Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 01. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Bernard Shaw:
Problémem chudých je jejich bída. Problémem bohatých je jejich zbytečnost.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2658x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2503x)
Zaměření se na odpuštění
(15. 02. 2018, 2150x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2111x)
Sto jedna dní
(27. 02. 2018, 2095x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Globální oteplování a vodní pára
ze dne 18.11.2005, autor článku: JiHo

Komentář ze dne: 18.11.2005 22:14:07     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: finále
Jsme diváky gigantické divadelní hry o život na Modré planetě. Další hra bude možná o planetě rudé jako Mars. Je to proces, který člověk může ovlivnit jen nepatrně, nicméně by mohl závěrečné zatroubení fanfár oddálit. Nesmyslné drancování amazonských pralesů pravděpodobně zapříčiní další poušť jako je Sahara. I ona byla zelená jako Amazonie. Stejně tak poušť Gobi. na odkazech http://gnosis9.net/ko_amazonie10.html h ttp://gnosis9.net/ko_amazonie11.html jsou dost drsné obrázky, jak to v Amazonii vypadá.

Komentář ze dne: 19.11.2005 17:00:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: finále
Diváky ze sebe děláme sami. Bezmocné diváky. Jenže je to spíš o zodpovědnosti každého z nás. Možná bychom si nejdřív měli ujasnit, jestli je důležité zachovat život na Modré planetě. A pokud ano, v jaké formě. Udělat si jasnou představu o tom a k tomu směřovat. Každý sám za sebe, právě protože je to o zodpovědnosti každého z nás. Někdo si řekne - jsem dost nešťastný z drancování amazonských pralesů, jsem jím pobouřen, ale co proti tomu zmůžu? Jasně, pravděpodobně nikdy se nedostanu do amazonských pralesů a nepřivážu se tam ke stromu. Ono tohle je taky k ničemu. Protože co ve skutečnosti zamezí kácení lesů, vždyť se jedná i o jiné lesy? To, že člověk nebude zneužívat a nadužívat konečné produkty toho kácení... Neříkám vůbec je neužívat. Jenže my jsme se naučili být pouhými spotřebiteli a pěkně nemoudrými. Vidím to třeba i u sebe, když teď balím na stěhování. Lidi, kolik já mám doma věcí, které vůbec nepotřebuju a neužívám... Ani k té radosti mi nejsou, protože jsem jimi přímo zavalena.

Komentář ze dne: 19.11.2005 18:18:47     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: finále
Diváky ze sebe děláme sami. ano Nejsme schopni působit v kosmických měřítkách. Toto oteplování se týká VŠECH planet sluneční soustavy Slunce nevyjímaje. Pár tun CO2, co vyprodukuje člověk svojí činností, to nevytrhne ne To ovšem nevylučuje, že by přírodní zdroje neměli být částí lidstva nadužívány a drancovány. Člověk jako druh se přemnožil a stal se nejhorším parazitem na povrchu planety.

Komentář ze dne: 19.11.2005 18:28:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: finále
Jsme schopni přeměnit celý vesmír. Jen o tom nevíme. Možná kdybychom věděli, byli bychom zodpovědnější? Anebo naopak - chtěli bychom být pánem vesmíru...

Komentář ze dne: 19.11.2005 21:01:57     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: finále
Možná to víme. Právě kvůli zodpovědnosti možná nezasahujeme. ;-)

Komentář ze dne: 19.11.2005 21:05:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: finále
Je zodpovědné nezasáhnout, když jsi svědkem vraždy? Třeba to má Země dané karmicky, jen ať ji člověk zlikviduje, ne? :-)

Komentář ze dne: 19.11.2005 21:15:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re: Re: finále
To si musí každý vyřešit sám, kdy a jak jednat. Nemůžeš mluvit obecně. Jak můžeš vědět teď jak budeš jednat? Můžeš si to tak akorát myslet, nic víc.

Komentář ze dne: 19.11.2005 21:18:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: finále
Ano, můžu si o sobě hodně myslet, ale je to zbytečné. Život je tím, kdo prověřuje. A přesně - každý si to musí vyřešit sám, nic nelze svést na nikoho jiného, včetně Boha.

Komentář ze dne: 19.11.2005 21:39:27     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: finále
Nevím, netroufám si to posuzovat. Vždy reaguji podle situace, do které se dostanu a ve které se vyskytuji.

Komentář ze dne: 19.11.2005 22:04:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: finále
:-) Jo a každá ta situace je nová, i když se někdy té předešlé podobá, že? :-)) Obecné modelovky jsou ošidné, protože zavádějící... Asi předevčírem jsem šla domů pozdě v noci - teda to já chodím často - ale tentokrát, když jsem procházela kolem záhonku s růžemi nedaleko našeho domu, zatoužila jsem po růži, které tam pořád ještě kvetou. Tak jsem si jednu utrhla. Kdybych se držela svých modelových situací, řekla bych si, že je to škoda, že kytka je hezčí na záhonku než ve váze. Voněla jsem k ní, radovala se z ní a tak došla k našemu domu. Tam se nějaký muž hrabal v odpadcích v kontejnerech, kolem kterých musím projít temným průchodem, pouliční světlo tam nedosáhne. Trochu sebou trhl, když jsem přicházela, byl mladý a silný, jen se lekl. Pozdravila jsem ho, zahuhlal odpověď a já se k němu otočila zády, když jsem odemykala vchod. On se dál hrabal v odpadcích. Kdo ví, možná nebýt té růže a mého obličeje zářícího radostí, okradl by mě nebo v tom leknutí mi něco provedl. Kdo ví... Každopád

Komentář ze dne: 19.11.2005 22:05:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: finále
ně mám po dlouhé době na stole doma ve váze kytku a je moc krásná.

Komentář ze dne: 19.11.2005 17:01:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: finále
Takovej malej byt a co se tam vejde krámů... Duchovní lidé se učí nepřipoutanosti k věcem apod., ale já mám někdy dojem, že některými je špatně chápána. Ta nepřipoutanost spočívá mimo jiné i v tom, že nemusím mít všechno - stejně na jednu stranu nic nevlastním, že jo, na druhou stranu všechno je mé. Lidé si dnes všechno chtějí koupit, vlastnit všechno nové, trumfnout souseda... Naši předkové si vážili věcí po babičce a prababičce, zacházeli s nimi s láskou a ty jim sloužily, dokud se nerozbily, dokud byly funkční. Já vím, že u něčeho to nejde, protože ty věci jsou technicky zastaralé, abych tak řekla, ale u něčeho to prostě jde. A to bychom si měli podržet, nezamořovat svět odpadem a nedrancovat jeho bohatství, protože není nevyčerpatelné. Prostě moudře nakládat s tím, co nám bylo svěřeno. Jo, to je asi ono, nevlastním to jako osoba, ale bylo mi to svěřeno do opatrování. Když se nakrásně přivážu ke stromu a po pár dnech si odjedu domů a tam budu plýtvat jenom například takovým papírem,

Komentář ze dne: 19.11.2005 17:02:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: finále
pak pro záchranu stromů ve skutečnosti nedělám vůbec nic kromě planých velkých gest... Lásku v sobě bychom měli nasměrovat ke všemu, včetně těch věcí, Bůh je všudypřítomný. :-) Člověk dnes často dělá, jako by byl jediný živý tvor v celém vesmíru, v lepším případě rozlišuje na živou a neživou přírodu. Kdy si konečně uvědomíme, že celý vesmír je živý? A kdy se podle toho k němu konečně začneme chovat? Všechno pochází z Ducha Svatého, z Absolutna, z Vědomí, doplňte si, co chcete. Ale uvědomme si, že ta "matka" je živá a že vše jí zůstává, vše je touto "matkou". Západ se během svého vývoje přimkl k materiálnímu, Východ k duchovnímu. Taky jedna parádní dualita... A kde je ta Jednota? V nirváně? Anebo v sansáře? To tu pořád jsou dvě... Já tak ráda vařím v jednom hrnci. :-))

Komentář ze dne: 19.11.2005 18:38:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re: Re: finále
Vař si v jednom, hlavně vyváženě. Zajímaly by mne názory jedntot.lidí, jak v běžném denním životě mohou ovlivnit, zda vůbec nějak, (kromě např. třídění odpadu :-) ) rovnovánu na Zemi. A jestli se o toto nějak snaží. Protože vše souvisí se vším.

Komentář ze dne: 19.11.2005 18:56:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: finále
Co je vyváženě? To, že sansáru oddělím od nirvány? Neumím to. Naučme se milovat a tím zachováme rovnováhu na Zemi. Nepovažujme ji za nečistou a za místo nehodné žití, kam se dostáváme za trest. Zasaďme každý nějaký strom třeba. :-)) Mám pořád ještě v posteli 140 kaštanů, kdybyste měli zájem. ;-)

Komentář ze dne: 19.11.2005 20:39:52     Reagovat
Autor: [wild owl] - wild owl (distinct@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: finále
Naváži na to zopotčino neplýtvání - já osobně mnoho "předmětů" nepotřebuji. Móda mi nediktuje, knížky většinou nakupuji v antikvariátu, prožraná nejsem a mlsná mě honí vyjímečně... Když jsem byla tuhle ondyno v novodobém "chrámu páně" - nákupním centru - a viděla tam ty zoufalce, pídící se po "cool" věcech, aby byli "in", nějak se mi z toho neudělalo dobře a koukala jsem rychle vypadnout. }8- ) No, takže alespoň ve svém okolí hlásám, co si o nadvýrobě předmětů a masírování reklamou (aby se ty zbytečné věci prodaly a mohly se vyrábět další) myslím. Občas se nad tím i někdo zamyslí. (PS.: Mám nádherného předválečného kuchyňského robota, zděděného po tchýni, heč!) }8- )

Komentář ze dne: 19.11.2005 22:10:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: finále
:-)) A jak mu říkáš, robotovi? Márvine? :-))

Komentář ze dne: 20.11.2005 21:27:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Já (redirect@volny.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: finále
Kdepak, to bude jen nějaký můj bráška. Opravdový Robot Marvin jsem jen Já... A všichni. I s tou depresí a diodami v levé tváři... ;-) A k Rutčině dotazu. Ano. Ale není to na tohle fórum. Zkus napsat na e-mail.

Komentář ze dne: 20.11.2005 21:52:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: finále
Jsme všichni roboti? To rozveď, to bude lidi zajímat. Sím, sím. Proč to není na tohle fórum? Informace jen pro ty z vily?

Komentář ze dne: 20.11.2005 22:07:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Já (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: finále
Jakouže divou ženu máš na mysli? A pokud jde jen o potomky nějaké té víly, ano, možná to je jen pro ně...

Komentář ze dne: 20.11.2005 22:19:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: finále
Vilu, vilu, ne vílu. Resp. Vyvolené. Nemám to slovo ráda, ale to ty víš. Nemluvím o té TV show. Ale to ty taky víš. Všichni jsme potomky té víly, ale tejďkonc nevím, jestli mluvíme o stejné víle. :-)

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!