Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 22. 09. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Bertrand Russell:
Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Párové duše
(01. 02. 2019, 2704x)
Zaměření na srdce
(30. 09. 2018, 2025x)
Čas uvést vše v pravdu
(10. 10. 2018, 1988x)
Co se děje kolem nás?
(03. 12. 2018, 1901x)
Kdo jsme?
(11. 11. 2018, 1855x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Čemu mě naučilo žrádlo pro kočky
ze dne 05.10.2009, autor článku: Ukázka z knihy

Komentář ze dne: 05.10.2009 12:17:12     Reagovat
Autor: [miro] - Miroslav (milipo@seznam.cz)
Titulek: odpor vůči stejné misce
Ztotožňuji se s autorem. Nádoby pro kočky nepatří mezi nádoby pro lidi. I já sám bych měl problém s takovou hospodyní a tolerancí. Viděl jsem zajímavý postup. V podnikové vrátnici se střídali strážní. Měli tam hliníkovou konvici na vaření vody (ne elektrickou, ale pro spirálový vařič). Používali ji na vaření vody pro zalití čaje nebo kávy. Jednou jsem si všiml, jak přišel do služby jeden strážný na noc se svými dvěma psy. Natočil do té konvice vodu a postavil na zem. Jeho pes přišel, strčil nos do konvice a chlemtal vodu. Otřesné, pro mne. Já bych se čaje z takové konvice už nenapil. Řekl jsem tento poznatek také jiným strážným, aby věděli, z čeho by pili uvařenou kávu. A jak s tolerancí? V Indii má žena právo opustit manžela, jestli je nevyléčitelně chorý. Má manžel u nás právo opustit ženu, která je nevyléčitelně necitlivá, neřku-li špinavá? A co děti v rozbitém manželství? Pak je na místě hrdinsky trpět, protože dospělý snese více než nevinné děti, které nevědí, že snášejí necitlivé zacházení s hygienou od své matky.

Komentář ze dne: 05.10.2009 12:56:14     Reagovat
Autor: [San] - San (san.tous@email.cz)
Titulek:
Mirku, hrdinskej trpič je u mě vůl, když už si ty čistotnej vezmeš špindíru, tak maj děcka aspoň kliku, že jim tu hygienu zajistíš ty.

Komentář ze dne: 05.10.2009 17:46:20     Reagovat
Autor: [Rut.K] - Rut.K (Rut.K@seznam.cz)
Titulek:
"...tak maj děcka aspoň kliku, že jim tu hygienu zajistíš ty. " ...a malilinko tím možná odčiníš fakt, že jsi děckám "pořídil" právě tuhle matku :-)) :-)

Komentář ze dne: 05.10.2009 22:16:26     Reagovat
Autor: [Tonantzin] - m.tonantzin (m.tonantzin@volny.cz)
Titulek:
Je záhodno také přihlížet k obecnému lidskému sklonu povyšovat svůj pohled na objektivní pravdu.Ona ,,špindíra" může mít mnohem zdravější a méně neurotický vztah k otázkám hygieny než onen čistotník.Dávat pozor na to,aby Miro nebyl mírou všech věcí. :-) Kočičky a dětičky umí s neurotickým vztahem k hygieně totálně otřást.:-)

Komentář ze dne: 06.10.2009 10:30:19     Reagovat
Autor: [Lída] - Lída Mandelová (limandom@gmail.com)
Titulek:
:-) "Kočičky a dětičky umí s neurotickým vztahem k hygieně totálně otřást." Je to tak. A vzniká tak šance uvědomit si svůj odpor, který nemá nic společného s tím, co se děje, co nám okolí zas provedlo - je to jen naše automatická reakce, kterou se bezděčně vyčleňujeme z prožívání toho, co právě je... z proplouvání peřejemi dění, kde každou chvilku nastane něco, co potřebuje ke svému vyřešení plnou naši pozornost, dovednost a tvořivost... nezaujatou... a právě tu vnitřní odpor blokuje. Je to dar - objevit, že situacemi, které v nás vyvolávají vnitřní (a někdy i vnější ;-) ) výkřiky nevole, nám život nabízí jedinečnou šanci - učit se rozpoznávat svoje odpory a použít jejich energii v podobě dovednosti, která vyvstane z přijetí a pozeptání se: "Hmmmm, tak copak s tím udělám tentokrát?" :-)

Komentář ze dne: 06.10.2009 13:03:49     Reagovat
Autor: [Nada] - (evanada@seznam.cz)
Titulek:
A což teprve, až bude shledáno, že i ta prožívající na projevech a jejich odlescích závislá identita, stejně jako identita pozorující je pouhá fikce jediné Skutečnosti - Jednoty Bytí.

Komentář ze dne: 10.10.2009 07:20:59     Reagovat
Autor: [Ivana] - Ivana Paukertová (ipaukertova@volny.cz)
Titulek: Doporučený postup
Na druhou stranu pokud bych si chtěla pořídit jako domácí mazlíčky střevní parazity, uvedený postup by byl jeden z nejvhodnějších a nejrychlejších. Kočka by pro úspěch celého procesu musela být neodčervená a pro zdařilé uchycení mazlíčků bych dále doporučila snížení odolnosti organismu, například častými hádkami a neustálým rozčilováním.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
04. 09. 2021:

Komentátor Tomáš Vyoral: "...pravdou je, že soukromé a rodinné záležitosti by se v první řadě měly řešit mimo televizní kamery v uzavřeném kruhu. Pokud je tomu naopak, pak to zavání buď záměrnou bulvarizací, nebo třeba právě politickým bojem..."

Celý článek...


04. 09. 2021:

Mordechai Kedar: "Zrození džihádu je o dobytí Evropy prostřednictvím (většinou nelegálního) přistěhovalectví lidí s vyšší porodností než evropské národy. Pak vidíme něco jako povinnost jíst halali ve školách na západě, pokusy o umlčení kostelních zvonů nebo zavedení šaríje na veřejných prostranstvích v imigračních čtvrtích v západní Evropě. Musíme se probudit, pochopit, co se děje, a udělat nezbytné kroky, než bude příliš pozdě."

Celý článek...


28. 08. 2021:

Petr Žantovský: "...že jsou Piráti neomylní a pan Ferjenčík zejména. Všechno, co dělá, dělá dobře, ačkoli ho kolegové ze strany chtěli v reakci na pokles stranických preferencí odvolat z vedení volební kampaně, k čemuž nakonec nedošlo. On to nicméně vůbec nevyhodnocuje jako nějaký svůj problém nebo něco, co by zavinil. Je strašně bizarní, když někdo, kdo je odpovědný za nějakou záležitost, v tomto případě volební kampaň, nepřemýšlí o tom, co sám nebo jeho strana dělají špatně, nemá vůbec žádnou sebereflexi a na otázku, proč došlo k poklesu preferencí, odpovídá, že jednou z příčin je – cituji – výrazné zlepšení covidové situace a druhou dezinformace. Teprve pak říká, že ‚jsme i nějaké chyby udělali‘, i když nezmiňuje jaké..."

Celý článek...


27. 08. 2021:

Tomio Okamura:Lídryně koalice SPOLU Pekarová-Adamová opět lže jako když tiskne. Můj otec nikdy v ČR nežil, takže logicky nejsem a ani nemůžu být potomek migranta. Moje maminka byla občanem České republiy z Bystřice pod Hostýnem na Moravě, a já měl od narození československé občanství. Můj tatínek byl občan Japonska a nikdy nikam neemigroval. Ostatně, emigrovat ze supervyspělého demokratického Japonska, kde je desítky let průměrný plat v přepočtu kolem 90 tisíc korun měsíčně, ani nedává žádný smysl.

Celý článek...


15. 08. 2021:

Profesor Jan Keller: "Strana, která chce mít po volbách premiéra, může říct voličům, co si o nich myslí, teprve až po volbách. Tak to holt v průhledné politice funguje. Piráti nejsou rozhodně jediná strana, která tuto taktiku zvolila...
Myslím, že od předsedy Bartoše se během příštích týdnů dozvíme ještě spoustu dalších zajímavých věcí. Už prozradil, že kdysi cvičil judo s letošním olympijským vítězem. Možná se dozvíme, jak ve finále maratónu předběhnul Emila Zátopka a pak si šel zabruslit s Ondrejem Nepelou. Byla by škoda, pokud by takový talent nakonec skončil jako pouhý premiér...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!