Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 11. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Romain Rolland:
Nejhorší chorobou, kterou svět trpí, není síla zlých, ale slabost dobrých.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2938x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2531x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2480x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2371x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2231x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Dikša – Modlitba za Jednotu
ze dne 18.12.2006, autor článku: David Mach

Komentář ze dne: 18.12.2006 16:15:51     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek:
http://www.diksa.org/diksa.htm Tak jsem si o té Dikši něco přečetl třeba zde. Jsem svým způsobem skeptický člověk a dokud si něco sám neosahám nebo nevyzkouším, tak tomu nevěřím. Ta stránka na mne působí dost nevěrohodně. "Současný pokrok ve výzkumu mozku, který využívá zobrazovací techniky jako SPECT, fMRI a EEG naznačují, že mozek byl stvořen pro osvícení." - vím velmi dobře, co je to SPECT, co je to fMRI i EEG, ale nevím o žadném naznačování.

Komentář ze dne: 18.12.2006 16:16:26     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek:
Zajímavé je že tento mechanismus nalézáme v moderní fyzice. „Kondenzát“ je substance, jejíž molekuly mají vyšší míru uspřádání a koherenci než je normální. V „Bose-Einstenově kondenzátu“ platí nejenže molekuly, mají vysoký stupeň uspořádání ale také se navzájem překrývají a tím se kondenzát chová jako jeden celek. Příkladem „Bose-Einsteinova kondenzátu“ u anorganické hmoty jsou supravodiče a laserové paprsky. Nicméně vědec jménem Herbert Frohlich ukázal, že přidáním extra energie do stěn buněk v živé tkáni, má za následek, že zaujmou největší míru uspořádají a kondenzace, která je nám známa – „Bose-Einstein kondenzát“ – a stěny buněk se pak začnou chovat jako jeden celek.

Komentář ze dne: 18.12.2006 16:16:47     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re:
Je zjevné, že pokud je mozek zásobován extra energií vysokého řádu (Kundalini) tak se stane „Bose-Enstein kondenzátem“. Proto se probuzením Kundalini, přemění mozek v supravodič a naše pozornost pak bude koncentrována jako laserový paprsek. Energie Kundalini zvýší neurologickou koherenci a přemění tak mozek na supravodič.

Komentář ze dne: 18.12.2006 16:22:00     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Re:
Rád bych věděl, jestli lidé, co toto píší, mají o fyzice alespoň nějakou páru, nebo prostě jen používají výrazy, které se jim esteticky líbí, zapadají jim do jejich představ a doufají v to, že to nebude číst nikdo, kdo má fyzikální vzdělání. Co je ta Kundaliny za energii? Je hmotná nebo je absolutně neměřitelná? Má nějaký jednotky nebo ještě nebyla současnou vědou objevena? http://en.wikiped ia.org/wiki/Bose-einstein_cond ensate mozek se rozhodně nemůže nacházet ve stavu Bose-Einstenova kondenzátu

Komentář ze dne: 18.12.2006 16:24:14     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
vím, že spousta z vás mne za tohle nebude mít ráda. ale já si prostě nemůžu pomoct. :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 17:05:46     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Kundalíni
Co je Kundalini? Je to energie projevu bytí, tedy taková, co je úplně všude. Pro názornost je imaginována také v lidském těle, kde je "distribuována" pomocí systému pránických kanálů, (od slova prána) ten hlavní prochází páteří a to o těch čakrách atd. je dostatečně známo. Reikisté s tou samou energií pracují jakoby "na dálku" a myslím tomu říkají láska. Proč ne. Když se na někoho soustředíme s pocitem nezištné lásky k tomu člověku, jistě mu tím prospíváme. Natož pak sobě. Jak se do lesa volá... :-) .

Komentář ze dne: 18.12.2006 17:48:32     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Kundalíni
Ono existuje cosi jako vědecká metoda, která je založena na opakovatelném experimentu. Pokud nebude existovat experiment, který tuto pránu a čakry neoddiskutovatlně prokáže, tak tomu sotva kdo bude věřit. Na místě údajných čaker a pránických kanálků neprobíhají žádné důležité anatomické ani fyziologické struktury. Proč by měl tedy seriozně uvažující vědec v jejich existenci věřit? Vím, že toto asi není to správné forum, kde bych měl něco takového říkat. Ale přesto si myslím, že tyto otázky a pochybnosti jsou důležité. Nikomu jeho víry, představy a názory nenabourávám, nenapadám ani neznevažuju, ani se na to nedívám nějak nadřezeně. Jen mám problém akceptovat něco, co nelze nijak potvrdit.:-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 23:42:04     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Kundalíni
Reikisté s tou samou energií pracují jakoby "na dálku" a myslím tomu říkají láska. ---------------------- -------------- Reiki, alespoň podle některých pramenů (a svědectví) funguje, ale je třeba říct, že se jedná o předávání energie jedním nevědomým člověkem jinému nevědomému člověku, a i když lze tedy zaznamenat pozitivní účinky, tak nevědomý předávatel vlastně neví, co tou svou pomocí způsobil a jestli to třeba nebyla medvědí služba. I když jsem taky slyšel námitku, že to je nějak ošetřeno, aby se pomohlo, jen když to je potřeba, ale nevím nevím, jestli to funguje tak jednoduše. :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 12:45:41     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - jista (@)
Titulek: Re: Re: Kundalíni
Wene,reiki je inteligentni energie,"vi"co ma delat,jen to neni energie pravdy,nejvyssi energie,muze byt i znecistena okolni nagativni energii,a navic podle me obsahuje vliv agregoru reiki,jenz je silne narusen egem,nebot reiki je vzdy vice o egu-viz reiki mistri-boj o prachy,zakazniky,pomlouvani,sp ina.V plzni je mnoho mistru-cernych magu.Ja byl u jednoho zasvecen,a dal mi do aury symbol pro odsavani energie ze solaru,k nemu. Uz od pocatku vladlo v reiki ego,chudak Kushi,kdyby to vedel...

Komentář ze dne: 20.12.2006 14:40:16     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Kundalíni
Ahoj Jisto, jen taková myšlenka, pokud je reiki tak inteligentní, proč to nedělá rovnou, to léčení, proč k tomu potřebuje toho často nevědomého zprostředkovatele, který neví co dělá, resp. který nezná následky své "pomoci"? A to co píšeš dál o té černé magii, tak to zřejmě nebude jen problém reiki. Netvrdím, že je to tak u všech, ale vem si ty, kteří požadují, abys měl vylepenej jejich obrázek někde doma nebo prostě ho měl někde a v určitou dobu se na něj díval nebo i v neurčitou, prostě při "meditaci". :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 16:54:08     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: něco o Dikše Jackale
"Zajímavé je že tento mechanismus nalézáme v moderní fyzice." --------- Však víš. Všude jsou analogie, stačí s tím počítat a pak už jen aplikovat poznané na tom kterém místě, kde zrovna stojím. K tomu článku: "Nejsou zde žádná nařízení či ustanovení, která by byla podmínkou pro přenos Dikši. Pouze musí být zachována svobodná vůle člověka – musí sám chtít." -------------- Nějaké podmínky a řádka těch nařízení, by tam přece jen byla. Například je třeba platit. Lidé co jezdí pobývat za Kalkim do Indie musí našetřit pár tisíc. Tedy v dolarech a těmi uhradit pobyt v ašrámu Kalkiho a Amy. Ovšem, pak zase něco dostanou zpátky, protože se jim dostane zmocnění udělovat ty dikši také zájemcům ve svojí vlasti. Tady pak jedno požehnání pravidla stojí pár stovek. Mezi těmito duchovními dealery jsou někteří lepší, a jiní za moc nestojí. Věřím, že v přítomnosti těch lepších člověk může mít pěkné pocity a tak trochu se zharmonizovat. Znám jednoho z těch druhých, je to

Komentář ze dne: 18.12.2006 17:07:30     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Re: něco o Dikše Jackale II
Znám jednoho z těch druhých, je to snad bývalý herec a to už tak zase velká milost nebude, smět zaplatit pár stovek za to, že kolem lidí tak trochu čaruje, dá jim ruce na hlavu a řekne k tomu s hluboce mystickým výrazem ve tváři něco ze základů psychohygieny. Zůčastnil jsem se toho na pozvání kamarádky, protože si také rád věci vyzkouším, mám-li si udělat vlastní názor. Sešlo se tak deset lidí a asistentka toho pána když vybírala peníze předem projevila živý zájem, budeme-li chtít stvrzenku. Tím nechci celé hnutí znevážit, jistě od Kalkiho přijíždějí také docela pročištění lidé, co jsou připraveni být druhým ku prospěchu. :-) .

Komentář ze dne: 18.12.2006 17:34:29     Reagovat
Autor: [IP: 83.208.51.207] - (@)
Titulek: Re: Re: něco o Dikše Jackale II
Ty skutečně věříš tomu, že se staneš osvíceným tak, že ti někdo přiloží ruce na hlavu? Že ti nějakým způsobem probudí kundalini? Není spíš přirozenější a logičtější vysvětlení, že se někdo snaží vydělat na důvěřivých? Já o tom hnutí slyším poprvé, takže nechci nijak soudit ani shazovat. Jen jsem k takovým věcem od přírody skeptický. A to dvojnásob, pokud po mně někdo chce peníze.

Komentář ze dne: 18.12.2006 17:52:47     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: něco o Dikše Jackale II
jo Josef na tohle skutečně věří, to si piš... a vůbec si neuvědomuje, že to je přesně to, o čem se zmiňuje Ježíš jako o kupčení... ale řekni mu to a označí tě za povrchního člověka... :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 17:55:05     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Ještě ta Dikša
"Ty skutečně věříš tomu, že se staneš osvíceným tak, že ti někdo přiloží ruce na hlavu? Že ti nějakým způsobem probudí kundalini? ------- Ale kdepak. To by byl nesmysl. Však také, ačkoliv se v kruzích kolem Kalkiho slovo osvícení dost používá, míněno bude něco jiného, než co si pod tím pojmem čtenáři duchovních knížek obvykle představují. Spíš se jedná o začátek určité fáze pročišťovacího procesu, psychické katarze a tomu bych věřil. Bývá jim některým docela blbě, což svědčí pro jev, jakému se v různých podobných souvislostech říká: "spětný ráz světla" Ale nechci si tu o tom psát, nemám na to čas. Jenom jsem tam nahoře přidal jeden osobní postřeh. Tak Ahoj. :-) .

Komentář ze dne: 18.12.2006 18:03:57     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Ještě ta Dikša
Ahoj.

Komentář ze dne: 18.12.2006 18:28:05     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: pro upřesnění
Jackale prosím tě tu otázku o přikládání rukou jsi mi dával ty? Nebyl tam nick a proto se ptám. Z tvojí odpovědi na můj pozdrav to vypadá že ano. Děkuju ti za případnou odpověď. :-) .

Komentář ze dne: 18.12.2006 18:32:29     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: pro upřesnění
jo, to jsem byl já. zapoměl jsem se přihlásit :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 18:40:18     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Na závěr
"jo, to jsem byl já. zapoměl jsem se přihlásit" --------- Dě kuju za odpověď jackale. Ta tvoje otázka jestli věřím na osvícení přiložením rukou zněla, jako by jsi můj předchozí příspěvek snad ani nečetl. To snad buď pozornější. Předejde se nedorozuměním. Tak se měj a dík. :-) .

Komentář ze dne: 18.12.2006 18:07:19     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Ještě ta Dikša
Bývá jim některým docela blbě, což svědčí pro jev, jakému se v různých podobných souvislostech říká: "spětný ráz světla" ---------------- - No jasně, to se rádo takhle říkává, ale ve skutečnosti je to reakce na násilí pacháné na dotyčném, i když se k tomu dobral "dobrovolně". :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 18:33:23     Reagovat
Autor: [jackal] - (jackal4@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Ještě ta Dikša
a nebo jim něco pro efekt míchají do pití :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 18:40:55     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Wenova Dikša.
No vidíš, jako u zubaře. :-D :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 23:44:05     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Ještě ta Dikša
Však také, ačkoliv se v kruzích kolem Kalkiho slovo osvícení dost používá, míněno bude něco jiného, než co si pod tím pojmem čtenáři duchovních knížek obvykle představují. ---------------- ------ Tohel je docela zajímavý. Tak proč teda mluví o osvícení, když nejde o osvícení? ::o

Komentář ze dne: 18.12.2006 23:59:19     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Dikša-Wene...
Prosímtě, Wene, kdože podle tebe mluví o tom osvícení? To snad padlo tady, nebo ne? A zase jen se tady na to reagovalo. Znám lidi, co jezděj do Indie, nebo se účastní něčeho takového tady a jako o osvícení o tom nemluví nikdo z nich. :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 00:02:49     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Re: Dikša-Wene...doplňuji.
Tím že to padlo "tady" mám na mysli článek a diskuse JZ. ***

Komentář ze dne: 19.12.2006 00:11:29     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Dikša-Wene...doplňuji.
Já nevím Rut, kdo to tvrdí, já jsem reagoval na slova Josefa, to je citace toho, co napsal. Já neznám dopodrobna každýho Inďáka a co konkrétně tvrdí, i když o Kalkim jsem kdysi cosi čet. :-) Hele, že vy máte nějakou symbiozu, vy dva s Josefem, že se dycky zeptám jednoho z vás, ale odpovídá mi ten druhej. Není to nějaká diagnoza? :-D

Komentář ze dne: 19.12.2006 00:26:28     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Wenovi.
No to je právě ta nepozornost se kterou Aleši čteš i píšeš. Když neoslovíš někoho konkrétně, k tomu reaguješ na něco, co ani nevíš kdo to vyřknul jako první, tak tím riskuješ i to, že ti na to tvoje kde co odpoví kde kdo. ;-) :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 01:00:56     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Wenovi.
Ale Rut, nebuď tak směšná, nepozorná a zákeřná :-D, dobře víš že já téměř 100% oslovuju, ale sama dobře víš, že Josef na mě stejně nereaguje, tak jsem to tentokrát nechal bez oslovení. Máš něco k tématu a otázce nebo chceš jen provokovat? :-) A mimochodem nepozorná Rut, je přece jedno, kdo to kdy řekl kolem Kalkiho první, když reaguju na Josefa, co o tom píše on tady (a zdá se že o tom něco ví a proto reaguju na něj), což jsem citoval. Tak ten první někde tam, je zcela irelevantní nemyslíš? A to že jsem citoval Josefa si každý pozorný čtenář, což ty evidentně nejseš, může nahoře přečíst ne? ;-) Myslím, že bylo lepší, když sis vystačila s těma vstupama "A kdo se ptá?", protože tohle ti evidentě moc nejde. (:P)

Komentář ze dne: 19.12.2006 01:08:56     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Wenovi.
A pokud bys nepozorná Rut neměla stále jasno o čem jsem to psal, že nevím, kdo to tvrdí, tak to bylo o tomhle z tý citace Josefa "v kruzích kolem Kalkiho slovo osvícení dost používá". Pro blbuvzodrné, jakože nevím, kdo to je konkrétně ten "v kruzích kolem Kalkiho". Už ses zorientovala? :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 09:10:43     Reagovat
Autor: [Rut.K.] - Rut.K. (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Wenovi.
Tak jo, Aleši. Ahoj. :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 09:46:13     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Wenovi.
Ahoj! tak to jsem rád, že už máš jasno, ale nějak se mi to stějně nezdá, někde bude asi stále mlha. :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 12:48:43     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - jista (@)
Titulek: Re: Dikša-Wene...
To je sranda pozorovat jhak za ta leta se slovo "osviceni"stava stale vic "trapnym" pro hledajici.Asi proto ze nikdo neni osvicen. Byval to uplne normalni termin. I v te dikse se lide stiti slova osviceni,a nahrazuji ho jinym.Mozna se boji ze zadne osviceni nebude.

Komentář ze dne: 19.12.2006 09:59:28     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: vkládání rukou na hlavu :-)
setkala jsem se s tím několikrát ... v různých kruzích ... například křesťanská charismatická společenství takto křtí Duchem svatým, reakce jsou různé, u někoho žádné u někoho velmi silné. byla jsem svědkem i záchvatu, vykazující znaky epileptického, bezvědomí, spontálního uzdravení z dlouhodobých zdravotních potíží, jedné dívce dorostl uražený zub (nekecám!), získání různých schopností - mluvení jazyky, jejich výklad, schopnost léčení dotyky, zbavení různých závislostí - největší úspěchy byly s drogově závislými a alkoholiky, projevy mimosmyslového vnímání, změněné stavy vědomí, změněný přístup k životu a k hodnotám - tzv. obrácení, ... u někoho došlo i k tak silnému nabourání psychické stability, že slyšel hlasy, měl zjevení, někteří skončili v péči psychiatrů ...

Komentář ze dne: 19.12.2006 10:01:14     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: vkládání rukou na hlavu :-)
charismatická hnutí ovšem toto neprovozují za peníze ...

Komentář ze dne: 19.12.2006 10:13:44     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: vkládání rukou na hlavu :-)
u někoho došlo i k tak silnému nabourání psychické stability, že slyšel hlasy, měl zjevení, někteří skončili v péči psychiatrů ... ------------------------- -- no comment...

Komentář ze dne: 19.12.2006 10:53:43     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: vkládání rukou na hlavu :-)
jeden kamarád měl zjevení panenky Marie, která ho po prosila o záchranu našich duší ohněm, který očisťuje ... aby nás vyrval ze spárů Roberta N. a on tedy tam mezi nás vlítl a vyhrožoval, že jestli se nepustíme bludařů, takže nás poleje bezninem a zapálí, protože nás má rád a chce zachránit naše duše a protože mu to řekla sv. Panna. Robert se ho snažil zklidnit a zapůsobit na něho, aby se probral, jenže ten kluk se rozbrečel a utekl ven. letěly jsme s Helenou za ním ven a odchytly ho, hovořily jsme s ním skoro dvě hodiny, Martin se uklidnil a zdálo se, že pochopil co se mu přihodilo. odešel naprosto v klidu a v pohodě. měli jsme se sejít druhý den společně s Robertem, jenže Martin nedorazil, naše snahy se s ním spojit ztroskotali. po roce jsme se doslechli, že skončil na psychině s totálně rozpadlou osobností.

Komentář ze dne: 19.12.2006 11:02:50     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: vkládání rukou na hlavu :-)
fakt je, že ten kluk, než na něj někdo vkládal ruce, tak prolezl kde čím a hrál si s ohněm ... :-( nejdříve podnikal různé pokusy s atrálním cestováním, potom ho zaujaly staré evokační praktiky, pak zase hypnoza a práce s myslí a různé šamanské techniky. chodil s námi k Robertovi do uzší skupiny a nakonec navštívil charismatické hnutí a tam se nechal pokřtít Duchem svatým a uvěřil, obrátil se a propadl fanatismu a Bůh ví čemu ještě :-( byl to dobrej kluk, jen psychika ten maglajz nevydržela ... :-( teď podobně začíná ujíždět moje dlouholetá kamarádka na channelingu, není s ní již téměř rozumná řeč. dnes mi poslala sms, ze které mne přeběhl mráz po zádech. Květoslav věděl moc dobře proč varoval před závislostí na tkzv. mystických stavech a prožitcích vůbec, je to zrádný a proč doporučoval nohama pevně na zemi a se zdravým selským rozumem.

Komentář ze dne: 20.12.2006 14:55:55     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: vkládání rukou na hlavu :-)
zulu, a to je to, proč jsem "alergickej" na to, když někdo říká, támhleten je mistr, velkej učitel apod. Jednooký vede slepýho a takovýhle to má následky. Je dobře, že to pro výstrahu píšeš, na Josefovy "moudrý" rady, svědčící o odtržení od reality, moc nedej. Jen tě to svádí od tvé cesty. Nelze se řídit tím, co prospívá druhýmu, každej jsme jinde a máme jinej úkol. Ono totiž Bohem povolaných, skutečných Duchovních - Božích dětí (Učitelů, Léčitelů, Mistrů), je jako šafránu, ale samozvaných nevědomých hazardérů, kteří jsou závislý tu na finančích "darech", tu slávě, moci, pocitu vlastní důležitosti, uctívání své osoby atd. atp., ty jako by z "nebe" shazovali. Skutečný Duchovní ví, co dělá a zná následky svých činů na druhých a neubližuje. Ti druzí neznají následky často ani na sobě. Z nevědomosti provozují násilí páchané někdy v dobré víře (což popisuješ ty), ale někdy bohužel záměrně se zlými úmysly. (viz co psal kousek výše Jista)

Komentář ze dne: 20.12.2006 14:56:43     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: vkládání rukou na hlavu :-)
...pokr. Rozeznat kdo je kdo, je dost obtížné. Ale asi to funguje tak, že kdo hledá opravdu, najde toho s velkým a kdo hledá zážitky a rychlé výsledky, najde toho s malým a ještě k tomu v uvozovkách. :-D Tak se měj, ahoj. :-)

Komentář ze dne: 20.12.2006 18:07:05     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vkládání rukou na hlavu :-)
ahoj Aleši :-) podívej záleží na tom co kdo chce. pokud někdo usiluje o hledání Mistra, zážitků, rychlých výsledků ... místo aby hledal Pravdu, tak může najít ledasco a jistě i záživného :-D měj se krásně ahoj :-)

Komentář ze dne: 20.12.2006 18:19:33     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: učíme se navzájem Aleši :-) a z každé situace :-)
učíme se navzájem, učit se dá z každé situace, z každého prožitku, projevu, z přírody, z kamenů, ... ze všeho :-) takže pokud je někdo Učitel, tak může naučit jen to co sám realizoval :-) předává zkušenosti ... většinou to jde postupně, jako po příčkách řebříku a na každé příčce můžeme potkat Učitele, která poradí a ukáže cestu na stupeň kam sám vylezl, vylézt tam musíme stejně sami :-D ale je fakt, že podanou ruku je blbost odmítat :-) nejvyšší plně realizované bytosti o sobě těžko budou prohlašovat jak jsou osvícení a co jsou zač ... dám příklad s tím učitelováním: kamarádka učí "tajči" a různé sestavy s mečem. má zkoušky před komisí, zkušenosti, ví o čem to je nejen po fyzické stránce. sama ale chodí se dále učit k čínskému Mistru. když se někdo z jejich žáků naučí to co sama umí, radostně ho doporučí dále, narovinu mu řekne že ho víc už naučit nemůže :-) učí a přesto je sama žákem chápeš Aleši? :-)

Komentář ze dne: 21.12.2006 10:46:34     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho.
"takže pokud je někdo Učitel, tak může naučit jen to co sám realizoval předává zkušenosti ... většinou to jde postupně, jako po příčkách řebříku a na každé příčce můžeme potkat Učitele, která poradí a ukáže cestu na stupeň kam sám vylezl, vylézt tam musíme stejně sami" ------------ Ano Moniko, pro poučení máme opravdu k dispozici každou situaci, tedy náš přítomný okamžik. Proto se v něm nacházíme, kvůli tomu jsme na světě, abychom si všimli, co že se to doopravdy děje zrovna teď. TEĎ! A pozorovali při tom svoji reakci, prožitek, pocit a nakonec myšlenku co z toho vznikla. Těch pár slov, co jsi k tomu výše řekla, jsou tady na místě, skutečným Mistrem je každá situace kterou procházíme od "narození" do "smrti". Realizovan í lidé kteří učí, jsou mistři situací. Pány toho svého vlastního TEĎ a proto mají co předat. Dodám, že tihle lidé nemají problém se sdělením co jsou zač. Guru klidně může mluvit o Guruovi ve spojení s osobou kterou vidíme př

Komentář ze dne: 21.12.2006 10:47:39     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho. (konec)
Guru klidně může mluvit o Guruovi ve spojení s osobou kterou vidíme před sebou. Protože mluví o Guruovi a ne o osobě. Guru není osoba. S tímhle má mysl přehrabující se ve skladišti hotových formulek dost potíž a vzrušených debat na tohle téma proto je a bude pořád dost. :-) .

Komentář ze dne: 21.12.2006 13:12:04     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho.
„Jonathane, pamatuješ si, co jsi už dávno říkal o lásce k Hejnu, která tě nutí vrátit se a pomáhat ostatním s učením?“ „Ano.“ „Nechápu, jak můžeš mít rád dav ptáků, kteří se tě právě snažili zabít.“ „Ale Fletchi, to není to, co na nich můžeš mít rád! Ovšem, že nemůžeš mít rád nenávist a zlobu. Musíš se ale naučit v nich vidět opravdového racka, toho dobrého, jenž je v každém z nich, a pomoci jim, aby ho sami v sobě objevili. Tomu říkám Láska! Je docela příjemné, když na to přijdeš. Například si vzpomínám na jednoho divokého mladého racka, jmenoval se Fletcher Lynd. Když ho Hejno vyhnalo, byl odhodlán bojovat s ním do posledního dechu a pak si začal vytvářet na Vzdálených Útesech své vlastní peklo. A dnes je místo toho tady, objevuje své nebe a vede celé Hejno touto Cestou.“ Fletcher se otočil ke svému učiteli a očima mu proběhlo zděšení. „Já a vést?! Co tím myslíš? Vždyť jsi tady učitelem, nemůžeš přece odejít!“ „Opravdu ne? Nemyslíš si, že mohou existovat jiná hejna, jiní Flet

Komentář ze dne: 21.12.2006 13:14:05     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho.
„Opravdu ne? Nemyslíš si, že mohou existovat jiná hejna, jiní Fletcherové, kteří svého učitele potřebují mnohem víc než tenhle, který je již na cestě ke Světlu?“ „Já, Jone, vždyť jsem docela obyčejný racek a ty jsi přece…“ „… Jediný Syn Velkého Racka, to jsi chtěl říct?“ Jonathan povzdechl a zahleděl se do moře. „Teď už mne nebudeš potřebovat. Teď musíš objevovat sám sebe, každý den trochu víc, toho opravdového, ničím neomezeného Fletchera Racka. Ten je tvým učitelem! Tomu musíš porozumět a od něj se učit dál.“ Chvíli nato se Jonathanovo tělo zavlnilo ve vzduchu, rozzářilo se a začalo se stávat průhledným. „Nenech je, aby o mně rozšiřovali hloupé pomluvy, nebo ze mě dělali boha, ano Fletchere? Jsem racek. Rád létám, možná…“ „Jonathane!“ „Ubohý Fletchi, nevěř tomu, co říkají oči. Všechno, co vidíš, jsou omezení. Dívej se s porozuměním, připomeň si všechno, co už víš, a spatříš cestu k létání.“ Záře pohasla. Jonathan Racek zmizel v průzračném vzduchu.

Komentář ze dne: 21.12.2006 13:14:34     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho.
Nějaký čas nato vystoupal Fletcher Racek nad zem a pohlédl na docela novou skupinu žáků, nedočkavých před svou první hodinou. „Hned na začátku musíte pochopit,“ řekl vážně, „že racek je nespoutaným ideálem svobody, obrazem Velkého Racka, a že celé vaše tělo od jednoho konce křídel k druhému není nic jiného než vaše myšlenky.“ Mladí racci se na něj podívali s údivem. Tak dál, pomysleli si, tohle zatím nezní jako návod jak udělat looping ve vzduchu. Fletscher si povzdechl a začal znovu. „Hm. Ano… velmi dobře,“ řekl a kriticky je změřil pohledem. „Začneme s rovným létáním.“ A když to říkal, uvědomil si, že jeho přítel nebyl, se vší úctou, o nic víc božský než Fletcher sám. Žádné překážky, Jonathane? pomyslil si. Pak tedy nemůže být daleko doba, kdy já se objevím nad tou pláží, přilétnu z čisté oblohy a ukážu ti jednu nebo dvě věci o létání! A přestože se snažil dívat na své žáky obzvlášť tvrdě a přísně, najednou je viděl takové, jací opravdu byli. Bylo to jen na chvilku a jemu se to

Komentář ze dne: 21.12.2006 13:15:36     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho.
A přestože se snažil dívat na své žáky obzvlášť tvrdě a přísně, najednou je viděl takové, jací opravdu byli. Bylo to jen na chvilku a jemu se to víc než líbilo, byl docela nadšen tím, co spatřil. Žádné překážky, Jonathane? pomyslil si a přitom se usmál. Jeho Cesta k učení začala." Racek, kdo by chtěl si to přečíst celé, mohu poslat emailem :-)

Komentář ze dne: 21.12.2006 14:11:03     Reagovat
Autor: [rigdzin] - Rigdzin (rigdzin@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho.
a co se nam Zulu tim vymyslenym pribehem snazis rict?:-) Me skoro prijde, ze se nekteri stale snazi utvrzovat a prevalovat v banalnich pravdach, protoze je to snadne a pripadaji si moudre. ALe spis je to zasterka, aby nemuseli prekrocit k pravdam hlubsim a velkym, protoze to vyzaduje usili, odosobneni, introverzi, a nemysleni:-)

Komentář ze dne: 21.12.2006 14:19:27     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho.
teda Rigdzine, tady je takovej klid a ty takhle ;-), Racek je náhodou celkem dobrej. (i když je to pravda stá variace na mnohokrát obehraný téma) Přeju hezký svátky! :-)

Komentář ze dne: 21.12.2006 14:42:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut.K. (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Učíme se.
Jsa introverzně odpersonifikováni existuje potence, že v katarzi spatříme diferencované inverze, a dále pak možno odhalit implatnace vlastní indolence a indukovat tímto-z in dorso konceptu racia jeho inerční tendence. :-D :-)

Komentář ze dne: 21.12.2006 14:51:47     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Učíme se.
hele, že ty chodíš taky na přednášky k Chvátalovi :-D :-D :-D

Komentář ze dne: 21.12.2006 17:18:30     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Učíme se.
Kačenko co je to za složitosti a podivná slova :-D :-D :-D podobají se to příliš deskriptivě a integrálům a zní pro některé nevědomce, téměř jako "sprostá slova" :-D znáš to ? jednak nevím co to je a jednak mne to uráží :-D

Komentář ze dne: 21.12.2006 19:51:40     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Učíme se.
"Skáču dobře, skáču rád." :-) Když vyměníme sloveso za kecám, je to přesně o nás. :-)

Komentář ze dne: 21.12.2006 22:26:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut.K. (Rut.K@deznam.cz)
Titulek: Učíme se.
Moni, s tím si nelam hlavu, tou mojí to takhle prolítlo, hodilo na JZ ani se nestačilo ohřát. :-) :-D

Komentář ze dne: 22.12.2006 09:14:05     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Tak už mi došlo Zulu.
"znáš to ? jednak nevím co to je a jednak mne to uráží " --------- Jasně. Byl jsem natvrdlej. :-) .

Komentář ze dne: 21.12.2006 17:14:00     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho.
Ahoj Rigdzine :-) co se snažím říct? no bylo to k tématu s tím učením víš :-) je to takový laskavý příběh o rackovi a že je vymyšlený ? no je, stejně jako všechna ta komedie co tu vyvádíme :-) a navíc je čas adventu, tak si trochu laskavé pohádky můžeme dopřát ne :-D nemyšlení je spásné v tom se shodnem. :-) nemám prostor sem moc psát, tak Tě i ostatní debatéry zdravím a přeji příjemný vánoční svátky :-)

Komentář ze dne: 21.12.2006 17:20:59     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho.
Rigdzine ty nemáš pohádky rád ? je v nich skrytá velká moudrost :-) učit se dá i z nich, když se pořádně naslouchá o čem to je :-)

Komentář ze dne: 22.12.2006 00:22:09     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho. (konec)
:wave: Josefe, ano, můžu tě ubezpečit, že už si víc lidí všimlo, že tvoje mysl s tím problém nemá. Uvěřit těm, co mají trochu charisma a prohlásí to o sobě, že jsou Guru. Ty se tady snažíš udílet zulu rady, ale spíš bys to měl bejt ty, kdo by si z ní měl vzít příklad. Kdyby se člověk totiž řídil podle tvejch rad, tak by celej život jen sledoval svoje, rekce, pocity a myšlenky. Jenže Josefe, život je od toho, aby se žil a ne aby se sledoval. A v tom je velkej rozdíl. To je asi to, co zřejmě tak na tobě trápí Evu, ale je to jen můj pohled nechci a ani nemůžu mluvit za ni. Vím, že je doba vánoční a klidová, ale já si (nebo spíš ti :-) ) to bohužel prostě nemůžu odpustit. Navíc to stejně nepíšu ani tak pro tebe. A doufám, že se sem zas nepřižene Rut, aby se to tady za tebe snažila žehlit a odvádět pozornost. :-D Že to tady vpravo hezky zůstane pro výstrahu pěkně dlouho, nejlépe až do Nového roku. ;-) Ty jsi totiž pro upřímně a vážně hledajícího ještě větší nebezpečí, než takov

Komentář ze dne: 22.12.2006 00:23:12     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho. (konec)
Ty jsi totiž pro upřímně a vážně hledajícího ještě větší nebezpečí, než takovej Intago. Protože na něm je hned na první až druhej pohled poznat, že to je jen astrální bludař. Jenže u tebe to kam člověka „vedeš“ rozeznat tak lehce nejde. Protože tvůj projev se zdá bejt na první i druhý pohled vcelku moudrý. Takže lze jen těžko poznat, že člověku vlastně poskytuješ svejma radama medvědí službu a stahuješ ho k sobě, tam kde je dobře tobě. Ovšem ta tvoje pozice je „pěkně“ zabetonovaná a zaslepená a je to daleko horší než to „jednooký vede slepýho“. U tebe je to spíš slepý „vede“ toho, komu se oči pomalinku otevírají a stahuje ho zpátky do slepoty. Ovšem ty sebe sama samozřejmě vidíš jako velmi důležitýho a moudrýho, téměř duchovního velikána, který je garantem pravdy a určuje, kdo co má se sebou dělat na svý duchovní cestě dělat. Ale takhle to nefunguje. Jediný, co udělat můžeš, je jít příkladem. Uvést příklad, jak jsi se ve stejný nebo podobný situaci zachoval ty. A i tak to bude p

Komentář ze dne: 22.12.2006 00:24:02     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Učíme se navzájem. Od každého, od všeho. (konec)
A i tak to bude pro druhýho dost nepřesný, něco co nemůže nikdy sloužit jako přímý návod. Každej jsme prostě jinde. Josefe, není to nic osobního, vždyť tě ani osobně neznám, což ovšem není na překážku se vyjádřit k tomu, co provozuješ např. se zulu, která jak lze pozorovat, se v tom tvým bahýnku „pěkně“ zmateně máchá. A ona ve svý dobrosrdečnosti a laskavosti ti za to ještě poděkuje. Což ti opět dodá pocit, že máš pravdu a kruh se uzavírá a není z něj cesty ven. Takže se měj(te) a přeju hezký svátky a zas někdy po Novém roce. :-)

Komentář ze dne: 21.12.2006 23:27:41     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: učíme se navzájem Aleši :-) a z každé situace :-)
zulu, chápu, ale to, co ty právě popisuješ s tím tajči (taky cvičím, tu zdravotní "odnož") a předáváním s osoby na osobu, to je právě to s malým. :-) Je t jako mistr tajči, nistr řezník, mistr tesař... To s velkým, vystihuje můj oblíbený citát z knihy Mystika - "Úkolem církve ve světě," říká Patmore, "není ani tak poučovat o tajemstvích života, jako spíše pohánět duši na onen náročný stupeň čistoty, kde se jejím učitelem stane sám Bůh. Úkol církve končí tam, kde začíná poznání Boha". To samé samozřejmě platí i o učitelích, ale tím spíše o Učitelích, resp. Duchovních, protože ti si právě tohoto jsou vědomi, a proto vlastně nikoho ničemu neučí, jsou jen nenásilnými prostředníky mezi svými "svěřenci" a Bohem, dokud se ti "svěřenci" sami nedostanou s Bohem do toho přímého - vědomého kontaktu. :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 11:21:45     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Na hlavu.
"jeden kamarád měl zjevení panenky Marie,..." --------- A jsou tu vzpomínky Zulu. Minulost. Něco, co není. Ale ty hledáš to, co JE. V těch obrazech minulých dějů co plynou hlavou, ve vzpomínkách, je to co bylo. Tedy to neexistuje. Chápeš? Řešení je v tady a teď. To je ta oproštěnost. Na tvém místě bych si klid mysli hlídal, není to tak silná květinka, aby jsi jí nemusela zalévat bdělou pozorností k přítomnému okamžiku. A v něm Robert Nový a ti další nejsou. "jediná myšlenka a smrt může udělat svojí práci" Možná si Mončo vzpomeneš, kde jsi tohle letos slyšela. :-) .

Komentář ze dne: 19.12.2006 11:36:19     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Ahoj Josefe :-)
píšu to sem k tématu Josefe, minulost je dobrá k poučení :-) třeba k varování co se taky může stát ... no jo bdělá pozornost a být v přítomnosti já vím :-) díky za připomenutí Josífku :flowers: ----------------- ------------------------------ ------------- "jediná myšlenka a smrt může udělat svojí práci" Možná si Mončo vzpomeneš, kde jsi tohle letos slyšela. -------------------- ------------------------------ ---------- ale to je taky minulost Josefe ne? vzpomínka na to co řekl Brahmám :-) s Brahmámem je v srdci dobře :flowers:

Komentář ze dne: 19.12.2006 11:38:31     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: hledání toho co Je :-)
hledám něco co jsem nikdy neztratila no :-(

Komentář ze dne: 19.12.2006 11:39:55     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: bez duševní kázně to těžko najdu :-(
teď zrovna o tom píše Rigdzin na vlákně od Janka o té duševní kázni ... :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 12:14:25     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: bez duševní kázně to těžko najdu
"o té duševní kázni " ---- Snad o kázni ne? Jakápak "duševní"? To přenech těm duševním webům. :- .

Komentář ze dne: 19.12.2006 12:24:08     Reagovat
Autor: [rigdzin] - Rigdzin (rigdzin@centrum.cz)
Titulek: Re: bez duševní kázně to těžko najdu
ne dusevni kazni. Tvoje kazen muze byt treba ta jako ve skole, sedet s rukama za zady a nerusit pani ucitelku Snad chapes ten rozdil ne?

Komentář ze dne: 19.12.2006 13:15:19     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: bez duševní kázně to těžko najdu
mentální kázeň v souvislosti toho majznutí zenovou hůlkou :-) díky moc :flowers: Josefe :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 13:18:22     Reagovat
Autor: [IP: 194.228.18.204] - (@)
Titulek: kázeň musí být :-) to jo :-)
jasně že bez kázně ve všech oblastech :-) to těžko najdu :-)

Komentář ze dne: 19.12.2006 11:47:19     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Nazdar Moniko
"ale to je taky minulost Josefe ne.." ------- Fakt je to také minulost Moniko? Chvilku zpomal, než odpovíš. "píšu to sem k tématu Josefe, minulost je dobrá k poučení třeba k varování co se taky může stát ..." ---------- Jak dlouho už takhle pomáháš? Zhodnoť výsledky. Spočítej, kolikrát ti už peripetie s přáteli kolem Roberta prošly hlavou, kolikrát jsi o nich s někým mluvila, psala a pozoruj také jak jsi se při tom cítila a jaké jsou tvoje pocity když o tom znovu a znovu mluvíš. Říká se tomu Címrmanovo kolečko. Zimrmans runde. A dál tě to nepustí, ty sestro Terezo. :-) .

Komentář ze dne: 19.12.2006 13:11:46     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Brahmám je přítomnost :-)
zpomalila jsem Josefe :-) Brahmám je přítomnost :flowers: "Jak dlouho už takhle pomáháš?" míníš ty "samaritánské sklony" - je to tendenční záležitost ... vleče se to už dlouho ... nevědomě, posléze vědomě ... "zhodnoť výsledky" těžko říct, jevilo se to střídavě jasno, oblačno, zataženo ... bez odsobnění je to past, psala jsem o tom Wenovi na nějakém vlákně ... co se týká peripetií s přáteli kolem Roberta to je uzavřená záležitost, zůstalo přátelství za což díky :-) pocity jsou nijaké když o tom mluvím nebo píšu, prostě to tak bylo ... žádný nevyřešenosti nejsou :-) všechno mělo svůj význam :-) i ta shořelá Helenčina chata :-D Josefe :-D potíže mám s jiným okruhem lidí, ale o tom tu psát nebudu, i tady se to postupně zpracovává, dost mne to naučilo :-) to víš z rozjetýho vlaku se blbě vystupuje :-D

Komentář ze dne: 19.12.2006 18:21:44     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: ještě je tu možnost
"to víš z rozjetýho vlaku se blbě vystupuje" ---------- Leda že se probudíš a zjistíš že se ti ten vlak zdál. :-) .

Komentář ze dne: 20.12.2006 12:12:49     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Nazdar Moniko
"jediná myšlenka a smrt může udělat svojí práci" Možná si Mončo vzpomeneš, kde jsi tohle letos slyšela. -------------------- ------------------------------ ----------- ta věta je to sice platná pro každý okamžik, tedy dejme tomu, že lze říct, že je to přítomnost... nicméně byla vyslovena v minulosti a je to to, o čem zulu mluví jako o zkušenostech v minulosti nabytých ovšem obávám se, že je to tady myšleno z dogmatického pohledu ve smyslu dogmatu - Brahmam = přítomnost dogma = něco o čem se nediskutuje, co každý musí přijmout no a je-li něco založeno na dogmatu, je to jako když je to na vodě... :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 17:52:32     Reagovat
Autor: [IP: 87.74.17.97] - Jista (@)
Titulek:
Diksa je takova lobotomie,vymyvani mozku. Pak je vam vsechno uplne jedno.Mozna je to jen docasne stadium,ale urcite vam to moc myslet nebude. Jinak kundalini je mozna energii co je kolem nas,ale urcite to neni energie pravdy,stejne jako reiki neni. Mozna nejaka kosmicka energie,ale neni to Pravda. Kundalini vas jenom bude drzet v dualite. na ni bacha!! Jinak diksa neni levna levna zalezitost.Autor se ani nezminil,ze na tu "milost"moci zprostredkovat diksu druhym se plati 150 000 kc.za ty penize si potom avatar kupuje mercedesy a stavi monstrozni chram,pro "dobro"lidstva.Jakob y lidem pomohl nejaky chram. Zase nejaka past na lidi lacnicich po zazitcich,nebo pro ty kteri trpi. kalki rika,ze staci jen jeho diksy,a uz neni treba na sobe pracovat.Posudte sami...

Komentář ze dne: 18.12.2006 20:10:02     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re:
No to víš, za blbost se platit musí. :-D Já nijak nechci zpochybňovat reiki, jen malá poznámka. Jednou mi jeden reikista vysvětloval (on sám reikuje zadara) proč se musí platit. Povídal, že ten pán, co to přines do Prahy a co má na to velkou fabriku, tak musel (já dodávám chudák :-D ) jet se nechat zasvětit do reiki někam do Japonska za mistrem a stálo ho to 300.000,- Kč. No tak to je pak jasný, že si to od dalších zasvěcovaných "musí" nechat zaplatit. Teď ještě, kdo s tím začal a proč, že? A o co že to vlastně jde? Ale to už jsme zas u toho jestli se za duchovno má platit nebo ne. A k tomu já dodávám mé oblíbené - kdo má - dává, kdo nemá - musí prodávat. :-)

Komentář ze dne: 18.12.2006 20:54:01     Reagovat
Autor: [vrba] - Tomáš Valenz (tom.valenz@seznam.cz)
Titulek:
kdo má - dává, kdo nemá - musí prodávat. ................... . ........ ................. ......... to je dobrý, Wene:-) možná, že všechno lákavý a snadný se dá koupit. ostatnímu člověk musí nejdřív uvěřit a pak u toho chtít vydržet a vydržet. pak už se člověk nedrží, ale jenom pouští jak perská kočka chlupy(:P) taková kočka je nepouští záměrně, padají sami od sebe. a přestože Micinka pouští, tak se nerozpouští, je pořád stejná a lidi okolo taky, i když si nepřipouští, že sou jako Micinka:-) mňau a krásný večer

Komentář ze dne: 18.12.2006 22:20:08     Reagovat
Autor: [metaminds] - (metaminds@centrum.cz)
Titulek: Re: Re:
toz ja to zas tak jednoduse nevidim, ale to je mozna tim, ze ja skoro nad nicim nezasnu ;-) ja si myslim, ze placeni penezi je jenom jedna z forem zavislosti. spousta lidi zaplati mnohem vyssi cenu - sami sebe. a je fuk, jestli za duchovno nebo to bez duch (jo, je to takovy aurovsky vtipek :-). suma sumarum, ono je jedno, jestli je clovek na necem zavisly tim, ze si to plati, nebo tim, ze hlta kazde slovicko "mistra". to druhe mi prijde naopak horsi, protoze kdyz clovek plati necim hmotnym, neustale si nechava svobodu rozhodnuti - "tak hele, ono to takhle nefunguje, toz ja za to uz nebudu calovat a jdu od toho". a na druhou stranu: ono pro spoustu lidi je mozna prvni dulezita bariera k prekonani to, ze do toho neceho musi cokoliv investovat. a protoze je to bariera prvni, vetsinou cloveka napadnou penizky. ty mohou po case odejit, pokud se prvni krok podaril. na treti stranu: rekl bych, ze dosahnout dospelost a clovecenstvi je natolik tezka disciplina, ze j

Komentář ze dne: 19.12.2006 00:06:26     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
metamindsi, ale stejnou svobodu rozhodnutí odejít máš i u učitele, mistra, gurua, pokud teda on není z těch, kteří vytváří záměrně z nějakýho důvodu zásvislost na svý osobě, to je pak blbý, to je fakt pak těžký se odtrhnout. A samozřejmě jde o to, jak píšeš nehltat, ale zdravým selským rozumem a zkušenostma prověřovat a pochybovat, takový ty řeči, jako že žák se má bezpodmínečně oddat mistrovi a nejlépe se na nic nevyptávat a nerejpat taky nevidím moc rád, a že jsou hodně oblíbený. Mě to celý kolem tý potřeby dostávat daršany a dikši a podobný "světský" milosti přijde asi takhle. Ty duchovní "romantici", co maj tu potřebu něco takovýho absolvovat, si zřejmě v určitý fázi hledání usmysleli, že jsou tak nějak vyvolený, když tak duchovně hledají, ale vědí, že to s tou jejich vyvoleností a vědoucností nebude zas tak horký, tak hledaj někoho vyvolenějšího, kterej už má na to vyvolení bumašku a od kterýho to určitě bude ono. A jejich vlastní vyvolenost pak bude p

Komentář ze dne: 19.12.2006 00:07:18     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
A jejich vlastní vyvolenost pak bude po vykonání potřeby u vyvolenějšího skoro tak vyvolená jako u toho vyvolenějšího. Navíc se sami stanou vyvolenějšími pro ty méně vyvolené, které budou moci dále vykonanou potřebou vyvolovat mezi ty více vyvolené, a pak budou i ti původně méně vyvolení pokračovat až budou vyvolení úplně všichni, co by rádi vyvolení byli. :-) Pevně věřím, že mě ještě stačíš sledovat. :-D

Komentář ze dne: 22.12.2006 00:52:50     Reagovat
Autor: [David] - David Mach (dmach@inbox.com)
Titulek: Otázky k článku
Ahoj, v souvislosti s komentáři jsem napsal kratší článek, kde objasňuju to, co vyvstalo z komentářů. Pokud máte nějaké otázky, prosím napište je do komentáře a nebo mi je pošlete na mail; otázky a odpovědi chci zahrnout do článku... Přeji mnoho Světla na Vašich cestách David

Komentář ze dne: 22.12.2006 01:23:03     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Otázky k článku
Ahoj Davide, já bych jednu rozvitou otázku měl. Jak předávatel Dikši, zodpovídá za toho, kdo k němu pro Dikšu přijde, resp. jak sleduje a jak dále pracuje s následky, účinky, ať pozitivními tak negativními, které úkon na "obdarovaného" má, jak sleduje to, co se s ním děje dál? Ptám se hlavně z důvodu těch možných negativních následků, což jsi asi pochopil. Díky :-)

Komentář ze dne: 22.12.2006 18:33:05     Reagovat
Autor: [IP: 81.106.93.192] - jista (@)
Titulek:
Wene,vis,Kalki je Buh,takze je zde pritomen,a vse vidi. Musim rict ze jeho energie je velmi silna,myslenka na nej me muze dost promenit,ocistit. A v tom je prave jeden problem.Buh Otec vzdy trpelive sleduje vyvoj,a zasahuje tak jak je dobre.nechava dusi i v temnote pro jeji dobro,zrani. Ale Kalki ackoliv ma hodne Bozske sily,tak stejne tam Ama oba maji egoistickou touhu manipulovat s lidskym vedomim.Maji to jako zavislost ve vedomi,ktera je z jejich energie citit. Zkratka chteji pomoci Bozi sily delat zazraky a menit nase zivoty.je to egoismus z vyssich sfer,ale prave to je velmi nebezpecne. Mohou dusi velmi poskodit prilisnou promenou,ktera neodpovida Bozi vuli. A jejich stoupenci mi na to treba reknou-ja se rad necham manipulovat. za rok uz koukaji jako suvy z nudli,apaticti,vse je jim jedno,maji vygumovany mozek.

Komentář ze dne: 22.12.2006 18:39:00     Reagovat
Autor: [IP: 81.106.93.192] - jista (@)
Titulek: Re:pozor na Kalkiho!!!!!!!
Asi nemuzu nikoho varovat,ale nad timto je dobre se zamyslet. kalki se mi ted snazi neco rict,a je mi z toho nejak divne. To je vse jedno a to same. KALKI NASILNE ZASAHUJE DO LIDSKYCH ZIVOTU A MENI JE PODLE SVE VULE A NE BOZSKE.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!