Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 11. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Barnes:
Nejsou všichni liberálové lichváři, ale zkuste se ptát, čím to, že všichni lichváři jsou liberálové.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2942x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2536x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2487x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2377x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2235x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: O konzumaci obilí
ze dne 09.07.2006, autor článku: Auro

Komentář ze dne: 10.07.2006 10:29:23     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: uffff,
tak jsem se snažil prolouskat celý článek na odkazu, a dumám, co je k čemu. To, že nás příroda žene do modifikací má svůj účel, abychom se lépe poznali, co nám prospívá a co škodí - a hlavně čím. Poznání struktury uhlíkové inteligence je hlavním cílem. Reflexí pak bude vytváření další samořiditelné inteligence na bázi jiného prvku, což už děláme na bázi křemíku. Co mě mate, je možnost návratu ke starým, osvědčeným plodinám. Vypadá to, že cíle jsme dosáhli, umíme vytvořit pšenici, která nás umí likvidovat - takže se můžeme vrátit k rozumné stravě. Jen mi uniká, jak se glutan či celý řetězec k jeho identifikaci dá použít ve struktuře počítačů. Souvislost by měla existovat, ale je mi vzdálená. Dík za inspiraci.

Komentář ze dne: 10.07.2006 14:49:24     Reagovat
Autor: [jindra] - Jindřich Chmelař (Jindrich.chmelar@seznam.cz)
Titulek: uffff
gluten = lepek, může skutečně vyvolat nemoci, zvláště u lidí, kteří jsou na lepek alergičtí (celiakie). Heslo "Genetická modifikace" je dneska hodně silná zbraň zvlášť v rukou, resp v ústech lidí, co o ní vůbec nic nevědí. Myslím, že rizika genetických modifikací jsou v úplně jiných oblastech, než je zde zmíněno. Mám na mysli ekologická nebezpečí např. vnesení rezistence vůči přirozenému škůdci plodiny. neříkám, že dnešní chleba z velkých pekáren nestojí za čím dál tím větší bačkoru. Stejně tak si myslim, že chleba z domácí pece mi bude chutnat víc než Šumavský bochník. Ale chodit na lidi furt s nějakejma tajemnejma hrozbama, a mluvit zasvěceně o věcech , kterým rozumím tak možná s deseti procent, mi přijde ještě nebezpečnější. Je to prostě manipulace.

Komentář ze dne: 10.07.2006 16:00:23     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek: Re: uffff
To Jindra: Rozumná poznámka. Lepek je totiž normální obilná bílkovina, přirozeně obsažená ve všech obilovinách (obsah cca 10%). Pokud je mi známo, tak se jej zatím nikdo geneticky modifikovat nepokoušel... A pokud se týká izolace samotného lepku a jeho přidávání do potravin, s výjimkou celiaků je to spíš o zbytečném obohacování stravy o bílkoviny (navíc ještě neplnohodnotné). Že je lepek alergen (respektive že může být), je známé ale lídé trpí alergií na různé typy potravin (třeba na čokoládu). Úvahy na téma proč se alergie tak šíří by snad vydaly na samostatný článek. Skoro očekávám, že někdo začně upozorňovat na nebezpečnou vodu, přidávanou při výrobě do potravin... Už jen zbývá přiřadit jí nějaké "Éčko"... ;-)

Komentář ze dne: 10.07.2006 16:33:48     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: uffff
zajímavé reakce. Spíš bych očekával nějaké fundované vyvrácení informací /třeba odkazem na nějaký web/, uvedených v úryvku než argumentováním o označování vody "E"čkem. BTW - obyčejná voda obsahuje více či méně radioaktivních izotopů vodíku. Jejich vliv po vypití obyčejné čisté vody je na buněčné úrovni organismu v závislosti na koncentraci značný Záření alfa zastaví sice obyčejný papír, ale buňky organismu zatím touto ochranou nejsou vybaveny..

Komentář ze dne: 10.07.2006 17:25:37     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek: Re: Re: Re: uffff
Auro, na některá tvrzení, vycucaná z prstu, se těžko bude hledat "fundovaná odpověď", případně "odkaz na web". Směs pravd, polopravd a vyslovených nepravd se jen velmi těžko "dementuje".Podobně jako ty články o prospěšnosti kouření, které údajně chrání před rakovinou...

Komentář ze dne: 10.07.2006 17:34:15     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek: Re: Re: Re: uffff
Fundovaná odpověď opravdového výživáře by nejspíš byla, že máme jíst co nejpestřeji, aby se neprojevil vliv jednostranné výživy. Pokud by někdo jedl jenom pšenici (a nemusel), tak je to podle mne blb a o problémy si koleduje. Argumenty v článku o tom, jak se nevyskytuje určitý typ rakoviny v oblastech, kde se používá kukuřice jsou taky poněkud demagogické. Některé typy rakoviny se zase nevyskytují u japonců, kterí se živí jejich tradiční kuchyní. Kukuřice zase pro změnu trpí dost na napadení plísněmi a dost často (ve vlhčím prostředí) se v ní vyskytují aflatoxiny, které jak známo dokážou vyvolat rakovinu jater. A jsme zase u jednostrannosti ve výživě...

Komentář ze dne: 10.07.2006 17:56:08     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: jednostrannost ve výživě
Opět další článek, který neříká, zda byla zkoumána obilovina v syrovém nebo tepelně zpracovaném stavu. Se obávám, že i nešlechtěné pšenice, jako např. špalda, mají velmi podobný efekt, pokud se uvaří či upeče. Ono taková sušená špageta, tvrdá a průsvitná, taky jako jídlo moc nevypadá. I když naše malá má neuvařené špagety docela ráda:-)

Komentář ze dne: 10.07.2006 18:52:58     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: jednostrannost ve výživě
V původním zdroji úryvku je kontakt na autora celého trachtátu, zkus se obrátit na něho. Pak nám doufám řekneš, co ses dozvěděla. Děkuji předem.

Komentář ze dne: 11.07.2006 08:44:38     Reagovat
Autor: [jindra] - Jindřich Chmelař (Jindrich.chmelar@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: uffff
to Auro: No chces fundovane vyvraceni. To ti sice dat nemuzu, nicmene mne stacilo abych slovo gluten (ktere jsem predtim nikdy neslysel) zadal do googlu a vyjel mi odkaz na wikipedii, kde jsem si precetl neco o glutenu. Prislo mi to podobne jako bych cetl o lepku, tak jsem pouzil internetovy slovnik A/J a hle, gluten je lepek anglicky. Jinak jelikoz pracuju denne s proteiny a DNA, vim neco malo i o tom, jak probihaji geneticke modifikace a taky poznam, ze kdyz nekdo pise o hrozbe molekuly "tvarici se jako protein ale pritom je to nebezpecny utocnik", tak vi o proteinech prd. Ale fundovanou odpoved ode mne fakt nechtej, clanek o tom se mi psat nechce :-). BTW - to s tou radioaktivni vodou jsi myslel tak, ze kdyz budu hodne pit vodu tak umru na ozareni?

Komentář ze dne: 11.07.2006 09:51:09     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: auro
A to se mi fakt nechce, na to je příliš velké vedro. Navíc už mně otravuje číst stále dokola rádoby fundované názory odborníků. Potřebuju se najíst dnes a nemůžu čekat na bůhvíjaké výzkumy za bůhvíkolik peněz. Pšenice je dobrá jak je, když to přežila ona, mají šanci to přežít i její konzumenti. Jestli mně něco na výzkumu možností obilovin zajímá, tak to, když se už konečně začnou vyrábět škrobové pytlíky??!!

Komentář ze dne: 11.07.2006 10:31:16     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: šelma
:-D :tup: :tup: R-) :flowers:

Komentář ze dne: 11.07.2006 11:06:10     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: uffff
Pane Chmelaři, všechny kulturní rostliny jsou geneticky "upravované". Dříve ale genetická mutace probíhala trpělivým výběrem a šlechtěním. Dnes se vytváří "hybridy", které by klasickými postupy nevznily. Slovo genetická modifikace získalo "perverzní" význam právě násilným vkládáním cizorodých genů HiTech technologiemi. BTW. Nevím, zda zemřeme na ozáření, ale určitě zemřeme, když budeme pít vodu. Když ji nebudeme pít, zemřeme taky. :-D

Komentář ze dne: 11.07.2006 13:15:40     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: uffff
No a to je přesně ono - ...určitě zemřeme, když budeme pít vodu. Když ji nebudeme pít, zemřeme taky... ;-) V podstatě je ta polemika o tom, že můžeme strašit čímkoliv, stačí tomu jen dát "vědecké" jméno (třeba začít používat slovo gluten, namísto lepku, který se v obilovinách normálně vyskutuje). Zajímavá je v původním článku informace o toxických látkách ve vláknině pšenice - ono ty toxiny ze znečištěného životního prostředí jsou prakticky ve všech rostlinách (včetně již zmíněné kukuřice). Stejně tak mykotoxiny nejsou výsadou pšenice. Zajímavé potom je, že v další vrstvě potravní pyramidy se celá řada toxinů ještě nakoncentruje (až 10x). Takže maso je potom pěkný humus... ;-)

Komentář ze dne: 11.07.2006 14:37:11     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: uffff
Pravda je jedna, ať konzumujeme co konzumujeme, výsledný produkt je stále stejný, byť různé kozistence. :-D

Komentář ze dne: 11.07.2006 15:23:00     Reagovat
Autor: [nula] - nula (miloslava@pobox.sk)
Titulek: auro zlatíčko
různé kozistence znamená, že ne stejný... :-))

Komentář ze dne: 11.07.2006 18:43:49     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: auro zlatíčko
Jo a také je velký rozdíl v čichovém vjemu. Někdo svůj produkt může docela dobře utajit, jiný se jím prozradí na desítky metrů. Každopádně se domnívám, že genetické modifikace rostlin a čehokoliv jiného jsou z valné části vyhozené peníze. Římští vojáci chroupali pšenici za pochodu a turci zas pohanku za jízdy koňmo. To až Napoleonův kuchař, vida jak vojevůdce řádí, začal ho krmit bílou moukou, čímž ho postupně naprosto zneschopnil a ve výsledku usmrtil. Kdo po zkonzumování rohlíku cítí příval energie, nechť se přihlásí, neb u něj zvítězil duch nad hmotou. My ostatní si tuto pochoutku můžem dopřát leda když nás nečeká žádná tělesná aktivita.

Komentář ze dne: 11.07.2006 22:38:50     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: auro zlatíčko
"Kdo po zkonzumování rohlíku cítí příval energie, nechť se přihlásí, neb u něj zvítězil duch nad hmotou." :-D Nerad to dělám, jen pochválit smajlíkem citaci, ale nemůžu si pomoci, ty jsi tak krásně uštěpačná, žádný slovo navíc, že prostě mám jenom otevřenou pusu. I ruští vojáci v 2. světový měli plný kapsy zrní. A římští gladiátoři? Říkalo se jim ječmeňáci, protože to byli čistí vegetariáni, mlsající především ječmen. Hladoví nebo s břichem ztěžkým masem by toho moc nevybojovali.

Komentář ze dne: 11.07.2006 23:21:56     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Naja:-) Jedna věc mně letos obzvlášť nadchla. Četla jsem si cosi ve Starém zákoně a narazila jsem tam na přikázání o jakémsi židovském svátku, tuším to byl svátek nekvašených chlebů. Obilí má být sesbíráno ručně, klásek po klásku, co upadne cestou má být ponecháno na zemi. Z umletého obilí se pak upeče rituální chléb. Za pár dní jsem pak, opět náhodou:-) narazila na text ruské poustevnice Anastazie, která také dávala recept na chleba. Na své milované zahradě vypěstujeme nějaké obilí, stačí metr krát metr. Až dozraje, sebereme je ručně, klásek po klásku, upečeme chleba, který sníme, můžeme i kousek darovat lidem, které máme rádi. Stačí prý jediné sousto takového chleba k udržení zdraví po celý následující rok. No a pak přišli Velikonoce, přijeli jsme na návštěvu k rodičům a tchyňka mi dala část kvásku, který dostala, původně zrobeného ve Vatikánu i s receptem. Stálo tam, že do kvásku se přidá mouka a cukr, nechá se to znovu nakvasit, rozdělí se na třetiny ze kterých dvě darujeme dál a z

Komentář ze dne: 11.07.2006 23:29:36     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
jedné vyrobíme jakýsi koláč asi tak, že do kvásku opět přidáme cukr, bílou mouku a dále všelijaké jiné dobroty, jako sekané mandle, rozinky, čokoládu a nevim co ještě. Výsledný produkt má opět přinést zdraví a štěstí v následujícím roce jak kuchaři, tak i všem, kterým kousek koláče darujeme. To mi přišlo jako pěkný příklad toho, jak církev úspěšně ze všech stran pokroutila rituál, prostřednictvím kterého člověk požíval darů svého Otce Stvořitele s minimálním vynaloženým úsilím. Katolické ovečky také dostanou kvásek od svého "Svatého Otce", ale krom tohoto daru nedaru musí k získání výsledného koláče zdraví a štěstí hrábnout do své peněženky a nakoupit suroviny, které na své zahradě, pokud vůbec nějakou mají, rozhodně nenajdou. Ať žije systém a závislost na něm :-(

Komentář ze dne: 12.07.2006 18:21:04     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: zlatíčko
No, milí bratři katolíci mě vždycky fascinovali, jak pragmaticky se stavějí k životu, jak třeba umí využít všechny prastaré svátky, obyčeje a pověry. A jak si se vším hnedle vědí rady. Já se na ně nezlobím, svoji roli hrají, lidskou potřebu naplňují. Katolictví-to je ženský princip. Mně to připadá docela roztomilé. Řekni mi, kdo třeba, kromě starých pohanských náboženství, v semitsko-evropské oblasti, uctívá ženský princip božství, tedy Marii, královnu hvězd, čili Šakti, přesvatou matičku, jak by řekla Míla T., nebo Vardu, Elbereth, paní hvězd, jak by řekl Tolkien?

Komentář ze dne: 13.07.2006 19:51:52     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - krestan Jista (@)
Titulek: Re: zlatíčko
Ty jsi Andegarde tak hodny,ze se na nas nezlobis...kde se to jen v cloveku bere takova milosrdnost. To asi proto ze v Tobe tak dobre pracuje zase ten muzsky princip,urcite mas uzasne ciste cakry,kundalini proudi jedna radost,zadna karma...to je pak pohoda byt tak milosrdny a nezlobit se na nas.

Komentář ze dne: 13.07.2006 21:40:02     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: zlatíčko
Ne, je to horší, kundalínu :-D neznám, čakry radši neprobouzím, co kdyby vylezlo něco nepěkného z láskou nepromytého, karma pěkně zraje, nahrbená ke skoku, tak si cením a vážím toho "obyčejného a překonaného", co ti nohy nepodrazí a dál-pro mě není dál, protože se nerad vracím. Vím, co má cenu Jisto, ta ironie řádům lidským, formě, snad dobrý smysl, obsah, nezatracuje. :-)

Komentář ze dne: 14.07.2006 07:20:03     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: zlatíčko
kundalínu :-D neznám ---------------- to je přesmyčka, správně to má být líná ......... . :-D :-D :-D

Komentář ze dne: 14.07.2006 07:37:10     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: zlatíčko
Raději nahoďte nějaký nový článek, vy experti :-D

Komentář ze dne: 14.07.2006 09:43:53     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: zlatíčko Karel Plíhal
Zamyšlení nad hromadou hlíny Hromada hlíny je Golem co prošel minovým polem http://karelplihal.cz/rikanky. php

Komentář ze dne: 14.07.2006 13:25:33     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: zlatíčko
Kunda-líná? :-o ::o :-D Neznám, my zralí muži míváme opačný problém. ::o Pak ještě jinak: líná starej bráchův pes, že by i K.? :S No, obraťme list, ne v Genesis, milí romantici.

Komentář ze dne: 13.07.2006 19:54:57     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - Jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Selmo,tomu rikam "cisty pohled" na vec... Koukam posledni dobou to jsou same perly tady,jeden se i pobavi...

Komentář ze dne: 14.07.2006 07:18:14     Reagovat
Autor: [vodnizivel] - vodnizivel (vodnizivel@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Jista a krestan Jista je to samé?

Komentář ze dne: 14.07.2006 18:12:31     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Selmo,tomu rikam "cisty pohled" na vec... Koukam posledni dobou to jsou same perly tady,jeden se i pobavi... Nevím, jak to myslíš, Jisto.

Komentář ze dne: 14.07.2006 19:44:24     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - Jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Je mnoho zpusobu jak se da popsat to predavani kvasku,a ten Tvuj popis je opravdu vtipny.Clovek by zasnul co se z toho da vsechno vyvodit.

Komentář ze dne: 14.07.2006 21:10:36     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Jisto, pokud znáš nějak tuto tradici předávání kvásku podrobněji, tak mi to prosím vysvětli, babička nevěděla nic konkrétního. Mi to přijde jako docela závažné a docela to srazilo katolickou církev v mých očích.

Komentář ze dne: 14.07.2006 22:06:54     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - Jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
V cem?nechapu... ja tam nevidim nic nez predavani pozehnaneho kvasku.proste jen kvasek.Co vidis Ty?

Komentář ze dne: 14.07.2006 23:14:09     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Jo, jenom kvásek. Ovšem ve světle té původní tradice už nemůžeš říct, že je to jenom kvásek. Bůh Otec přece člověku dal všechno, co potřebuje. Jím stvořená pšenice je dokonalá, sama vyroste, když ji člověk zaseje, stačí si ji pak jen vzít. Co dává lidem papež svým kváskem? Lidi ho přece nepotřebují, když mají dary svého Otce Stvořitele. Chce svým kváskem snad papež říct, že může lidem dát víc než Bůh? Nebo snad že mohou Boží dary získat jen skrze papeže? Nehledě na to, že je ten koláč je mimořádně nezdravý a předávání kvásku poněkud nehygienické :-)

Komentář ze dne: 15.07.2006 11:31:11     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - Jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Selmo,kdyz vezmes chleba ze supermarketu,a snis ho,bude to mit stejny ucinek na Tebe,jako kdyz ten chleba vezmes,a nabidnes ho Bohu k posveceni? Posveceni dela mnoho. Lide z Hare Krishna nesni nic co neni posveceno.jejich jidlu rikaji"extoska",a skutecne Maha prasadam ma silu citlivejsi jedince privest k extazi. krestane prijimaji maly kousek chleba,a trosku vina. zkus snist malicky kousek,a byt stastna.nejde to. Ja kdyz snim hostii,tak me naplni stestim,klidem,a ocisti me,dava silu do celeho dne.A to nejen ze je to posvecene,ale je tam mystickym zpusobem pritomen Kristus. Nekdo by rekl ze Buh je vsude,ale to je i neni pravda. je sice vsude,ale neni vsude vnimatelny,jinak bychom byli stastni,a take stastni ze vseho co jime,pijeme. Buh se musi projevit v tom pozehnanem jidle aby byl vnimatelny,jako se musi projevit v dusi cloveka abychom vnimali Jeho lasku. Pozehnani je velika vec.Papez je nejvyssim cirkevnim zasvecencem Bohu,a tak i Jeho pozehnani,ktere je Bo

Komentář ze dne: 15.07.2006 11:37:24     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
ktere je Bozi ma asi vetsi silu nez treba moje. Co se tuce hygieny,pokud se to nedostane do rukou cunikum bez ucty nebezpeci nehrozi,bakterie tam jsou naopak zadouci,a potencionalni nebezpeci vyrusi to Bozi pozehnani. chlem obsahuje Bozi slovo,a to neco znamena. A i kdyby to nevyrusilo Bozi slovo,tak trouba urcite. Ja bych byl za kvasek rad. je to trosku pokrytectvi se mi zda,od mnoha lidi,zast vuci papezi..."co je papez,ze zehna chleb",pritom jsou priposrani ze susenky pozehnane od Vacka,nedejboze od dalajlamy,nebo treba nejakeho Mahesvaranandy.Tem by asi "papezuv "chleb nechutnal.malo "in".ja uz videl takovych blbosti co lidi delaj s jidlem...

Komentář ze dne: 15.07.2006 11:41:18     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Nejvic me pobavila na malicke kousicky rozdrobena susenka od Vacka,nabizena s posvatnou uctou. Krishnovci,i Zide si povazuji smeji-li dojist zbytky z talire od Mistra,ovlivnene jeho vedomim. Co je tak zvlastniho na chlebu?

Komentář ze dne: 15.07.2006 18:09:15     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Jista
Nemám potuchy, co znamená nabídnout chleba Bohu k posvěcení, nikdy jsem se o nic takového nepokusila. Pro mně Bůh jídlo člověku posvětil už tím, že ho pro něj vytvořil. Bez jeho posvěcení by ze semínka nic nevyrostlo, stejně jako se nerozběhne dělení buněk jenom tím, že se ve zkumavce spojí vajíčko se spermií. Aby začal vznikat nový člověk, je potřeba uštědřit tomu elektrickou ránu. Netvrdím, že posvěcení v obecnosti není možné. Jen se ptám, jestli není pro lidi lépe aby si uvědomili svou nezávislost na papeži, nebo jakémkoliv jiném duchovním vůdci a byli s Bohem přímo, sami za sebe a podíleli se spolu s ním na Stvoření. K čemu je, když semotamo přijímají lidé hostii s posvátnou úctou a zažívají extázi, když pak jdou domů, kde se ve svém přežití nespoléhají na Boha, ale na denaturované škroby o kterých se domnívají, že jsou pro ně životně důležité. Kdosi tu podotkl v diskuzi o sóji, že člověk není živ z jídla, ale z Ducha Svatého. No není to snad pravda? :-) Nejíme proto, abychom štěpi

Komentář ze dne: 15.07.2006 18:11:05     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Jista
... abychom štěpili škroby na polysacharidy a ty pak používali jako palivo pro své buňky, ale abychom zakoušeli Boží Stvoření na svém těle i duši. Řekni sám, existuje snad nějaký církevní rituál, kterým by se posvěcovalo mléko v matčině prsu?

Komentář ze dne: 15.07.2006 19:35:39     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - Jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Jista
na tohle nemam co rict. Nikdo te prece nenuti jist pozehnany chleba,pokud vidis svet uz pozehany,je to Tvuj pohled,pokud vidis peceni chleba jako zavislost na papezi,proc ne? Ano jeden cirkevni ritual je,ktery posvecuje mleko v prsu...laska.nekonecny ritual... ale pokud matka chodi k prijimani,je i mleko posvecene. Mam za to,ze prijimani informaci z vesmiru dle Anastazie je ok,toto ne...

Komentář ze dne: 15.07.2006 20:44:36     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - JIsta (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Jista
myslel jsem kojici matku,ktera se napoji na vesmir,a prijima informace,ktere probouzi v diteti vyssi vedomi. Zni to velmi esotericky,neobycejne,tudiz to bude vice in. ja bejt maly bejby,co bych dal za "informace z vesmiru" Bozi laska je jen jedna.zalezi mnoho kudy prijde?

Komentář ze dne: 15.07.2006 22:54:13     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Jista
Jéjda, kde jsou tvá jasná stanoviska? Ještě zbývá dodat oblíbenou frázi o tom, že "vše je jedno" a už nebude o čem diskutovat:-) Nejspíš nezáleží na tom, kudy Boží láska přijde - pokud teda přijde. Jestli přijde do tvého chleba z marketu skrze tvou žádost o posvěcení Bohem, k čemu tedy hostie posvěcené duchovním? Jo, kdybys byl živ jenom z posvěcených hostií, pak by to byla jiná káva, ale nejspíš nádavkem baštíš jako ostatní. Řekni, je to stejná radost, jíst tu hostii, jako jíst zralé, od slunce teplé třešně přímo na stromě? Jestli jo, pak to musí být stejné blaho jako pít mateřské mléko. Víš co mi vrtá hlavou? Proč Červená Karkulka nenesla nemocné babičce spolu s vínem chleba nebo hostii, ale bábovku? :-)

Komentář ze dne: 17.07.2006 12:41:55     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - Jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jista
No comment

Komentář ze dne: 21.07.2006 14:19:17     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jista
No co taky, že jo:-))) Znám jednu římskou katoličku, která už léta jí jenom ovoce. Má moje sympatie.

Komentář ze dne: 15.07.2006 11:39:07     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Ovšem některé věci jsou již požehnané dopředu, jako např. lentilky, dorty, brambůrky a pivo. I bez požehnání jsou schopné vás přivést k hluboké anandě... Už proto není jedno, čím se člověk cpe...

Komentář ze dne: 15.07.2006 11:42:33     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: auro zlatíčko
Coz teprve extoska,herak,kokain?to je jine kafco...covek ani nemusi meditovat.

Komentář ze dne: 11.07.2006 21:38:20     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: auro zlatíčko
ale pořád je to h...o. :-D

Komentář ze dne: 11.07.2006 21:52:01     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: auro zlatíčko
Ano, to je. Říkáš to, jako bys od sebe stále marně očekával zlaté valouny:-D

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!