Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 10. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Deborah Eisenbergová, americká spisovatelka:
Američané jsou jediný národ na světě, který věří své vlastní propagandě.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Párové duše
(01. 02. 2019, 2837x)
Co se děje kolem nás?
(03. 12. 2018, 1969x)
Kdo jsme?
(11. 11. 2018, 1927x)
Aktivujte sami sebe
(24. 11. 2018, 1861x)
Celý svět pohlédne vzhůru
(02. 12. 2018, 1856x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Rostlinné jedy a lidský organismus
ze dne 11.01.2007, autor článku: Ukázka z knihy

Komentář ze dne: 12.01.2007 21:34:26     Reagovat
Autor: [IP: 217.112.169.89] - Selma (@)
Titulek: Svatá prostoto!
Ty podceňující komentáře měly být jako moje? Já se tady celou dobu snažím poskytnout informace o tom, jak se neotrávit, zatímco vy tu lepíte recepty z velmi silné halucinogenní drogy, jejíž doporučená dávka by porazila i koně. Ještě že jste alespoň varovala před předávkováním. Ale ono je to asi stejně nanic. Lidi co berou heroin to taky často nevydrží a přestřelí. Paní co se smála i neckám v komoře měla nejspíš kliku, že zrovna neřídila auto. A já že jsem cvok :-D Na tomto webu je fakt sranda, proto sem tak ráda chodím, vždycky se tu něco veselého semele.

Komentář ze dne: 13.01.2007 11:40:30     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek: Re: Svatá prostoto!
Selmo, doslova jsi napsala: Podle mých vlastních zkušenností, pokud člověk už dopraví do žaludku SYROVOU čili TEPELNĚ NEUPRAVENOU jedovatou rostlinu, houbu či plod, tak ji žaludek maximálně do několika minut vyvrhne. Neexistuje v přírodě nic, čím bychom se mohli otrávit, pokud to před konzumací NEUVAŘÍME či NEUPEČEME či jinak tepelně neupravíme. Takže si laskavě uvědom, že i kdyby to byla pravda pro tebe, pro naprostou většinu čtenářů je to ŽIVOTU NEBEZPEČNÁ LEŽ! Navíc u sušenek bylo uvedeno dávkování. Pokud si koupíš v lékárně jakýkoliv lék, tak do sebe také nenasypeš celou dávku naráz. I obyčejná kuchyňská sůl je v dávkách kolem 80 gramů životu nebezpečná. Mluvit tedy v doporučených dávkách o muškátovém oříšku jako o halucinogenu je od tebe demagogie. Opravdu by s tebou byla sranda, kdyby ta sranda nebyla životu nebezpečná pro čtenáře, kteří v botanické poradně hledají praktickou radu.

Komentář ze dne: 13.01.2007 11:55:09     Reagovat
Autor: [webmaster] - webmaster (webmaster@jitrnizeme.cz)
Titulek: Pro Selmu (a vysvětlení pro všechny ostatní)
Selmo, celý problém je v tom, že Ty vidíš jedy v něčem jiném, než většina ostatních lidí (vařená strava) a to, co jedy opravdu jsou velice zlehčuješ (například rulík). Další aspekt věci je, že v menší dávce je muškátový oříšek léčivý, ve velké dávce jedovatý. Nechceme potlačovat Tvé názory, ale takto roztříštěné v komentářích mohou být pro nezkušené čtenáře nebezpečné. Nabízíme Ti potřetí: Napiš článek, nabízíme Ti i pomoc při jeho psaní. Článek bude vydán s redakčním komentářem. Redakce a Ivana Paukertová

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
28. 10. 2021:

Sociolog profesor Jan Keller: "Napadá mne, že letošní 28. říjen má opravdu zvláštní atmosféru. V lecčems připomíná spíše svátek, který nese lidové označení Dušičky. Mám tím na mysli, že výročí vzniku samostatné republiky si připomínáme v době, kdy se kdesi v zákulisí dohaduje, v jaké sestavě vznikne vláda, která by měla uhájit zbytky naší suverenity. Dušičková atmosféra se vznáší nad Visegrádskou čtyřkou, která měla dát naší rozdělené zemi v mezinárodní politice aspoň trochu větší váhu. Je to doba, kdy má být zbytek suverenity převálcován ve jménu tzv. Zeleného údělu, který je vším možným jen ne návrhem na řešení ekologických problémů..."

Celý článek...


28. 10. 2021:

Kateřina Lhotská: Pandora Papers, měsíc poté
"To, že tu má nějaká skupina novinářů „kompro“ na politiky a podnikatele a netají se tím, že je bude zveřejňovat tak, jak se jí to bude zrovna hodit, je samozřejmě krajně znepokojivé. Na pana Babiše nejspíš už nic nevytáhnou, a tak by měli být nervózní především politici vznikající vládní koalice. Nelze totiž vyloučit, že na seznamu nefigurují také jména, která s nimi lze spojit. Ostatně ODS a TOP 09 jsou vazbami na podnikatele „nepevných mravních zásad“ docela dost proslulé..."

Celý článek...


27. 10. 2021:

Parlamentní listy: Svlékli jsme z uniformy generála Pavla. „Budoucí prezident“ má co vysvětlovat. Poche, Bakala, USA…

Celý článek...


14. 10. 2021:

Tato reportáž Jozefa Banáše o cestě na Krym rozhodně stojí za přečtení. Aneb není všechno tak, jak nám to média tlačí do hlavy:

Ako som na Kryme hľadal partizánov, alebo ako vyvolala rusofóbia prvú svetovú vojnu


12. 10. 2021:

Petr Hampl: "Koalice globalistických stran dostala mandát k tomu, aby zavedla všechny ty hrůzy, které vidíme v západní Evropě. Všudypřítomná stupidní politická korektnost, agresivní neziskovky běžně přecházející až k fyzickému přepadání, zatýkání za názor, masová muslimská migrace, preference islámu nad domácími zákony a nově také zelený úděl směřující k tomu, že životní úroveň většiny obyvatel spadne někam na úroveň velké krize z 30. let. Samozřejmě likvidace zbytků politické samostatnosti, vyplácení odškodného Němcům za protektorát, odstranění českého dějepisu ze škol a mnoho dalšího. Jestli byly české země až dosud krmelcem západního světa, tak počkejte, co uvidíte za vlády demobloku a Pirátostánu."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!