Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 11. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Honoré de Balzac:
Za každým velkým majetkem se skrývá zločin.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Párové duše
(01. 02. 2019, 2929x)
Co se děje kolem nás?
(03. 12. 2018, 2036x)
Celý svět pohlédne vzhůru
(02. 12. 2018, 1924x)
Shrnutí toho, co je
(16. 01. 2019, 1842x)
Věřte
(09. 01. 2019, 1822x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Má cesta za Matkou Meerou
ze dne 18.06.2005, autor článku: Eva Nada

Komentář ze dne: 21.06.2005 12:56:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Empty Bell (@)
Titulek:
Ahoj Nado, a ted uz jsi zase zpatky doma? E.B.

Komentář ze dne: 21.06.2005 19:57:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re:
no jasan :-), kde jinde ....

Komentář ze dne: 21.06.2005 21:25:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - E.B. (@)
Titulek: Re: Re:
Jezdíme od doma k doma, ale vždy sami k sobě. Pozval bych tě do Blanska, bydlí tam jeden NAOZAJSTNÝ mistr, hned vedle fontánky satyra... ten ti "vezme" opravdu všechny iluze...

Komentář ze dne: 21.06.2005 21:31:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Jezdíme od doma k doma, ale vždy sami k sobě. ********* ano Zkusit to můžeš, už tady byl jeden, ten se také snažil zbavit mne všech iluzí, nepovedlo se. Těžko říct, jestli je to tak dobře, nebo ne. iá :-)

Komentář ze dne: 21.06.2005 22:22:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - E.B. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Iá se snažil a psal a odepisoval a furt nic... nikdo nepochopil. Takže nyní to transformoval do beznadějného případu... Ostatně když tu nikdo není, kdo by měl co pochopit? Opravdu beznadějná činnost... To jen tak na okraj Matičky Méry (kouknul jsem na foto, milé děvče). Máš taky své foto?

Komentář ze dne: 21.06.2005 23:07:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
no jo, kdesi jakési mám :-)

Komentář ze dne: 21.06.2005 23:23:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
no jo, kdesi jakési mám :-)

Komentář ze dne: 21.06.2005 14:34:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Selma (@)
Titulek: Nado díky,
že jsi věnovala čas abys o svém setkání s Matkou Meerou napsala. Ještě jsem o ní neslyšela.

Komentář ze dne: 21.06.2005 15:14:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kargyra Boy (chengchissuhan@atlas.cz)
Titulek: zajímavé
Matka Meera (a u nás třeba Matka Lasana) jsou zajímavým fenoménem. Číst si zážitky různých poznamenaných lidí je vskutku inspirující. Osobně se domnívám, že atmosféra ašrámu je dána především ohromnou nakumulovanou energií všech příchozích, dychtících po "Něčem". Podobné je to i v některých kostelích. Velmi zajímavé je i celkem jednoznačné rozdělení rolí. Dychtící většinou velmi ochotně hraje roli ovce, slintajícího pejska či toho nejmenšího z nejmenších a naopak, takřečenému Mistrovi (či zde v tomto případě Mystrini, Božské Matce, Avatárovi atd..) přisuzuje nadpozemské vlastnosti. Toho se také obvykle využívá k různým účelům (zejména různými přicmrndávači a samozvanými Mistrovými pomocníky). Ohromné kvantum příkazů (co čekající smí a co ne) je pak přesně jen a jen o tom, udržet ovečky pokud možno pod kontrolou. Rozhodně tu ale nechci nijak snižovat či hanit takřečené Mistryně či Božské Matky, jen prostě neuznávám hierarchii. Všichni jsme jedno, všichni jsme si absolutně ro

Komentář ze dne: 21.06.2005 17:30:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jari (@)
Titulek: Re: zajímavé
Je těžké předjímat specifické cesty druhých lidí. Jak můžeme s určitostí vědět, že ona cesta přicmrndavače není právě ta nejvíce vhodná pro daného jedince ? Nakonec, je to jeho rozhodnutí. Pokud nedochází k manipulaci s druhými, obzvláště v období, kdy je zneužita psychická odolnost člověka. Také cítím, že jsme si všichni rovni. Důvěřuji tomu, že v samotné nejhlubší podstatě je lidství a s ním spojené přirozené stavy, identické. A my máme vždy poslední a rozhodující slovo v naší aktuální pravdě. Ale přemýšlet nad tím, zda lidé kolem Matky Meery, Lasany činí dobře nebo ne je zbytečným aktem. K čemu to je ? Nebo, jak nám to pomůže mimo toho, že posilováním našeho vlastního vidění zabráníme strachu, který nás svazuje ? Ctít cesty druhých, ať jsou jakkékoli je atributem svobodného člověka. Dávat svobodu a uchránit si svoji vlastní. Povýšenost avatarů škodí jen jim, pokud nejsou ochotni nebo dostatečně citliví to sami rozpoznat (-:

Komentář ze dne: 21.06.2005 20:58:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jho (@)
Titulek: Re: zajímavé
Domnívat se lze mnohé věci. Zprostředkovaná informace může být zabarvena bytostí, která ji sděluje. Něco jiného je přímá zkušenost, vlastní prožitek a pravdivý pohled na sebe.

Komentář ze dne: 21.06.2005 21:21:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - E.B. (@)
Titulek: Re: Re: zajímavé
Jho, a jak ty děláš ten pravdivý kukuč do sebe?

Komentář ze dne: 21.06.2005 22:29:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jho (@)
Titulek: Re: Re: Re: zajímavé
Prostě... kuk.;-)

Komentář ze dne: 21.06.2005 23:04:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: zajímavé
:-)

Komentář ze dne: 21.06.2005 15:15:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kargyra Boy (@)
Titulek: zajímavé 2
Všichni jsme jedno, všichni jsme si absolutně rovni. Není Mistrů ani Žáků, nebo lépe řečeno, všichni jsme jak Mistry, tak Žáky. A jedna perlička nakonec, jeden můj přítel z Německa, hudebník, šaman, muzikoterapeut a léčitel u Matky Meery byl. Byl pozván, aby zahrál a zazpíval a pověděl něco o hudbě. Nepřistoupil ale na hru a jednal jako rovný s rovným. To nelibě nesli Meeřini přicmrndávači (neoslovoval ji předepsaným způsobem, neklaněl se ji, nežral vše, co mu bylo naservírováno). Matka Meera osobně odkázala přicmrndávače do jistých míst a pak si s ním osobně popovídala. Můj kamarád si z toho odnesl zejména to, že Meera je celkem silná kuřačka, že - pakliže se nehraje podle pravidel Velká Mistryně versus Nepatrný Žáček - tak si je sama sebou dost nejistá, že má docela dobré přesvědčovací schopnosti a umí pracovat s energií, tudíž je docela dobře možné, že "požehnání od Matky Meery" opravdu cosi spouští a rozpouští, ale přes to všechno je to opravdu jen bytost z masa a kostí.

Komentář ze dne: 21.06.2005 19:56:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: zajímavé 2
ale přes to všechno je to opravdu jen bytost z masa a kostí. *********** díky bohu za to :-)

Komentář ze dne: 21.06.2005 15:16:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kargyra Boy (@)
Titulek: zajímavé 3
Vtělení Boha je Matka Meera nejspíše taky, ale když na to přijde, tak jsme všichni na této zemi vtělením Boha. Pouze někdo si to ale uvědomuje a jedná podle toho. Až když se staneme svébytnými jedinci, bez potřeby hrát si na někoho (ať už Velkého Mistra nebo někoho jiného), až nebudeme hrát hru "pán a sluha", protože ji nebudeme potřebovat, pak bude dobře na zemi :-) Howgh!

Komentář ze dne: 21.06.2005 15:45:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - E.B. (@)
Titulek: Re: zajímavé 3
Kargyra, dobře napsáno. Tímto bych také nesnižoval zážitek Nady, protože ona byla PŘIPRAVENÁ otevřít se, její víra to otevření umožnila. Víra se děje na podvědomé úrovni, dokonce i skepse rozumu tuto víru nemusí narušit. Emocionální pohnutí a víra však může velice snadno vytvořit závislou věřící loutku. To vnímám jako největší nebezpečí těchto projektů, divadel "Bohyň matek". Pokud si člověk všimne božských kvalit obyčejné květiny v poli, nemusí hledat již nic vyjímečného. Amen.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
23. 11. 2021:

Vojenský analytik Jaroslav Štefec: "Evropa se chová naprosto nelogicky a pod tlakem Spojených států se energeticky čím dál více odřezává od Ruské federace. Snaží se vytvořit podmínky, za kterých by v podstatě donutila Rusko, aby buď výrazně omezilo, nebo ukončilo dodávky energetických zdrojů do států Evropské unie. Podle mého názoru proto, aby mohlo vedení Evropské unie začít tvrdit, že problémy, které vznikly v souvislosti s energiemi, s nedostatkem plynu, s nedostatkem paliv a výhledově i s problémy kolem jaderné energie, jsou čistě vinou Ruské federace.
Budou to chtít svést na Rusko, které tlačí do situace, kdy mu v určitém momentu nic jiného nezbude, než se začít chovat racionálně a ukázat, že plnění dohod za každou cenu, když do vás kopou, nemusí být nutně atributem, který by platil na mezinárodním poli.
"

Celý článek...


21. 11. 2021:

Profesor RNDr. Ivo T. Budil, Ph.D., DSc.: "Jestliže se představitelé nastupující vlády velmi ostře a nekompromisně po celou dobu pandemie vymezovali vůči opatřením zaváděným odcházející vládou a nejevili nejmenší snahu o kooperaci a vstřícnost, je jasné, že míra komunikace a porozumění mezi nimi bude minimální. Jak záhy nová vláda pocítí, byla to velmi neprozřetelná a krátkozraká politika, která se obrátí proti ní samotné. Ukazuje se, že právě sestavená vláda nemá žádný konkrétní plán a bude improvizovat. Není ji třeba litovat, je pouze škoda, že to bude stát další životy a zdraví našich občanů..."

Celý článek...


17. 11. 2021:

Sociolog profesor Jan Keller: "Jakmile se situace z jakéhokoliv důvodu vyhrotí, politici se stanou bezmocní, rozhodovat začnou generálové. NATO a v jeho závěsu Evropská unie dělají vše pro to, aby k tomu došlo v Rusku. Blíží se Vánoce, v televizi se budou vysílat sváteční pohádky. Snad dají i Šíleně smutnou princeznu. Tam je hezky vyloženo, jak vznikají války, na které vždycky doplácejí především ti v podhradí. Kupodivu bez ohledu na to, kterou ze stran volili."

Celý článek...


16. 11. 2021:

Vidlák: "...Tož tak milí rusobijci. Mluvíte o zvěrstvech Rudé armády, stavíte pomníky náckům a zatím konta v našich bankách pěkně odtékají tam někam za Bajkal. Správný pražský kavárník si musí povinně odplivnout kdykoliv slyší slovo Putin a český politik musí povinně ničit diplomatické vztahy s Ruskem, ale ono je to úplně jedno. Kdo na to má, ten už je tam za Moskvou pěkně zaháčkovaný. A nemá žádné obavy ze své investice. Tahle to je. I kdybyste se uvztekali a zrušili všechny ruské válečné hroby, tak se nic nezmění.  Protože stabilní podnikatelské prostředí a předvídatelná vstřícná politika je v Rusku a ne v Bruseli."

Celý článek...


10. 11. 2021:

Docent Radim Valenčík: "Úspora úředníků začíná zvýšením počtu ministerstev. Je to cesta… Do pekel...
Je to spíše pátá kolona než pětikoalice. Mám dojem, že jejich „PATŘÍME NA ZÁPAD“ znamená „PATŘÍME ZÁPADU“, protože JE koupili a ONI nás prodali...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!