Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 01. 12. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Winston Churchill:
Na Američany se můžete spolehnout, vždycky udělají, co je správné. Nejprve ale vyzkoušejí všechno ostatní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2947x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2542x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2497x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2383x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2242x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Jak se mám chránit před temnými silami?
ze dne 26.03.2008, autor článku: Lenka Pokorná Buštová

Komentář ze dne: 27.03.2008 07:02:01     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: Lenko
člověk je ale čtyřcestná bytost, perou se v něm dva binární informační systémy - a proto tvé vysvětlení je jen poloviční. Do podvědomí (1) přichází skrze srdce (kmitočet, taktovací frekvence pro jedinečnost naší bytosti) a orgány, zpracovávající potravu - jde výsledná informace do "hradla" v podobě emocí - tam se vytváří to, co známe jako pocit. A nazákladě pocitu jdou informace do mozku a jeho vědomostního zázemí. Zde se pocit zpracuje a jde zpět přes emoce do podvědomí. A naše podvědomí rozhodne, jestli výsledek lze do hlavy vrátit v té podobě, jak vznikl v hlavě - nebo v té, která je potřebná pro nadřízené informační vrstvy. Pokud hlava postupuje v souladu s "programem" pro takového člověka, tak on udělá to, co považuje za správné. Pokud hlava dodá podvědomí jiný výsledek, tak odezvu známe jako "bliknutí svědomí", které je signálem, že naše podvědomí překlopilo výsledek myšlení do polohy "společného jmenovatele mezi potřebou pro vyšší systém a momentálně dostupnou "možností řešení" tohoto člověka. Samozřejmě mi nemusíš věřit, ale coby praktikující schizofrenik mám tento "informační kmit" mezi oběma systém myšlení dost dobře "ošahaný". A sama dobře víš, že svědomí je ten regulativ, kterým se vrstvy "programu člověk" projevují v hustotě a organizovanosti, které říkáme hmota, živá hmota, síly a procesy.

Komentář ze dne: 27.03.2008 07:09:17     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: omluva
předchozí příspěvek mi tam skočil dřív, než jsem zkontroloval překlepy, omlouvám se všem za svou nedokonalost. Lenko a tobě děkuju za to, co zde nabízíš. Události se sypou dost rychle, nestačím sem chodit častěji. Ono to možná i mnohým zde vyhovuje, přeci jen mám trochu jiný pohled na to, čím je člověk v prostoru, co je na budhizmu platné a co už svou úlohu splnilo. A to samé platí i o matematice a jejím popisu fyziky prostoru - což je téma, které mi teď bere hodně času. Mějte se tu hezky - a rádi.

Komentář ze dne: 01.04.2008 08:50:00     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
Pokud hlava postupuje v souladu s "programem" pro takového člověka, tak on udělá to, co považuje za správné. ..................................................................... NO TO JANKO VYPADA, JAKOBY CLOVEK NEMEL ZADNOU SVOBODNOU VULI, ALE RIDIL SE JEN VLOZENYM PROGRAMEM TIM ALE PANI LENKU MOC NEPOTESIS, ONA JE ZASTANKYNI SVOBODNE VULE... ALE JINAK JSEM HNED KLIDNEJSI, KDYZ VIM, ZE BUH MA POD KONROLOU I TEMNE SILY, TAKZE TO VLASTNE ANI NEJSOU TEMNE SILY...

Komentář ze dne: 04.04.2008 16:09:52     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: tmavé pixely krásy
"ALE JINAK JSEM HNED KLIDNEJSI, KDYZ VIM, ZE BUH MA POD KONROLOU I TEMNE SILY, TAKZE TO VLASTNE ANI NEJSOU TEMNE SILY..." Ale jsou, jen jak se na to podíváš... Třeba z hlediska těch dark boys a taky jejich obětí by ti něco od plic řekli. Pokušení musí přijít, ale běda tomu, skrze koho přichází, říká bible. Tak to jen ke zřejmému faktu, že satan je nevědomý služebník boží.

Komentář ze dne: 06.04.2008 15:09:32     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
tak to budu nejspiš i ja nevedomym služebnikem božim...

Komentář ze dne: 07.04.2008 19:24:21     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: ...když do něj jiný (nevědomě) nevědomý služebník kopne. :.)
To jsme všichni, dobří i zlí... :) I ten kamínek na cestě. Ten má ale jedno + : nemyslí si, že je vědomý služebník, natož samostatně se koulící ;.) ...

Komentář ze dne: 08.04.2008 23:37:08     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Ďábel jako služebník Boží?!
"Jelikož platí, že Bůh nás nepustí nikam, kde by nám to ublížilo..." ---------------------------------- teď jistě, ale až "to" přijde, tak to bohužel platit nebude a proto se v současné době rodí děti, resp. dokonce (arch)andělé, kteří nás v onom čase ochrání, teď je naopak naším úkolem chránit je než dospějí "kamkoli jdeme, setkáváme se pouze sami se sebou" ---------------------------------- no, jak se to vezme ;-) "Samozřejmě, temné síly existují, ale i ty používá Bůh k tomu, aby nás dovedli k uvědomění, že to nebo ono se prostě dělat nemá." ---------------------------------- tak tohle už je ale vážně vrchol, vždycky mě jímá hrůza, kdo všechno má tu odvahu (s takovejma "znalostma") provozovat duchovně-poradenskou činnost ::o, použil snad např. Ježíš někdy nějakou temnou sílu??? ne, ďábel skutečně není služebník Boží, i kdyby nevědomej, tohle je bohužel negativní dopad "pravdivejch" učení typu "vše je dobré" Bůh nepoužívá zlé (temné síly) ke konání dobra, to není hra na "účel světí prostředky". Jak dopadne někdo, kdo chce používat zlo k bohulibým účelům je velmi pěkně ukázáno ve filmu Constantine - archanděl Gabriel to vodnes vcelku zajímavě - jeho činu bylo zabráněno a následně mu byla doslova přistřižena křidélka... ustnaajr :-)

Komentář ze dne: 21.04.2008 13:17:00     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek:
Bůh temné síly používá tím způsobem, že prostě nezasáhne tam, kde si ještě nabíháme. Proto si, ovšem pod jeho dohledem, musíme spálit prsty, abysme určité věci už víc nedělali.

Komentář ze dne: 22.04.2008 15:50:08     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek:
hezká představa... :-)

Komentář ze dne: 21.04.2008 08:43:13     Reagovat
Autor: [gigiviera] - (gigiviera@gmail.com)
Titulek: wene
pridávam sa k Tvojmu úžasu nad odvahou niektorých ľudí.

Komentář ze dne: 21.04.2008 10:37:02     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Vše je výtvorem mysli.
Buštová nekecá. Bůh akorát umožňuje, tvoří mysl. Co udělá, to má. Ježíš nemohl operovat temnými silami, když byl obrazem Kristovské, tedy čisté mysli Absolutna. Tedy sice nad všemy obsahy, leč v akci - Lásce. Bohem On je tak, jako každý jiný, jako všechno bez rozdílu. :-) .

Komentář ze dne: 21.04.2008 13:09:01     Reagovat
Autor: [L. Buštová] - Lenka Buštová (isabelle.dolphin@seznam.cz)
Titulek:
... aneb Rozum je tu od toho, aby uskutečňoval myšlenky srdce.

Komentář ze dne: 21.04.2008 19:20:27     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@jitrnizeme.cz)
Titulek:
Ale je to jen nástroj... Jako nůž, oheň, dynamit...

Komentář ze dne: 21.04.2008 14:15:54     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Rozum od slova rozumný, ne blbý.
Prostě vědět co, kdy a jak udělat. Jelikož pánbůh tohle ví nejlíp, tak se učím, nekecat mu do toho. A učím se to já. Kdo taky jinej? A tyhlety různý já, ty, ono, a ona si tady o tomhle svým učení říkají všelijaký věci a taky laskavě naslouchají těm výjimečným, co došli k názoru, že oni už to já nejsou. :-) .

Komentář ze dne: 22.04.2008 08:44:29     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Sháníme brigádnici
Je tady někde ženská z Prahy, co by dnes či zítra mohla píchnout na přípravě čtvrtečního celodenního mítingu na podporu Tibetu, který proběhne v Opletalově ulici? Na jeho přípravě se účastní řada organizací, budou tam hrát kapely a celý to bude probíhat v čase zasedání Českého olympijského výboru. Dnes a zítra by se hodila švadlenka, co by mohla našívat všelijaké pásky na transparenty a tak podobně. Mám mobil číslo: 777696368 Díky za případný zájem, nehrňte se všechny. Josef Šťastný. :-) .

Komentář ze dne: 22.04.2008 09:09:33     Reagovat
Autor: [brambor] - brambor (spacy3@seznam.cz)
Titulek:
Josefe, to já bych strašně ráda, i bych tě ráda třeba viděla, ale jsem zdaleka. Poptám se ti tedy...:-)

Komentář ze dne: 22.04.2008 12:04:52     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek:
Ahoj Josefe. Vyzyvas takhle jen zeny, ale rekla bych, ze sikovnejch muzskejch, ktery umej sit, tech bude taky po Praze hezkejch par behat. :-)

Komentář ze dne: 22.04.2008 12:16:49     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek:
jo šikovný mužský šít na stroji uměj :-)

Komentář ze dne: 22.04.2008 16:58:30     Reagovat
Autor: [brambor] - brambor (spacy3@seznam.cz)
Titulek:
to můj Kája umí šít dobře, jenže šicí stroj vyměnil za Prazdroj.. :-(

Komentář ze dne: 22.04.2008 17:14:57     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek:
A jéje. Málo mazal a ohnula se mu jehla. To je špatný. :-( PS. Jak mu jde vyšívání?

Komentář ze dne: 22.04.2008 18:10:20     Reagovat
Autor: [brambor] - brambor (spacy3@seznam.cz)
Titulek:
no vyšívá od večera do rána, zleva doprava a odshora dolů. hlavně o víkendech. a hlavně Americkou. s vyšíváním končívá ráno dole u Prioru, nebo na nádraží ;-(

Komentář ze dne: 22.04.2008 19:05:21     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek:
To vypadá, že je ze z Plzně. :-)

Komentář ze dne: 22.04.2008 19:32:44     Reagovat
Autor: [brambor] - brambor (spacy3@seznam.cz)
Titulek:
indície jsou jasný, viď? :-) jinak jsme z vesnice z Mokroušů...

Komentář ze dne: 22.04.2008 19:52:17     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek:
Nojo, v Tymákově jsem měl kamaráda a od Černýho z Mokrouš jsem kupoval v roce 1978 auto. Ani nevím, zda ještě žije.

Komentář ze dne: 22.04.2008 21:12:00     Reagovat
Autor: [brambor] - brambor (spacy3@seznam.cz)
Titulek:
auro, Černý žije a má se čile k světu. pořád maká jako šroub. v podstatě jde o našeho ob-souseda...:-) ale nijak se nestýkáme :-)

Komentář ze dne: 22.04.2008 09:33:07     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Vidím tě
Tak to se jen poptej bramboro, to by bylo dobře, díky, majitelka šikovných rukou když by měla dnes či zítra čas, tak má možnost poznat Smíchovskou slavnou "Meet factory," barák alternativních uměleckých projektů, kde se teď zrovna ten čtvrtek připravuje. :-) .

Komentář ze dne: 22.04.2008 10:54:39     Reagovat
Autor: [brambor] - brambor (spacy3@seznam.cz)
Titulek:
dala jsem tu zprávu dál. a uvidíme, jak to dopadne...:-)

Komentář ze dne: 22.04.2008 13:07:09     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Ještě k Tibetu
Tak je to v cajku dámy s tím šitím. Ona ta zběhlost v zacházení se šicím strojem statisticky ještě přeci jenom hovoří spíše pro tu ženskou část populace a zdá se to být logický. No a vypadá to, že zítra se včas dorazí všechno potřebné, pro zdárnou organizaci čtvrtečního setkání, na podporu Tibetu v Opletalově ulici, které je plánované mezi druhou hodinou odpolední a devátou večerní. Hrát tam budou např. kapely: Létající koberec Uragan Andrew and Reggae Orthodox Jablkoň Jiří Dědeček Vladimír Merta Ziggy Horváth Band a řada dalších... Organizace které pořádají celé shromáždění a budou na místě formou informačních stánků prezentovat svoji činnost jsou: Lungta, Potala, Amnesty International ČR, Člověk v tísni, Falung Gong, Olympic Watch, Namaste nepal, Barmské centrum Praha a M.O.S T. Více o tom na internetové stránce www.potala.cz :-) .

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!