Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 10. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Orwell:
Každá revoluce končí tím, že se nová prasata dostanou ke korytům.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2501x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2474x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2464x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2365x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Přímým poznáním je jen vlastní uvědomění člověka
ze dne 16.12.2006, autor článku: Dan

Komentář ze dne: 17.12.2006 11:16:20     Reagovat
Autor: [rigdzin] - Rigdzin (rigdzin@centrum.cz)
Titulek: divne..
Divnej clanek a dost neusporadanej a zmatenej clanek. Mam dojem ze Dan s necim bojuje (intelektualne, vnitrne),coz je celkem prirozene,ono dobrat se pravdy je vzdy boj. Ale nejsem si jistej, jestli bojuje za pravdu nebo za lez. Mam z toho dojem,ze cilem clanku je vlastne pouziti citatu od Ramany a vlastnich uvah k tomu, ze ego- male ja, pocit ja je neco dobreho a strasne duleziteho. Ale zaroven sam tvrdi,ze ego je nevedomost, ze je treba se ho zbavit nejprimejsi cestou. A dalsi vec, co se snazi dokazat, ze ruzna rozlisovani duchovovni systemu jsou dilem ega. Ego, a pocit ja je nevedemost. Kdyz Dan pise, ze s egem se objevi svet, vypada to jako, ze ego je teda neco duleziteho. A dal z toho nepochopitelne vyvozuje,ze tedy ciste Ja umoznuje svet, protoze umoznuje ego. To je spatna logika. Ale mudrci tim prohlasenim rikaji, ze svet je jen dalsi synonym pro klam, a svet je neco co cloveka zotrocuje. Jinak Maharishi jiste byl bez ega. I jini indicky mistri rikaj, ze pro ne s

Komentář ze dne: 17.12.2006 11:16:42     Reagovat
Autor: [rigdzin] - Rigdzin (rigdzin@centrum.cz)
Titulek: Re: divne..
Jinak Maharishi jiste byl bez ega. I jini indicky mistri rikaj, ze pro ne svet neexstuje, prestoze, treba v tu chvili mluvej s nekym a dal vnimaji co se kolem nich deje. Takze pro ne nexistuje svet v tom smyslu jako ho vnimame my, klamne, jako neco vnejsiho na nas nezavisleho. Takze neni vubec jasne,co Dan vlastne obhajuje, jaky nazor zastava. Me ty spis pripada jako urcita schizofrenie, v jedne rovine mluvi o egu jako klamu a nevedomosti, o cistem Ja jako cily vsech hledajicich, a neco o co je treba usilovat. S tim souhlasim. Protoze je pravda, jak rika Maharishi, se svetlem odchazi tma a utrpeni. Ale pritom na druhou stranu soucasne dokazovat,ze ego je dobre, ze vyjadrenim vule cisteho Byti, a tedy je to bozska sila. Protoze Dan vyznava logiku, ze kdyby Buh nechtel aby neco bylo tak by to nebylo. Tedy to stoji na predpokladu,ze vse ridi Buh, a tady uz je zase krucek k satanismu.

Komentář ze dne: 18.12.2006 15:09:52     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: divne..
rigdzine, ty jsi ale číslo. Satanismus? Týýý jo. Moc bych ti přál, abys jednou pochopil, jaký to jsou všechno tohle nesmysly :-) Dokud je základem klam, je klamem i stavba. A tvůj základ nemůže být jiný než klamný. Proč? No, protože je "tvůj". Tedy: aspoň si to myslíš :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 15:53:36     Reagovat
Autor: [Jan Pivolusk] - Jan Pivoluska (janp@vsld.tuzvo.sk)
Titulek: Re: Re: divne..
Tedy to stoji na predpokladu,ze vse ridi Buh, a tady uz je zase krucek k satanismu. ****************** **************************** .....alebo k poznaniu?Rigdzi Spominam si na pribeh z knihy Za cas a prostor. Jak Kamil zmrzol merunku. Tiež si myslel - on"tvorí":-)

Komentář ze dne: 17.12.2006 13:58:34     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Odpověď pro Nadu.
"Tvůj klid je statický, umělý, mrtvolný, protože je bez přítomnosti pohybu. Je to klid pouhé mysli bez přítomnosti srdce." ------ Způsob, jakým se na mne obracíš ukazuje, že nejsem pro tebe vhodný partner k rozhovorům jako je tenhle, tedy o tajemstvích lidské duše dejme tomu. Zatím jsi se nepokusila o poctivý rozbor kterýchkoliv myšlenek, kterým jsi se tu rozhodla oponovat, což vážnější diskuze předpokládá. V tom dlužno podotkout nejsi sama. Pohybuješ se v úrovni dojmů a pocitů a ty mne zajímají spíš u lidí, co chtějí opravdu poradit a o jejichž upřímnosti nepochybuju. Chceš-li se s konečnou platností zbavit patálií, jaké ti přináší tvoje mysl v podobě představ, pocitů, dojmů a jež tě nutí k té barvité a jakoby nekončící sebestilizaci, pak můžeš začít poctivě číst co je tu napsáno a nebo ještě lépe, vyhodit knížky, nechat psaní a obrátit pozornost na svůj původní, čistý stav. Tam se pak můžeme potkat, což mne potěší. Věř mi Nado že to, o čem jsem tu dnes Rigdzinovi

Komentář ze dne: 17.12.2006 13:59:15     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Re: Odpověď pro Nadu. II
Věř mi Nado že to, o čem jsem tu dnes Rigdzinovi psal je pro mne příliš dobré, řekněme svaté, než abych to nechal rozředit v prázdném nekončícím osobním laškování s kýmkoliv. P.S Aby z toho nebyla nudlička na přeplněném vláknu, dal jsem to sem k Ramanovi, také proto, že vidím spojitost. :-) ..

Komentář ze dne: 17.12.2006 14:11:42     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Odpověď pro Nadu. II
Jak myslíš, Josefe. Nemáme si co říct. Já jen doufám, že každý poctivě hledající dříve nebo později prohlédne, o čem je statický klid a o čem živoucí. Sbohem a pěkné svátky. :)

Komentář ze dne: 17.12.2006 14:15:05     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Tichá noc, svatá noc.
Měj se hezky Nado, přeju ti svátky Klidu. :-) .

Komentář ze dne: 17.12.2006 14:22:23     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Klid v pohybu
Díky Josefe. Možná by bylo dobré si ohmatat, co je ten klid statický a co klid živoucí. Co je ten pohyb v nepohybu. Jak se liší absolutno a skutečnost. Samozřejmě pro toho, kdo chce. Josef nechce, on už v tom má jasno.

Komentář ze dne: 17.12.2006 17:21:36     Reagovat
Autor: [ryunin] - Roman (myogen2003@yahoo.com)
Titulek: Re: Klid v pohybu
ahoj Nado, kouknul jsem na vaši debatu s Josefem a řekl bych, že máte oba pravdu, oba zmiňujete důležitý aspekt existence. ALe co je nejdůležitější, je že těžko můžeme posuzovat kvalitu člověka a jeho charakter, chování a podobně, na základě nějakých téměř anonymních komentářů na internetu. Kdybyste vy dva spolu strávili aspoň měsíc na nějaké chalupě na samotě = pak byste asi terpve mohli cítit, opravdu cítit co jste zač. A myslím, že byste spolu mohli vycházet. Nikdo nemá pravdu. Teplota vzduchu má pravdu. Hezké Vánoce.

Komentář ze dne: 20.12.2006 12:13:13     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Klid v pohybu
Romane, to, co píšeš je sice částěčně pravdivé, ale založené na dvou, podle mě, nesprávných předpokladech. Prvním je to, že člověk o sobě nic nenapíše "ze života", jak se zachoval v konkrétních situacích (a jen se přetřásá učení) nebo že má dokonce pro internetové povídání nasazenu masku a píše tak, aby "vypadal", což je pak absolutně na překážku čemukoli. Druhým je to, že jsme pouze "tupí" materialisti (což snad nejsme) a že nejsme schopni se na druhého "napojit", naladit se na dálku při tom povídání a poznat, co je zač. :-)

Komentář ze dne: 17.12.2006 18:00:21     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek:
Jak to ego čili "já" rozpustit? Jedině skrze jeho dokonalé pochopení, jedině skrze dokonalou znalost sebe sama. Dle mého nemá cenu se zabývat žádnýma spekulacema o "Já", dokud člověk nepochopí "já". Jakékoliv představy o "Já" jsou jen iluze, které se vážou k "já" a dokud bude existovat "já", tak nemají žádnou hodnotu. Pochopit sebe sama může člověk jen tak, že si bude uvědomovat sebe sama, své vlastní motivy, své vlastní strachy, své vlastní iluze, své vlastní názory, své vlastní podmínění. A pochopit sebe sama není rozhodně nic snadného. Nikdo člověku nepomůže pochopit sebe sama, ani Mahariši, ani Krišnamurti, ani nikdo jiný. Jsem hluboce přesvědčen, že není žádná jiná cesta.

Komentář ze dne: 17.12.2006 18:16:16     Reagovat
Autor: [rigdzin] - Rigdzin (rigdzin@centrum.cz)
Titulek: Re: Ja
jenomze znalost maleho ja neni znalost sama sebe.:-) Osobonost je ne-ja. Poznat sebe znamena poznat svoji podstatu. O Ja jiste nema smyslu spekulovat, ale jiste ma o nem smysl rozjimat. O Ja o nasi podstate nas poucuji mistri, co to je a co to neni a kde to hledat. Kdyz mistr hovori o Ja nebo ze sveho stavu vedomi, tak timto zpusobem v nas vyvolava rezonanci i naseho Ja, praveho Ja a vyssich stavu vedomi. Takze pochopit muzem to co predtim pozorujem, k cemu smeruje nase pozornost a to pak muzem realizovat. Jinak co se tyce o pochopeni mechanismu cele psychofyzicke bytosti, k tomu slouzi to pozorovani prave ze stavu ciste Ja, ze stavu nezaujateho pozorovatele, ktery je i svetlem poznavani. Takze ja naopak rikam,ze mistri jsou nam pomohou pochopit sama sebe, dokonce je to zaklad, asi jako semeno vlozene do neosete pudy. Samozrejme jestli z toho vzejde kvetina osviceni zalezi pouze na nasi snaze a odhodlani.

Komentář ze dne: 17.12.2006 18:32:01     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Ja
Znáš nějakého mistra, který dosáhl svého osvícení skrze druhého?

Komentář ze dne: 17.12.2006 18:44:14     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Já a já.
Rigdzine, souhlasím s tebou, že Mistři pomáhají. Směřování pozornosti je podmínkou. Nemluví však o hledání, ale o prozření. A poznat malé já sice není znalostí Já, ale to, že pochopíme čím nejsme, to cesta je. :-) ***

Komentář ze dne: 17.12.2006 18:51:14     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Já a já.
A k čemu ti pomáhají? Uniknout sama před sebou? Poskytují ti naději, poskytují ti ujištění, poskytují ti oporu? Není důležitější pochopit, proč psychologicky vyžaduješ naději, jistotu, ujištění, oporu? Pokud psychologicky něco vyžaduješ, pak se necháš snadno chytit a psychologicky využít tím, kdo ti to slíbí. Odkud vůbec víš, že ten druhý je mistr? Co když ti jen lže a chytře tě zneužívá k tomu, aby získal moc? Člověk se může osvobodit jen tak, že se zcela osvobodí od všech vlivů, od všech mistrů a jejich nauk, od všech berliček a opor, od všech iluzí a úniků. Já jsem si tím tak jistý, jakože zítra vyjde slunce.

Komentář ze dne: 17.12.2006 19:16:26     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Já a já.
Já jsem si stejně jistý Jane, že pravým mistrem promlouvá Mistr nejvyšší, moje hluboká přirozenost. Takový mistr ti formou a způsobem, který je tobě srozumitelný ukáže, že jsi to jen ty, kdo si pomáhá. Ví, že jen to, nač sám přijdeš, zůstává, proto tě jen k vlastnímu pochopení vede. Kdo trochu do sebe vidí, kdo není materialista, tomu je šuma fuk, jakou formou to jeho vlastní k němu hovoří. Nic nevylučuje.

Komentář ze dne: 17.12.2006 19:43:01     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Já a já.
Při hledání pravdy je tak strašně snadné zamotat se do vlastních iluzí. Iluze musí existovat vždy, když něco psychologicky vyžaduju. Pravda je prostě tam, kde neexistuje žádný pohyb "já" v podobě myšlení, žádný střed znalostí, žádný censor, který hodnotí to, co vidí, žádný censor, který něco přijímá a něco odmítá, který cokoliv vyžaduje nebo hledá. Pravda není něco mystického a tajemného. Pravda je život. Naše "já" tento život křiví, omezuje a svazuje.

Komentář ze dne: 17.12.2006 19:51:38     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Jája.
Ano... ještěže "naše". :-D

Komentář ze dne: 17.12.2006 19:58:15     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Jája.
Je důležité zabývat se fakty a ne fikcemi a spekulacemi. To, že se snadno necháme chytit iluzemi, které nám poskytnou to, po čem toužíme, je fakt. Není to žádná spekulace. To, že existuje jakési vnitřní Já je spekulace, není to reálné, je to jen koncept, který jsme převzali od druhého, a i když pro něj mohl být reálným, tak pro nás není. A proto tvrdím, že nemá cenu se podobnými spekulacemi zabývat. Mnohem důležitější je pochopit svůj vlastní život, sebe sama, své vlastní strachy, motivy, iluze, berličky. Musíme se zabývat faktem svého života a ne se unikat k iluzím a pohodlným představám, které nám nabízí únik.

Komentář ze dne: 18.12.2006 00:16:58     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Maharishi - Krišnamurthi.
"důležitější je pochopit svůj vlastní život, sebe sama, své vlastní strachy, motivy, iluze, berličky. Musíme se zabývat faktem svého života a ne se unikat k iluzím a pohodlným představám, které nám nabízí únik. " --------- Mám radost Jackale ze způsobu, jakým jsi sem přišel z Krišnamurtim. On je jedním z těch mému srdci nejbližších. Jeho vnímání přírody, vlny pocitů, prožitků jaké ze spojení s přírodou popisuje ve svém deníku, mají schopnost přímého předání autorových prožitků, jejich spolusdílení. Mám radost už z toho, mohu-li o Krišnamurtim takhle s někým prohodit pár slov, cítím-li, že dotyčný má k tomu duchovnímu obrovi podobný vztah, jako je ten můj. Tohle jsem si chtěl říct na dobrou noc. Jiddu Krišnamurti na vlákně Ramany Maharishiho. Oběma se klaním. Tak tedy tu dobrou noc přeju. :-) .

Komentář ze dne: 17.12.2006 19:59:12     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Jackalovi.
"Pravda je život. Naše "já" tento život křiví, omezuje a svazuje." --- Prostředn ictvím čeho jsi tuto pravdu rozpoznal a prostřednictvím čeho ji tady sděluješ? Co je ti tím "nástojem" poznávání, Jackale? :-) ***

Komentář ze dne: 17.12.2006 20:06:07     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Jackalovi.
Nástrojem poznávání je očividně mysl. Pravda je pravda, pravda jsou fakta, že černá je černá a bílá je bílá. Jenže my nemáme rádi fakta a tak místo toho přežíváme ve slovech a teoriích, které non-faktické. Nemáme rádi fakt, že jsme jen malicherní vystrašení sobečtí človíčci, a tak se utíkáme k non-faktu o tom, že v sobě máme jakési božské Já, že směřujeme k pravdě a že jednou určitě dosáhneme osvícení. Nemáme rádi fakt, že jednou zemřeme, a tak se utíkáme k non-faktu teorie o reinkarnaci atd. To jsou fakta. Jak jsem k tomu dospěl? Nejprve mne na to upozornil Krišnamurti, a když jsem to kriticky přezkoumal sám ve svém vlastním životě, tak jsem zjistil, že to je pravda. Už to není Krišnamurtiho a já to jen nepapouškuju, už je to moje.

Komentář ze dne: 17.12.2006 20:26:52     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Jackalovi.
Když se podívám na věc tvým zrakem - označuješ zřejmě jevy slovem fakta. V mých očích jsou fakta pravdou jen v té jedné rovině. Takže..ano, tím faktem je, že tato tělesná schránka podléhá fyzikálním zákonům a jednou se rozpadne zcela. Dalším faktem je, že vznikají různé koncepty, protože se lidské psýše příčí, že by to bylo definitivní. :-) O.K. Pak je tu ještě něco, co je mimo tyto všechny kategorie. Je to však také životní prožitek. Prožitek toho, že s tím tělem neodejde - to, co to tělo oživuje. To, co tohle všechny "fakta" a jevení pozoruje. V jednom s tebou ale, Jackale, souhlasím naprosto, to je to, že si všechno zbytečně komplikujeme. Jenže ony ty komplikace a nekomplikace k tomu životu taky nějak tak patří. Prostě nikomu nelze ubírat právo na jeho komplikace. Ale takhle pěkně se o tom bavit můžeme, proč ne? :-) :-)

Komentář ze dne: 17.12.2006 20:49:39     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Jackalovi. 20:06
První odstavec, jak by řekla Míla Tomášová, je tvoje zkušenost. Když uznáš, že někdo může mít stejně pravdivou zkušenost opačnou, a může být i hlubší a oboje se vůbec nevylučuje, naopak by bylo lží, kdyby jsi jemu nebo on tobě kývl, zavoní něco, co snad lze nazvat Pravda nepodmíněná, ta, z níž je každá jiná složená. Pomohla ti, živě pomohla mistrova slova. Přestože jsi to přečetl jako něco cizího, teprve po prozkoumání současným stavem a myšlenkovým aparátem, přijal za své. Ale bývá to i jinak, někdo čte slova a bez nějakého propírání ví, že je to jen lepší formulace jeho vlastních myšlenek. Je to jen ťuknutí do toho, co už je stejně na spadnutí. :-)

Komentář ze dne: 17.12.2006 22:49:30     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Jackalovi. 20:06
S tím ťuknutím máš pravdu. Tak tomu bylo i u mne. Jakmile jsem si před několika lety přečetl pár vět od Krišnamurtiho, tak jsem intuitivně věděl, že tento člověk má pravdu a že jsme nalazeni na stejnou notu. Nikdy mi neseděly plané spekulace o Bohu, o Já, o pránajámě, o duchovním těle, o duši, o tajemných energiích, o joze a átmanu, o reinkarnaci, o meditaci, všechny tyto tzv. duchovní nauky, léčitelé, homeopatie apod.. Jaksi mi to všechlo přišlo povrchní a postrádající hloubku a opravdovost. Byly to všechno jen výtvory lidské mysli a klidně to všechno mohly být výmysly (a dodnes si myslím, že i jsou). Realita je realita. Je tu, všude kolem mne. Je naprosto nepopiratelná, je nezávislá na myšlenkových konstruktech. V realitu netřeba věřit. Věřit potřebuji jen v něco, o čem si ve skutečnosti nejsem jistý.

Komentář ze dne: 17.12.2006 22:59:09     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Jackalovi. 20:06
Tato realita je pro mne pravdou. Život je pro mne pravdou. Má mysl je pro mne pravdou. Tato pravda je absolutní, nepodmíněná, úplná, ve všem a neustále. Lidská mysl je zapletena v kličkách svého ega, v sansáře či jak se tomu říká, je plná falešných hodnot, iluzí, strachů, znalostí, podmínění, pokřivení. Cílem je tuto mysl pochopit a osvobodit se tak. Nemyslím si, že pravda je osobní záležitost a že každý má svou vlastní cestu k pravdě, že pravda je relativní. Pravda je jen jedna jediná, úplná, nepodmíněná a stejná v každém z nás. Tato pravda nepatří nikomu, nelze si ji přivlastnit, lze ji jen objevovat z okamžiku na okamžiku. Ona není nikdy dvakrát stejná, je neustále nová a neustále neznámá. Nevěřím na různé cesty k pravdě. Všechny tyto cesty se nakonec sbíhají v jednom bodě, a to je má vlastní mysl. Tuto pravdu nelze nalézt nikde vně, v žádné nauce a mistrovi, ale jen sám v sobě. A to neplatí je pro mne, ale pro všechny lidi.

Komentář ze dne: 17.12.2006 20:15:32     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Já a já.
Z druhé strany sám život je tajuplný, zázrak sám. Mýlka je opravdu vždy, když něco vyžaduji, požaduji, potřebuji-přesto, že to, co potřebuji skutečně potřebuji. B)- Pravda opravdu nebude ve vlastnostech ega. Nicméně podle mého tušení prvek pravdy je i v pohybu a omezenosti. Jako schody k domovním dveřím jsou součástí domu. Jako moudrá věta, která uměla formulovat moje vlastní, které mě vykopne za bránu omezenosti. Pravdu vnímám přece jen jinak, než jen klid neklidu. Vždyť oč je prímovější zima než léto? "Pravda je prostě tam..." Pravda, která existuje jen někde, pro mě dost dobře neexistuje (jako něco kvalitativně vyššího, opravdu jiného než zdánlivost), protože podmíněnost ji zrovna nesluší.

Komentář ze dne: 17.12.2006 19:30:03     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Já a já.
Jackale, píšeš: "...zcela osvobodí od všech vlivů, od všech mistrů a jejich nauk, od všech berliček a opor, od všech iluzí a úniků." Mám stejný názor a pokud by už bylo nějaké kritérium, tak je to právě tohle, pravý učitel tě k vede k nezávislosti a zároveň ti nic neslibuje. Jestli je tím vedením tvoje Já, nebo se ti dostane pomoci v podobě Učitele vychází z toho, co je tvému srdci blíž. Když by přišel, stejně by jsi ho odmítl, nepotřebuješ ho tedy. Jestli je někdo podle obecných měřítek Mistr nebo není, to je ručník v ringu zvednutý představuje dlouhé a neplodné debaty. Moje srdce hovoří jasnou řečí - kdo nebo co je pro mne tím nejlepším učením. Nezavrhuje nic, ani pomoc Mistra ne. Vždy se mi vyplatilo ho poslechnout. :-)

Komentář ze dne: 17.12.2006 21:18:47     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Já a já.
Kdo nebo co je tvým mistrem, Rut?

Komentář ze dne: 17.12.2006 21:26:16     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Já a já.
Nado proč to chceš vědět? Co ti to řekne o tobě a tvém Vedení? :-)

Komentář ze dne: 17.12.2006 21:27:45     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Já a já.
Ale tak nic, jak chceš. Úhybný manévr ti jde opravdu dobře. Sbohem.

Komentář ze dne: 17.12.2006 21:45:51     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Já a já.
Nado, neřekla jsem, že ti neodpovím, jen chci vědět, co ti moje odpověď přinese. Je to jeden z možných plodů pozornosti k sobě samému v celém procesu sebepoznávání. Tedy i přícházet na to, proč se na určité věci ptáme. Zkoumání motivace k tomu kterému našemu dotazu. Tím, že si na to odpovíme často původní otázka odpadne sama od sebe. :-)

Komentář ze dne: 17.12.2006 21:49:00     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Já za šaška
Rut, co ti řekne tvá odpověď o sobě?

Komentář ze dne: 17.12.2006 21:51:42     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Já za šaška
Řekni mi, proč je pro tebe tak obtížné odpovědět přímo na otázku: CO JE TVÝM MISTREM? Proč ty okliky a vyhýbky? KOHO? Že ho zdravím.

Komentář ze dne: 17.12.2006 21:58:46     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Vnímání.
Ptáš se proč? Prostě prože to, co považuješ za okliky považuji za možné prohloubení. Jaké, to jsem napsala. Ty jsi mi neodpověděla, jakýže význam má tvoje otázka pro tebe. :-)

Komentář ze dne: 17.12.2006 21:59:34     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Vnímání.
Země je placatá a venku je tma.

Komentář ze dne: 17.12.2006 22:02:49     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Vnímání.
A fčil mudruj, mudrobabko. .-) Tak jsme si plodně pokecali a jdeme do peřin. Rut se svými otázkami, Nada se svými odpovědmi. A ploč a ploč a ploč a ploč?

Komentář ze dne: 17.12.2006 22:09:33     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Vnímání. Proč jo, proč ne.
Pěknou dobrou, Nado. :-) :wave:

Komentář ze dne: 17.12.2006 22:10:13     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Vnímání. Proč jo, proč ne.
A třeba i nedobrou. :-) :wave:

Komentář ze dne: 17.12.2006 22:39:09     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Vnímání. Proč jo, proč ne.
Párkrát se mi stalo, že jsem jako jediný odpověděl a hodně široce na tvou velmi naléhavě položenou otázku, Nado. Kupodivu jsem se žádné odezvy nedočkal tak mě napadlo, že bylo spíš bylo něco jiného, třeba překvapené ticho očekáváno. ----------- S otázkama to mám tak Ruth: když mi nějaká naskočí a je s ní spojena skutečná touha po pravdivé odpovědi, přestanu hledat její objekt a napadne mě: jak to vlastně je? Či: potřebuješ tohle skutečně vědět, co tě vlastně skutečně zajímá, když se takhle ptáš? Vynoří se nějaká odpověď a když se mi zdá povrchní, jdu hlouběji. Opravdu vím, že je takhle možno nakonec dojít dál a dál, nakonec snad až ke zdroji všech odpovědí. Takže zvědavost nemusí chybět, ač chybí vyptávání. ;-) Krásnou adventní... :wave:

Komentář ze dne: 18.12.2006 00:02:54     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Vnímání.
Andy díky za tvoje zamyšlení se nad otázkami. Dobrou i tobě. :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 06:42:57     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Vnímání. Proč jo, proč ne.
Pravda je stav srdce bez otázek.

Komentář ze dne: 17.12.2006 22:21:29     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Vnímání. Proč jo, proč ne.
Pěknou dobrou, Nado. :-) :wave:

Komentář ze dne: 17.12.2006 22:30:13     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Vnímání. Proč jo, proč ne.
Pěknou dobrou, Nado. :-) :wave:

Komentář ze dne: 17.12.2006 22:50:23     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K.@seznam.cz)
Titulek: Omluva.
Omlouvám se za duplicitu. Domluvím se s PC. :-(

Komentář ze dne: 17.12.2006 23:01:17     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Omluva.
Buď si třeba triplicitní Rut, neva, :-)) pc možná usoudil, že to tvoje přání, přání hezké dobré(noci) si zaslouží zvýraznit. :tup: ~~~~~~~~~~

Komentář ze dne: 17.12.2006 23:44:17     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Ramana Maharishi
"Všechno, co existuje, se objevuje až poté, co se objeví „já“-myšlenka. Zdrojem „já“-myšlenky je pravé Já, Bytí samo. Bez Já by nebylo“já“-ego, bez „já“-ega by nebyl svět.ů ------------- To je tak asi všechno. :-) .

Komentář ze dne: 18.12.2006 09:39:19     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Ramana Maharishi
"Všechno, co existuje, se objevuje až poté, co se objeví „já“-myšlenka. Zdrojem „já“-myšlenky je pravé Já, Bytí samo. Bez Já by nebylo“já“-ego, bez „já“-ega by nebyl svět." ------------- &q uot;To je tak asi všechno." Ano, to naprosto stačí :-)

Komentář ze dne: 09.01.2007 15:14:22     Reagovat
Autor: [IP: 85.71.197.115] - Levit (@)
Titulek: Re: Re: Ramana Maharishi
Mnnno joooo, to by nám všem bylo dobře...kdyby nebyl svět.

Komentář ze dne: 09.01.2007 15:20:21     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Ramana Maharishi
:-D Asi jo. Snad je tu jediná otázka, zda by to bylo dobře. Fakt, blbý věci člověka napadaj. :) Svět nesvět, pánbůh sem, pánbůh tam, dělat to, co vidím jako dobrý a dělat to dobře, jak to jen jde.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!