.cz)
Titulek: Jak žiju III.
A kdybys chtěla ještě víc, tak něco o tom jak žiju je i na těch mých pokusných stránkách http://quonax.mysteria.cz, hlavně v odkazu „dotazy na četu“. Pro lidi kolem mě jsou naopak určeny stránky http://liliovahora.mysteria.cz. Teiresias

Komentář ze dne: 25.05.2005 08:37:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: hm
Nada: Mile devce. Pravda je sice jen jedna, jen nikdo na celem svete nevi, ktera to je. Kazde nabozenstvi, kazdy smer tvrdi ze pravda je na jejich strane a nikdy jinak!!! A vetsina lidi je o sve pravde skalopevne presvedcena. Takze ktera je ta nejpravdivejsi??? Jen smrt je tutova pravda. Pak se to mozna dozvime, nebo taky ne....Muzeme mit svoje presvedceni, ale pravdu???!!! Nechci ti mluvit do zivota, jen ti reknu svuj soukromy nazor. Nechat se manipulovat a predelavat svoje nazory podle nekoho o kom vubec nic nevim je silenost a desna naivita. Uplne mi z tvych slov naskocila husi kuze. Stejne jako kdyz mi odepsal taky jeden neznamy clovek, tvrdici ze jsme davni karmicti milenci a podobne manipulacni blaboly za ucelem meho vedeni (dokonce v mem pripade nebude pozadovat uhradu s mym ucenim vynalozenou) a okamziteho navazani tantrickeho vztahu...Uz jsem v zivote videla tolik falesnych guru!!! Kupodivu nikoliv v Indii, ale pekne doma! Bud na sebe opatrna!

Komentář ze dne: 25.05.2005 08:56:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: hm
Milá JA. Vidíš, nedokázala jsem ti předat to, jak já cítím pravdu - zůstala "má". Ono to totiž není na pochopení hlavou, ani nějakém logickém zdůvodnění, nijak TO neokecáš, můžeš to jen procítit. Myslela jsem, že z mých slov je to zřejmé - jak jsem psala o té spojnici mezi jeho srdcem a mým srdcem. Kdybych onu stejnou pravdu nevyciťovala v sobě, nemohlo by to být takové, jaké je. Poznala jsem už hodně lidí a zaplať Pán Bůh - kontrolka mi bliká. Zaujaly mě tvá slova - jen smrt je tutová pravda. Opravdu? Vidíš, já to tak nevnímám. Smrt je jen smrt, konec projevu lidské schránky na tomto světě - nic víc. Pravda je někde úplně jinde. Kuk :-)

Komentář ze dne: 25.05.2005 08:57:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: dodatek
PS: a co kdyz to Nado byla intuice a rozum, kteri volali: Utikej jak nejrychleji muzes?

Komentář ze dne: 25.05.2005 10:15:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: dodatek
No ono je možné všecko, že jo. Ani nevíš, kolikrát jsem si říkala, jak by se mi žilo dobře postaru. Naštěstí nejde ani tak o mě nebo něho.

Komentář ze dne: 25.05.2005 11:06:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: dodatek
Ani nevíš, kolikrát jsem si říkala, jak by se mi žilo dobře postaru. *** Něco se stalo se stabilitou bytosti viď, už není tak vázána (ukotvena) na ty staré hodnoty, ale to co zůstává způsobuje neschopnost stát sama o sobě – v nepohnutosti. Vnímáš to nějak podobně? Povědomí obou "rozměrů" je trochu stav bláznovství, ne?

Komentář ze dne: 25.05.2005 11:57:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: dodatek-Petrovi
Bláznovství pravíš? No tak bych to přímo asi nenapsala, spíš - nemáš se čeho chytat, už ta samotná snaha o chytnutí se - je špatně :-). Tedy ano, blázen se nechytá, on si jen tak radostně s pískáním vykračuje světem a ostatní na něj koukají s otevřenou pusou, nechápavě kroutí hlavou nebo chudáčka politují. Ale jemu to je jedno, protože ví, že je Jedno - právě teď a pořád. :-) Je nepohnutelný v hnutelnosti, řekla bych... hnutelnost, ale fuj, to je slovo :-) Ukotvil se v živosti, paráda jazz :-)

Komentář ze dne: 25.05.2005 13:08:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: dodatek-Petrovi
Spíše jsem myslel míru skutečnosti vnímání. Svět je napřed vnímán skutečně, osobní hodnoty taky, projeví-li se "pozadí" (je si ho všimnuto) hovoří se třeba o relaxovaném stavu. Potenciál "toho co je" je tedy užit k udržení míry skutečnosti osobního pohledu. Když však míra skutečnosti "pozadí" je více přítomna ve vědomí, či jinak by šlo říci když vědomí ví o svém rozměru (je si vědomo své hloubky) a míra skutečnosti tohoto vnímání dosahuje určité jistoty, má to dopad na vnímání skutečnosti vnější reality. Ale i vnější realita je stále nějak skutečná a část stability stále leží v ní. Oba pohledy jsou pak paradoxně platné a to je právě to "bláznovství".

Komentář ze dne: 25.05.2005 13:34:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: dodatek-Petrovi
Já myslím, že jsme jinými slovy vyjádřili totéž. :-)

Komentář ze dne: 25.05.2005 14:18:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dodatek-Petrovi
Přece jen jsme ono vnímání nevyjádřili stejně. Tvé pojetí - seš si vědom jistých hranic mezi oběma světy - ty se navzájem prolínají, ale pořád jsi si jich vědom. Mé pojetí je bez hranic, oba světy splývají v jeden.

Komentář ze dne: 25.05.2005 14:24:26     Reagovat
Autor: [Kachní Táta] - Kachní Táta (Jakub) (kachnitata@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dodatek-Petrovi
taky jsem chtěl něco podobného podotknout - mám pocit, že ten hlubší pohled v sobě zahrnuje i ten starý, omezený. Že nejde o konflikt, ale spíš o prohloubení pohledu a chápání...

Komentář ze dne: 25.05.2005 15:42:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dodatek-Petrovi
Je to i prohloubení pohledu, ale nejde snad ani o změnu toho co je vidět, mění se spíš ten kdo vidí. Vědomí umí své těžiště "přestránkovat" z pohledu centrovaného - do pohledu více nerozděleného. Plochý pohled se tak mění v dimenzi, kde se lépe "dýchá".

Komentář ze dne: 25.05.2005 15:26:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dodatek-Petrovi
Jistě nemohou být hranice, skutečnost vnější reality je iluzorní, tvoří ji řekněme určité filtry vnímání, tedy vlastně vžité koncepty mysli apod. Ale ani mi tak nešlo o popisování té správné pozice. Spíše mi šlo o potvrzení řekněme určitého přerodu vnímání, kdy vědomí si je vědomo své hlubiny bytí a vidí že zde spočívá ta pravá podstata, stabilita, nepohnutost,... ale ta bytost jejíž je součástí vnímá že část stability zůstává v té "vnější realitě". Zkrátka bytost není zcela nepohnutelná před osudem své figurky. Tedy je zde stále osobní zájem, ale přitom by být nemusel. Možná kvůli tomu osobnímu zájmu zůstává míra skutečnosti té vnější reality, pokud to není naopak, ale doufám že ne, že je to následek toho osobního "vyčnívání".

Komentář ze dne: 25.05.2005 10:27:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: hm
A o koho jineho? Clovek by mel byt hlavne sam sebou. A ne zadnou figurkou jak je oblibene uslovi jednoho mistniho dopisovatele.

Komentář ze dne: 25.05.2005 10:45:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: hm
No právě, sám sebou. Hezký den Javaho.

Komentář ze dne: 25.05.2005 17:19:50     Reagovat
Autor: [Dart] - Dart, Princ Dvorů Chaosu (dart.daraij@post.cz)
Titulek: Re: hm
Zaujala mne tvá myšlenka být sama sebou. Většina lidí se celý život snaží odpovědět na otázku kým vlastně doopravdy jsou. Ty máš asi v tomto ohledu již přehledně jasno... Podělíš se o své zjištění kdo jsi?

Komentář ze dne: 26.05.2005 08:18:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: kdo jsem?
Dobrat se poznani kdo jsem je nejtezsi fuska na svete. Malokdo ma chut a odvahu se podivat do svych temnych hlubin a priznat si je, prijmout, odpustit, zit s nimi. Kazdy je ma. Ano, taky musim obcas krotit svoje ego. Ale uz to, ze rozpoznam to lechtani ktere mi zacina nafukovat hrudnik, povazuju za uspech a zacnu z hluboka dychat...Jsem zena se spoustou chyb a strachu, ktera se naucila mit rada se vsim vsudy. Ne ze dne na den. Je v tom spokojenost ne pycha.

Komentář ze dne: 01.06.2005 16:16:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: kdo jsem?
Milá JA, a když bys všechny tyto pocity a představy (nic jiného to není - o čem jsi psala) jednoduše pustila, prostě zahodila. Fjůůůů..... a už není nic. Šlo by to? Co by zbylo? Kdo by tady stál? :-) PS: Jedna moudrá bytost řekla: "Vzdej se i toho já a uvidíš, kdo jsi."

Komentář ze dne: 26.05.2005 10:45:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - :o) (@)
Titulek: NO A CO!
Ego je pěkný prevít a hraje si s námi jako s loutkou. Hrejme si s ním taky. Vysmívejme se mu, ale s láskou a pokorou. Smějeme se vlastně sami sobě. Dívám se na sebe, jako matka na dítě a bavím se. Smutek, no a co, zlost, no a co, spokojenost, no a co. Pýcha, no a co, domýšlivost, no a co, bolest, no a co .... Mělo by zůstat čisté bytí. To je zatím teorie, ztrácí se mi to, ale občas, malý záblesk ... Takže zatím - no a co.

Komentář ze dne: 26.05.2005 14:57:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal M. (lisieux@centrum.cz)
Titulek: Re: NO A CO!
to je trosku rozpolcene, ne? Schizofreniku uz bylo v Bohnicich dost :-) Dost ten stav znam, jedine schodne reseni nakonec bylo toho previt s laskou prijmout a teprve z tohoto stavu nejak menit.

Komentář ze dne: 26.05.2005 21:52:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Selma (@)
Titulek: Re: NO A CO!
Nejsi náhodou flegmatik? Odpovím si sama - NO A CO ! :)))

Komentář ze dne: 02.06.2005 09:21:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: x
Mozna si nerozumime. Ja se ptala na bezny pozemsky zivot, nikoliv ulet ve sneni jak by co by. A protoze vetsina z nas musi resit denne takove prizemni otazky jako je jidlo, telesne potreby, zdravi, mezilidske vztahy, praci...tak to ma smysl. Takove poradne zdravotni problemy te dokazou hezky rychle posadit zadkem na pevnou zem. Takze vymenu zkusenosti lidi praktikujicich duchovni cestu v beznych podminkach povazuju za velmi inspirujici a dulezitou. Teorie si precte kazdy sam.

Komentář ze dne: 02.06.2005 11:15:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - :o) (@)
Titulek: Re: x
Prakticky např. uvědomit si, kolik lidí muselo pracovat abych si mohla lehnout večer do své postele. Cítím vděčnost, protože je o mě postaráno. Snažím se vidět za skořápku, za hmotu, neposuzovat dobré a špatné, krásné a škaredé. Vnímám život jako energii. Nic není pro mě náhoda. Snažím se cvičit, meditovat, přemýšlet a experimentovat. Často si říkám pro sebe "mantry": Jsem svým pánem, učitelem i mistrem. Odpouštím všem i sobě. Vše je přijato a milováno. Láska, pokora, moudrost.

Komentář ze dne: 02.06.2005 12:44:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: x
JA, z tých slov mám pocit, že zbytečně rozděluješ, rozlišuješ - na běžný pozemský život, jak píšeš a úlet někde na obláčku. Jsem přesvědčena, že lze obě - pro tebe rozdělené sféry - spojit, propojit. Cestu znám, jmenuje se přijetí, dokonce znám i pojivo - říká se jí láska. Zkus nad tím trošku zameditovat, možná se ti oba světy přiblíží či dokonce spojí, na chvíli. Stopa zůstane a pak znovu a ještě jednou. Budou stále blíž a blíž. A jednou zůstane už jen pravá skutečnost. A tak to bude dobře.

Komentář ze dne: 02.06.2005 16:15:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - :o) (@)
Titulek: Re: Re: x
Milá Naďo, když píšeš: ... TY zbytečně rozděluješ.... JÁ znám cestu ... Vnímám to jako: VŠECHNO VÍM, VŠECHNO ZNÁM, VŠUDE JSEM BYL... Ale nevadí, pokračuj... Když je člověk upřímný, tak teprve pozná svou pravou tvář (dobře ukrytou) a tu pak může přijmout (navzdory toho, že jsme jeden ...)

Komentář ze dne: 02.06.2005 17:36:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: x
milá Radko, vím, co myslíš těmi slovy: všechno vím,všechno znám.... skutečně to tak může vypadat. Ten tvůj závěr -trošku schizofrenní, ne? To aby byl jeden upřímný, pak pravdivý, pak aby to poznal, ještě aby to přijal a nakonec dodáváš: navzdory tomu, že jsme jeden... Tak jakpak to tedy je? Pravda je velice jednoduchá a prostá...

Komentář ze dne: 03.06.2005 09:50:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - :o) (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: x
Učíme se písmenka, pak skládáme slova, věty a pak čteme knihy. Ale slyšela jsem o lidech, kteří se neučí od písmen a rovnou čtou a ve všech jazycích... Většinou to však děláme krůček po krůčku. Baví mě objevovat, skládat si slova. Dostala jsem spoustu šablon, které mi nevyhovují a je těžké je přestavět.

Komentář ze dne: 02.06.2005 14:43:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: laska
Wauuuuu to vyju jako vlk. Ty me Nado znicis,jsem tak nesrozumitelna? Pri slove laska me zacina v posledni dobe naskakovat koprivka. Porad o ni nekdo mele, timhle slovem manipuluje a s prominutim "mlati po hlave". Zkusim to rict jinak a srozumitelne: Ucelem clanku s tematem: JAK ZIJETE nebylo nic jineho nez podiskutovat o tom, jak uvadime svoje duchovni nazory a pohledy do bezne, kazdodenni praxe, co se nam dari a co ne. Tecka. Je to pochopitelne? Cili, pokud se tyka me osoby, hlasam vyvazovani duchovni, dusevni a fyzicke stranky nasi existence. Snad se aspon shodnem, ze jsme "neco"(doplň si podle libosti) narozene ve fyzickem tele se kterym se musime nejak prakticky vyrovnat. Telo nevyzmizikujes a pokud nezijes sama v jeskyni v horach, tak jaksi nemuzes prehlizet, ze tvoje deti proste chteji jist, byt v teple a jine prizemni napady a tvoje umeni spociva prave v tom spojit tyhle veci v jeden smysluplny celek. Tedy zvladnout meditace, cviceni, objimani stromu i Matky

Komentář ze dne: 02.06.2005 17:31:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: laska-pro JA
No vidíš, já nepíšu nic, co by se neslučovalo s tvými slovy. A přece máš pocit, že tě chci zničit. Hm, hm .-) Jsi si dosti podobná s Jarim, víš to?

Komentář ze dne: 03.06.2005 07:44:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JA (javaho@seznam.cz)
Titulek: smich
Hehehe vis, ze me presne tohle napadlo pri tvych prispevcich?

Komentář ze dne: 03.06.2005 09:23:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Selma (@)
Titulek: teda holky:)
Proč by Nada nemohla už cosi vědět? Má za sebou už kus života a zřejmě se v něm neflákala. Ono to jednoho štve, když pořád slyší o lásce a přijetí, ale co s tím, když je to pravda, že?:)

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!