Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 01. 12. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Jaroslav Hašek:
Národ český dodnes ještě pro tanec se získá,
bohužel však vždycky tančí, jak mu jiný píská.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2947x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2542x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2497x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2383x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2242x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Plazmatičtí diskarnáti – Démoni z vyšších úrovní
ze dne 09.11.2009, autor článku: Jiřina Miltech

Komentář ze dne: 16.11.2009 09:41:07     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: bytosti a "být dosti" (moudrý?)
Vše se učíme pomocí příběhů a modelů. Bytosti (myšlenkové soustavy s vlastní samořiditelností = egregory) jsou zrcadlem vztahů a lidí, které potkáváme v životě, rozdíl je jen v tom, že se živí jen našimi emocemi - a my navíc jíme potravou hmotnějšího rázu. Ale emocemi se živíme také. Konstrukce v článku je hezkou ukázkou možnosti, jak se psychologie člověka promítá v duchovním slovníku. A může být pro takhle laděné lidi prospěšná. Částečně. Zrovna jako částečně prospěšná je i "léčba" pomocí psychiatrických chemických léků. Teprve propojením "placebo efektu" a pochopení vztahů mezi informačními vrstvami v prostoru (v oktávách dimenzí) se snad dokopeme k popisu jevů "společným jazykem" - tedy tak, aby slovník vědy nevzbuzoval záporné emoce v lidech duchovních - a naopak. Ta doba se blíží, začne houstnout asi po novém roce.

Komentář ze dne: 16.11.2009 11:54:21     Reagovat
Autor: [janett] - janeta (janet8@centrum.sk)
Titulek:
svet neviditeľný s roznymi typmi bytosti je súčasťou vesmirneho diania. Akurat si niekedy davam otazku, ci pripojenie sa iných enerii k duši je v pláne alebo je to sposobované ludksými tuzbami a myslienkami. janko, mna by zaujímalo, prečo si myslíš, že ti začne houstnout po novém roce, a ako to budeme vlastne vnímať.

Komentář ze dne: 16.11.2009 22:46:54     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek:
..všechno je rozpohybováváno lidskou a přírodní energií. my tvoříme "informační balíčky" pro ty, kdo si pro ně ve svých životech sáhnou podobně jako my si saháme na ty, které už lidé, co zemřeli, nestačili sepsat nebo nabídnout jinak. Koloběh informací je podobný koloběhu vody v atmosféře. S tím rozdílem, že se "informační pole" roztahují po celé galaxii. Slovo houstnout jsem možná použil nešikovně, lépe to vyjadřuje příspěvek od Jiřiny. Informace vědecké a duchovní začnou do sebe zapadat, dostanou tak pevnější základnu, spojitou.

Komentář ze dne: 17.11.2009 09:51:38     Reagovat
Autor: [Jety] - Jana Tykalová (tykalovajana@seznam.cz)
Titulek:
"Bytosti (myšlenkové soustavy s vlastní samořiditelností = egregory) jsou zrcadlem vztahů a lidí, které potkáváme v životě, rozdíl je jen v tom, že se živí jen našimi emocemi..." "A jelikož se strašidla sytí strachem a z medvědova kožíšku stoupal ten strach jako pára, i zhmotnilo se z něho strašidlo Barbucha.." :-)

Komentář ze dne: 16.11.2009 14:03:12     Reagovat
Autor: [Miltech] - Jiřina (miltech@silesnet.cz)
Titulek: Placebo efekt - pěkné
Taky mám pocit, že už nyní začínáme tvořit "novočeštinu". "propojit placebo efekt ..." mnohem jednodušeji - transformace čehokoliv vědomým pochopením, tj. chápat souvislosti a souvztažnosti všeho se vším. To se už děje a dokonce na vědomé úrovni tady a teď. Netřeba se zdržovat zařazováním do dimenzí. Brzdí nás to a ani to není podstatné. Co je podstatné jsou fakta - to že chápeme a je nám jasné, A jít dál. Žádné zdržování - budoucnost ukáže nakolik jsme pochopili a zařadili. (Placebo efekt chápu - tedy jestli dobře chápu - zahrnuje vše, co může pomoci? =:) Už je dávno uvolněno pro používání na globální úrovni. Netřeba čekat. I v minulosti jsme si mysleli, že to něco musí něco odstartovat. Odstartováno je v okamžiku, kdy vibračně dosáhneme.

Komentář ze dne: 16.11.2009 23:33:44     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek:
..obávám se, že se mýlíš s tím "zdržováním" (řazení do dimenzí). Teprve nalezením škatulek (= dimenzí) a jejich propojení s běžným poznáním umožní zakotvit nové paradigma. Fakta bez kontextu (zařazení do souvislostí) jsou na prd, to bys měla vědět. Zrovna tak pindy o "vibračním dosažení". ... Nejdřív je dobré najít spojitost mezi vibrací a frekvencí, pak je dobré vědět, co se s nejvyšší vibrací stane, když dosáhne maxima rychlosti na minimální dráze té vibrace. A protože to nevíš, tak píšeš to, co píšeš. Odstartováno bylo vše v okamžiku, kdy bůh vymyslel Pohyb a Směr - a za to ostatní si dnes můžeme sami, jsme jedním z vrcholů SAMOŘIDITELNOSTI. A sami se z toho také vyhrabeme. Někdy. Dokud budeš potřebovat pomoc od boha, tak ti žádné "uvolněno" neumožní pochopit tu druhou, hmotnou stranu stejného plotu. Používat hmotné tělo a výrobky je o něčem jiném než pochopit důvody, proč vlastně hmota existuje - když je vám tam "doma" tak dobře.. , proč je pro vás hmota iluzí (tedy neexistující).... Jo, přijmout můžeš leccos, ale to je ještě k pochopení kus cesty. A tahle kravina o iluzi (neskutečnosti hmoty) se v duchovním světě traduje stále. Jakoby byla nehmota důležitější než hmota. každé zrcadlo přeci slouží k možnosti "viděné či cítěné" ZLEPŠT, ne? Záleží především na tom, ze které strany se dívám. Když koukám ze zrcadla na člověka před ním - z čehopak je asi ta moje zrcadlená podoba utvořená? Z JAKÉHO MATERIÁLU JE MŮJ (tvůj) OBRAZ V ZRCADLE????(na vodní hladině????) Až někdo správně odpoví na tuhle otázku, tak snad bude vědět i to ostatní. Třeba proč si lidi vymysleli boha a k čemu nám je potřebný,...a mnoho dalších "hloupých otázek a odpovědí... A pak záleží jen na to, se kterou stranou se kamarádím víc. Když mám tělo, měl bych se kamarádit s hmotným světem, když tělo nemám, tak pracuju ve světě, kde hmota není. Tam, kam ukládáme všichni informace o svých pohybech = do "prázdného prostoru". Copak je to tak těžké pochopit, že v mozku je jen procesor a "harddisk" (paměťové zázmnamy) máme ve volném prostoru vesmíru? Některé jen ve formě "magnetizmu v pohybu" - a jiné v podobě uzavřených struktur "atomů" v různých planetách naší soustavy. Odkud by asi astrologie ta data brala, kdybychom je tam svými předchozími životy neukládali. A že tím je dán i pohyb těch těles, to si holt ještě nějaký ten výklad vyžádá.

Komentář ze dne: 19.11.2009 11:12:41     Reagovat
Autor: [Miltech] - Jiřina (miltech@silesnet.cz)
Titulek:
Máš příhodné příjmení, milý Janko. Příliš mnoho informací je dobrých. Odvozování a zdůvodňování - také fajn. Opravdu hodno obdivu - bez ironie. Pochopila jsem, že na tohle na vědomé úrovni tady a teď nemám, přijala jsem myšlenku, že ten náš kompjútr je plně funkční a v okamžiku potřeby se to, co do něho přidávám okamžitě - anebo s potřebnou prodlevou (jak budou další informace, které dohromady budou dávat význam) - zařadí do kontextu. Je to hodně zjednodušené, ale naco by pak byla intuice, která mi poví, že tohle už je zaručeně pravda. Tedy aspoň prozatím, dokud ji dalšími informacemi nerozvinu dál. Na kecy kašlu. Jsou k ničemu. To, co každý z nás má (a to doslova), je pro každého jednoho směrodatné, protože přijatelné, protože tomu on osobně rozumí. =:)

Komentář ze dne: 29.11.2009 06:55:56     Reagovat
Autor: [Jety] - Jana Tykalová (tykalovajana@seznam.cz)
Titulek: Co s tím?
Jsou věci, které mohou pomoci, třeba tohle.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!