Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 07. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
David Duke (2009 - krátce předtím, než jsme mu v ČR znemožnili mluvit):
V právo na svobodu projevu věří skoro všichni. Ale pokud věříte v právo na svobodu projevu jen pro lidi a myšlenky, s nimiž souhlasíte, pak v toto lidské právo ve skutečnosti nevěříte.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Slávy dcera - Předzpěv
(08. 09. 2019, 1931x)
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 1865x)
Láska přebírá kontrolu
(01. 08. 2019, 1750x)
Následovat cestu duše
(10. 09. 2019, 1663x)
Klid léta
(13. 07. 2019, 1617x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Frekvence člověka a v prostoru okolo něj
ze dne 24.02.2007, autor článku: Od čtenáře

Komentář ze dne: 24.02.2007 13:52:14     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: prosím o upřesnění
Janku, je udávané číslo 8-12GHz hodnota 8Hz až 12GHz nebo je to hodnota 8GHz až 12GHz??? Jeden GHz je tisíc milionů hertzů. Na vysvětlenou - jednotka 1Hz je hodnota jednoho kmitu za časovou jednotku jedna sekunda. Je to mezinárodně platná jednotka, dříve se udávala jako cykl/sec = cyklů za sekundu. Ve svém výkladu máš technicky vzato tisíc milionů kmitů deficit. Je to součást účelové manipulace, kterou tolik ve svém článku kritizuješ? Nebo jen pouhý laický přístup k číslům? Žádné radary na kmitočku 8Hz nepracují.

Komentář ze dne: 24.02.2007 13:53:16     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Mozkové frekvence - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
Hladina BETA (14 a více Hz) Signalizuje bdělost a pozornost mozku, rychlé reakce na vlivy vnějšího prostředí. Hladina ALFA (8 až 13 Hz) Signalizuje stav uvolnění, kterému někdy říkáme "snění s otevřenýma očima". Pozornost mozku je směrována spíše "dovnitř" vědomí. Někdy bývá provázena pocitem "vznášení se". Tento klidný a jasný duševní stav provází některé typy meditací. Hladina THETA (4 až 7 Hz) Signalizuje stav hluboké relaxace. V něm sice ještě vnímáme okolní svět, ale již na něj nedokážeme reagovat. Běžně ho zažíváme jako krátký časový úsek těsně před usnutím. V těchto chvílích se často dostavuje inspirace, protože mozek má v tomto režimu nejvíc představivosti. Úroveň theta je také velice vhodná pro učení (na něm stavěla například metoda hypnopedie), bohužel však se v ní člověk běžně nedokáže "udržet" delší dobu. Bývá hlavním cílem meditace. Hladina DELTA (0,5 až 3 Hz) Signalizuje stav, který běžně prožíváme v hlubokém bezesném s

Komentář ze dne: 24.02.2007 14:09:44     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Mozkové frekvence - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
Hladina DELTA (0,5 až 3 Hz) Signalizuje stav, který běžně prožíváme v hlubokém bezesném spánku, nicméně je také podobný výsledku hluboké meditace jógínů nebo zenových mistrů...

Komentář ze dne: 24.02.2007 18:50:51     Reagovat
Autor: [Polina] - Polina (alves@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Mozkové frekvence - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
Mám dotaz: na kolika Hz je nachází telepatie?

Komentář ze dne: 24.02.2007 18:52:05     Reagovat
Autor: [Polina] - (alves@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Mozkové frekvence - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
na kolika Hz se nachází telepatie? :-)

Komentář ze dne: 24.02.2007 21:15:12     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Mozkové frekvence - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových om
Nevím, ale neurologové dokáží poznat ze záznamu EEG i symptomy uhranutí (uřknutí).

Komentář ze dne: 26.02.2007 19:59:38     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Mozkové frekvence - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
těsně pod hranicí 8 Hz.

Komentář ze dne: 26.02.2007 20:26:29     Reagovat
Autor: [Polina] - Polina (alves@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Mozkové frekvence - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových om
Díky.

Komentář ze dne: 24.02.2007 13:54:10     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Smrt člověka - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
SMRT člověka nenastává při frekvenci 3Hz jak Janek píše, ale až ve chvíli, kdy končí jakákoli elektrická činnost mozková.

Komentář ze dne: 26.02.2007 20:33:51     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: Re: Smrt člověka - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
Nikoliv, smrt se rovná součtové hodnotě rozměrů prostoru, 3 Kelviny ve vakuu jsou soustavou vrstev hustoty zpomalovány (bržděním vzniká kupodivu i teplo, že??) do teplotního prostředí nám blízkého. Prostor kmitá na 27 GHz, což jsou dvě jedničky, rovnováha pohybu a stavu, známá či některým neznámá jako potenciál hmotnosti. Jen to kmitání není napříč, ale podél. Překvapení,co??? Jakmile dosáhneš frekvence 3 Hz, ustává pohyb teploty a následně se snižuje a ustává i pohyb elektriky. Máš dost jednostranné informace. Kvalitní, ale jednostrané. My, co jsme schízu ochočili, to vidíme z obou stran.

Komentář ze dne: 26.02.2007 20:42:01     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: Re: Re: Smrt člověka - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
...ulítla mi devítka, napsal jsem sedmičku, prostor kmitá mezi dvojkou a devítkou, ty dají v součtu 11. Omlouvám se, finta kamena mudrců js v konstrukci devítky z šestky, ona instalovala do našeho vědomí to, co nazývám přesah. Cosi nad vrcholem v postavené osmičce nekonečna. Oni nás totiž ti konstruktéři mayské civilizace stále prostřednictvím nás samých kontrolují a pošupují. Dojem svobodné vůle je v počtu zavřených či otevřených záklopek ve vlastním vědomí.

Komentář ze dne: 26.02.2007 21:30:21     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Smrt člověka - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
Nechtěl bych se ti dostat do ruky jako pacient. Místo narovnání zlomené nohy bys mi mohl dávat klystýr nebo místo brýlý na blízko bys uřízl nohu. Brýle a noha mají přeci téměř stejný počet písmen a ta jsou ve vibrační harmonii, takže brýle mohou nohou nahradit. PS. Spíš to vypadá na to, že ti toho ulítlo mnohem víc. Nelítej tak vysoko, moc to tam fouká.

Komentář ze dne: 27.02.2007 20:56:25     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Smrt člověka - jak to doopravdy je aneb oprava Jankových omylů
co si si mysleli lidi o Newtonovi nebo Brunovi v době kdy tito žili, možná by ses ne, musel tak ztrapňovat. Veškerá data pohybu v prostoru jsou zailsována svou "převrácenou hodnotou" = do vakua. Přeber si to jak umíš. Radar nepotřebuju, logika je lepší. bohužel to, co ty a všichni, kdo vystudovali matematiku považují za logiku, to není celá logika. A o to zbytku je ta moje pozice blázna. Zatím. Ale dík za tu připomínku o 0,1 Hz, neuvedl jsem, že když člověk VĚDOMĚ sestupuje do hladiny rostlin a pevné hmoty - tedy k jedničce - tak se mu nic nestane, jogíni to trénují. Tu nulu před jedničkou tivysvětlit neumím, kocourovi matiku také ne. Vše se každému rozsvítí když bude na té správné hladině informací. Já levitovat neumím, ale souvislosti, které vnímám,a na které reaguji, naprosto detailně zapadají do koncepce prostoru, která k levitaci a dalším radovánkám vede. Snad se mi podaří jej popsat tak, abys pochopil. Není to vytaqhování,to jen tvé ego to jinak nedovede brát.

Komentář ze dne: 27.02.2007 22:41:09     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: plácáš si játra
kydy pidy. Ukaž, že to co tvrdíš jsi schopen prakticky použít alespoň pro sebe. PS. Kde máš ten radar o kterém jsi tvrdil, že ti jede na 8Hz?

Komentář ze dne: 27.02.2007 22:59:47     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: Re: plácáš si játra
plácám, plácám. tvůj slovník vypovídá o tvé hladině víc, než jsi ochoten připustit. Kmitočet 14 - 16 Hz odpovídá úrovni vjemů na hranici mezi šílenstvím a genialitou, kdy šílenství začíná osmičkou, pokud není do něj vstupováno vlastní vůlí. Je to obdoba tvého vstupu na hladinu 1 Hz (i když ji popisuješ jako 0,1, protože neznáš principy symterie letopočtu, který tento zápis nastavil. A když si tu osmičku pustím, zapadají skutečnosti ve větách i číslicích do dvou naprosto odlišných informačních struktur, vnímám pod slovy a čísly jiné souvislosti. Schizofrenick - podle tebe. Ale propojit prostor pohybu (= Silicium = sílící um) se stavem chemicko frekvenčních pohybů v informačním poli - to mi dalo 15 let treningu. Nedobrovolného. Výsledky se dostaví, nato vem jed. Ale nevím, jestli v tomto nebo dalším životě. Podstatná část Imhotepa mě k tomu holt dokope.S tím neudělám nic ani já, ani ty. Třeba se budu jmenovat jinak, ale ta inkarnační řada nemá chyby, nadkritický objem dat všech uzlovýc

Komentář ze dne: 27.02.2007 23:07:24     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: plácáš si játra
Já nenapsal že jsi schizofrenik, nejsem kompetentní to objektivně posoudit. Já tvrdím, že jen žvaníš a pleteš hodinky s holinkami dohromady. Souhlasím ale s tím, že holinky i hodinky se natahují, pokud ti to udělá dobře (sice hodinky kolečkem a holinky na nohy, ale to přeci není žádný rozdíl).

Komentář ze dne: 28.02.2007 00:07:20     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: OMLUVA
Omlouvám se Jankovi, že jsem tak hloupý a nechápu takové jednoduché, základní a zásadní věci, které jsou pro každého důležitou a nezbytnou samozřejmostí.

Komentář ze dne: 25.02.2007 20:44:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - pralesAlík (prales@quick.cz)
Titulek: radary versus zvony
Šíření křesťanství šlo ruku v ruce s rozvojem zvonařského umění a ladění alikvót... Copy o zvonech: bcb.cz/index.php?a=dieceze& ;s=pamatky&t=napisy-na-zvo nech bcb.cz/index.php?a=diece ze&s=pamatky&t=limburs ke-smernice Prvotní úlohu zvonu dnešní doba pozapomenula. Od středověku, s masovým rozšířením, měl tento řemeslný výrobek ve společnosti jako komunikační prostředek postavení jedinečné. V západní církvi plnil zvon tradičně několik funkcí. Jakožto jeden z posvátných bohoslužebných předmětů zprostředkovával kontakt "mezi nebem a zemí", pravidelně svolával na mši, vyzýval k modlitbám i rozjímání, a jeho hlavním úkolem byla ochrana věřících před nebezpečím. Ať už šlo o hrozbu světskou (oheň, krupobití, bouřka, povodeň, vojenský nepřítel a válečné události), či nadpřirozenou - v podobě nečistých, temných zlých sil, ďábelského působení a kacířství, nalézali lidé ve zvuku zvonu ochranu. Zněl-li kostelní zvon, lidé jej většinou neviděli, protože byl ukryt ve věžích

Komentář ze dne: 25.02.2007 20:45:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - pralesAlík (prales@quick.cz)
Titulek: Re: radary versus zvony
... Zněl-li kostelní zvon, lidé jej většinou neviděli, protože byl ukryt ve věžích a zvonicích, ale rozuměli jeho řeči. Měl nezastupitelnou úlohu v časové orientaci člověka. Polední, ranní a večerní zvonění bylo později doplněno odbíjením kostelních, popř. radničních hodinových cimbálů - ty ale ochrannou funkci neměly.

Komentář ze dne: 26.02.2007 20:45:49     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: Re: radary versus zvony
alikvótní tony, které už neslyšíme, ty patří do oblasti, která formuje či modeluje naše podvědomí. Zvon je toho dokladem. Třeba tibetské zvonečky, ty přímo drnčí, bolí z nich uši. Ale mají asi také vyšší účinnost než běžné, širokospektrální kostelní zvony, to nevím jistě.

Komentář ze dne: 28.02.2007 10:56:42     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: ???
Jak je to s těmi Hz a GHz???

Komentář ze dne: 28.02.2007 11:29:20     Reagovat
Autor: [brumbál] - Honza (balbus@seznam.cz)
Titulek: Re: ???
Jak píše auro, akorát to nemá jednoduché. Už opravoval Janka na Osudu, teď tady. Každý si to může ověřit. Někdy si pěkně promícháme a přizpůsobíme fakta, aby jsme se vešli do té naší správné teorie. Ani JK není výjimkou, byť mu rozumím a do Vlašimi zdravím :-)

Komentář ze dne: 28.02.2007 14:16:57     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: ???
No ja to cetla a i kdyz se to nabizi, tak z Jankova clanku nevyplyva ze by jej stavel na chybe, a to ze by radar mel pracovat na 8-12 Hz. Opakovane zminuje GHz takze mu jde o cislice, nikoliv o jednotky. A pokud jsou ta cisla spravna (osobne nemam poneti na jake frekvenci pracuje muj mozek) pak je to teda paradni postreh. Ja jsem proti radaru a hned si pujdu toto slovo overit podle Jankovy abecedy

Komentář ze dne: 28.02.2007 14:42:05     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: ???
Máš trochu pravdu, je totiž jedno, jestli máš piva půl litru, nebo půl metru a nebo půl stupně celsiova. A je jedno, jestli těch piv máš 5 a nebo 5 000 000 000. Nevím, zda je Jankovi jedno, jestli dveře, které vyrábí, jsou široké 5 metrů a nebo 5 centimetrů. Podle jeho výkladu čísel by mělo být dokonce šuma fuk, jestli ty dveře mají 5 stupňů celsia nebo 5 litrů. Protože je z 5 tisíc prodává, mělo by mu stačit pouhých 5 korun, protože 5tisíc korun je přeci to samé, jako 5 haléřů.

Komentář ze dne: 28.02.2007 15:02:39     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: ???
Že to říkáš zrovna ty, auro, kterýmu nevadí že použije 500 kg krmiva aby získal 50 kg jídla v podobě prasečí svaloviny :-P

Komentář ze dne: 28.02.2007 15:14:38     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: ???
1 kilo masa je kilo masa a ne 1 stupeň celsia nebo 1 kilometr. Gigakilo masa bych nesnědl ani kdybych měl tisíc životů. Chápeš ten decentní malinkatý rozdíl?

Komentář ze dne: 28.02.2007 15:34:58     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ???
a teď si ještě k tomu vem, že když ti spadne na nohu kilo železa nebo kilo peří, tak v tom je rozdíl a už se v tom nevyznáme vůbec :-D

Komentář ze dne: 28.02.2007 15:44:50     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ???
No tak počítej počtáři, z jakého množství energie je kilo tvýho masa a kilo prasečího masa ha!? A vsadím se, že ty klidně zbufneš půl kila masa, ale půl kila syrové pšenice by ti přivodilo infarkt, zatímco devadesátikilové prase by jen párkrát hráblo rypáčkem.

Komentář ze dne: 28.02.2007 16:03:24     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ???
Kilo pracečího i kilo lidského obsahuje stejné množství energie (přibližně, protože je stejného chemického složení). Když se mi do žaludku vejde půl kila vepřového, proš by se mi tam nevešlo půl kila pšenice. Objemově je to přibližně nastejno. Netušil jsem, že po konzumaci obilí lze dostat infarkt. To je tedy nebezpečná potravina. Moje oblíbená zábava na silech je to, že tam žeru zrní.

Komentář ze dne: 28.02.2007 18:24:18     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: obilí!
"Netušil jsem, že po konzumaci obilí lze dostat infarkt. To je tedy nebezpečná potravina." :-D Vejde se, vejde, ale co tam provede? Třeba vzklíčí!! :-o

Komentář ze dne: 28.02.2007 18:35:29     Reagovat
Autor: [IP: 88.102.23.72] - Selma (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ???
No jistě, kilo Vašíka nebo kilo Pašíka ... v některých oblastech to vyjde nastejno :-D Já teda nevim jak to Janko myslel, proto jsem se ptala. Nicméně bych to přirovnala k jistému, pro nezasvěceného těžko postihnutelnému kvalitativnímu rozdílu mezi mrtvým nebo skoro mrtvým a živým člověkem. Po chemické stránce jsou asi taky skoro stejní. Úplně opačně ale budou reagovat např. na použití defibrilátoru. Z tohoto pohledu by se dalo říct, že jsou úplně odlišní a že jeden je dokonce protipólem toho druhého a přesto ... míru na rakev jim vezmeme oběma stejně, protože ji potřebují oba. V Indii nebo u Masajů, má kráva větší cenu živá, než mrtvá, ačkoliv mají obě stejné chemické složení. U nás je tomu spíš naopak. Pokud určitému jevu přiřadím číselnou hodnotu, tak jej do značné míry určuji, což je podobný proces, jako u té krávy. Samozřejmě to přirovnání poněkud pokulhává, ale nic lepšího jsem nevymyslela. Zkus požvýkat půl kila pšenice ... já bych se do toho teda nepustila:-)

Komentář ze dne: 05.03.2007 15:44:22     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Jankovitá obrana
Škoda, že jsi sem nedal pokračování svého seriálu, když jsi sem dal první díl.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!