Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 21. 05. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Friedrich Nietzsche:
Naše země se stala právě tím monstrem, proti kterému chtěla původně bojovat.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Slávy dcera - Předzpěv
(08. 09. 2019, 1858x)
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 1791x)
Dnes, tady a teď
(21. 06. 2019, 1737x)
Nový svět
(07. 06. 2019, 1704x)
Láska přebírá kontrolu
(01. 08. 2019, 1674x)
Následovat cestu duše
(10. 09. 2019, 1594x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Prečo je nelogické požadovať hmatateľné dôkazy o existencii duchovna?
ze dne 24.04.2007, autor článku: Od čtenáře

Komentář ze dne: 24.04.2007 09:03:40     Reagovat
Autor: [Jan Pivolusk] - Jan Pivoluska (janp@vsld.tuzvo.sk)
Titulek: tak,toto je sila!
Nechcú totiž pochopiť, že reálne jestvujúci, duchovný rozmer bytia, musí byť poznávaný iba jemu rovnorodým a k tomu presne určeným nástrojom, ktorým sú ľudské citové schopnosti a nikdy nie rozum. ****************************************** **** Aha,takze rozum,ako rozlisovacia schopnost je zbytocna,ba dokonca skodliva na cestach poznavania duchovneho rozmeru. Tak toto,keby poculi Minarik,Patandžali,Buddha a vobec tí,ktorí uskutocnili najvyssie poznanie,tak by im ponaskakovali zimomriavky po tele,ze ake nezmysly a zlataniny je niekto schopny vyprodukovat.

Komentář ze dne: 24.04.2007 09:57:47     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: slepičinec
ten pán Šuta nějak zapomněl, že člověk se skládá z tří částí, dvou těl (hmotného a nehmotného), rozumu a citu, kde ale cit je jen připojovacím rozhraním k prostoru s informacemi - nehmotnému tělu, jinak strukturovanému. Rozumem se rozhodujeme na základě toho, co máme svým tělem ověřené v okolním hmotném prostoru. Cit nás pouze vede!! do prostoru, kde hledáme to, co nám zrovna chybí. Rozum je korektiv, bránící citu v plném "nasazení". výsledek se jmenuje Pocit. Jde o průsečík směru, kam nás vede cit a směru, pramenícího z našich zkušeností a vědomostí. Tento proces má ale ještě jeden průsečík, který je blíž prostoru bez hmoty, ten se jmenuje tušení nebo intuice, inspirace apod. Ale jít po něm je nebezpečné, člověk se může zbláznit nebo začne chlastat, střídat ženský apod. To je cena za vjemy, pro které člověk v dané době nemívá ještě odpovídající "protilátky". Ale jistě se najdou lidé, kteří pana Šutu budou uznávat. Lidé i vrány fungují na stejném principu.

Komentář ze dne: 24.04.2007 11:03:02     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: slepičinec
Líbí se mi přirovnání vran k myšlenkám. :)

Komentář ze dne: 24.04.2007 12:15:46     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: počty
Napsal jsi Janku, že "člověk se skládá z tří částí" ale vyjmenoval jsi čtyři. To je zase nějaká vyšší matematika a nebo jsi to počítal přes teplotu v Herzech na litr čvereční.

Komentář ze dne: 24.04.2007 12:56:59     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: Re: počty
...no, ti, co ještě nevědí, že člověk má dvě polohy v hmotné podobě a dvě v nehmotné, ti určitě vědí, že člověk je dvojprvek muže a ženy - v podobě, jakou známe (bez obou by další nevznikl, proto je to dvojprvek, třeba jako čas a prostor). A v té nehmotné podobě jde o obdobu "operačního systému (duch) a aplikačních programů (duší),které mají svůj reálný efekt v hmotné podobě "člověků". Celkem má tedy šest projevů, kupodivu jako protonové číslo uhlíku, ale to je jistě shoda čistě náhodná. Pro mnohé. Ale s tím se netrap, on málokdo ví, že součet dvou jedniček jsou zas jen dvě jedničky, většinou všichni tvrdí, že je to dvojka. On součet (spojení) muže a ženy také není "mužožen", ale dítě, tedy něco jiného než dva původní prvky. V zajetí matematiky a jí aplikovaná fyzika nám v hlávkách udělala pěkný mazec. Ale rozmotáme to. Někteří.

Komentář ze dne: 24.04.2007 13:16:55     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: počty
Měl by jsi vědět, že ženská není člověk, takže vycházíš z vadného předpokladu a tím pádem ostatní vývody na tomto základě jsou vadné. Ale mohu tě potěšit - některé ženské začínají být už křemíkové díky silikonu, jen ta inteligence u křemíkových ženských jaxi schází. Že by to bylo tím, že "křemíková inteligence" je rovněž vadná úvaha?

Komentář ze dne: 24.04.2007 15:03:43     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: počty
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Tyhle diskuze miluju, škoda jen, že můj rozum je v současnosti povadlý a citově jsem vyprahlej, tedy jsem tak nějak v prdeli, hned bych se připojil... Držím vám palce, stejně jako autorovi článku (doufejme, že jednou dostane rozum)

Komentář ze dne: 24.04.2007 17:25:06     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: počty
V zajetí matematiky a jí aplikovaná fyzika nám v hlávkách udělala pěkný mazec Janku, mluv za sebe, prosím. Pokud máš v hlavě mazec, neznamená to, že jej tam má každý. Pokud Ti to pomůže, klidně budu s tebou vážit uhlí v v kilometrech a ladit rozhlasové vysílače ve stupních celsiových na čtvereční litr. Přepočítával jsem rozhlasovou stanici "HVĚZDA" a došel jsem přes kubické stupně Kelvina taky k číslu 6. Je mi ale podezřelé, že čerti mají tři šestky. To je 18 - což je vlastně devěd. Číslice "9" se má správně psát "devěd", protože se láme přes "5" a to je to pízmeno "v" - kůl do vody vložený, vypadá jak zlomený. Římská "5" je to pízmeno "V".

Komentář ze dne: 24.04.2007 20:25:06     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: počty
Jak na to tak koukám, tak Auro chce říci, že všechno přece jen není tak úpně na hovno, že existují určitý vyjmky, na který tato teorie naplatí. Nevztahuje se to na teorii samotnou, na matematiku, a na ABECEDU....

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!