Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 04. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Schwarzemberg:
Tragedií této země je skutečnost, že nemůžete věřit ani těm, které jste osobně podplatil

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2875x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2280x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2217x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 2088x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1908x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Nebezpečí od východních "mistrů" (5.)
ze dne 02.03.2007, autor článku: Od čtenáře

Komentář ze dne: 02.03.2007 13:19:22     Reagovat
Autor: [Gyalpo] - Gyalpo
Titulek: K recitovaniu mantier atd.
Ano, milovat svojich bliznych! Ale ked mam raz blizneho svojho tazko choreho, leziaceho doma v bolestiach a ja nemam kvalifikaciu doktora, co mozem spravit? Len tak nad nim stat, a "milovat ho". Bude mu to sice pscyhickou oporou, ale v skutocnosti mu nepomozem. Ak sa vsak sam rozviniem, a stanem sa doktorom, hoci pri tom budem musiet odriekat tisice latinskych slov, stravit hodiny nad ucebnicami, namiesto v kontemplacii a cirej laske, napriek tomu budem moct byt nakoniec nekonecne prospesny. Rovnako ked robim mantru, ci poklony, alebo ine techniky. motivom mi je vlastna premena a nadobudnutie kvalit, aby som mohol byt aktivny vo svete, priamo aktivny, nie mat len zopnute ruky a oci otocene k nebu v nadeji, ze snad.... Ale to slabe povahy asi nikdy nedokazu pochopit. Preto, padnite na kolena, ovecky, do prachu, a modlite sa, aby utrpenie skoncilo. Stovky rokov takychto modlitieb neprinieslo sebelepsie zlepsenie. Az ked clovek vstal a zacal pochybovat, naucil sa napr.

Komentář ze dne: 02.03.2007 18:20:16     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: K recitovaniu mantier atd.
samozřejmě, že sedět a lomit rukama je nesmysl, největší modlitbou je čin... když to tak vezmeš, tak ty mantry taky nikomu nepomohly, podívej se jak to vypadá v Asii v současnosti... tohle jsou vážně teda argumenty... :-)

Komentář ze dne: 03.03.2007 23:36:11     Reagovat
Autor: [Gyalpo] - Gyalpo
Titulek: Re: Re: K recitovaniu mantier atd.
Ano, az na to, ze v tradicii vychodu je dochovanych stovky zivotopisov ludi, ktori prekonanim seba dokazali ovplyvnit a pomoct dalsim tisicom. Jasne, ze v konecnom dosledku sa bavime o statisicoch az milionoch a tam sa tych par tisic strati, ale bohuzial, v europe sa mozeme sotva bavit o stovkach. A aj tych par stovak sa muselo skryvat a tajit pred "svatou" inkviziciou. WAKE UP, PEOPLE!

Komentář ze dne: 02.03.2007 13:20:30     Reagovat
Autor: [Gyalpo] - Gyalpo
Titulek: K recitovaniu mantier atd.
naucil sa napr. liecit, a byt aktivny.

Komentář ze dne: 02.03.2007 18:01:39     Reagovat
Autor: [Jan Pivolus] - Jan Pivoluska (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: Re: K recitovaniu mantier atd.
„Jednoho dne jsem se zeptala mistra: 'Mistře, co říkáš o lásce k bližnímu? Neměli bychom se vzájemně milovat?' A toto byla jeho odpověď: 'Nechme to raději být. Stačí, když se podíváme na uplynulých 2000 let, abychom viděli, kam vedlo Kristovo přikázání o lásce k bližnímu. Raději od toho upusťme. Milujme boha v nás, tím uskutečníme nejvyšší vědění, jaké jsem vás učil. Milovat bližního nic nepřináší, máme milovat boha: Každý z nás miluje svého boha v sobě samém, a to je vše'. *********************** *********************** Nevie m,skadial je tento nezmysel,ale mam pocit akoby sa tu niekto snažil dehonestovat vychodne nabozenstva. bhakti joga totiz pristupuje opacne,ako to je spomenute.jej idealom je milovat vsetkych LUDI,ako jeden CELOK!a ten,kto miluje vsetkych ludi,dokazuje vlastne,ze miluje Boha nadovsetko!

Komentář ze dne: 02.03.2007 18:22:19     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: K recitovaniu mantier atd.
skadial je tento nezmysel -------------------- --------------------- no Janko, plody stejnýho druhu myšlení tady zazněly ve foru nejednou, takže na tom asi něco bude... :-)

Komentář ze dne: 03.03.2007 11:28:50     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek: Válka duchovních trpaslíků...
Před rokem, kdy na Jitřní zemi byla v plné síle "válka gangů", vyjádřil se k tomu jeden člověk v tom smyslu, že jde o "válku duchovních trpaslíků". Teď mi to situace zase začíná připomínat. Duchovnost člověka se snad pozná také podle toho, do jaké míry dokáže pochopit stanovisko druhého a případnou diskusi vést tolerantně a bez agresivity. Zaštiťovat se různými autoritami (ať už Západu, nebo Východu) a hledat u nich potvrzení pro vlastní netolerantní názory o něčem svědčí. Když se kamarád vrátil z Indie z cesty po ášramech, tak vyprávěl, jaké žabomyší války se tam vedou mezi jednotlivými učiteli. Proč asi, když jsou tak duchovní? Proč byla Ježíšova nauka zneužita k "čarodějnickým procesům"? Kam došel Západ a kam Východ? Kam došel každý z nás?

Komentář ze dne: 03.03.2007 12:42:19     Reagovat
Autor: [Já] - Já (redirected@volny.cz)
Titulek: Re: Válka duchovních trpaslíků...
Jiho, veškeré stvoření bojuje o své místo na Slunci - člověk tuší, že mu už zase tolik času nezbývá - a tak, jakmile se objeví první příznaky Jara, žačne si každé ego zametat před prahem druhého... Nakonec jsme všichni tak vymetení, že s nadějí očekáváme Zimu. Ale letos nás matka Příroda tak trochu vypekla, a vypadá to, že letos bude dost času udělat to rituální očištění fakt z gruntu a důkladně. :wave: ;-)

Komentář ze dne: 03.03.2007 12:48:03     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Válka duchovních trpaslíků...
jakmile se objeví první příznaky Jara, žačne si každé ego zametat před prahem druhého... -------- To je úžasné vyjádření, je báječné, že jsi, Já ;-) (:P)

Komentář ze dne: 03.03.2007 12:51:03     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Válka duchovních trpaslíků...
A abych byla k tématu, tento závěr z celého toho mnohaslovného pojednání je - alespoň pro mne - jednoznačný. "Proč tedy okliky přes lidské duševní vůdce? Máme přece bezprostřední cestu k Mistru v nás: Vnitřní cestu „Blíž, můj Bože, k Tobě blíž“. Ušetříme si okliky! Zvolme přímou cestu, tu nejkratší cestu. Neboť Kristus, jediný pravý, všudypřítomný Mistr, žije v nás." Ale vím, že nelze globalizovat. :wave:

Komentář ze dne: 03.03.2007 13:46:04     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek: Re: Re: Válka duchovních trpaslíků...
:-) :wave:

Komentář ze dne: 03.03.2007 15:00:52     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Válka duchovních trpaslíků...
eště žes to nenazval válka duchovních skřítků :-D to bych ti Jirko nedaroval :-D :wave:

Komentář ze dne: 03.03.2007 15:06:40     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Válka duchovních trpaslíků...
tohle jsem dneska přečet v časopisu Týden a zjistil jsem, že mám dost velký mezery ve vzdělání a že je to dost hrůza... (ze seriálu o Číně) duchovnost Asie "Politika překroutila přirozený vývoj. Protože se rodiny musely rozhodnout pro jednoho dědice, rozhodovaly se většinou pro chlapce. Děvčátka byla při narození často zabíjena, což se ostatně mezi chudáky děje také v Indii; a není to "vynález" vůbec novověký." ::o a já myslel, že tohle už je dávno za náma... :-(

Komentář ze dne: 04.03.2007 07:39:39     Reagovat
Autor: [Já] - Já (redirected@volny.cz)
Titulek: Re: Re: Válka duchovních trpaslíků...
Wene, to není až tak jednoduché, jako by se mohlo zdát. My máme interrupce, pilulky i jiné praktiky, které fungují - z hlediska inkarnace - dosti podobně. Jde o to, že určitá část bytostí se musí inkarnovat "v těle", ale to je tak vše, co opravdu musí. Vlastní proces fyzické inkarnace je "dokončen" prvním nádechem. Některé bytosti (a ve srovnání co všechno se nyní inkarnuje) potřebují právě jen tohle. To, že se na chvilku stanou "ženou", to je jen maličkost.

Komentář ze dne: 04.03.2007 12:34:44     Reagovat
Autor: [Wen] - Skřítek Wen (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Válka duchovních trpaslíků...
Jirko, já ti rozumím, co myslíš, ale až zas tak jednoduchý bych to teda neviděl... :-)

Komentář ze dne: 04.03.2007 22:34:54     Reagovat
Autor: [Já] - Já (redirected@volny.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Válka duchovních trpaslíků...
Povídej, přeháněj, upiš se k smrti... ;-)

Komentář ze dne: 06.03.2007 16:26:17     Reagovat
Autor: [Wen] - Skřítek Wen (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Válka duchovních trpaslíků...
to se ani upsat nemusím, stačí napsat to, že pokud je někdo ochoten a schopen nějakou naukou vysvětlovat, a ješt to svádět snad na Boží vůli, že jsou ty holčičí novorozeňata vražděna, tak je to zvrácenost jeho nauky a jeho sama... vraždí lidi, kvůli svými krátkodobýmu "zisku", nikoliv Bůh, karma je právě důsledkem svobodný vůle... :-)

Komentář ze dne: 03.03.2007 22:46:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - nikto (m@g)
Titulek: otázka
Čo znamená? nezištný čin lásky pro naše bližní.

Komentář ze dne: 04.03.2007 07:48:21     Reagovat
Autor: [Já] - Já (redirected@volny.cz)
Titulek: Re: otázka
To asi záleží na tom, z jaké roviny se na to chceš podívat. Existuje rovina, kde slovo "bližní" nemá význam. Tam nemá význam ani celý výrok. ... Existuje rovina, kde slovo "bližní" význam má, stejně tak i čin. Nezištný potom znamená, že čin si s sebou nenese energii nějaké závislosti, energii očekávání, touhy atd. Protož jsme zvyklí slovo láska chápat v nekonečně mnoho významech, není problém si zde nějaký představit. Takže výsledek. Pro lepší představu by se dalo o nezištném činu lásky pro naše bližní řici i: čiň tak, aby tvá levá ruka nevěděla co dělá pravá...

Komentář ze dne: 19.05.2007 11:34:10     Reagovat
Autor: [Naďa 2] - Naďa Řepy (nadamail@seznam.cz)
Titulek:
"Bůh je svoboda; a proto také dal Svým dětem volnost, svobodnou vůli." ---- Kristův odkaz se mi líbí svoji lidskostí, porozuměním, živostí. Strach a zatracení, vztyčené ukazováčky tam místo nemají. Bát se ve jménu Krista neumím. Protože věřím, že miloval lidi, tak měl jistě v úctě vše a neodmítal nic, co jim dokáže pomoci. Je-li boží jiskra v každém člověku, je i ve východních mistrech, i v ostatních náboženstvích. Od Krista je jen to, co lidi spojuje. Tohle je spíš jakási čínská zeď kolem jeho odkazu. Tyhle články jsou opravdu zvláštní. Skoro sto procent písmenek o Kristu a kresťanství v nich odpovídá tomu, co si myslím. Ale mezi písmeny ....to o Kristu není. Raději jdu pryč. Někam ven, na slunce, mezi lidi, tam je Krista a jeho odkazu mnohem víc :-).

Komentář ze dne: 19.05.2007 14:28:49     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: třeba Míla Tomášová...
Vždyť je to tak prostý, lidi. Milovat Pánaboha je první přikázání, jak říká Ježíš, milovat své bližní jako sebe sama je druhé. A pročpak to, hm? Sobectví to vsktutku není. Ač je dobré od počátku druhých, bližních připomnění, takže z nepochopení nebýt sobcem, až láska k Bohu, ke společné podstatě všech, nám bez hrdinské útrpnosti dovolí milovat bližní. Prostě proto, že je budeme vnímat jako sami sebe, jako skutečné bližní a ne jako druhé. :-) :-) :-) !!

Komentář ze dne: 19.05.2007 19:39:55     Reagovat
Autor: [Naďa 2] - Naďa Řepy (nadamail@seznam.cz)
Titulek: Re: třeba Míla Tomášová...
"..až láska k Bohu, ke společné podstatě všech, nám bez hrdinské útrpnosti dovolí milovat bližní. Prostě proto, že je budeme vnímat jako sami sebe, jako skutečné bližní a ne jako druhé." ---- :-) ...ke společné podstatě všech - bez těch klícek "zaručené pravosti jen a jen mého" v jednotlivých náboženstvích :-)

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 04. 2021:

Ivan Hoffman: "Chtějí (nastupující generace, deroucí se k moci, Piráti a STAN pozn.red.) vybudovat to, co už zde je, tedy globálně metastázující liberální demokracii. Do stejné řeky, jak známo, nelze vstoupit podruhé. Není už co privatizovat, lze jenom tunelovat skromné daňové příjmy demontovaného státu, respektive unijní dotace, které jsou jakýmsi bolestným za odtékající zisky nadnárodních korporací. Jednou z mála možností, jak se dnešní Piráti mohou dostat k penězům, je inventura mandatorních výdajů státního rozpočtu. Oškubat chudé, staré, přidusit státní zaměstnance, střední třídu. Obrat bohaté totiž nedává smysl, když chci patřit do jejich klubu...
Změna může přijít až s generací, která se vůči liberálně mafiánskému globálnímu kapitalismu ostře vymezí...
"

Celý článek...


05. 04. 2021:

Profesor Ivo Budil: "...Evropská unie je disfunkční, rigidní a kontraproduktivní organizace, pro jejíž další trvání není žádný opravdu racionální argument. Problém s očkováním proti covidu a čím dál absurdnější ekonomické a ideologické návrhy o tom přinášejí stále nové doklady. Evropská unie ničí kreativitu, výkonnost a svobodu evropských národů, které by se měly v zájmu svého přežití v čím dál náročnějším a tvrdším světě domluvit na přínosnější a užitečnější formě spolupráce. Pouze bezohlední kariéristé mohou hájit její další existenci...

...Úspěch Pirátů je paradoxně dokladem toho, do jaké míry se vnitropolitický vývoj v České republice sladil s politickými trendy v západní Evropě, pro něž je příznačný nástup iracionálních a aktivistických ideologických hnutí. Vláda Pirátů by bezpochyby zhoršila atmosféru ve společnosti, prohloubila by hospodářskou stagnaci a znemožnila by hledání nosných vizí dalšího rozvoje naší země..."

Celý článek...


03. 04. 2021:

Petr Žantovský: Vedle seznamů politiků a celebrit představily Evropské hodnoty i seznam tzv. občanských dezinformátorů. „Tuhle formulaci jsem ještě neslyšel, je moc ‚pěkná‘... Vyrobily z toho všeho elaborát o tom, jak jsme obklopeni nepřáteli. Jako v padesátých letech. Na každém rohu stojí imperialistický agent, viz plakáty ‚Nemluv o své práci, nevíš, kdo tě poslouchá‘. Myslím, že se tomu blížíme. Tyhle seznamy nám dávají další argument k tomu, že se nemýlíme. Jsem zvědav, kdy Evropské hodnoty přiznají vazbu na Ministerstvo vnitra a jak to bude ministr vnitra potom vysvětlovat. Zajímalo by mě, kým jsou tyto projekty placeny, s jakým cílem a proč se zveřejňují seznamy nepřátel a co ty chudáky nepřátele čeká. To nám Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty zatím nesdělilo...

Celý článek...


31. 03. 2021:

Ondřej Neff: "Je teď v těžké pozici (ANO pozn.red.), protože má odpovědnost výkonné moci a je zranitelné vůči kecalům zleva a zprava. Situace se může změnit, jakmile covidová krize pomine a Evropská unie začne prosazovat Zelený úděl a kvóty na uprchlíky plus jako přívažek zavedení patnácti pohlaví pro začátek. Už nemáme levici a pravici. Čím dál víc si myslím, že hranice se teď štěpí podle generací a ti mladší v touze po lepším světě a hlavně po „zničení starého podlého světa“ půjdou za Piráty. Ta usedlejší část se semkne – možná – znova kolem ANO. Kdyby ale ten Babiš nebyl a) posera, b) chaotik c) uměl jednat s lidmi, to by se jim jinak semkávalo!"

Celý článek...


27. 03. 2021:

Vidlák: "Většina alternativních médií tak nějak počítá s tím, že budou propíráni. Tak nějak vědí, že nemají žádný bianko šek na důvěru, že si ji budou muset nejprve vybojovat, budou muset ukázat, že věci rozumí a nebo se budou muset pokorně omluvit, že se spletli. Vědí, že nemají velký dosah, nemají k dispozici žádné technické prostředky, jen trochu postřehu a to ještě ne vždy. Pro reportéry v České televizi je samozřejmě mnohem jednodušší dojít k tomu, že lidi jsou blbí a proto věří blbinám. Kdyby třeba jen na minutku připustili, že lidi především nevěří jim a až pak věří něčemu jinému, museli by se začít ptát, jestli náhodou nedělají něco špatně. A to by mohli uhodit hřebíček na hlavičku a to by spustilo řetězec průserů, které nikdo na Kavkách nemá zapotřebí. Proto budou raději propírat horem dolem, jak lidi věří naprostým hovadinám, než aby jen připustili stín toho, že na začátku je nedůvěra k nim samotným a je to nedůvěra stále se prohlubující. Od toho se pak odvíjí všechno další, co se na mediální scéně děje."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!