Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 01. 12. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Charles de Gaulle:
Evropu nesjednotí evropští státníci, ale Číňané.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2947x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2542x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2497x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2383x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2242x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Bůh již nedopustí vztahy, kde by následně vznikla závislost
ze dne 16.11.2007, autor článku: Lenka Pokorná Buštová

Komentář ze dne: 16.11.2007 07:09:15     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: bůch????
To určitě ne, žádný bůch není. A i kdyby byl, z principu nebude zasahovat do možnosti svobodné volby a rozhodování každého člověka i ženy.

Komentář ze dne: 16.11.2007 14:12:24     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: bůch????
Pakliže ale chcete popírat Boha, budete tím vlastně popírat sebe samého...

Komentář ze dne: 16.11.2007 18:10:10     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: bůch????
Není bůch, jsme MY, jsem . Každý máme Svobodnou Vůli, a plnou Odpovědnost za svá Rozhodnutí. Vymlouvat se na jakéhosi bůcha je jen výmluva a přenášení své odpovědnosti za svá rozhodnutí - volbu na někoho jiného, v tomto případě kohosi imaginárního.

Komentář ze dne: 16.11.2007 19:17:37     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: bůch????
Ale jistě. Já také nemluvím o žádném jiném Bohu než o naší vlastní Nejvyšší úrovni.

Komentář ze dne: 16.11.2007 21:31:13     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: bůch????
Dobře, zkuste tedy ve článku nahradit slovo bůch jiným slovem, třeba JÁ (nebo MY) a pak si jej přečíst. Vztahové věci jsou zpravidla karmickou záležitostí a partneři se opakovaně setkávají. Tedy zobeme to, co jsme si sami navzájem nadrobili (a někdy je to docela husté zobání) . Panovačné a hloupé ženy, ucápnutí muži a naopak. Zřejmě jste nezaregistrovala partnerské vztahy, kde jsou si partneři rovni ve vzájemné úctě a respektu. Já se s takovými poznal a skláním se před nimi v obdivu. Asi se bude jednat z Vaší strany o profesionální deformaci, an se s vyrovnanými partnery ve vaší praxi nesetkáváte. Nemají důvod partnerskou poradnu navštěvovat. Tedy se dovolím otázat - jak jste na tom se svým vlastním partnerským vztahem? Je rovnocenný a vyvážený? Nebo čekáte, že ho bude řídit nějaký bůch? Na závěr otázka - zabýváte se regresní terapii (třeba podle Dragomireckého?)?. Jak v poradně řešíte nesprávné partnerské vztahy? Máte na to nějaké psychopatogolické příručky? Jak poznáte nesprávný partnerský vztah? Uklidní klienty - zákazníky Vaše sdělení, že bůch něco nedopustí?

Komentář ze dne: 16.11.2007 22:47:53     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Jak je vidět, i Vy mě nabádáte k požádání webmastera Jitřní země o vložení mého dalšího článku, který zní MÁME POTŘEBU OVLÁDAT A BÝT OVLÁDÁNI, kde zodpovím mnohé z Vašich otázek Byť se to tak nemusí jevit, již jsem zbavená potřeby soupeřit o vlastní názor, ale toto je geniální způsob, jak můžeme dále rozkrývat mnohé z duchovních pravd. Určitě souhlasím s tím, že vztahy jsou karmickou záležitostí. Já osobně jsem dost často pobývala v harému a odtud ta potřeba „vymanit se z okovů“ a jenom nečekat, kdy si mě kdo zase vyzvedne :o) Pakliže jste se již u někoho setkal s opravdovým vztahem, pak i já se skláním před Vámi, neboť by to znamenalo, že již do svého okolí projektujete vlastní dokonalost. Jen se rovněž i já pro vlastní obohacení zeptám, jak se dle Vás projevuje vztah ve vzájemné úctě a respektu. A co se týče praxe v poradně a mého partnerského vztahu? Obecně platí, že kdokoli ke mně přijde, přichází vlastně s mým vlastním problémem. Ale rovněž platí, že na tom druhém ho dokážeme lépe identifikovat a tudíž sdělení, která mi zeshora přicházejí, patří nám oběma. Mně i mému klientovi. No a pokud jde o můj vlastní vztah, jsem přesvědčená o tom, že pokud nevyřešíme svůj vztah s tím z rodičů, od něhož jsme v dětství postrádali lásku a účast, nepodaří se nám nalézt či přitáhnout do svého života vhodného partnera. Proto v současné době žiji se svým čtyřletým synem u svého otce, kam jsem se přestěhovala, a dnes vidím, že na základě vedení prozřetelnosti, poté, kdy jsme s manželem prodali dům a nyní spolu nebydlíme, ale v pohodě se setkáváme. Jsem rovněž přesvědčená o tom, že jakmile jeden partnerský vztah splní svoji úlohu, je na řadě další. Což však nepředstavuje, že bychom s předchozím partnerem měli spálit mosty. Naopak. Mnohdy se daný vztah zlepší. Je to naprostý nesmysl myslet si, že se ve dvaceti vdám nebo ožením a konec. Že se zkrátka už na nikoho jiného nesmím ani podívat. Další partner pro nás znamená zase jen dalšího životního učitele. Přesně vím, kde je moje slabina. Mojí současnou úlohou je zbavit se potřeby toho druhého ovládat a manipulovat. Což je také forma závislosti. Proto mě mé Nejvyšší vedení, mé Vyšší Já, chcete-li, do žádného vztahu nepustí do té doby, dokud nebude mít jistotu, že už do žádné závislosti nespadnu :o)

Komentář ze dne: 16.11.2007 23:24:54     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Lenko dobrý!!!!
Líbí se mi Vaše odpověď. Děkuji.

Komentář ze dne: 16.11.2007 23:43:12     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
[/i] ......, jak se dle Vás projevuje vztah ve vzájemné úctě a respektu[/i] -------------- Obávám se, že to nebudu umět dost dobře popsat. Nicméně se pokusím. Takoví partneři kolem sebe šíří "atmosferu" klidu, pokoje a úcty. Trošku takovým lidem "závidím", občas bývám emotivně nevyvážený, jsou pro mě inspirací.

Komentář ze dne: 16.11.2007 23:57:47     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Vzhledem k tomu, že naše ego umí geniálním způsobem vytvářet i iluzi naprosté pohody, klidu a harmonie, zajímá mě, jak to v předmětných vztazích funguje konkrétně. Teď už jdu ale spát. Zítra napočtenou :o)

Komentář ze dne: 17.11.2007 00:21:27     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: debata
Pokud budeme chtít na toto tema debatova do hloubky, měli bychom si napřed sjednotit pojmologii a terminologii, abychom rozuměli, jak použitá slova kdo významově chápe. Přeji dobrou noc a sladké sny.

Komentář ze dne: 17.11.2007 08:41:22     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Pro mne je to teda obr aktualni tema, jako obvykle vlezu na JZ a je tu k tomu zrovna clanek. At premyslim jak premyslim, nevim jak byt nezavisla s malymi detmi v peci. Ja jsem s nimi doma diky pracujicimu manzelovi a urcite napeti to samozrejme vytvari. Naproti tomu svagrova se nechce vzdat sve financni nezavislosti a proto jeji dvouleta dcera pobyva ve skolce od osmi od rana do sesti do vecera..

Komentář ze dne: 17.11.2007 08:50:17     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Takze jeji dite prakticky vychovavaji cizi lide, pro ktere je to take zdroj prijmu. Autorka clanky z meho pohledu pouze vymenila sveho muze za lepe ovladatelneho otce. O samostatnosti se ctyrletym synem, ktereho musi nekdo hlidat, kdyz udili rady stejne postizenym lidem, nemuze byt reci.

Komentář ze dne: 18.11.2007 07:23:03     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Přiznám se, že jsem se skutečně zamyslela nad tím, jestli jsem svojí životní situaci skutečně nevyměnila z tohoto důvodu a dospěla jsem k závěru, že ne. Neboť s otcem žijeme na té úrovni, že se jeden druhému nevměšujeme do jeho způsobu života, i když samozřëjmě přestřelky v zájmu hlídání si vlastních hranic tam neustále občas proběhnou :o) A tak si myslím, že by právě vztah měl vypadat. Svobodně. Nemít neustálou potřebu do někoho cpát svoje vlastní bubáky. A to je i vlastně důvod jejich vzniku. Potřeba ovládat nebo být ovládán. Až budeme žít v dokonalých partnerských vztazích, tak jen proto, že to budeme chtít a ne proto, že to budeme potřebovat. Neboť vztahy vznikají pouze a jen z toho důvodu, že potřebujeme vyplnit aspekt v sobě, který nám ještě chybí. A proto to tak bolí, když se rozcházíme, protože tu náplast nám někdo zase sloupnul a mi opět vydíme tu skutečnou díru, kterou jsme nezalepili ve vědomí. Až totiž budeme celiství, ztratíme i potřebu někoho hledat. Už ho zkrátka nebudeme potřebovat.

Komentář ze dne: 18.11.2007 07:11:42     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Dítě v určitém věku již začne být rovnoprávným občánkem a jakožto takovému mu nastávají povinnosti odpovídající jeho věku. Proto si ani v nejmenším nemyslím, že je pro něj nevhodné pobývat v jemu odpovídajícím prostředí, pokud ho to samozřejmě vysloveně nedrtí. Na nás potom je se mu, pokud možno, plně věnovat ve zbývajícím čase. Není to o tom, jak dlouho přes den s dítětem jsme, ale nakolik a do jaké míry a kvalitně se mu věnujeme klidně jen tři hodiny denně. Myslím si, že Vaše švagrová dělá dobře, když se i ona chce cítit spokojená a schopná rozhodovat sama za sebe, neboť i to finanční nezávislost dovoluje. Co se týče faktu, že dvě děti Vás samozřejmě do určité míry o Vaši svobodu připravují, představuje skutečnost, že ve vpravdě jste doposud měla potřebu být závislá jak na manželovi, tak na Vaší potřebě být potřebná. Děje se nám totiž jen to, co je výsledkem našich skutečných podvědomích potřeb a toho, o co si vlastně sami říkáme. Vesmír plní KAŽDÉ naše přání, byť si to neuvědomujeme.

Komentář ze dne: 18.11.2007 08:38:23     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Pani Lenko, proc tedy zijete s otcem, kdyz ve svem zivote muze nepotrebujete? Proc nezijete sama? A jake muze mit ctyrlete dite obcanske povinnosti? Chodit do skolky? Nemylte se, moje svagrova zije s muzem, ale nechce se vzdat pocitu, ze si muze koupit hadriky aniz by o to musela komukoliv rikat a to ja mam taky, diky statu, tedy i vam, ktera pracujete. Ona ale zije v italii a tam matky, ktere

Komentář ze dne: 18.11.2007 08:44:45     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
samy pecuji o sve deti zadnou financni podporu nedostavaji. A nechtejte vedet, kolik ji stoji celodenni hlidani ditete, pani na uklid domacnosti a stravovani v restauracich. Financne je na tom celkove hur nez ja. Pokud dite kojite, tak jste pro nej skutecne nenahraditelna, s tim se proste neda nic delat. Ale kojenim to zdaleka nekonci. Je toho jeste hodne, co dite potrebuje od svych biologickych

Komentář ze dne: 18.11.2007 08:59:47     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
rodicu a bude si to chtit vybrat, byt by to melo trvat az daleko za obcanskou plnoletost. V tom s vami souhlasim, ze vztah s rodici urcuje budouci schopnost cloveka navazovat svobodne vztahy s jinymi dospelymi lidmi. Nedospely a nedovychovany clovek nemuze uzavrit skutecne manzelstvi. To mame stejne, jako ostatni zvirena.

Komentář ze dne: 18.11.2007 09:10:43     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Sumasumarum jedinym duvodem, pro ktery by se manzele meli rozvest je to, ze se nemiluji. A zadne iluze lasky, jak rika Jano neexistuji. Pokud nekdo citi, ze miluje, tak je to pravda a nikdo z vnejsku nema pravo o tom pochybovat.

Komentář ze dne: 18.11.2007 09:46:33     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
S otcem žiji v současné době proto, že si vytvářím vlastní ekonomickou základnu, neboť výše uvedené změny v mém životě proběhly před nějakým půl rokem a i tak si nesebekriticky myslím, že jsem toho za tu dobu docela dost zvládla. Jsem již totiž zbavená potřeby vrhnout se zase do dalších problémů v podobě vybrání si několikastaticísového úvěru a pak mít problém se splácením. A pokud mi to otec umožňuje, jsem vděčná za to, že můžu být po rozchodu s manželem se synem v teplém, útulném a čistém prostředí.

Komentář ze dne: 18.11.2007 13:39:48     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Pani Lenko dekuji za odpoved a preji Vam zdar ve Vasem pocinani. Sice tu zjevne neni zajem o zkusennosti vdane zeny v domacnosti, ale pro ty, kteri by tu pripadne hledali inspiraci k reseni svych partnerskych problemu jeste upresnim, ze pred svatbou jsem byla zcela ekonomicky nezavisla, mela jsem svuj byt a svou praci a nejaky cas jsem i zivila sveho budouciho manzela, kdyz se ocitl bez prostredku

Komentář ze dne: 18.11.2007 13:55:24     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Nyni jsem doma s nasimi SPOLECNYMI detmi o ktere se starame kazdy takovym zpusobem, jaky je pro nas nejprirozenejsi a take ekonomicky nejvyhodnejsi. Az mne deti nebudou celodenne potrebovat bude na nasi dohode, zda pujdu do sveta pracovat na necem, co mne tesi nebo si mne manzel necha za patricnou uplatu doma, coz by mne tesilo taky. Prijemnou nedeli vsem!

Komentář ze dne: 18.11.2007 14:10:21     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
V jakém smyslu tu není zájem o zkušenosti vdané ženy?

Komentář ze dne: 18.11.2007 14:08:11     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Jen jsem ještě chtěla upřesnit, že jsem neřekla, že chlapa ve svém životě nepotřebuji, to by byla nehorázná lež. Pouze jsem se vyjádřila, že do vztahů, ve kterých budeme bydlet společně, budeme vstupovat proto, že se nám to tak líbí a ne proto, že potřebujeme. Nebude již nutné, abychom spolu byli na vzdálenost menší než vzdálenost obývaného prostoru. Ten dotyčný bude moci klidně být na druhé straně zeměkoule, ale my budeme přitom vědět, že jsme neustále spolu. Spojeni, čtvrtými čakrami, ne jen druhými :o) Což rovněž dokazuje, že i fyzický sex půjde postupem času do pozadí. Krokem k tomu bude i skutečnost, že se v současné době budeme milovat už jen proto, že se nám to s tím druhým líbí a ne proto, že musíme, z povinnosti či ze strachu.

Komentář ze dne: 18.11.2007 15:36:04     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
V jakem smyslu? No ze jste se mne jeste na nic nezeptala:-) Nastinujete tu jakousi vizi "beztelne" budoucnosti, ale osobne se domnivam, ze ackoli jdete dobrym smerem, k plnemu pochopeni lidskeho urceni Vam neco malo chybi. Jak by mohlo stacit, aby milujici muz dlel nekde na druhe strane Zeme, kdyz plod vzajemne lasky potrebuje fyzicky kontakt nejen pri jeho poceti, tak behem porodu a po

Komentář ze dne: 18.11.2007 15:47:31     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
a po celou dobu jeho dospivani. A stejne tak jeho matka. To neni o libi nelibi, to je opravnena potreba, takto je to proste nejlepsi a nemelo by se to zamenovat s manipulativnimi potrebami ega, coz skutecne neni v souladu s Bozim planem a jak spravne podotykate, nebude to uz nadale tolerovano.

Komentář ze dne: 18.11.2007 16:39:20     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
A proč bych se měla ptát já? Jinak, co když už není žádoucí, aby se rodili děti? Co když jsme přemnožení? Nechci, aby to znělo sektářsky, ale co když se mají začít rodit již jen Spasitelé, které tu vyčistí ovzduší od jedovatých myšlenek, kteří už jsem ostatně pomalu začínají přicházet? Netvrdím, že se nebudeme milovat vůbec, ale opět jen, budeme-li mít chuť. Ale milování na úrovni čtvrté a vyšších čaker bude již jaksi o něčem jiném :o)

Komentář ze dne: 18.11.2007 17:10:59     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Nemusíte se ptát, taky netvrdím, že je zajívamé, co říkám, jen si tu tak konstatuji:-) K tomu nerození dětí. To je diskutabilní téma, moc se mi nechce se do toho pouštět, už jsme to tady vícekrát řešili. Každý nechť v tomto uvažuje sám za sebe, svým vlastním srdcem a dojde správné odpovědi. Jistě mnohé ženy už vychovávají Spasitele. A k tomu milování - bylo a je, že skutečného milování jsou účastny všechny čakry, to nemůže ani být jinak.

Komentář ze dne: 18.11.2007 17:18:14     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: dokud...tak jedině tak
"...skutečného milování jsou účastny všechny čakry, to nemůže ani být jinak." :-))

Komentář ze dne: 18.11.2007 17:22:00     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
S Vaším prominutím, Vy ale ve skutečnosti nechcete znát odpověď na Váš problém. Nedej totiž Bůh, abyste se ho dozvěděla. V tu chvíli by se Váš nástroj manipulace, kterým děti v mnoha případech bezesporu jsou, rozplynul v nicotu a Vám byste zůstala jenom Vy sama. A co si budeme říkat, sám se sebou vydržet je docela kumšt. Milování se bezesporu odehrává za přítomnosti všech čaker, ovšem záleží na tom, která je inicijující.

Komentář ze dne: 18.11.2007 18:52:20     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bůch????
Pani Lenko, nediskutuji s Vami jako se svou terapeutkou, nemam dneska zadny zasadni problem, to si spatne rozumime. Reaguji na to,jak se stavite k manzelstvi a jak jej vidite v budoucnu.

Komentář ze dne: 18.11.2007 17:20:02     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Spasitelé
Tak Spasitelé tu mají čistit ovzduší a ne my? A my se laskavě necháme spasit a nebo jim dáme radši na budku jako obvykle? :-) .

Komentář ze dne: 17.11.2007 00:18:02     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: radši Bůh ! :-)
Auro, já vím, že pojem Bůh, který ani raději nenapíšeš, nemluvě o křesťanství a Kristu, u tebe vzbuzuje alergické reakce. Ale nahradit jej Já nebo my: to je tedy nápad. :D Upokojí to sice srdce těch přecitlivělých na tato slova a ne, že by jich v našem národě bylo málo, ale zmatek, právě vzhledem k jejich pohledu k tomuhle gumovému zájmenu by zmíněné dobro daleko převýšil. Pokud jde o harmonické dvojice, vyrovnané páry, kde jeden neovládá druhého a žádný není v žádném ohledu závislákem... to bude natolik zázraku podobná záležitost, že podle mého není ani užitečné, ani vědecky statisticky relevantní se tím vůbec zabývat; nakonec v té dokonalosti a nezávislosti dvou je něco, co jaksi je v rozporu s přirozeností utváření těchto vazeb. Ty na nedostatečnosti a potřebě založené od nepaměti lidstva jsou.

Komentář ze dne: 17.11.2007 00:32:06     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: radši Bůh ! :-)
Andy, v době kdy lidé hovořili "stejnou" řečí, byli schopni postavit babylonskou věž. Po zmatení jazyků již něco podobného nedokázali. Spatřuji v tom symboliku nejen společné řeči, ale i společných zájmů a cílů.

Komentář ze dne: 17.11.2007 00:39:09     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: radši Bůh ! :-)
Ano, vnímám to stejně. Ať tu byla či nebyla (nějaká)těla, nebylo tu vědomí druhého, oddělenosti; nebo později alespoň vědomí rozdílného zájmu. Zlatý věk? Ale dávno tomu. Když byl společným majetkem všech. Vládnoucím paradigmatem. Teď jej snad lze nalézt právě tou individuální cestou. Kterouž musíme začít a od vládnoucího světonázoru se izolovat. A pak najít společenství ... vnitřní. A zvolna je ven vytahovat.

Komentář ze dne: 17.11.2007 09:54:33     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: radši Bůh ! :-)
Auro, ale oni tu věž nedostavěli, pokud se nepletu. Atlanťané také byli rozprášeni, na to by se nemělo zapomínat. Něco bylo špatně, když ty věci nedokázali dotáhnout do konce. Přinejmenším na hmotné úrovni nejsme jedno ať si hraješ se slovíčky jak chceš. Já je já, my je my a Bůh je Bůh. Paroubek s Topolánkem také nejsou politika a politika zas není bytost, tak jak jsme zvyklí bytost chápat. Bůh je něco, co lidé pomocí sama sebe a sama v sobě rozpoznali a pojmenovali a také zjistili, že bez ohledu na rozdíly mezi nimi, je toto, co nazvali Bůh pro všechny stejné. Proč nepoužiješ tu svoji metodiku s polednicí, ta je dobrá. Jenže tu jsi taky ještě nepotkal, že? :-)

Komentář ze dne: 18.11.2007 07:39:22     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: radši Bůh ! :-)
Osobně si myslím, že je jedno, jak onu Nejvyšší Inteligenci nazveme, jestli Bůh, Alláh nebo Manitou, vždy hovoříme o jediné Nejvyšší Moci. To je důvod, proč vznikají náboženské války. JENOM proto, že se nedokážeme domluvit na jednotném pojmenování. A Atlantida? Tam došlo ke zneužití moci. Stejně jako v případě Babylónské věže. Chtěli jsme stavět až do oblak bez ohledu na to, jak se na to tvářila přávě Nejvyšší Moc.

Komentář ze dne: 16.11.2007 13:13:02     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: dík
Zajímavá myšlenka, nezávislost na druhém, nezávislost sama o sobě, celé to nelpění na časném může umožnit lpění na tom, oč opravdu stojí stát. I když s tou hospůdkou: snad by se to dalo formulovat trochu méně vtipně, ale méně mužské plémě zjednodušujíc. Jen by mě zajímalo, ale ne zas tak moc, :.) dobrá myšlenka už je venku, jak k vám přišlo povědomí, že právě tohle je na pořadu dne.

Komentář ze dne: 16.11.2007 14:13:41     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: dík
Ani v nejmenším se nepokouším mužské plémě zjednodušovat. Bylo by to proti samotné podstatě Vesmíru. A navíc by to bez Vás bylo docela smutný ;o) Pouze se snažím dobrat k jádru věci. V nejbližších dnech přispěchám s novým článkem o naší potřebě ovládat a být ovládáni a tam bude možné dočíst se k této otázce více. Co se týče skutečnosti, že toto téma je na pořadu dne, vycházím nejen ze své intuice, ale i z praxe ve své partnerské poradně a v neposlední řadě i z faktu, že se planeta dostává do čím dál tím vyšších vibrací a proto, abychom mohli v těchto energiích uspět, je nezbytné naučit se stát pouze na svých, poněvadž stejně jako na štítech hor budeme všichni zodpovědní pouze sami za sebe.

Komentář ze dne: 16.11.2007 15:24:42     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: dík
Tož přispěchejte, pak i já rád přispěchám, však nyní již větru ostrého pohlazení a slunka svitu se oddávám. PS: Odpověď není špatná, neutíká, jak za chvilku ulicí já... :+)

Komentář ze dne: 17.11.2007 12:10:40     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: pokrok?
„.. to bude natolik zázraku podobná záležitost.......nakonec v té dokonalosti a nezávislosti dvou je něco, co jaksi je v rozporu s přirozeností utváření těchto vazeb.“ Existují nesvobodné „vazby“, ale také partnerství. Běžně si sice hovoří ve smyslu „můj partner“, ale do skutečného partnerství mají tyto svazky daleko. Oboje je dáno stupněm vývoje jednotlivce, v odrazu pak stavu celé společnosti. Vše je jen zákonitým pokračováním v rámci působnosti zákona příčiny a následku. Duševní a duchovní vyspívání je proces individuální, probíhající ve své „časovosti“ a jakási masovost oddělených ložnic a bydlení je s příchoem finanční nezávislosti možná, ale v tomto nevidím ono kýžené osvobozování se, ale vzhledem k lidské přirozenosti, spíš vzájemné odcizení. V důsledku toto odcizení povede pouze k hledání dalšího partnera bez hlubšího pochopení a posunu, tedy jen k dalšímu slepému hledání někoho-něčeho (v obdobných kolejích dosavadního stereotypu), čehokoliv, co dočasně zaplní onen pocit vnitřní prázdnoty. (pokrač.)

Komentář ze dne: 17.11.2007 12:11:20     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: pokrok?-dokončení
Andy, to o čem píšeš, se může zdát zázraku podobné, ale ne zcela nemožné. Nesdílím Lenčinu vizi, alespoň ne v té podobě, jak ji v článku popisuje. Zralostí každého z nás je dán stupeň oné vnitřní svoboda a tím i téhle chápající a odpovědné nezávislosti. Právě nynější „vazby“ napomáhají člověku v jeho vyzrávání. Hrají svoji nezastupitelnou úlohu. Je to cesta bolavá, ale prozatím, bohužel, pro člověka nenahraditelná. Řekla bych, že musí přijít doba, kdy sice ne houfně, ale přesto bude poněkud lépe vidět na ty nejvyzrálejší z nás. Tedy právě na ty, kteří žijí v páru již dnes tak, jak se to dnes může zdát téměř nemožné. Jako dobrou cestu, světlo na cestě k pokročilosti jedince vidím právě to, co tito partneři spolu dokáží vytvořit, a toto se stane, dle mého názoru, společností nepřehlédnutelné. Vliv takovýchto jednotlivých harmonických partnerských svazků - jak na výchovu vlastních dětí, tak na celou společnost, je jistě nepochybný. :-)

Komentář ze dne: 17.11.2007 14:39:43     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: nezávislost zevní a vnitřní
Souhlasím, Rút. Lenka Buštová vytáhla důležitý a zajímavý aspekt. Ale Sókratés se možná tím, kdo věděl, že nic nevěděl skrz Xantipu stal. Stejně tak "nespravedlivý" zákon a rozsudek smrti athénské vlasti přijal, i když se mu mohl vyhnout. Každý jsme či můžeme být v nějakém vztahu k něčemu či ve svazku s někým, který řešíme únikem nebo na místě. A zralost, třebas ne dokonalost, může být i v tom, že si přiznáme, že na něco nemáme. Pak je lepším špatným řešením tu stojatou vodu nevábnou opustit. V hloubi duše mám ale jistotu, že mám na všechno. Že jde jen o priority. Že při dobré vůli mohu prosvětlit a prohřát každý vztah, partnerský i jiný. A pokud to člověk ví, bylo by snad lepší než lítat kolem, zůstat na místě a zkrášlit zahrádku, do které je zrozen či lítáním vsazen. Všem hezký den, je pro mě svatý, nejen proto, že jsem dostal před 18 lety obuškem... ;+)

Komentář ze dne: 17.11.2007 15:08:46     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: zalezi jen na nas
Andy, bat ba, zas nejni co dodat. Vsechno nejlepsí k tvým obuskovým narozeninám:-)

Komentář ze dne: 17.11.2007 15:30:54     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: vyvoj
Pani Buštová celkovo suhlasim z vasim prispevkom a chapem ho. Vek vodnara je charaktristicky bezprostrednym vnimanim,nezavislostou a analytickymi schopnostami.Ludia v tomto veku budu mat ine priority,nez je rodina,kariera alebo boh(doposial prezentovany a tak aj uznavany),pretoze ich chapanie je vyssie.Tuzba po slobode a nezavislosti búra akekolvek obmedzenia a ohranicenia,preto ludia v tomto veku budu "hadzať za hlavu" vsetko to co bolo doposial uznavane a obdivovane. co sa tyka partnerov,tak ich moze mat kazdý.ale laska,laska je nieco uplne iné.A pre ludí veku vodnara to aj bude nieco iné. pisete: Naučit se vážit si jeden druhého a překonat strach ze samoty, který nás drží v disharmonických vztazích, přestože máme plnou hlavu někoho jiného, je naší novou současnou povinností. ...presne tak.Toto ludom robi najvecsi problem.Preto ho riesia zvecsa tak,ze vstupuju do vztahov.A zakryvaju to laskou,alebo prekrutia na vyssí umysel.

Komentář ze dne: 17.11.2007 15:41:00     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: Re: vyvoj
este doplnim: Vodnari nevnimaju vztah,ako partnersky zvezok alebo manželstvo,ale ako priatelstvo.Pre vodnara je kazdy priatelom. a to uz povazujem za dokaz hlbsieho chapania. :-)

Komentář ze dne: 17.11.2007 19:26:51     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: přeměna současných modelů
Janko, Opravdovým partnerstvím je míněno právě ono přátelství. Jakýkoli svazek bez toho, aby ti ten druhý byl zároveň přítelem, rozhodně není partnerstvím. Věřím, že tato epocha přinese právě ono přátelství do všech oblastí života (práce, volný čas…) nejen toho ryze soukromého. Není dost dobře možné toto od sebe oddělit. Týmová spolupráce, tedy vzájemně si nekonkurujících, nezávidějících lidí, například..... Svazky, jaké je dnes člověk ochoten žít tedy rozhodně nelze považovat za skutečné partnerství. Mnohdy to jsou de facto jakési dočasné pacifikační dohody dvou, či více nepřátel. :-(

Komentář ze dne: 17.11.2007 20:08:59     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: Re: přeměna současných modelů
Pokial sme sami sebou,co je jedným z prejavov vnutornej slobody,tak si myslim ze partnerstvo uz nie je partnerstvom a uz vobec nie nejakym zavezkom.Teda aspon ja to tak cítim.ked mame potrebu skutocne spájať ludí,tak nerozlisujeme,ci ide o cudzieho cloveka,partnera,nepriatela,kolegu zo zamestnania atd. je to proste uz jedno,pretoze sme "všade doma",lebo sme vnutorne nezavislí. vo svetovom zmysle vek vodnara znamena spajanie vo vsetkych oblastiach.buraju sa obmedzenia a hranice aj medzi nabozenstvami.krestanstvo v dnesnom ponimaní padne.celkove bude mat slobodnejsí - volnejsi charakter a pretransformuje sa v inu formu vykladu. heslom noveho veku je podla mna: sloboda - rovnosť - bratstvo! ...nijakí partneri,manzelia,rodicia,deti,robotnici, profesori,nadriadení,podriadení atd.....ale len bratia a sestry. :-)

Komentář ze dne: 17.11.2007 21:21:26     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: přeměna současných modelů
Janko, myslím, že si v podstatě si neodporujeme. :-) Pokud by byl každý z nás svébytnou, svobodnou bytostí, ona vnitřní svoboda, která se projeví, mimo jiné, i tím, že převezvme plnou odpovědnost za sebe, za svoje myšlenky a činy. Jestli vnímáš odpovědnost jako závazek, tak potom ano, vnitřní svoboda neznamená nezodpovědnost. V první řadě za to svoje „kolečko“ v celém soukolí. Uvědomšní si toho, že nemám zcela stejné dispozice, tj. schopnosti, jako někdo další v týmu lidí, kteří pracují na jednom společném úkolu, je jedno jak to nazveme, ale vždy tam bude někdo, kdo celému zadání rozumí lépe než ti ostatní. Jde tedy o to, aby každé kolečko v soukolí bylo právě touto svobodnou bytostí, vědomou si svých schopností, možností a zároveň jistých přirozených mantinelů. Zrovna tak nejde o nějaké názvosloví pro dva lidi, kteří spolu sou-žijí a přivedou na svět dítě. Píšeš: „ked mame potrebu skutocne spájať ludí,tak nerozlisujeme,ci ide o cudzieho cloveka,partnera,nepriatela,kolegu zo zamestnania atd.“ Jak jinak chceš nazvat skutečné, svobodné „spájaně ludí“, než slovem „partnerství“. Jestli ovšem pod tím slovem partnerství nerozumíš něco nesvobodného a nepřirozeně svazujícího. Ale teď si Janko nejsem zcela jistá, jestli nemáš na mysli jakési hromadné prozření, kdy se jako mávnutím kouzelného proutku přestanou existující individuality považovat za to, za co se považovali doteďka? :-)

Komentář ze dne: 18.11.2007 15:39:44     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: Re: Re: Re: přeměna současných modelů
Jak jinak chceš nazvat skutečné, svobodné „spájaně ludí“, než slovem „partnerství“. Jestli ovšem pod tím slovem partnerství nerozumíš něco nesvobodného a nepřirozeně svazujícího. -------------------------------------------------------------- Skutocne spajanie sa musi zrodit v nasom vnutri - v pocitoch bratstva.Spajat ludi navonok je len dalsia forma obmedzovania slobody.Ono sa to musi diat samovolne - bez tlakov - prirodzene.Takze vonkajsie spojenie bude uz len dôsledkom...a clovek si ani nebude vedomý toho,ze je manzel,partner,rodič,alebo bude žit sam.Pretože iba vnutorne pocity sunaležitosti nas možu skutočne naplniť. ...ako kral Džanaka.Bol bohač,ale nebol si vedomý toho,ze je bohač.Preto žil v harmonii. :-) Ale teď si Janko nejsem zcela jistá, jestli nemáš na mysli jakési hromadné prozření, kdy se jako mávnutím kouzelného proutku přestanou existující individuality považovat za to, za co se považovali doteďka? -------------------------------------------------------------- Ale kdeze.To prijde postupne.Niektore zmeny sa uz dejú.Ale su to len zaciatky - ako trebars pad komunizmu v 89-tom.

Komentář ze dne: 18.11.2007 16:10:28     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: přeměna současných modelů
Píšeš: "Takze vonkajsie spojenie bude uz len dôsledkom." Jasně Janko, ono to spojování je i teď důsledkem, ale úplně něčeho jiného, prostě ta motivace, ta je jiná, než ona přirozená "samovolnost" o které mluvíš. Jo, Janko, myslím, že si už rozumíme. :-) :-)

Komentář ze dne: 18.11.2007 17:51:47     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: V budoucnu budeme žít všichni odděleně
"V budoucnu budeme žít všichni odděleně a zavládne tak i větší klid." -------- Opravdu? :-) .

Komentář ze dne: 18.11.2007 18:15:15     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: V budoucnu budeme žít všichni odděleně
A důvod je nasnadě. Nádherně to totiž říká Janko. V určité fázi vývoje zavládne uvolněnost, tím ale není míněna promiskuita. Určitě by bylo blbý říct ráno Fandovi: „ Hele Fando, dneska večer potřebuju, abys tady nebyl. Mám chuť na Pepu.“ Myšlenka právě tohle udělat trýzní dost párů, protože mnohde jeden z partnerů plní funkci jen jakéhosi živého nábytku.

Komentář ze dne: 18.11.2007 20:10:51     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek: Lucky
"V budoucnu budeme žít všichni odděleně a zavládne tak i větší klid." -------- Opravdu? :-) *************************************** Lucky aky bol tvoj dovod rozchodu z partnerkou z ktorou mas syna? ...nie nahodou kôli tomu kludu,ktory by bol eventualne narúšaný nezhodami a neporozumením medzi vami dvoma? :-)

Komentář ze dne: 19.11.2007 07:44:47     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Re: Lucky - Janko
"Lucky aky bol tvoj dovod rozchodu z partnerkou z ktorou mas syna? ...nie nahodou kôli tomu kludu, ktory by bol eventualne narúšaný nezhodami a neporozumením medzi vami dvoma?.." ----- Znamenalo to Jano pouze, že "tudy cesta nevede". Tedy že lidé, s nimiž se mohu podílet na vytváření harmonické komunikace budou někde jinde. Té harmonické komunikace, jaká je schopna rozvíjet lidskou bytost, její pochopení druhých a tím také sebe samotné. A kvůli kteréžto komunikaci, jsi možná zde na webu, aby jsi se pak trochu paradoxně přihlásil k myšlence, že budoucností lidstva je, že: "V budoucnu budeme žít všichni odděleně a zavládne tak i větší klid." Ve vzájemném obohacování je Jano smysl existence lidského společenství a také funkce polarit, jakými je muž a žena. Autorka článku se zmiňuje o jakési svojí manželské poradně, nemýlím-li se. Z jejího článku je však možno vnímat vlastní nezpracovaný problém, vedoucí k banálnímu zjednodušení. Jde o příklad v podstatě černo-bílé vidění, jaké se občas, opentleno rádoby filosofující omáčkou spolu s kosmickou vizí, předkládá veřejnosti některými duchovními psavci. :-) .

Komentář ze dne: 18.11.2007 07:50:28     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: přeměna současných modelů
Janko, líp bych to nenapsala :o)

Komentář ze dne: 18.11.2007 12:05:03     Reagovat
Autor: [Ivana] - Ivana Paukertová (ipaukertova@volny.cz)
Titulek: Díky
Děkuji za prvních 10 komentářů, které pokládám za kultivovanou diskusi mezi dvěma jedinci, kteří se navzájem plně respektují (kdysi jsem se naivně domnívala, že na těchto stránkách ani jiné nebudou).

Komentář ze dne: 18.11.2007 12:59:57     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: hodnocení?
Lenka Buštová a Ivana Paukertová je jeden člověk? To jsem nevěděla. :-)

Komentář ze dne: 18.11.2007 13:15:20     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: hodnocení?
To jiste ne, Rut:-) Nechci byt sebestredna, ale tusim ze v hodnoceni pani Ivany hraje roli moje kritika jeji stovikove polevky, tak si to neber osobne. Tvoje komentare jsou jako obvykle kultivovane, podnetne a k veci a sama k nim vetsinou souhlasne ci obdivne mlcim:-)

Komentář ze dne: 18.11.2007 13:44:23     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Šťovíková láska.
"...v hodnoceni pani Ivany hraje roli moje kritika jeji stovikove polevky,.." -------- Hahaha Selmo. No to jsi kápla na většinového ducha duchovních diskuzí. :-) .

Komentář ze dne: 18.11.2007 15:56:47     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: kyselka?
Koukám na to, Selmo, a zhruba v době, kdy jsi sem psala ten příspěvek, jela jsem zrovna na oběd a nějak se dostavila pěkná myšlenka na něco co jsi psala, na tebe. Takže asi jakési právě dobře nastavený antény. :-)) No a nakonec takováhle šťovíkovka, taky jednoho při neděli docela pobaví. :-)

Komentář ze dne: 18.11.2007 13:53:28     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: hodnocení?
Upřímně, slečnu či paní Paukertovou neznám.

Komentář ze dne: 18.11.2007 16:05:43     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: dík Lenko
Aha, tak to jo, Lenko. Já jsem si říkala, že by to třeba mohla být autorka článku, co tu napsala svůj názor, aby tak na konec zhodnotila jednotlivé příspěvky pod svým článkem. Ale bude to zřejmě nějak jinak. Ono se tady na fóru totiž občas z jakéhosi vyššího postu moralizuje, hodnotí a známkuje. Nu, dobrá. :-)

Komentář ze dne: 18.11.2007 16:14:29     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: dík Lenko
Ono, Rut? Ivaně Paukertové se něco líbilo, tak jsem rád, že je ráda. Že se na to "ukázalo". I mně se to líbilo a vůbec. :D

Komentář ze dne: 18.11.2007 17:45:41     Reagovat
Autor: [Jety] - Jana Tykalová (tykalovajana@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: dík Lenko
Tak nějak Ti Lenko docela dobře rozumím, o čem mluvíš. I když také vím, že je to těžko sdělitelné tak, aby to mohlo být obecně lehce přijatelné. :D

Komentář ze dne: 18.11.2007 17:53:41     Reagovat
Autor: [Jety] - Jana Tykalová (tykalovajana@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: dík Lenko
Na druhé straně docela dobře rozumím Selmě. Ona ta evoluce přerodu ryby v ptáka je postupná a netýká se každé ryby, tak se Selmi neboj. :D

Komentář ze dne: 18.11.2007 18:04:52     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: dík Lenko
Přivezli kvalitní šťovík. :-) .

Komentář ze dne: 18.11.2007 18:37:37     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: lepší než narciska
Nááhodou, Lucku, dobrý "krojovaný jídlo" to je, tahle polívka. :-)

Komentář ze dne: 18.11.2007 19:11:16     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: dík Lenko
Lucky, jezisikriste jakou ja mam chut na stovik!!! Jenze kdyz on je venku mrazak ... kamze ho privezli? Je cerstvy???

Komentář ze dne: 19.11.2007 08:01:41     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: brýtro Selmo
Že máš chuť na šťovík? Včera ti ho složil pod oknem evoluční mesedžr zvíci ptáka Noha. :-) .

Komentář ze dne: 18.11.2007 18:35:14     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: skoro tichá vzpomínka
Právě teď jsem si nějak vzpomněla na EvuNadu. "krá-krá"... :-))

Komentář ze dne: 18.11.2007 19:50:33     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: skoro tichá vzpomínka
Rut :-) A Evu Nadu tez zdravim! Jety, uz se snad ani nebojim, ale to s tim srdcem se mi rozlezelo, tak zapracuju, slibuju. Ale jeden problem mam. Ted k nam prisel na navstevu pes a vycural se u deti v pokojiku. Johanka na tom samozrejme uklouzla a cela se v tom vyvalela a to uz byla vykoupana a v pyzamku. Nu coz, rezervnich pyzamek je dost, soupla jsem ji znovu do vany, ale umyvat vlasky jsem ji

Komentář ze dne: 18.11.2007 19:57:59     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: skoro tichá vzpomínka
už nechtěla, tak jsem jí je jenom tak opláchla a nevim, zda je to dostatečné. Spíme totiž pod jednou duchnou a jestli nějaký smrad nesnáším, tak jsou to psí chcánky. Pardon. Tak nevim, jestli tu chuderku budu v noci stříkat nějakou voňkou, abych se vyspala ... chjo. Nu ništ, dobrou noc všem! :-D

Komentář ze dne: 18.11.2007 20:54:21     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: přítel odsaď pocaď, haf !
To vyčůrání hafana doma je projevem dominance, Zuzko. Stane se i, že když pesan považuje paničku za níže postavenou (i takový zpravidla respektuje muže), zvláště za nepřítomnosti "šéfa", může se vyčůrat i do postele. Nemluvě o tom, že ji dává zuby najevo svou nadřazenost, o sexuálním obtěžování naskakováním ani nelmluvě.

Komentář ze dne: 18.11.2007 21:06:06     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: skoro tichá vzpomínka
Nechci Vám nic vnucovat, ale prosím, nechovejte se k té dívence tak, jak se Ti, co se o Vás jako o holčicku starali, chovali k Vám.

Komentář ze dne: 19.11.2007 11:14:37     Reagovat
Autor: [Selma] - Selma (zusrom@ok.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: skoro tichá vzpomínka
Dík paní Lenko za radu, snažím se o to. Největší práce je si toto svoje chování uvědomit, pak už to jde celkem snadno. Ale uvědomění se na krámě nekupuje, jinak bychom byli všichni dávno v rauši ... nebo v ráji? :-) Zdravím při pondělku!

Komentář ze dne: 18.11.2007 21:19:51     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: skoro tichá vzpomínka
:.) Dobrou, smíšku Zuzko, dobrou paní Lence :o), nové prima autorce, a jasně a vůbec všem. ****************

Komentář ze dne: 19.11.2007 21:58:19     Reagovat
Autor: [Ivana] - Ivana Paukertová (ipaukertova@volny.cz)
Titulek: Re: Re: hodnocení?
Paní Lenku Buštovou neznám, ale mám pocit, že se s ní velmi ráda seznámím.

Komentář ze dne: 13.12.2008 02:44:20     Reagovat
Autor: [miro] - Miroslav (milipo@seznam.cz)
Titulek: chvála Velkého Bratra
Nečetl jsem diskuzi (je dlouhá), ale mám dojem, že autor dělá reklamu Velkému Bratrovi jako ho definoval Orwell. Výchova bez rodiny, prohloubení a rozšíření osamělosti - samé skvěé investice di budoucnosti. Rozdrobit společnost na jednotlivce, bez vazeb a lásky. Chvála samoty a jakési ´schopnosti´ vydržet sám. Co ty děti si přinesou do svého citového života, když by měli i jejich rodiče žít sami ! Je to nahrávání teoriím z období leninismu, že se rodiny zruší a vše bude vychovávat stát. A tady prý, že ani ´Bůh ndooustí vztahy se závislostí´. To tedy když miluji manželu, jsem na ní závislý?

Komentář ze dne: 01.01.1970 01:00:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný -
Titulek:

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!