Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 07. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie:
V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonů pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Slávy dcera - Předzpěv
(08. 09. 2019, 1931x)
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 1864x)
Láska přebírá kontrolu
(01. 08. 2019, 1750x)
Následovat cestu duše
(10. 09. 2019, 1663x)
Klid léta
(13. 07. 2019, 1617x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Bieda bohatých
ze dne 03.11.2007, autor článku: Od čtenáře

Komentář ze dne: 05.11.2007 21:16:03     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: cim dalej,tym lepsie pan Supa!
Týmito zásluhami je mienená miera duchovnej zrelosti jednotlivca. V praxi to teda znamená, že materiálne pomery, do ktorých sme sa zrodili a v ktorých žijeme, sú priamo úmerné miere našej duchovnej vyspelosti. Toto myslite naozaj vazne ????!!!! Tak potom Minarik a jemu podobní boli totalni diletanti a hlupaci...vlastne elementarne bytosti. Komunisti a hmotarsky zapadniari by boli vami nadšení. :-)

Komentář ze dne: 05.11.2007 21:50:39     Reagovat
Autor: [Jety] - Jana Tykalová (tykalovajana@seznam.cz)
Titulek: To je ŠUPA
Janko, co se divíš? Slovenské občianske združenie pre posilňovanie mravov a ľudskosti konečně posílí naše mravy. :D

Komentář ze dne: 07.11.2007 19:19:40     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek:
"V praxi to teda znamená, že materiálne pomery, do ktorých sme sa zrodili a v ktorých žijeme, sú priamo úmerné miere našej duchovnej vyspelosti." S tímto bych úplně nesouhlasila. Nemyslím si, že by člověk měl bohatství za odměnu. Za odměnu má, že po materiální stránce má všechno, co k životu potřebuje. Bohatství je spíše handicap, stejně jako chudoba, jen opačné kvality.

Komentář ze dne: 07.11.2007 19:49:14     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: Odmena
Nemyslím si, že by člověk měl bohatství za odměnu ----------------------------------------------------- Je to odmena,ale odpoveda urovni,na ktorej bola vyvolaná. Ale rozhodne nemoze platit,ze je priamo umerna nasej duchovnej vyspelosti. :-)

Komentář ze dne: 07.11.2007 20:05:51     Reagovat
Autor: [Jety] - Jana Tykalová (tykalovajana@seznam.cz)
Titulek: Bohatství
Čím je člověk duchovně vyspělejší, tím míń toho potřebuje ke svému štěstí. Cítí se bohatý zpěvem ptáků, dešťovými kapkami pleskajícími do barevného listí... Materiální záležitosti ho ani netrápí ani v něm neprobouzejí touhy. Dosahuje harmonie vnitřního a vnějšího života a tak mu ani uvnitř ani vně nic neschází, ani ho nic neobtěžuje.

Komentář ze dne: 07.11.2007 20:09:13     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Odmena
Ať koukám jak koukám, tak v tom žádnou odměnu nevidím. Samozřejmě to každý hodnotíme skrze svoji aktuální životní situaci a v té mojí, kdy jsem doma s dětmi a snažím se je vychovat mi by nějaký velký majetek nebyl vůbec k ničemu. Akorát na starosti. Když vidím, jak si bohatí lidi kupují mobily posázené diamanty tak je mi zjevné, že sice mají prostředky, ale v podstatě nevědí, jak by si je užili. Však říkáš sám, že lidi nevědí, že trpí a teď si představ, že si můžeš úplně cokoliv koupit a přesto je ti už dopředu jasné, že z toho šťastný nebudeš. To musí mít člověk pocit, že to má za trest:-)

Komentář ze dne: 07.11.2007 20:25:02     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: Re: Re: Odmena
teď si představ, že si můžeš úplně cokoliv koupit a přesto je ti už dopředu jasné, že z toho šťastný nebudeš. ********************************************* Je to moja skusenost.A skutocne mam tu moznost. Ako trest to vsak nevidim.Vidim,to len ako isty stupen presytenia.Bohatstvo nezavrhujem.Naopak tesi ma,ked vidim,ze niekomu prinesie radost a ulavu. A ze to nie je urcita odmena? Videla si film Dievcatko zo zapalkami....keby jej niekto poskytol teply domov s peknou detskou izbou,nepocitila by to,ako odmenu a hlavne ulavu? :-)

Komentář ze dne: 07.11.2007 21:42:13     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Odmena
"Je to moja skusenost.A skutocne mam tu moznost." Fakt jo??? Úplně cokoliv? :-) Když ale mluvíš o přesycení, tak jsi tou fází trestu už asi prošel a nyní jsi svobodný, alespoň co se týká materiálna. Ad holčička se zápalkami ... no jasně, to je ovšem ten opačný extrém, kdy člověk zas nemá ani dost na zajištění svých oprávněných tělesných potřeb, jak jsem psala výše. Když hodně bohatý s hodně chudým naváže intimější vztah, získají oba. Příběhů na toto téma se také vypráví povícero. Mně třeba zaujal rozhovor Billa Gatese s Markem Ebenem v pořadu Na plovárně. Gates říkal, že pečlivě váží do jakého druhu charity své prostředky investuje. Vem si, že on může ovlivnit životy statisíců a možná i milionů lidí v Africe, což dělá a jedno chybné rozhodnutí může mít i naprosto katastrofální následky. Nezdá se mi, že by bylo možné aby jediný člověk, byť se jistě s mnohými radí, mohl dohlédnout důsledků svého počínání, které mohou mít tak rozsáhlý dopad. Mluvil například o výzkumu jakýchsi očkovacích vakcín. A protože je očkování velmi ožehavé téma, nejsem si jistá, jestli skutečně ví, co dělá. Ale dělat to musí. Kdyby si svoje peníze syslil v bance, veřejnost by ho za to rozcupovala. Divím se, že je ještě duševně zdráv. Být na jeho místě, asi bych se koukala těch peněz honem rychle zbavit:-)

Komentář ze dne: 07.11.2007 22:28:38     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Odmena
Myslím že ví, co dělá, Selmí. Jeho nadace zachraňuje miliony lidí před malárií. To, kolik dává je až nezřízené. Nemluvě o tom kolik miliard dal jen v daních. Kolik pracovních míst. Atd. V mnoha zemích. Majetku se tak zbavuje, už není nejbohatším člověkem planety, jímž je nějaký Mexičan, čili zde rozvojová země předběhla Ameriku. Nepodezřívám ho, že by to dělal proto, aby ho veřejnost nerozcupovala. Až rozhazovačně hodně by to bylo i kdyby dával 10, 100x méně. Veřejnost vždy potřebuje někoho nenávidět, ale nikdy to nebudou zločinci jako diktátoři z Barmy, Saddámova Iráku, Iránu, Číny nebo Zimbabwe. Ale dobří, lepší než oni, jimž vyčítá to, že nejsou svatí. A k tématu: je-li karma, týká se jistě i vnějších věcí. Místa, kam se narodíme, intelektu, zdraví. A taky bohatství. Protože je lepší, když jej má plachý intelektuál jako Gates či šlechtic, který se kleče před Bohem považuje jen za správce statků, které mu byly jen na chvíli dány do péče pro budoucnost, než někdo s plebejským myšlením, kdo se z něj zblázní v lepším, či jej použije na podporu tyranie či války se sousedním státem v horším případě.

Komentář ze dne: 07.11.2007 23:12:37     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Odmena
Andy, taky mně to napadlo, že je lepší, když statky spravuje někdo bohabojný nebo uvědomělý, ale jak vidno, není tomu tak vždy. Majetky vlastní i darebáci a válčí za ně. Taková je realita. Ad malárie, AIDS, rýma a jiné "infekční" choroby ... no právěže právěže. Četl jsi článek pana Marka Pasteur kontra Bechamp? Či nějaké jiné články o tom, jak jde malárie krok za chudobou? Není to symbolické? Kdyby si lidé mohli windowsy koupit za dvacku, zbylo by jim na charitu víc než ta dvacka, kterou stojí DMSka. Kolik peněz se už od lidí na celém světě vybralo na kdeco, za to bychom si, mimo jiné, ten Microsoft koupili už nejmíň desetkrát. Takhle dáme peníze komusi za nějaký předražený produkt, ten je dá nějaké farmaceutické firmě, která za něj vyrobí cosi, co údajně zachraňuje životy a ti nejchudší zas nemají nic.

Komentář ze dne: 07.11.2007 23:18:18     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odmena
Víš Zuzko, žijeme v nedokonalém světě. Ta nedokonalost se právě projevuje v inkubační době mezi činem a následkem a ti nejztracenější ji mají nejdelší. Pak takový majetek je vlastně prokletím. Ale z druhé strany jim pěkně zrychlí dosud se vlekoucí karmu, ty boží mlýny pěkně svižně roztočí. Tak to pak už s nima není tak ztracený. Jooo, dobře vymyšleno. :-)

Komentář ze dne: 07.11.2007 23:24:20     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odmena
Bať bať :-)

Komentář ze dne: 07.11.2007 23:27:19     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: bať bať ?
Ať, ať! :D Tu duplicitu ti systém smáz, snad to nebyl dramatický záměr. ;-) Dobrou hajavou !

Komentář ze dne: 07.11.2007 23:39:36     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odmena
No jasně, malá Johanka má přednost. :-D To poznám, když tu Selma je a současně není. Tak na zdraví. :.) ~~~~~

Komentář ze dne: 08.11.2007 06:42:28     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Odmena
Fakt jo??? Úplně cokoliv?Když ale mluvíš o přesycení, tak jsi tou fází trestu už asi prošel a nyní jsi svobodný, alespoň co se týká materiálna. -------------------------------------------------------- nespravne som sa vyjadril.myslel som to,ze som nemal a nemam ziadny problem ohladne materialneho zabezpecenia.A je mi jedno,ci to trva,alebo to skoncí...a dobre si to vystihla,materialne veci ma neobmedzuju....vsak som vodnár :-)

Komentář ze dne: 07.11.2007 20:28:41     Reagovat
Autor: [Jety] - Jana Tykalová (tykalovajana@seznam.cz)
Titulek: Největší bohatství
Selmi, Tvé děti jsou to nejlepší, co Tě mohlo v životě potkat. Co si můžeš přát víc? Každý okamžik, který si s nimi užíváš, je tím největším bohatstvím. Ne?

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!