Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 11. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G.B.Shaw:
Jaká demokracie? V dnešní době se hlasy poslanců dají prostě koupit.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2938x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2531x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2480x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2371x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2231x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Nasbírej si řebříčkové stonky pro I-ťing
ze dne 19.10.2006, autor článku: Ivana Paukertová

Komentář ze dne: 20.10.2006 20:39:09     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
Na poradu s orákulem jich potřebujeme 50 kusů na svazek. --------------------- ------------------------------ ------------ Co to je orákulum??? A co mi poradí? Nestačilo by mu třeba jen 25 stonků?

Komentář ze dne: 20.10.2006 22:16:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (ipaukertova@volny.cz)
Titulek: Re:
orakulum, orákul (lat.) ve starověku místo, kde podle tehdejších názorů bohové jistými znameními n. prostřednictvím kněží (kněžek) projevovali svou vůli a odpovídali na dotazy smrtelníků, obyčejně nejasně (viz též Delfy, Pýthie). To je definice ze slovníku. Je sice starej, ale to by ti nemělo vadit, ty jseš takovej chatrej kluk.

Komentář ze dne: 20.10.2006 22:17:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (ipaukertova@volny.cz)
Titulek: Re:
Myslela jsem chytrej.

Komentář ze dne: 20.10.2006 22:23:34     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
No já někde četl, že v Delfách bylo orákulum podmáznutý, takže prorokovalo, co bylo třeba, navíc jak píšeš věštby jsou nejasné a mlhavé a navíc povšechné takže jdou vyložit libovolně. Není potom lepší ležet na gauči, než běhat po louce a škubat trávu?

Komentář ze dne: 20.10.2006 22:29:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (ipaukertova@volny.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
No myslím, že snad máme tu svobodnou volbu, ne? Jestli to teda už nezrušili, ale nevím. V poslední době moc nečtu noviny.

Komentář ze dne: 21.10.2006 12:21:29     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
No dobrá, dejme tomu, že svobodně slezu ze svýho gauče a vyrazím s nůžkama a metrem trhat trávu dlouhou 10 cm. Dejme tomu, že jsem se překonal a mám svých 50 kousků. Ale co ted s těma stonkama? Mám je zapálit jako vonné tyčinky, nebo mám těch 50 stonků vykouřit? Nebo si je mám nacpat do uší nebo do vlasů a poskakovat po jedný noze drmolit zaříkávadlo? No co s tím?

Komentář ze dne: 21.10.2006 12:49:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (ipaukertova@volny.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
To je jednoduchý. Přečti si následující článek - proto jsme ho tam dali. Mám dotaz na tebe: Čteš vůbec někdy vůbec nějaký články anebo jenom píšeš komentáře?

Komentář ze dne: 21.10.2006 12:55:52     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Čteš vůbec někdy vůbec nějaký články anebo jenom píšeš komentáře? ------------------ ------------------------------ ---------------- Někdy tak a jindy zase naopak.... (už se jdu na to kouknout....)

Komentář ze dne: 21.10.2006 13:15:25     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Já většinou píšu komentáře ke článkům na který zatím ještě nikdo nereagoval, autor má potom radost, že si to nejen někdo přečetl, ale taky i reagoval, oni se potom přidají i ostatní a vznikne diskuze, která se později totálně zvrkne v něco jinýho, takže autor potom nakonec jen kouká, co to vlasně způsobil a že se diskuze posunula od věštění až například k ufounům nebo hatajoze. A všichni nakonec mají radost, jak se pěkně vyřádili.... :-)

Komentář ze dne: 21.10.2006 14:05:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (ipaukertova@volny.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Chápu, takový agent provokatér co se dělá za hlupáka. Musím přiznat, že to občas bývá hodně zábavné.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!