Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 01. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G.B.Shaw:
Jaká demokracie? V dnešní době se hlasy poslanců dají prostě koupit.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2658x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2503x)
Zaměření se na odpuštění
(15. 02. 2018, 2149x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2111x)
Sto jedna dní
(27. 02. 2018, 2094x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Otevřený dopis panu Vackovi
ze dne 18.09.2005, autor článku: Od čtenáře

Komentář ze dne: 18.09.2005 08:00:54     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Prohlédnuvší žáci
Jen doplnění - oni někteří žáci prohlédli, jenže to co následovalo, jim otevřelo oči do zcela jiného světa. Byli "zapuzeni", jakožto "odpůrci" a "narušovatelé" čisté nauky pana Jiřího Vacka. Pokud to nestačilo, byli také pranýřováni - přesně dle metodiky, kterou pan Vacek používá na všechny se odlišující. Příkladů tohoto způsobu ve Vackově činnosti ani nemusíme velmi hledat - v jeho knihách, případně i přednáškách, je materiálu sdostatek... To vše by bylo úplně v pořádku, kdyby to bylo použito pro zastabilizování samostatnosti takto prohlédnuvšího žáka. Bohužel, tento "trik" opravdových mistrů pan Vacek použít neumí. Jeho "zapuzení žáka" totiž slouží k jeho obraně, o vědomé vyučování žáka v těchto případech nejde. A právě proto Vacek ani nepochopil obdobnou vnější formu komunikace mezi Bruntonem a Maharišim. Dodnes si myslí, že Mahariši Bruntona "zavrhnul". Jenže Mahariši JE MISTR JEDNOTY, zavrhování kohokoli je v tomto pří

Komentář ze dne: 18.09.2005 08:05:12     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Prohlédnuvší žáci
Jenže Mahariši JE MISTR JEDNOTY, zavrhování kohokoli je v tomto případě omyl z nepochopení.

Komentář ze dne: 19.09.2005 00:23:11     Reagovat
Autor: [Miloš Dostál] - Miloš Dostál (dostal.milos@quick.cz)
Titulek:
Ano je to tak. Četl jsem v této souvislosti vlastní životopis jednoho z nejstarších Maharišiových žáků, který dělal stavbyvedoucího těch jeho ašramů (jméno dodám, jen co najdu tu knihu). Jednou si ho M. k sobě zavolal a řekl mu, že už mu nemá co předat, ať odejde a zařídí si život jinde. On, jak sám píše, to odmítl s tím, že mu jako mistru chce sloužit dál. Mah. to vyřešil tím, že ho přestal zdravit a všímat si ho. Po nějaké době tedy ten člověk odešel a založil vlastní ašram. To je, jakoby dnes Vacek odehnal své žáky s tím, že jim přílišná fixace na mistra brání v nazření Pravdy, že! Stejně tak to ostatně udělal i Kristus, když žákům krátce před smrtí řekl, že když od nich neodejde (jako tělo, osoba), nebudou moci přijmout Ducha. No, tomu je naneštěstí Vacek nahony vzdálen; místo toho si cílevědomě a poměrně metodicky pěstuje kult gurua. V jeho meditační klubovně žáci meditují na jeho fotku umístěnou mezi svíčkami na provizorním oltáříku, nad tím obraz Maharišiho. Nový člen můsí vypln

Komentář ze dne: 24.09.2005 06:24:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Pro pana Dostála
Pane Dostále, byl jste někdy v kostele nebo chrámu? Svíčky, obrázky svatých... asi se zde schází nějaká sekta, nemyslíte? Co se fixace na osobu Mistra týče. Jiří Vacek neustále ve svých knihách zdůrazňuje, že Mistr je Duch, nikoliv osoba. Vidím, že ve vašem případě to zřejmě nestačí, když první, co vás napadne je soustředit se na jeho fotku místo na odhalené vědomí Já, na něž se lze pomocí této fotografie naladit. Raději nazýváte Jiřího Vacka nebezpečným grafomanem (viz váš dopis na satguru), aniž byste se aspoň trochu zamyslel nad tím, co píše. Inu, komu není rady, tomu není pomoci.

Komentář ze dne: 27.09.2005 08:58:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - M. Dostál (@)
Titulek: Re: Pro pana Dostála
Milý Anukaku, knihy pana Vacka i jeho osobu znám ještě z dob, kdy Vy jste tahal kačera... Opakuji Vám znovu, že pan Vacek není odhaleným vědomí Já a z lidí, kteří to duchovně někam dotáhli, ho nikdo nebral vážně. Nemá v sobě mravní cit, nemá rád lidi, nýbrž jen sebe. Netaktnost, s jakou mluví a píše o druhých, to jen dokazuje. A nevypravujte mi tady, že z pozice realizovaného neosobního vědomí si to může dovolit! Když třeba mluví o své první ženě, vypovídá hlavně sám o sobě. Není to náhoda, že měl zrovna takovou ženu; odpovídala totiž části jeho vlastní duše... Takže meditujte na jeho fotku klidně dál, ale pak se nedivte, kam vás to dovede. Zdraví M.Dostál

Komentář ze dne: 27.09.2005 09:37:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Pro pana Dostála
Vážený p. Dostále, máte pravdu v tom, že pan Vacek nežije odhalené vědomí Já, o tom jsem přesvědčená, i když jsem žádnou jeho knihu nečetla a ani se s ním nesetkala. Nebažím po tom. Stačil mi opublikovaný jeho úryvek z knížky, který se tady rozebíral... jenže problém je v tom, že toto - dokáží rozpoznat skutečně jen ti, kdož se "svému" Já přiblížili natolik, že dokáží vidět a slyšet! Vždy mě fascinuje, jak jeho žáci nadšeně předkládají, jak v přítomnosti p.JV zažívají zářivé vědomí Já. Celkem by mě zajímal jejich "rozbor" - co to je, co vlastně vnímají. Protože dle jejich příspěvků a reakcí p. JV není jisté, ba bych řekla, je nemožné, aby "byli doma". Pak by nemohli psát to, co píší, pak by je nemohly rozhodit aurovy příspěvky, pak by Adam nemohl napsat k pojednání o Dobru a Zlu to, co napsal v komentářích, pak by odpadla veškerá potřeba obhajoby vlastní osoby a předkládaného učení, pak.... by zářilo ono Vědomí Já Samo. Tak to přátelé je, ale jak dál?

Komentář ze dne: 27.09.2005 13:47:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jindra (@)
Titulek: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Rozbor toho co prožívají... Pokud jde o mě, já bych to vyjádřil asi tak, že jsem si najednou uvědomil: Jéé já jsem já. Zároveň to provázelo poznání, že tohle je stav ze kterého jsem "přišel" a do kterého se vždy budu vracet. Možná by někdo mohl rozebrat, že to ještě nebyl ten konečný stav, protože tam byl někdo, kdo vnímá a něco co je vnímané atd. atp., ale popravdě mě to moc nezajímá. Říká se, že pravá zkušenost rozptýlí veškeré pochybnosti, a to se mi stalo. Jelikož jsem tohle prožil poprvé v době, kdy jsem pravidelně navštěvoval meditace s panem Vackem a snažil se řídit jeho radami, vím o něm a jeho působení svoje. Vzhledem k tomu, jak sama píšeš nevíš o panu Vackovi krom jednoho článku nic, myslím, že jakékoli tvé přesvědčení o tom, čeho dosáhl nebo nedosáhl je postavené na dost vratkých základech.

Komentář ze dne: 27.09.2005 13:57:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - kluk z venkova (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Také si myslím, že je těžké někoho hodnotit na základě jedné knížky nebo dokonce úryvku. Osobně na to žaludek nemám. Můžu ale hodnotit konkrétní příspěvek nebo text. To je ale něco úplně jiného.

Komentář ze dne: 27.09.2005 14:28:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Dovoluji si hodnotit dle vlastního poznání Já, ke kterému jsem dospěla vlastní cestou, uvědomováním sebe, poznáním Kdo Jsem atd. Vezmi si to tak - kdybys byl v určité krajině, důvěrně ji poznal a pak by sis o té krajině přečetl jeden článek, ve kterém by ti něco drhlo. Sice název krajiny by byl stejný, zeměpisná šířka a výška také, rozloha, počet obyvatel, ale ty bys věděl, že pisatel článku ji důvěrně nepoznal, popsal jen to, co si osobním vědomím ohmatal a pojmenoval to navíc slovem Zářící. Pohybujeme se za hranicí, kde již slova přesně nevystihnout "to ono". Ale pro vnímavé, pro ty, kteří TAM byli, i z jednoho článku je patrné,že pisatel nebyl tam, kde Je Já. Není tam, kde je Já - jako Jednota všeho - kde již není, kdo by o tom psal, ani zažíval, kde je jak je. A dál - za Já Jsem - vás nemůže převést. Tak to vnímám Já ;-)

Komentář ze dne: 27.09.2005 15:18:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jindra (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Je fakt, ze me casto taky nejsou prilis srozumitelne popisy ruznych stavu vedomi jako osobni pozorovatel, neosobni pozorovatel, vedomi Ja nebo dokonce vedomi Ja-Ja. Na druhou stranu kazdy si "odtamtud" prinese zkusenost, kterou pak popisuje pojmy, se kterymi je zvykly pracovat. me treba naprosto staci vedet, ze Ja jsem Ja. Ale nekdo treba potrebuje si ujasnit svuj prozitek konkretneji. Je to kazdeho volba. A kazdy, kdo pise knihy o tehle vecech si vybira, co chce zduraznit. Pan Vacek zduraznuje dulezitost intenzivni prace na sobe, na sebepoznani. nekomu jeho styl sedne vic nekomu min, me osobne treba min nez vic, nicmene si nemyslim, ze je dulezite resit jestli "tam" je nebo ne. Kdo ma pocit, ze neni, tak pujde dal tak jako tak po svych, a kdo je presvedcen, ze ho pan Vacek muze zavest az na konec, ak si taky neuskodi, pac dulezita je prave opravdova touha. Kdyz je ta, tak prava metoda i prave poznani budou nasledovat automaticky.

Komentář ze dne: 27.09.2005 15:32:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Jindro a myslíš, že "jim" bude umožněno jít dál? Dan šel dál, protože jeho touha byla skutečně silná, šel přes překážky postavené p. Vackem a jeho věrnými. Má můj obdiv a také mě to naplňuje radostí. Ale kolik takových Danů je, nebo bude? Přitom SVOBODA cesty je to nejcennější co máme, ba co víc - je to naše právo! A potom také - když žáci ustrnou na tom, že TOTO je to ono, tak žádné dál jaxi nemusí být, proč by se sami snažili, když dojdou díky učení p.Vacka tam, kde jejich mistr, který se vyhlásil jako osvícený? Mohou dojít jen přesně tam, kam jejich mistr. A přitom - jaká škoda - není to konečná. Poznají to podle toho, že se TAM nebudou moci udržet.... a dle učení JV budou tedy usilovat, usilovat, usilovat, třeba celé životy. Ano, touha jít dál, vlastní touha po VLASTNÍ SVOBODNÉ cestě - ta je důležitá. Umožňuje jim to učení JV? Nevím. Přeji hodně štěstí i síly.

Komentář ze dne: 27.09.2005 16:07:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hloupá hlava (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Učení jak učení, ale pan Vacek a jeho věrní - umožňují svobodnou cestu? Toť otázka.

Komentář ze dne: 27.09.2005 16:39:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - kluk z venkova (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
To není tak těžké zjistit. Stačí chtít. Ale opravdu chtít. Nedat na info z druhé ruky. Sám pan Vacek doporučuje mnoho různých cest a dobře je popisuje. Ovšem s poukazem na Mahárišiho uporoznění, že všechny se sbíhají v jedné. Sám jsem žádné omezení nezažil ani nikdo z těch, které znám. Nevím, z čeho všechno to vzniklo. Snad z toho, že pan Vacek se ozval, když chtěl někdo vydávat za dňána jógu, to co jí není. To ale nevidím jako omezení svobodné cesty.

Komentář ze dne: 28.09.2005 23:09:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Pan Vacek nás důrazně varuje toho, abychom na duchovní cestě předčasně ustrnuli na představě, že jsme již TO, i když tomu tak ve skutečnosti ještě není. Duchovní praxe podle pokynů pana Vacka nás vede k uvědomění si své božské podstaty, našeho přirozeného stavu, ze kterého jsme „vypadli“ ztotožněním se s tělem a s myslí. Zkušenost božského Já, pokud je pravá, je doprovázena naprostou jistotou, že je to ONO. Těžko se to vysvětluje myslí, protože uvědomování se v Já je za myslí, tedy mysl překračující. Musí se to prožít, zakusit, pak to lze správně pochopit. (pokračování …)

Komentář ze dne: 28.09.2005 23:11:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Praxe átmavičáry, tedy sebezkoumání, tak, jak ji učil i Ramana Maháriši, vyžaduje naše úsilí. Musíme se odtahovat od těla a mysli (= usilovat), obracet pozornost na sama sebe, tedy na vědomí (= usilovat). Postupně se pak uvědomujeme ve vědomí, tj. božském Já, odevzdáváme se mu a ztotožňujeme se s ním. Teprve, když se spočívání v božském Já stane samovolným, úsilí již není nutné. Při trvalém a samovolném spočívání v božském Já, ale pouze v něm, bychom naopak museli vynaložit úsilí, abychom z tohoto stavu vypadli a znovu se ztotožnili s tělem a myslí. (pokračování …)

Komentář ze dne: 28.09.2005 23:13:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Touha po Pravdě, či Vysvobození je určitě důležitá. Co je to ale VLASTNÍ touha po VLASTNÍ svobodné cestě? Jen ego chce jít svou VLASTNÍ cestou, či spíše oklikou k Bohu. Skutečná cesta k Pravdě je jen jedna, a je to obracení se s láskou a pokorou do našeho nitra a uvědomování se v božském Já. To je ta „krátká“ cesta, vedoucí přímo k cíli, o které často mluvil i Eduard Tomáš. Každá jiná cesta je „dlouhá“, tedy nevedoucí PŘÍMO k Bohu, i když se může jednat o nevynechatelnou přípravu na cestu „krátkou“.

Komentář ze dne: 28.09.2005 23:31:05     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: @Pro KZV
Touha po pravdě je tak žádoucně nadržená, že dotyčný nedočkavě sahne po první žzi, která se zdá býti pravou pravdou, myslíce "konečně, mám ji a dala jenom mě, je jenom moje" a bude si ji bránit, protože pravda je největší prostitutka na světě. Má ji totiž každý.

Komentář ze dne: 29.09.2005 00:15:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Já (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Tomu, co jste napsal ale chybí maličkost - zdůvodnění, proč je ta "příprava" nevynechatelná... Jen Ego ji totiž považuje za nevynechatelnou, a s nadšením se hrne v touze "dosahovat" a "sebeobhájit se" po cestách, které - jak jste napsal - k Bohu přímo nevedou. A někdy nevedou i velmi dlouho. Pro příklady daleko chodit nemusíme... A myslím si - nemohu však hovořit za jiné, jen za sebe - že právě tato "maličkost" dala za vznik celé kauze okolo nauky Jiřího Vacka. Jsem ze srdce rád, že jste napsal ten poslední odstavec, a byl bych vděčný, kdybyste jej doplnil i o vlastní pohled na onu "maličkost". Děkuji.

Komentář ze dne: 29.09.2005 00:52:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
V dnešní době, kdy je knižní trh doslova přesycen a regály v obchodech s duchovní literaturou pomalu praskají pod tíhou neprodaných titulů, je docela zajímavé se setkal s autorem, který se rozhodl sám napsat a vydat, to co tu je už napsáno od mnoha dalších autorů. Docela nákladný koníček. Zvlášť, když se musí nejdřív knihy prodat, aby se mohly tisknout další...

Komentář ze dne: 29.09.2005 01:21:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Možná je důležité vidět své jméno na titulní straně. V takovém případě se na finance až tak moc nehledí. A dost možná jsou důležité i další věci, nejenom to jméno na titulní straně...

Komentář ze dne: 29.09.2005 22:56:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Přečetl jsem poměrně dost knih nejrůznějších duchovních směrů a od vícero duchovních mistrů, a to jak v češtině, tak i v angličtině. Nikde jsem však nenalezl tak názorně, přehledně a srozumitelně vysvětlenu podstatu a průběh duchovní stezky, a to včetně účinných návodů k provádění duchovní praxe. Často se mi stávalo, obzvláště, když jsem ještě neměl dostatek vlastních zkušeností, že mne čtení řady duchovních knih jen mátlo mysl. Pak jsem se obracel ke knihám pana Vacka, abych si vše ujasnil. Jak jsem zjistil, podobnou zkušenost mají i další hledající.

Komentář ze dne: 29.09.2005 06:20:10     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
TY po něm chceš aby napsal to, jak to cítí. Jenže zapomínáš, že další možný scénář je takový, že pan Tomáš Indrák bude obratem exkomunikován z církve Jiřího Vacka, protože projevil sdostatek vlastních schopností a tedy se i stal nebezpečným, stejně tak, jak se to stalo některým pokročilejším již v minulosti. ;-)

Komentář ze dne: 29.09.2005 22:45:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Milá Terezo, pro mne byla vždy důležitá především VLASTNÍ ZKUŠENOST. Pouhé intelektuální pochopení duchovních pravd, pokud je vůbec něco takového možné, nestačí. Pan Vacek nás vede k duchovní samostatnosti, tzn. k tomu, abychom si sami uvědomili svou božskou podstatu. Pokud někdo nějakou dobu s panem Vackem meditoval a později odešel, jednalo se většinou o "osamostatnění" ega, které se bránilo svému rozpuštění. Síly nepřátelské Poznání takového člověka odvedly od duchovní praxe vedoucí k sebeuvědomění. Cílem duchovní stezky je uvědomění se v božském Já, a to především odstraněním překážek, které tomu brání. To za mne nikdo neudělá. Duchovní mistr, jako je např. pan Vacek, mi ale může pomoci svým vedením a především působením Ducha, který se skrze něj projevuje. Nevím, proč bych této možnosti neměl využít, když se mi nabízí. Kdybych ji naopak odmítal, bylo by to jako opovrhování Bohem, který mi prostřednictvím pana Vacka nabízí pomocnou ruku. (pokračování...)

Komentář ze dne: 29.09.2005 22:47:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Samozřejmě platí, že SKUTEČNÝ mistr je BOŽSKÉ JÁ. Je to mistr všech duchovních mistrů. Božské Já je náš společný základ. Odlišnost je ve stupni uvědomování se v božském Já.

Komentář ze dne: 29.09.2005 22:35:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Tou „nevynechatelnou přípravou“ na přímou stezku k Bohu, tedy na uvědomění si božského Já, je dle mého pohledu především očista mysli a charakteru. V mém případě to konkrétně bylo např. opakování manter, zevní pránajáma, „prodýchávání“ čaker a později vnitřní pránajáma (dle návodu J. Vacka), bdělost nad myslí, uvědomování si vlastních nedostatků či charakterových vad a jejich postupná eliminace, rozpouštění neduchovních sklonů, atd. To je budování „pevných základů“, na kterých pak mohu dále stavět. Bez nich bych asi daleko v duchovní praxi nedošel. Jak se říká: „Nečistým se Bůh nezjevuje...“. Samozřejmě je ale nutné pokračovat v očistě (pokud je to třeba, a ono většinou je...) i při nastoupení přímé stezky, tedy átmavičáry. Odpoutávání se od těla a mysli (= rozpouštění ega) a prohlubující se uvědomování v božském Já musí jít „ruku v ruce“ s rozpouštěním nespásných sklonů a odstraňováním překážek, které brání v sebepoznání.

Komentář ze dne: 29.09.2005 22:38:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
(... pokračování) Z vlastní zkušenosti vím, že mnoho "přípravných" forem duchovní praxe postupně "samovolně" odpadá, pokud již nejsou třeba. Je ale také pravda, že hledající často „ustrnou“ v přípravné části duchovní praxe (např. u cvičení hathajógy), či na pomocných prostředcích (viz. "potravní jogíni"), místo aby šli dál a pokračovali co nejpříměji k cíli. Často až vlastní utrpení nás pak donutí vzdát se již méně potřebných "pomůcek" a sáhnout po účinnějších prostředcích, např. átmavičáře.

Komentář ze dne: 30.09.2005 06:38:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Pro Tomáše Indráka
Tomáši, prosím tě, co to je ta átmavičára? Také mám raději cestu přímo, než obklikou. Díky

Komentář ze dne: 03.10.2005 15:14:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Átmavičára

Komentář ze dne: 03.10.2005 16:16:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Átmavičára
Díky Tomáši. Nic jiného vlastně nedělám - jen jsem nevěděla, že se to tak jmenuje. Ta knížka může být dobrá.

Komentář ze dne: 27.09.2005 15:27:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - kluk z venkova (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Je to něco zcela jiného, než když jsi napsala, že ti stačí opublikovaný úryvek z knížky. Pokud ale chceš aby ti lidi rozuměli, zkus si to své přečíst, jako bys byla na jejich místě. Málokdo zná tvoji úroveň dosažení a neví pak ze které úrovně právě mluvíš. Pan Vacek toho napsal hodně a jedno mi můžeš věřit. Pokud bys četla před tím úryvek jiný, nebo jinou knihu, mohla bys dojít k úplně jinému závěru. Já jsem to udělal a nelituji toho. Pokud někoho poznáváš delší dobu, těžko tě někdo přesvědčí, že je úplně jiný, než ho znáš ty. Zvlášť kdyš víš, že on ho zná krátce nebo vůbec. Takový člověk ti vlastně říká že jsi blb, že to, co on pozná v okamžiku, tys nepoznala za dlouhé roky. Jinak nevím, jestli mluvíme o tomtéž, ale nejde snad o to být TAM, ale být TÍM. Absolutní subjekt není někde, ale všechno je v Něm. Je to o tom, jak slova mohou být zavádějící.

Komentář ze dne: 27.09.2005 15:35:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro KZV
Díky, uvědomuji si, jak mohou být slova zavádějící a snažím se, by mi bylo rozumět. Ne vždy se to však daří. Myslíme stejně - ano, tam jako být tím - záleží, jen odkud se na to díváš.

Komentář ze dne: 28.09.2005 03:40:42     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Jindro, měla bych jednu otázku. Čím se liší tvé uvědomění "Jéé jaá jsem já" od uvědomění stejného u tříletého dítěte?

Komentář ze dne: 28.09.2005 09:54:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jindra (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Musím ti Terezo říct upřímně, že nevím jak si sebe uvědomuje tříleté dítě, poněvadž sám si na tu dobu nepamatuju. Ale z toho, co jsem se tak dočetl a doslechl by ten rozdíl mohl být v tom, že děcko (asi sice mladší než tříleté) si začne spojovat sebe sama s tělem. Ten prožitek, který jsem popisoval je právě opak, prožitek, že nejsem tělo, nýbrž něco (Já, vědomí, skutečnost,...), co v sobě to tělo (a všechno) obsahuje. Je to stav podobný bdělému snu, jasné uvědomění, že všechno se odehrává ve mě a já si jenom (většinou nedobrovolně) "vlezu" do nějaké myšlenky a s tou se ztotožním. No už to asi trochu šmodrchám, takže končim.

Komentář ze dne: 28.09.2005 12:03:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Polina (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Tříleté dítě - neplánuje budoucnost a nechává za sebou bez nějakého rozebírání minulost. Ono žije teď, žije (až na velmi málo výjimek) přítomností a tím, že se snaží uskutečnit, to, co ho zrovna napadne. Domnívá se, že ti kolem něho, také žijí pouze jeho životem - že jeho záliby a hry, jsou záliby a hry dospělých i dětí v jeho okolí..... Já si některé epizody z dětství dosud pamatuji. Dokonce i z věku, kdy se mé stáří počítalo v měsících, nikoli v rocích. Tehdy je vědomí ve stavu JSEM, to JÁ si dosud nijak neuvědomuje. Prostě jen JSEM a POZORUJI.....

Komentář ze dne: 28.09.2005 18:24:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Není to tak dlouho, co jsem pozorovala asi tříletého chlapečka, jak tluče asi stejně starou holčičku. Bylo to hodně natvrdo. Když to uviděla jeho matka - předpokládám, že to byla ona - pěkně mu zmalovala zadek. Zajímalo by mě, jaký to bude mít efekt... Nese tříleté dítě zodpovědnost za to, co dělá? A má se vůbec učit rozlišování na dobré a zlé? A jakým způsobem? Nedávno mi jeden kamarád říkal, že ničit tělo je vlastně duchovní - že ti, kteří se například sebepoškozují, jsou bytosti na vyšší duchovní úrovni - nepřipoutaní k tělu. Možná ten chlapeček zasluhoval pochvalu - i jeho nejspíš bolelo, jak se ta holčička chabě, ale přece pokoušela bránit. A prokazoval jí službu nepřipoutanosti k tělu... Byl silnější a kdyby se do toho matka nevmísila, mohla být dnes holčička už úplně osvobozená od těla.

Komentář ze dne: 29.09.2005 06:37:37     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Právě na to jsem se tě snažila navést - je tam malý háček. Mysl pracuje tak, že se snaží interpretovat skutečnost jí sruzumitelným způsobem. Jedním z "vedlejších efektů" je jeji připoutanost k takovým interpretacím. Ale taková připoutanost vede k zakrývání některých "detailů", které mohou být i z jiného hlediska velice podstatné. Tříleteé dítě se uvědomuje v těle, avšak to tělo pro něj ještě není plně chápáno jako jeho existenční součást. Pokud nevěnuje pozornost například tomu, že spadlo, nevnímá ani bolest. Tomu spojení s tělem ho vede jeho okolí - spadlo a najednou z okolí cítí strach. Samo se lekne a hle, vazba je na světě. A právě tato vazba je tím, co vede mysl "bát" se skutečnosti a vytvářet interpretace. Moje otázka tedy vedla na zjištění faktu, zda to tvé "Jéé..." není právě podobno stavu, že se "bát" přestáváš. ;-)

Komentář ze dne: 29.09.2005 09:34:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jindra (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
No asi jo :-) já jsem já a přestávám se bát odteďka se už budu jenom smát. A máš Terezo pravdu, že interpretace vedou často k tomu, že si člověk definuje co by měl zažívat a pak už je jenom nže to nemá. Pa

Komentář ze dne: 27.09.2005 16:38:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - M. Dostál (@)
Titulek: Re: Re: Re: Pro Nadu od MD
Milá Nado, souhlasím s Vámi. Když je člověk blíž svému Já, jak píšete, nebo je aspoň déle na světě, tak Vacka snadno prohlédne. Zralé lidi nemá čím okouzlit. Myslím, že nenajdete nikoho nad 40 let, kdo by se k němu hlásil... Všem jeho žákům tady na webu píšu, že jejich pocity při meditaci s JV mají zcela subjektivní a omezenou vypovádací schopnost. Taky je mi záhadou, co vlastně vnímají... Ale chci Vám říct, že život je strašně dlouhej, ve 40 se to "zlomí", a počítá se jen to, s čím člověk končí a nikoli to, s čím tady ti hoši nadšeně začínají... Hořkých pádů jsem viděl už dost, takže: Všeho dočasu, Pánbůh na věky! In Deo Váš MD

Komentář ze dne: 28.09.2005 04:01:33     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pro Nadu od MD
Pane Dostále, docela mne překvapuje, že se vám nedaří identifikovat onen stav, popisovaný ve "Vackově ideovém světě" jako "Uvědomění si Já"... A při tom je to stav, který všichni známe, jen ho slovně popisujeme jinak. V "Terezině ideovém světě" je popisován jako stav "zadostiučinění". V podstatě je to zcela stejný prožitek, jako Já Jsem - z hlediska "místa", kde se prožívající nachází. Ale to je tak asi vše. Pozornost ve stavu zadostiučinění je obrácena k osobě, která prožívá a která se myšlenkově projektuje do svého okolí, a tak si vytváří jistou formu "potvrzení" - sebepotvrzení - zadostiučinění. Ve stavu, který je v "Terezině ideovém světe" popisován jako stav "Já Jsem" je pozornost obrácena k "neosobě", tedy k Bytí jako takovému. Neni zde přítomno žádné sebepotvrzení, dokonce zde není ani ono potvrzení. Vše je vnímáno pouze jak to právě je a osoba v tomto vnímání má jen jakousi staticko

Komentář ze dne: 28.09.2005 04:08:11     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nadu od MD
... statickou roli - něco jako socha z kamene. Není potřeba ji jakkoli identifikovat, neboť Bytí je vnímáno jako všudypřítomné a na osobě nezávislé až tak, že jen vzpomínka na osobu a její identifikace v bytí - vydělení - tento stav "ukončuje" - vědomí je přitaženo vydělující se osobou a stav "rozprostřeného vědomí" je omezen na vnímání skrze onu "vydělenou" osobu. Rozdílné jsou i důsledky obou prožitků - v případě prožitku, který popisuji jako "Já Jsem" je "vlastní osoba" viděna jako méně a méně podstatná, a vzhledem k vlastní přitažlivosti Bytí jako takového není ani vnímána potřeba onu osobu jakkoliv "bránit". V případě prožiku, mnou popisovaného jako "zadostiučinění" je pozornost k osobě vedena, a tedy se "obrana osoby" jeví jako žádoucí, podstatná a neopominutelná. Nechtějte, abych to jakkoli dále komentovala. ;-)

Komentář ze dne: 29.09.2005 23:17:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - MD (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nadu od MD
Milá Terezo, to, co píšete, je sice hlubokomyslné, ale zbytečně složité a intelektualistické. Mám pocit, že trochu upadáte do konceptualismu. Myslím, že méně znamená v tomto případě více... Srdečně Váš MD

Komentář ze dne: 30.09.2005 00:55:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nadu od MD
no a co kdyz osoba splyne s tim vasim "Ja jsem". Mate tu vubec nejaky projev a pusobeni "Ja jsem" mimo tu osobu? Svym zpusobem se tak stavaji jednim, i kdyz samotna osoba jim neni. Jinymi slovy mate treba obraz, film (predpokladejme, ze se vysalaji jen pozitivni a vzdelaavci porady:-) projev to elektromagnetickych sil a vysilace (duchovanich svetu) mimo obrazovku? Co kdyby nekdo rikal, ze tv je neco spatneho, co kdyby lidi odrazoval koukat se na ni, co kdyby ji nekdo chtel rozbit? Ten nekdo komu ta televize patri se ji proste rozhodl branit, proste proto, ze hraje pozitivni roli.Znamena to ze se vlastnik tv nejak ztoznuje s televizi?

Komentář ze dne: 30.09.2005 03:38:28     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nadu od MD
Když osoba "splyne" s "Já jsem"? To již z principu nelze. A právě proto s tím má ona osoba takové problémy, protože by to velmi chtěla. A proto individuální mysl se snaží vytvářet jakékoliv konstrukce, jen aby to budilo zdání, že se jí to daří. Pokud vyjdeme jen z konceptů buddhismu: osoba je "zrozena" a tedy prostě musí "zemřít". Tečka.

Komentář ze dne: 30.09.2005 03:45:07     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Nadu od MD
"Znamena to ze se vlastnik tv nejak ztoznuje s televizi?" Pokud mohu soudit, máte v popisu již zásadní chybu v okamžiku ztotožnění [se] s rolí "vlastníka"... Toto ztotožnění vás činí závislým na předmětu vlastnění, na oné televizi, a tedy vaše reakce je pochopitelná. Ona chyba není v tom, že televizi bráníte, ale v tom, že se ztotožníte s tím, kdo vůbec může něco mít...

Komentář ze dne: 30.09.2005 08:39:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
Terezo, ty vubec nad tema prispevkama nepremyslis. Vidis vetu, pojem, a hned vidis rude a pustis do vyvraceni sveho dojmu po zpusobu svych dogmat, byt maji realny zaklad. A jeste se pritom tvaris vzdycky strasne moudre.Jako takova pani mistrova:-)) Ptam se jeste jednou: Mate tu vubec nejaky projev a pusobeni "Ja jsem" mimo tu osobu? Jde totiz obdobnou situaci jako spojeni slova a vyznamu. Protoze do urcity miry se od sebe nelisi. Jako treba logos- je to slovo a zaroven vyznam. Kdyz reknu slovo slunce, vybavi se mi slunce, neni tu vlastne rozdil. ALe slunce existuje bez toho slova a neni to slovo. Takto proste funguje realita. Neni cernobila. Vse existuje tak i tak. Chce to to zbavit mysl sklony k extremismu. To je spravna cesta k pochopeni.

Komentář ze dne: 30.09.2005 12:09:59     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
"Ptam se jeste jednou: Mate tu vubec nejaky projev a pusobeni "Ja jsem" mimo tu osobu?" Ano. Existuje. Ale nemohu ho "mít". A vlastně ani jej nepotřebuji, a nechci. Obtěžovalo by to. Chápete? Stačí ano či ne. Ostatní slova jsou jen obhajoba, která je v tomto případě zbytečná.

Komentář ze dne: 30.09.2005 12:22:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
Ja nevim, ty mi asi nerozumis. Bavime se o konkretni bytosti. To je o vackovi, nebo Maharisim nebo Jezisovi. Mate tu pak nejaky projev a pusobeni "Ja jsem" mimo tu osobu? Muzes o Maharishim mluvit aniz by sis dokazala odmyslet jeho osobu. Me je jasny ze reknes, ze jo, co by vysledek tvych vyssich abstraktnich schopnosti:-) Ale kde pak je Maharishi? Jak chces mluvit o Maharishim bez Maharishim?:-) A krom toho nezijes v dualite, kdyz najednou rozlisujes osobu a "JA jsem" ? Samsara a nirvano jsou podle tebe to same. Ale tady najednou rozdil, cim to? Systemova chyba v mysleni?:-)

Komentář ze dne: 30.09.2005 12:45:49     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
Je to paradox, ale je to také skutečnost. Logikou se k tomu dopracovat nedá, neboť tato skutečnost je stejná i bez mysli. Takže, Tereza žije v mnohosti (dualita je málo, že ano) - je mnoho osob, jmen, předmětů, existuje minulost, budoucnost a vůbec povědomí času. Tereza se zrodila a Tereza také zemře. To je prostý fakt. Vše ostatní je nesdělitelné a nepřenositelné. Dá se to jen sdílet, pokud již dané "zásuvky v mysli" jsou navzájem zřetelné. Pokud sdílení nenastane, respektive není poveditelné, hádá se jedna bujná mysl s jinou bujdou myslí a nevede to k ničemu jinému, než ke konfrontaci. Já jen nabízím slovní "adresu" takové "své zásuvky" v mysli. Nabízím jen sdílení, vše ostatní nechávám být.

Komentář ze dne: 30.09.2005 12:54:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
Jenze osoba, ktera vznika a zanika je jedna vec a neco nesdelitelneho, co tedy nevznika a nezanika je druha vec. Tedy jasne rozslini dvou od sebe navzajem veci. Na tom nevidic paradaxniho ani nelogickeho. Stejne tak samsaro je obecny nazev pro vsechno vznikaji a zanikajici a Nirvana pro neco nesdelitelneho a slovy nezachytelneho. Takze nema smyl tu mluvit o nejakym paradaxu nebo ze neco je neuchopitelne. Ten problem je jenom v tym dogmatismu. Mimochodem Drtikol rozlisej samsaru a nirvanu a Mam to dukaz. I kdyz je to absurdni nekomu dokazovat, ze pohyb a nepohyb se od sebe lisi, ale budiz

Komentář ze dne: 30.09.2005 15:06:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
Tanečnice, která sedí v klidu a bez pohybu, zůstává stejnou tanečnicí, i když tančí. To je, mám dojem, podstatné.

Komentář ze dne: 30.09.2005 15:12:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hloupá hlava (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
Ano, zůstává tanečnicí. A jak je to s tělem, které odejde, když vyčerpá svůj potenciál? Tak by také mělo něco zůstat...

Komentář ze dne: 30.09.2005 15:50:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
A ono nezůstává? Jestliže z modelíny vymodeluji tělo panáčka, po rozplácání tohoto těla zůstává modelína.

Komentář ze dne: 30.09.2005 18:46:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hloupá hlava (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
Jasně, po úmrtí člověka zůstane prázdný futrál, který se spálí, nebo zahrabe, tedy zůstane popel nebo zetlenina, která se vstřebá do Země a za nějakou dobu se zde zrodí nové tělo kdesi komukosi. Tak proč kolem toho tolik lidí dělá takový cirkus? Ale je fajn, dostali jsme se k tomu, že nic se nemůže na tom světě kulatém ztratit, jen se přeměňuje v jinou formu, energii, ducha. Vznik a zánik, zánik a vznik, jistota proměny, jak napsal Osho.

Komentář ze dne: 30.09.2005 19:29:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ja a logos
Spíš bych to vyjádřila tak, že není nic jiného kromě ducha a různých forem jeho projevů, které se mění. A proč ten cirkus? Část lidí kolem těla tolik nadělá proto, že si myslí, že jsou pouze tělo - odtud strach ze smrti těla. Část se pak snaží dokázat si, že nejsou toto tělo - asketismus je jedním ze způsobů. Když se jim to podaří, dělí se na dva (alespoň já jsem se setkala s těmito) proudy. Ten první chápe tělo jako svoji součást a podle toho s ním nakládá, to znamená bere na ně ohled. Ten druhý chápe tělo jako něco odděleného od ducha a podle toho s ním nakládá, to znamená nebere na ně ohled. Ten první se nebojí smrti těla, která je pro něj přirozenou proměnou. Ten druhý se snaží přesvědčit sebe i okolí, že se nebojí smrti těla a že tato smrt je pro něj něco nepodstatného.

Komentář ze dne: 30.09.2005 21:26:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hloupá hlava (@)
Titulek: Tělo-zopot
A smrt těla - je dle vás - něco podstatného? Tedy pro toho ducha?

Komentář ze dne: 27.09.2005 13:14:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - kluk z venkova (@)
Titulek: Re: Re: Pro pana Dostála
Chtěl bych vědět, jestli poznáte sám, zda někdo je nebo není odhaleným Já (rozumím tomu tak, že se uvědomuje v Jednotě). Já se ještě v Jednotě neuvědomuji, tak to nepoznám. Popravdě jsem rád, že se uvědomuji v Átman, a to ještě ne bez přestání. Můžu Vám věřit? Taky bych chtěl vědět, zda, popřípadě jak poznáte, že to někdo někam duchovně dotáhl. A proč by takový člověk někoho nebral vážně?

Komentář ze dne: 27.09.2005 16:46:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - MD (@)
Titulek: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Nelze brát vážně duchovní výroky člověka, který má základní charakterové nedostatky, to je vše.

Komentář ze dne: 30.09.2005 09:34:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - kluk z venkova (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Pane Dostále, je pravda, že se tady o charakterových nedostatcích mluvilo, ale přišlo mi to dost emocionálně vystupňované a nevím, co z toho je pravda. Nedalo by se jednoduše shrnout, jak to s těmi základními charakterovými nedostatky v tomto konkrétním případě je? Vy jste asi jeden z mála, který tohoto učitele dobře znáte a máte k němu vážné výhrady. Ostatní jen papouškují a přehodnocují, co kdo napsal. Bylo by užitečné krátké shrnutí, abych se v tom lépe orientoval (možná i někteří další v tom nemají jasno). Díky.

Komentář ze dne: 01.10.2005 00:13:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - M.Dostál (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pro pana Dostála
Příteli, už toho bylo řečeno celkem dost k charakteru pana Vacka. Chce to jen odložit různé duchovní koncepty a s nezaujatou myslí číst jeho příspěvky zejm. poslední dva díly Pamětí. Takže shrnuji aspoň něco: ješitnost, neukojené ambice, nemilosrdost, nedostatek mravního citu, závistivost a některé další osobní vlastnosti, které zůstaly - navzdory "technickému" zvládnutí umění meditace - součástí charakteru pana Vacka. O některých omylech v interpretaci nauky tu psali již jiní, takže aspoň tolik v krátkosti... Srdečně Váš M.Dostál

Komentář ze dne: 05.10.2005 01:15:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J.Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Pane Dostále,
pro vás, pana Paříka, pana Popova a vám podobné platí to, co napsala paní Míla Aleši Adámkovi ohledně jeho předmluvy v Tripuře. Doporučovala mu omluvu takřka ve všech tehdy známých duchovních časopisech... Vaše charakteristika Jiřího Vacka je jen vaše projekce. Jsem velmi rád, že jsem pana Vacka poznal ještě před tím, než jsem měl možnost znát vaše mínění o něm. Mohlo by mě to odratit. Ve skutečnosti nehovoříte o nikom jiném než o sobě, pana Vacka vůbec neznáte. Už mi prosím nepište na mail, vaše slova na adresu Jiřího Vacka nemají pro mě žádnou vypovídající hodnotu. Děkuji.

Komentář ze dne: 19.09.2005 00:47:25     Reagovat
Autor: [Miloš Dostál] - Miloš Dostál (dostal.milos@quick.cz)
Titulek:
Nový člen můsí vyplnit osobní dotazník zkoumající v deseti pronikavých otázkách duch. pokročilost uchazeče; kdo jej přivedl, ručí za jeho chování atp. Je to síla! Jen přijďte, přátelé!

Komentář ze dne: 19.09.2005 08:09:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Chytrá hlava (@)
Titulek: Re:
Tý jo, to je jak sekta. Nevíte co je na tom pravdy, že se Dalajláma považuje za marxistu?

Komentář ze dne: 19.09.2005 14:21:54     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re:
Vzhledem k tomu, že k hlavním znakům sekt patří: - Vůdce, který autoritativně vyžaduje naprostou oddanost. - Vyznání a hodnoty jsou v protikladu k vyznání a hodnotám převládající kultury. - Pocit výlučnosti skupiny, jež disponuje „pravdou“. - Důraz na pocity a emoce. - Pocit pronásledování. tak je nutné se vážně zamyslet. Navíc k tomu další výrazné znaky: "Především jde o protikladnost vidění. Skutečnost světa je viděna černobíle: my a oni, dobro proti zlu. Každý, kdo má kritické myšlení vůči sektě, dostává podobu ďábla. Steven Hassan, věnující se psychologické péči o bývalé členy sekt a zhoubných kultů, dokonce zmiňuje fakt, že některé skupiny pěstují paranoiu. Varují své členy před jakoukoliv úchylkou v myšlení či pocitech, protože se jich mohou zmocnit démonické bytosti. Druhým prvkem je absolutní závislost člena sekty na organizaci a jejím vůdci. Člen sekty je trvale veden k podřízení se skupině a naprosté poslušnosti k vedoucímu skupiny. Jeho „správný“ vztah ke skupině se projevuje i tím, že se snaží napodobovat vůdce, papouškovat jeho slova, kopírovat jeho způsob mluvy. Tím dochází k unifikaci (sjednocení) do té míry, že každá individualita osobnosti je podezřelá. " (Citáty ze článku, který vyjde zítra)

Komentář ze dne: 19.09.2005 08:20:52     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Komunista Vacek?
Je možné, že by Vacek přebíral komunistické praktiky? Jeho "politické" procesy s odpůrci a nesouhlasiči s jeho ideologií jsou v mnoha rysech shodné.

Komentář ze dne: 19.09.2005 10:14:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sektobijce (@)
Titulek: Re: Komunista Vacek?
Na to vem jed, že přebral komunistické praktiky, má totiž komunistickou mentalitu. Je doktrinář, a myslím, že by si docela dobře rozuměl i s muslimskými fundamentalisty: ví přesně, že jen jeho nauka je spásná, ví, kdo je nepřítel, má své lidi, kteří udělají, co mistr požaduje... Na svém webu Vám (tj. Aurovi) vytýká hrubost, ale ta Vaše je jenom zevní, zatímco ta jeho je vnitřní a navíc hluboce zakořeněná... Dále se ještě obouvá do Terezy, což se však zcela míjí účinkem, neboť ona jen důsledně aplikuje rozumovou distinkci a rozkrývá skutečné vnitřní motivace Vackových výroků popř. jeho oddnaných. Říká-li Mahariši: "Ostré zaměření mysli na Boha je gilotinou pro vaše vasány", pak se můžeme ptát, jak a kam zaměřoval pan Vacek svou mysl, když mu po 60 letech tohoto úsilí zůstaly takové vasány, že nám z tom všem jde hlava kolem? Proto, kdo má uši k slyšení, slyš: "VACEK NENÍ ZÁŘÍCÍM VĚDOMÍM JÁ!"

Komentář ze dne: 19.09.2005 10:21:35     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Komunista Vacek?
Jaký je prosím odkaz na stránky, kde mě fírer Vacek kritizuje? Bude snažší se na něho napojit. Díky za info. :-)

Komentář ze dne: 19.09.2005 12:51:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - vizír (@)
Titulek: Aurovi
http://www.satguru.cz/index.php?ID=453

Komentář ze dne: 19.09.2005 19:08:38     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Aurovi
Pokud si vzpomínám, nemá Vacek přístup na internet a ani na internet nechodí. Tvrdil to nedávno Anunak Šťastný. Takže by mě zajímalo, kdo se za něho v uvedeném článku vydává.

Komentář ze dne: 19.09.2005 09:03:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - D.Rýznar (@)
Titulek:
Text opět projevuje znaky mluvy a vyjadřování pana Paříka. Myslíte si, že získáte více stoupenců, když si je budete takto vymýšlet???????

Komentář ze dne: 19.09.2005 09:04:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Cytrá hlava (@)
Titulek: Re:
Vidíš Dane, já bych řekla že Terezy ;-)

Komentář ze dne: 19.09.2005 12:57:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sektobijce (@)
Titulek: Re:
Vyznávám tímto před "před zářícím vědomím Já Jsem Jiřího Vacka", že vskutku nejsem pan Pařík, pane Rýznar! Zdar!

Komentář ze dne: 19.09.2005 13:04:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Chytrá hlava (@)
Titulek: Re: Re:
A mohl bys s čistým svědomím napsat - kdo jsi?

Komentář ze dne: 19.09.2005 14:56:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sektobijce (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Religionista, abs. FF UK, překladatel německé středověké mystiky, tč. archivář, roč. 1958 - takže už něco na české duch. scéně pamatuji, ale to, co tady předvádíte se Šrí Vackem, to je fakt síla!

Komentář ze dne: 19.09.2005 16:36:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - vizír (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Před nějakým časem - snad před 10 lety, došlo v jedné pražské duchovní společnosti k rozkolu. Jedna část se držela směru zaměřeného na cvičení "písmenkové metody", druhá se odtrhla a šla cestou jinou. Asi je to v všech duchovních společnostech stále stejné..... Vše se vyvíjí, rozvíjí. A žáci, kterým jsou dosavadní vyzkoušené metody už málo, tak se rozhlížejí, co je může naplnit dalším, vyšším (a nebo také ne) poznáním božských zákonů, zda je možná i jiná pěšinka k poznání Boha. A hádají se, čí cesta je lepší, vyšlapanější. A čím víc jich spěchá stejnou trasou, tím jsou spokojenější. Jestliže někomu na cestě narostou křídla, tak se snaží mu je utrhat, protože má kráčet s davem a ne si poletovat nad ním. :-)

Komentář ze dne: 19.09.2005 20:36:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Religionista, abs. FFMU, diplomová práce: Tarot jako nábožensví. Tak oni na UK vychovávají religionisty sektobijce? Patrně vliv křesťanského pohledu na náboženství. Četl jste práci mého kolegy Ivo Šupčíka "Nástin vývoje jógy v České republice"? Tam se o Jiřím Vackovi píše zcela v jiném duchu než je vaše reakce.

Komentář ze dne: 19.09.2005 14:42:44     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: sektářská paranoia
Nejspíš byste se sebou měl něco udělat, vážený pane Rýznare. Tohle je paranoia jak z učebnice. A sektářská ještě ke všemu. Nejste náhodou postižen proto, že jste zde sám vystupoval pod různými jmény?

Komentář ze dne: 19.09.2005 14:52:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Ivan Zadražil
Titulek:
Zajímalo by mne, zda Ti věční kritici p. Vacka zachytili v jeho knihách to nejpodstatnější? Totiž vyzařování vědomí Já jsem. Knihy p. Vacka jsou jím tak nabité, že kdyby toho využívali ti, kteří se ho snaží všemožně napadat, více by jim to prospělo, než to věčné lití špíny na jeho osobu. Nejlépe je vyzařování vědomí z osoby p. Vacka cítit na společné meditaci s ním, což většina kritiků z Jitřní země asi nezakusila. Z názorů v příspěvcích Hynka Riese a Pavla Jandy by jste si měli vzít rovněž poučení, neboť i oni žijí svým bytím ve vědomí a z něho čerpají právě tu pravdu, kterou žije i p. Vacek. Když jste v přítomnosti osoby p. Vacka, tak víte, že on žije Pravdu a nepřetržitě vyzařuje do okolí vědomí a jeho světlo. A to stačí.

Komentář ze dne: 19.09.2005 15:05:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - vizír (@)
Titulek: Re:
Pojď, půjdem spolu hledat démanty...... Ale obuj si holinky, já si půjčím rovnou ty od rybářů, co sahají až do pasu.

Komentář ze dne: 19.09.2005 15:07:04     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re:
Vážený pane Zdražile, nechci se teď příliš vyjadřovat k p. Vackovi, i když se mi nelíbí, jakým způsobem si dovoluje psát například o p. F. Drtikolovi a p. E. Tomášovi. Zajímavé, jak si osobuje právo odsuzovat ty, kteří se už k tomu na této pozemské rovině nemohou vyjádřit. Co mne však opravdu zaráží, jsou výsledky působení - jak píšete - jeho vyzařování Já jsem na některé zde diskutující. Jako příklad stačí neuvěřitelné příspěvky pana D. Rýznara.

Komentář ze dne: 19.09.2005 15:37:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: Re:
Reknete mi, jakym zpusobem tedy psal o Drtikolovi a Tomasovi? O Drtikolovi napsal ze byl komunista a to je pravda, dokonce pry presvedceny?Coz me osobne sokuje. Nekoho to snad urazy nebo snizuje? Nepriklanim se zvlast na zadnou stranu. Avsak Vacek ma skutecne pravo rikat sve nazory na ostatni. Stejne jako Drtikol, ten si taky nebral servitky. O Mile Tomasovy rekl, ze tam chodila, a jenom mluvila a mluvila "to svoje" a nevim co jeste. Pan Vacek jiste zazil mnoho duchovnich zkusenosti i poznatku, jeho knihy mohou byt pro mnohe prinosem. Nemyslim si ze by nauku vyrazneji komolil. Ovsem nedostatky by se tu a tam nasli. Chybi tomu proste takova ta tresinka, ktere je u Buddhy a Maharishiho. Myslim si ze to castecne tim, ze pan Vacek se plne nevzdal sveta, a tim padem se nepovznesl nad vsechny svetske zajmy a ocekavani. Takze trochu toho ega tam urcite je. A ty zivotopisy na pokracovani jsou toho dukazem. Jeste jsem neslysel a nevidel zivotopis jogina na 10knizek:-) Presto si

Komentář ze dne: 19.09.2005 16:07:25     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Nezdá se vám, že zrovna na nepravdy o panu E. Tomášovi reaguje právě tento dopis, pod který jste napsal svůj komentář?

Komentář ze dne: 19.09.2005 23:03:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Rigdzinovi
Jsem rád, že se taky najde někdo nezaujatý, kdo je schopen objektivního pohledu na kritiku chování Drtikola a nenazývá ji přihlouplou jako pan Pařík a jemu podobní. Jinak, co se týče vašeho pohledu na J.V., tak s vámi nemohu souhlasit. Zažil jste ho někdy "naživo"? Buddha podle vaší logiky byl asi pěkný mluvka, vzhledem k množství učení, které po sobě zanechal. Ty životopisy nejsou ničím jiným, než o duchovní nauce v praxi. Osobně bych posuzování osvícenosti podle toho kolik toho kdo napsal nebo ne raději vzdal, protože to prostě není vypovídající faktor.

Komentář ze dne: 20.09.2005 06:23:51     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Rigdzinovi
Někde jste psal, že hodnotit Mistra podle jeho činů (a to ještě dosti zkresleně podaných) nikomu nepřísluší... To, že hodnotíte "chování" Drtikola má znamenat, že Drtikol nebyl Mistr, anebo pro vás vaše vlastní vyjádření neplatí? A mne zase zcela šokuje, že z jediné myšlenky pana Vacka uděláte nezlomný fakt. Co když pan Vacek situaci nepochopil vůbec a tedy i jeho interpretace jsou pouze zavádějící? PROČ SI NEHLEDÁTE PRO SVÉ NÁZORY DŮKAZY SÁM? Anebo se bojíte, že byste mohl narazit na něco, co by vás mohlo "rozhodit"? Kdo je alespoň trošku obeznámen s rolí Drtikola, ví jak to vzniklo a k čemu to bylo. To, že to neví pan Vacek, je sice ostudné, ale to, že vy sám něco dle jeho interpretací odsuzujete, to je nanejvýš alarmující!

Komentář ze dne: 20.09.2005 10:25:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - vizír (@)
Titulek: Re: Re: Rigdzinovi
Podle názorů p.Vacka a jeho žáků, asi přísluší provádět kritiku jiných duchovních mistrů jenom dalším duchovním mistrům, jenž jsou tímto titulem titulováni svými žáky. Ten kdo žáky nemá, nemůže být asi mistrem. Terezko - chceš mne za svého žáka? Jedině tak se asi v očích jiných mistrů můžeš stát též mistrem a tak i legálně kritizovat jiné mistry!!!

Komentář ze dne: 20.09.2005 10:32:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Chytrá hlava (@)
Titulek: Re: Re: Re: Rigdzinovi
My zíráme, vy zíráte! Proboha, jen ne další samozvaný Mistr! Ještě že TAKTO to nefunguje.

Komentář ze dne: 20.09.2005 20:45:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - rigdzin@centrum.cz (@)
Titulek: Re: Re: Drtikol
asi te zklamu Terezo, ale ja nestavim jen tvrzeni V., ale i na tvrzeni jeho zaku. Jeden z tech kdo je primim zakem Stekl mi potvrdil, ze Drtikol byl presvedceny komunista. Ale budu rad, kdyz mi sdelite jak to teda bylo a proc to tak bylo. Ja to nevim. A co z toho plyne? No to je prave otazka. Podle ceho jinyho poznavat nez podle cinu. I kdyz na druhou stranu je osidne hodnotit ciny osvicenych. Terezo, ty jsi necetla od Capka proc nebyt komunista? Bylo mnoho prostych lidi, kteri protoze meli jen obycejnou slusnost a obycejnou mysl rozpoznali ze komunismus je zlo. Ze komunismus je o devastaci Ducha a moralky. A osviceny Drtikol to nepoznal?

Komentář ze dne: 20.09.2005 21:18:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hloupá hlava (@)
Titulek: Re: Re: Re: Drtikol
A co tak vzít komunismus jako dobro? Dobro v tom, že se snažil zničit vše pomíjivé a nutil nalézti to pravé v sobě?

Komentář ze dne: 20.09.2005 21:28:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - vizír (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Drtikol
Na to jaký zde byl strašlivý komunistický útlak, tak tu zbylo docela dost duchovních mistrů a jejich žáků - nebo všichni emigrovali a pak se vrátili?

Komentář ze dne: 20.09.2005 21:30:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hloupá hlava (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Drtikol
Já su pořád tady :-)))

Komentář ze dne: 20.09.2005 21:39:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hloupá hlava (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Drtikol
Omlouvám se za slang. JÁ JSEM stále přítomno.

Komentář ze dne: 20.09.2005 06:15:26     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@ladymail.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Pokud má - dle vašeho vyjádření: "Avsak Vacek ma skutecne pravo rikat sve nazory na ostatni." pan Vacek právo publikovat SVÉ názory, zákonitě musí platit i reciprocita - takže KDOKOLIV má právo publikovat své názory...

Komentář ze dne: 20.09.2005 20:49:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - rigdzin (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:naziory
samozrejme, ze kazdy ma nazor rikat pravo i Vackovi. Fakt nechapu co tu porad resite?

Komentář ze dne: 19.09.2005 15:38:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - K.Z.V. (IP: 62.40.76.253)
Titulek: Re: Re:
A co když ti "někteří" nejsou všichni, co když jsou i další, jiní "někteří", kteří se ale jaksi nehodí do krámu? Co když je jich mnohem, mnohem víc? Je možné si to připustit? Velmi těžko a neradi, jak se zdá. Ono se tu o nich ví, neboť někteří sem dokonce něco napsali, jenom se núčastní těch slovních půtek. Pak je mnoho těch, kteří nemají internet. Je mrzuté, i když možná pochopitelné, že právě v tomto případě jakoby zužujete svět na ty, kteří se na tomto serveru prezentují a z těch jsou pro Vás zajímavější jen ti "někteří". Začal s tím Václav Tichota, pak i Tereza Vacková a teď už se nesnaží zachovat ani zdání onjktivity ani webmaster. Je to škoda a myslím, že to nikomu nepomáhá. Ach jo. Diskusí se už neúčastním, ale když jsem sem nakoukl po čase, narazil jsem právě na tento příspěvek. Ale ono už to asi jiné nebude.

Komentář ze dne: 19.09.2005 16:01:19     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Vážený anonymní K.Z.V.! Že zrovna Vy mluvíte o objektivitě - sebemenší náznak kritiky p. Vacka je nejčernější "zlo", ale když se webmaster ohradí proti nařčení věrného D. Rýznara (že tu vystupuji pod kdoví kolika nicky), tak je zle a nezachovávám už ani zdání objektivity. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo ve skutečnosti spíš k pláči...

Komentář ze dne: 20.09.2005 08:11:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - K.Z.V. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Pane webmastere, myslím si, že máte plné právo se ohradit proti čemukoli. Vůbec není "zle" proto, že se ohradíte. Chtěl jsem jenom upozornit na to, že - dovolím si zopakovat:"že právě v tomto případě jakoby zužujete svět na ty, kteří se na tomto serveru prezentují a z těch jsou pro Vás zajímavější jen ti "někteří". " Že podle nich soudíte ostatní, což jste do teď nedělal a tím se zařazujete k Tichotovi z Rokycan, neboť on dělá totéž. Kritizuji princip "jednoho pytle", do kterého házíte lidi, dokonce i ty, kteří na tomto serveru nikdy ani nepípli. Stačí, že vnímají vyzařování pana Vacka a pomáhá jim. Děláte to nenápadně, ale jasně. Tito lidé jsou v různých fázích cesty a nelze jejich projevy zobecňovat. Tedy lze, ale nepovažuji to za seriózní.

Komentář ze dne: 20.09.2005 09:02:07     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Dobrá, když to berete takhle, musím uznat, že máte pravdu. Hážu do jednoho pytle většinu těch, co sem přispívají ve jménu pana Vacka, protože jejich příspěvky mají téměř všechny charakteristické rysy sektářství. Tím nejdůležitějším znakem je, že jedna osoba "vlastní" trvalou papežskou neomylnost (zajímavé, u papeže platí pouze "ex katedra") a má právo neomezeně šířit své soudy (názory). Kdokoliv vyjádří názor jiný, je okamžitě smeten frontálním útokem. Vezměme klíčový výrok Otevřeného dopisu o "návratu dr. Tomáše do lůna katolické církve". Jeho "pradivostní hodnota" je rovna nule, nebo snad ne? Pokud ne, obvinění v naší společnosti přece musí dokazovat žalobce, ne aby svoji nevinu musel prokazovat žalovaný. Nota bene již nežijící v těle.

Komentář ze dne: 20.09.2005 10:12:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - K.Z.V. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Souhlasím s tím, že obhájci p. Vacka by se neměli nechat "vytočit", protože tím dělají všem ostatní spíše medvědí službu. Smetat odlišné názory frontálními útoky není dobré, dá se to řešit v klidné atmosféře, ale bývá to bohužel častěji obrana proti útokům než proti názorům. Někdy se stává, že žáci hájí svého profesora neobratně a zvláště, od "prvňáčků" to nevyznívá vždycky přesvědčivě. Není to vina pana profesora. Měřítka sekty se na lidi kolem p. Vacka nehodí. To je právě nevýhoda toho nepřiměřeného zobecnění, že se může dojít k mylným závěrům. Někteří jednotlivci ovšem takový dojem vyvolávají, jak soudím z Vaší reakce.

Komentář ze dne: 19.09.2005 20:56:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J. Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Vážený pane Holube, takže o mrtvých jen dobře, protože se nemohou bránit? A co byste řekl učiteli na ZŠ, který děti učí, že Hitler rozpoutal jedno z největších zel 20.st., 2. světovou válku? Že by takhle neměl mluvit, protože Hitler je už mrtvý a nemůže se bránit? "O mrtvých jen dobře" je primitivní názor, který vychází z přesvědčení, že mrtví nám mohou škodit, budeme-li o nich mluvit jinak než dobře - viz článek J.Vacka na satguru. Podle mého názoru bychom měli hovořit pouze a jen pravdu. O živých i mrtvých.

Komentář ze dne: 19.09.2005 21:14:55     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Vážený pane Šťastný, pokud tohle myslíte jako argument vážně, je k němu těžko co dodat. Snad jenom - přečtěte si prosím pořádně dopis paní Rubické. Píše v nich o lžích, rozšiřovaných o panu E. Tomášovi. Jestli váš vztah k pravě je alespoň z poloviny takový, jak tvrdíte, měl byste šiřiteli těch lží domluvit.

Komentář ze dne: 19.09.2005 21:55:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J. Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Těžko co dodat... Tak tohle tvrdí ti, kdož v diskusi nenacházejí žádný protiargument. Opravdu si myslíte, že o lidech jako byl Hitler bychom měli mluvit jen dobře, protože se nemohou bránit? Měli-li bychom hovořit o mrtvých jen dobře, jak nám spolu s pí Rubickou doporučujete, co bychom o něm řekli? Že to byl milý a laskavý člověk? Nesrovnávám Hitlera s panem Tomášem, kterého mám rád, jde mi o to ukázat vám, že tvrzení "o mrtvých jen dobře" je prostě nesmysl, chápete? Dopis paní Rubické je plný zlých pomluv, nemá s pravdou co dělat. Víte, já pana Vacka trochu znám a na tvrzení pí Rubické o egu pana Vacka mám podobnou reakci jako dr. Dostál na tvrzení, že pan Vacek je zářivé vědomí Já. Všem těm, kteří pana Vacka zle pomlouvají jako pí Rubická bych doporučil podívat se J.Vackovi na chvíli do očí. Dokázala by mu do nich říci to, co tady napsala? Zvládla by to bez negací, kterými je její dopis prosycen?

Komentář ze dne: 19.09.2005 22:46:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Chytrá hlava (@)
Titulek: J.Šťastnému
Opravdu si, Josífku, myslíš, že je třeba odsuzovat osoby, jaké byly, co vykonaly, na čí straně byly? Vždyť každý z nás, jak tady jsme, hrajeme v nebeské hře svou roli, nic víc. Neztotožňovat se, rozlišovat - dvě slůvka nutná k pochopení. K pochopení čeho? No k pochopení toho, že vše projevené - tedy včetně nás jako osob konajících a tedy i oněch skutků - jest iluzí. Dokonce si troufnu říct, že i Buddha jest iluzí, Tomášovi jsou iluzí, toto, co píšu, jest iluzí, Vacek jest iluzí a půjdu ještě dál - Pravda jest iluzí. Co říkáš na to poslední - ale dobře si svou odpověď rozmysli - jest Pravda iluzí? Není to tak jednoduché, dokonce si myslím, že pro žáky JV velice těžké - ale ne nemožné. Jest Pravda iluzí? Ano nebo ne?

Komentář ze dne: 20.09.2005 11:04:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Chytrá hlava (@)
Titulek: Re: J.Šťastnému
Možná je to pro tebe samotného opravdu těžká otázka. Mohl bys ji, prosím, předat panu Vackovi, jak by na ni odpověděl on? Příspěvek viz výše - celý, jak leží. Myslím, že je to dosti důležité. Díky

Komentář ze dne: 20.09.2005 06:34:38     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Vážený pane Šťastný, pokud nechcete srovnávat pana Tomáše s Hitlerem, tak nevím, proč Hitlera taháte do diskuse o pravdivosti výroků pana Vacka na adresu pana Tomáše. Podle vás je tedy tvrzení pana Vacka o návratu E. Tomáše do lůna katolické církve pravdivý? Pokud ano, je vaší povinností přinést důkaz! A důkazem není, že to tvrdí pan Vacek!

Komentář ze dne: 20.09.2005 20:34:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J. Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Důkazem je přeci ta mše, chápete? Patrně nemá smysl vám dále vysvětlovat, proč je tvrzení "o mrtvých jen dobře, protože se nemohou bránit" nesmyslné. Vám jde jen o vlastní "pravdu". Evidentně nejste ochoten nebo schopen na základě argumentů, které jsem vám zde předložil, pochopit, že toto tvrzení je hloupost.

Komentář ze dne: 19.09.2005 23:53:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (turija@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
V clanku pani Rubicke jsem nenalezl nic o tom, ze bychom meli o mrtvych mluvit jen dobre. Proc to vubec zminujes? Neni to jen vliv dalsiho clanku JV na satguru.cz ? O nejake mrtve nebo zive tady vubec nejde. Jde o zkreslovani fakt, psani o vecech z doslechu a vytvareni zaveru na zaklade toho. Pokud napr. pani Rublicka pise (nevim odkud tuto informaci ma), ze zadusni mse nebyla pranim E.Tomase atd. viz clanek a pokud pak JV napise ze se E.Tomas vratil do luna katolicke cirkve, tak potom je to nepravda. O pejorativnim podtextu takoveho vyjadreni se muzeme prit. Co myslis Josefe?

Komentář ze dne: 20.09.2005 01:02:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J. Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Koukni Turijo, co paní Rubická píše: "Vaše výpady proti nežijícím duch. učitelům a jejich naukám..." To nežijícím jsem zdůraznil tučně já. Pan Holub pokračuje ve svém komentáři ve stejném duchu, cituji: "Zajímavé, jak si osobuje právo odsuzovat (J.V. nikoho neodsuzuje, pouze vyjadřuje své názory, pozn.J.Š.) ty, kteří se už k tomu na této pozemské rovině nemohou vyjádřit..." Takže k tomuhle jsem se vyjádřil.

Komentář ze dne: 20.09.2005 01:36:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (turija@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Ok, ok, ten komentar p. Holuba jsem prehledl. Ale znovu opakuju, problem vidim v polopravdach. To ze se vetsinou tykaji nezijicich osob je nepodstatne. Uznej ze pokud ty zemres a ja za tebe necham slouzit zadusni msi neznamena to ze jsi se vratil do luna katolicke cirkve. No ne? Uznej to nebo opravdu az zemres tak ze Tebe tu zadusni msi necham slouzit :-)))))

Komentář ze dne: 20.09.2005 06:44:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J. Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Spíše než mši bych si přál, aby až budu opouštět toto tělo, byli se mnou mí přátelé v hluboké kontemplaci, aby "přechod" byl co nejčistší. P.S. Když po mé smrti necháš za mě sloužit zádušní mši, jistě to poukazuje na určitou spřízněnost s katolickou organizací. Tvou nebo mou.

Komentář ze dne: 20.09.2005 06:54:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J. Šťastný (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
poukazuje na určitou spřízněnost s katolickou organizací... Která, jak známo, vystupuje vůči józe dosti nepřátelsky. Nebo aspoň její vůdčí představitelé. To určitě neznamená, že by se jogín nemohl pomodlit otčenáš, jak tvrdí pan Pařík. To je demagogie, která slučuje neslučitelné. Modlitba otčenáš je mystická praxe a J.V., jak možná víš, napsal o této praxi dokonce malou knížku.

Komentář ze dne: 20.09.2005 08:06:21     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Tak případ, citovaný v tomto otevřeném dopise prokazuje jedině to, že si prof. Halík vážil pana dr. Tomáše. Nic víc! Spekulovat ovšem můžete, v tom vám nikdo bránit nemůže. A jak vidíte, nikdo vám zde ve spekulacích nebrání, pokud neupíráte ostatním právo vyslovit názor svůj. A mimochodem, váš článek, který jste nám zaslal, vyjde zítra.

Komentář ze dne: 20.09.2005 10:49:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (turija@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Podivej pokud ty si to nebudes pred smrti prat a ja to potom udelam (mam na mysli tu msi) tak to rozhodne nedokazuje tvoji spriznenost. To je snad jasny.

Komentář ze dne: 20.09.2005 20:51:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J. Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Moji ne, ale tvou ano. Tedy těch, kteří měli tu odpovědnost rozhodovat, jestli mše bude celebrována nebo nikoliv. Navenek to vypadá tak, že známý mystik a jogín hledá po smrti útočiště u katolické církve. To je to, na co J.Vacek ve svém životopise poukazuje. Měl jsem v ruce posudek tehdy ještě kardinála Razingera na Anthony de Mella. A to ti teda byla mela! Opravdu potřebují jogíni mít cokoliv společného s takovou organizací?

Komentář ze dne: 20.09.2005 23:29:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - turija (turija@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Presne tak. Tvou ne, ale moji:-) A proto neni spravne do toho michat E.Tomase, ktery v dobe zadusni mse byl uz davno po smrti. A to kam po smrti nekdo jde (jestli vubec nekam) nerozhoduje chovani jeho pozustalych. Hm? Poznamky tipu: Eda Tomas se vratil do luna katolicke cirkve nejsou proste seriozni. Stejne jako neni seriozni zcela vazne Nisargadatu "obvinovat" ze ho osvobodila smrt jeho zeny.

Komentář ze dne: 20.09.2005 06:50:13     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Slovíčkaření... Takže všichni ti, co se zde kriticky vyjadřují na něčí adresu (například na adresu p. Vacka) vlastně nikoho nekritizují! Jenom vyjadřují svůj názor. V tom případě se ptám - kdo má právo vyjádřit svůj názor? Každý, nebo jen příznivci jedné jediné osoby? Nebo jenom ta jediná osoba samotná?

Komentář ze dne: 19.09.2005 15:37:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sektobijce (@)
Titulek: Re:
Milý pane Ivane, Vaše slova o "vyzařování vědomí popř. Pravdy z pana Vacka", o tom, že ti hoši "žijí svým bytím ve vědomí " atp. jsou pouhým pseudomystickým blouzněním. Až bude praktikovat aspoň 20 let, shledáte, jak jste se mýlil (i když, přiznávám, že ani 60 let praxe nemusí mít adekvátní výsledky). Plete si pojmy s dojmy, city s pocity a lásku s laskáním. Vystupování pana Vacka je neslučitelné s "vyzařováním vědomí a Pravdy"; choval by se prostě jinak. Opakuji proto znovu: PAN VACEK NEŽIJE PRAVDU A NEVYZAŘUJE VĚDOMÍ DO OKOLÍ, jak píšete. Poblouznil Vašeho mladého a nekritického ducha svým určitým charizmatem, výřečností, grafomanstvím a dnes již znehodnoceným slovníkem, který po něm stále omíláte. Vemte rozum do hrsti, odhlédněte od libých duch. pocitů, které možná v jeho přítomnosti máte. Ale tudy cesta nevede... "Sám sobě buďte světlem, sám sobě utočištěm...", jak praví Buddha

Komentář ze dne: 19.09.2005 16:43:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: Re:
Prominte, ale prohlaseni typu "zit svym vlastim bytim" neo svym vedomim je v podstate to same jako Buddhovo "byt svetlem sam sobe" Jina otazke je jestli to kdo o sobe neco nekdo rika je uplne tak pravda. Ono vlastne neexistuje v duchovnu ani v zivote, tak ci tak, vetsinou je to tak ruzne, jednou treba tak a jednou jinak. Ovsem cilem je samozrejme zit pravdu naplno

Komentář ze dne: 19.09.2005 16:53:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - levit (@)
Titulek: Re: Re: Re:
dnes spíš než by člověk viděl že je na začátku a posoudil svou situaci/co třeba udělat abych se přiblížil cíli/ tak raději prohlásí že již v cíli je a pak s tohoto "cíle" posuzuje ostatní/co by měli dělat aby odpovídali tomu co sem já označil jako cíl/

Komentář ze dne: 19.09.2005 22:11:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J. Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Když on Ivan už není nejmladší. Promiň, Ivane :-) Vaše jasnovidnost poněkud pokulhává... Pseudomystické blouznění? Děkuji za pěknou "religionistickou" nálepku. "Sám sobě buďte světlem, sám sobě utočištěm...", zkuste to a uvidíte, že pan Vacek je To, co mu upíráte.

Komentář ze dne: 20.09.2005 23:32:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re:
Už by jste snad mohl vědět, že jen podle zevního vystupování nelze správně posuzovat duchovní mistry. To lze nejlépe v jejich přítomnosti, když se dostatečně vnitřně otevřeme působení božské síly. Pak můžeme vyciťovat hluboký klid, anebo se v nás může samovolně „probouzet“ uvědomění se v božském Já. To již nejsou "libé" pocity, ale duchovní zkušenost uvědomění si své božské podstaty. "Sami sobě buďte světlem, sami sobě útočištěm...", jinak řečeno: "Sami se obraťte se do svého nitra a uvědomte se ve své pravé podstatě, tj. v božském Já". Tak přesně toto učí pan Vacek. Pokud nevěříte, zkuste se podívat do jeho knih. Doporučuji „Učebnici átmavičáry“.

Komentář ze dne: 21.09.2005 00:23:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Indrák (@)
Titulek: Re: Re:
Měl jsem možnost strávit v přítomnosti pana Vacka nějakou dobu a nic špatného jsem na jeho zevním vystupování neshledal. Jak ale pozoruji, mnozí na jeho vystupování chyby vidí. Co jedni považují za správné, jiní zase za chybné, a naopak. Je to tedy velmi subjektivní. Vždy jsem se držel především vyzařování Ducha, tj. božského Já, které v přítomnosti pana Vacka silně vnímám. Tomuto božskému Já se otevírám a sám se v něm postupně uvědomuji. To mi stačí.

Komentář ze dne: 19.09.2005 21:52:20     Reagovat
Autor: [wild owl] - wild owl (distinct@centrum.cz)
Titulek: učitel a jeho žák
Vždycky se říkalo, že jen skutečně dobrému učiteli nevadí, když ho jeho žák přeroste. A k sektám bych připomněla příběh, který je uveden zde: http://www.vira.cz/index1.php?sel_id=416 Začíná to nenápadně, ale ty konce....

Komentář ze dne: 20.09.2005 01:20:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P.R. (kitka108@seznam)
Titulek: pro redakci JZ
Mužete mi prosím objasnit nezaujatost Vašeho servru Jitřní Země,když předřazujete pochybné komentáře u článku J.Vacka a u ostatních,namířených proti J.V. píšete s potěšením kvitovací uvodníky???..díky Pavel R.

Komentář ze dne: 20.09.2005 06:09:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Já (@)
Titulek: Re: pro redakci JZ
Nemohu mluvit za JiHo, ale mohu předestřít svůj osobní náhled: Slučujete nezaujatost média s nezaujatostí autora či redaktora? Snad? Nezaujatost média je prokázána tím, že prostě UVEŘEJŇUJE články všech názorových skupin, neprovádí ŽÁDNOU CENZURU obsahu. Pokud článek neobsahuje tzv. anotaci, musí ji vytvořit redaktor. A ten MŮŽE článek chápat svým OSOBNÍM pohledem. To je fakt, který můžete změnoit tak, že předestřete argumenty, které tento pohled mohou změnit. Rozhodně to ale nedosáhnete tím, že budete vyžadovat cenzuru. Problému lze předejít tím, že pokud budete chtít něco publikovat, doplňte i onu anotaci...

Komentář ze dne: 20.09.2005 13:11:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Morpheus (@)
Titulek: TAK KDO VYHRAVA?
TAK KDO VYHRAVA? Nemohli byste udelat nejakou strucnou resersi postoju, nazoru a novinek. Jako nezavislak nestiham vsechno cist :-))

Komentář ze dne: 20.09.2005 13:50:51     Reagovat
Autor: [boia] - boia (laboia@volny.cz)
Titulek: Re: TAK KDO VYHRAVA?
ONO SE TU HRAJE NĚJAKÉ UTKÁNÍ O VÍTĚZSTVÍ? A jaké jsou ceny? Kde se mohou přihlásit do hry? Jo, pardon, vlastně jsem se už narodil.

Komentář ze dne: 20.09.2005 14:14:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Morpheus (@)
Titulek: Re: Re: TAK KDO VYHRAVA?
Vitejte v DUCHOVNI REALITY SHOW - MORNING COUNTRY: Show, ktera nezna bratra. Ktery z ucinkujicich se prvni odhali ....az na sve hole nitro? Hlasujte pro sveho favorita! Auro,Happy, Tereza a dalsi... Jejich profily prinese server v nejblizsi dobe. Pipojte se na jejich virtualni mikroporty - zkontrolujte jejich emoce a miru osviceni on-line... Date hlas kladasovi nebo padouchovi? Koho strci Mara do kotle? Nebo bude platit - Padouch nebo hrdina, vzdyt jsme jedna rodina? To poznate nazivo v DUCHOVNI REALITY SHOW - MORNING COUNTRY...

Komentář ze dne: 20.09.2005 14:22:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: TAK KDO VYHRAVA?
A prosím vás pěkně, kdo že je ten klaďas a kdo že je ten padouch, já se neorientuji, Bože,já nevím, kdo je který a co po mě kdo chce, ach ach :-( Jak to mám poznat?

Komentář ze dne: 27.09.2005 19:19:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Názory na internetu
http://www.meditacia.sk/clanok.php?log=kr24Jiří Vacek - Základy JOGY a mystiky 1. Dielhttp://www.meditacia.sk/clanok.php?log=k r25Jiří Vacek - Základy jogy a mystiky, 2. Diel

Komentář ze dne: 27.09.2005 19:55:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: J.Vacek: úryvek z jeho knihy
http://osviceni.unas.cz/texty/vliv_partnera.html VLIV PARTNERA Kapitola z knihy: Jiří Vacek - Sexualita v joze a mystice

Komentář ze dne: 27.09.2005 20:15:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: J.Vacek: úryvek z jeho knihy
Za všechno snad tato slova: Když se nechám unést soucitem nebo dokonce jinými pohnutkami, snadno se stanu také chudákem. Budhistický mnich, který porušil celibát a souložil, byl ihned vyloučen. Ne proto, že je na sexu něco neduchovního, ale proto, že s náhodilou partnerkou utrpěl duchovní ztrátu. Je to smutné. Tzv. osvícený mistr předkládá své "závěry" pouze a jenom z jedné jediné úrovně - a to světské. Rozlišuje na dobré a špatné, duchovní a neduchovní. Nelze se divit tedy ani Adamovým závěrům pod článkem Dobro a zlo. Ovoce nezapře strom. Pohled z druhé strany: i strom, i ovoce je součástí Já, kteréžto je jedinou Pravdou. Tedy - dle mě - má smysl hovořit o učení páně Vacka, neb jsme Jedno.

Komentář ze dne: 27.09.2005 20:32:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Příběh jedné ženy
http://bohyne.mysteria.cz/view.php?cisloclanku=200 4090401 Ta s oběma prsy

Komentář ze dne: 27.09.2005 21:17:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Příběh jedné ženy
Děkuji, za všechny....

Komentář ze dne: 27.09.2005 20:55:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Drtikol - životopis
http://silamoudrosti.unas.cz/cs/fd_cv_cs.php Ži votopis Fráni Drtikola

Komentář ze dne: 27.09.2005 21:38:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Dvě advaity, jedna nedualita
http://mozaika.bloguje.cz/189224_item.php Dvě advaity, jedna nedualita

Komentář ze dne: 27.09.2005 21:44:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Mužská energie
http://setkani.proglas.cz/index.php?id=46&case =244 Zápis ze setkání chlapů 19.11 u Seye v Brně

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!