Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 03. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Kryl:
1. Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou:
ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,
ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce,
a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce.

2. Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky,
brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky,
farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky,
my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

3. Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda,
zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda,
král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem,
pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

4. Demokracie panuje od Aše po Humenné,
samet i něha v pánu je a zuby vylomené,
dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí,
zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

5. Demokracie dozrává do žaludečních vředů,
bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů,
a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu,
že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2761x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2196x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2100x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 1997x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1817x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Vzpomeňte si, probuďte se
ze dne 10.06.2011, autor článku: Převzato

Komentář ze dne: 13.06.2011 07:47:27     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek: chybička dušičko
...se vloudila. Naše existence je postavná na SOUBĚŽNOSTI

Komentář ze dne: 13.06.2011 08:01:54     Reagovat
Autor: [janko] - Jan Koňas (janko@karao.cz)
Titulek:
...na SOUBĚŽNOSTI života v těle a života "duše". Tahle chyba duchovních učení se traduje a vede k "těšění se" na život v nehmotné formě. Jednak: mnoho lidí ještě tuto formu (nehmotné tělo s vlastní sebeorganizací) nemá celistvou, po smrti se "balíčky informací" na základě zákona přitažlivosti dostanou do podobných celků (= egregorů=duše), ze kterých se formuje další energetická podstata dalšího zrozence. Druhak: ˇjedinečnost života s tělem je právě v tom, že máme možnost měnit tu nejhustší formu informace = hmotu ve svém okolí. Málokdo si uvědomuje, že v celistvé duchovní formě (víly, duchové příbuzných apod..) je omezená možnost vstupovat do dějů v hmotném světě. Takže si vážení čtenáři laskavě uvědomte, jakou naději na CELISTVOST vašeho těla můžete mít po fyzické smrti. proces, kterým procházíme, spočívá v postupném přicházení na mechanizmy, kterými fyzické tělo prochází v době mezi jednotlivými životy. Máme našlápnuto dobře, vyhrocující se politická situace má i svou nehmotnou odezvu ve "fyzikálních silách vesmíru" (jde jen o jiné názvy našich nehmotných těl, poplatné pojmenovávání pomocí latiny a používání nástroje matematiky. Zdá se, že je všechno zařízené tak, aby se dobrým lidem začalo dařit dobře a špatným špatně. Dostáváme odměny za naše předchozí životy - tedy ti, kdo si svou "nerovnováhu sil v prostoru" (=karmu po staru) už vyrovnali.

Komentář ze dne: 13.06.2011 20:45:19     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (stastnyjosef@seznam.cz)
Titulek: Ahoj Janko
"...na SOUBĚŽNOSTI života v těle a života "duše". Tahle chyba duchovních učení se traduje a vede k "těšění se" na život v nehmotné formě." ---------------- Pořádná nauka nevede k těšení se na život v nehmotné formě jako spíše k uvědomění, že tu jde furt jen o různá "skupenství" projevení téhož. Navíc ten pojem "duše," bývá často zastřený nepochopením. :-)

Komentář ze dne: 14.06.2011 00:26:37     Reagovat
Autor: [Milipino] - milipino (milipino@seznam.cz)
Titulek:
při neznalosti, která tady široce panuje a při vlivech vedoucích eventuálně k životnímu pesimizmu je mnohdy lepší být zaměřený na radostné možnosti po smrti než zemřít ve stavu pesimismu a zoufání si - to pak vede k zastření vědomí ještě většímu závojem černa. Lepší se ´ ´těšit na ráj´´, než zoufat si jako s materializmem, že nic nebude. Materialismus může vést potom ke stavů mrákoty, kde k uvědomění dochází pomalu. Nebo ke zrození v další existenci, kdy se zase těžko prokousávat mrakem temnoty. Lepší je myslet za života na ráj než číst Marxe.

Komentář ze dne: 14.06.2011 20:22:37     Reagovat
Autor: [Lída] - Lída Mandelová (limandom@gmail.com)
Titulek:
Obecně vyjádřeno: sebeztotožňováním s jakýmkoliv stavem mysli, ať už s pozitivním, nebo s negativním, energie toho stavu automaticky sílí. Tím se člověk stále víc dostává pod vibrační vliv egregoru, do kterého dotyčné vibrační pásmo spadá. Můžeme občas pozorovat, jak se někdo opakovaně ztotožňuje s určitou emocí, ta ho ovládá čím dál víc, až se jí může stát dočista posedlý. Nakonec pod jejím vlivem reaguje a jedná úplně jinak, než by normálně jednal ve "střízlivém" stavu bez emocí. S čím se ztotožňujeme, to posilujeme a tím se stáváme. Děláme pak "mluvčího" vibračnímu pásmu, kterého jsme momentálně součástí. Je to jedna jediná Energie ve svých mnoha podobách. Když se začne tohle rozpoznávat i ve chvílích sebeztotožnění s jednotlivými stavy mysli, jejich vliv na nás začne slábnout. Postupně je tak možné čím dál jasněji vnímat, že "jde furt jen o různá "skupenství" projevení téhož".

Komentář ze dne: 26.06.2011 08:07:17     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (stastnyjosef@seznam.cz)
Titulek: Každým okamžikem ...teď.
Realita se formuje každým okamžikem a vaše myšlenky formují to, co budete prožívat. -:)

Komentář ze dne: 26.06.2011 17:29:12     Reagovat
Autor: [Lída] - Lída Mandelová (limandom@gmail.com)
Titulek:
A nejen myšlenky: nenápadné pocity, které podbarvují všechno, co si myslíme, mají moc nás nenápadně ovlivňovat a nakonec v nás vyvolají i reakce, k jakým bychom se vědomě nerozhodli. Prostě "tak nějak" zareagujeme - a většinou si ani neuvědomíme, proč. To PROČ je klíč.

Komentář ze dne: 04.07.2011 17:12:51     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (stastnyjosef@seznam.cz)
Titulek: Ještě jednou něco z článku:
Stále čekáte na informace a mnoho jich dostáváte. Ale vnímáte je vůbec? Konáte podle nich? Anebo pouze proletí vaší myslí a zde nic po sobě nezanechají? :-)

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 02. 2021:

Senátor Jaroslav Doubrava: " ...chovali se (poslanci) jako úchylové. Dokonce hejtmani z opozičních stran prosili své strany, aby neblbly a nouzový stav prodloužily. Politické hovězí hlavy ze stáda opozice z toho ale udělaly předvolební mejdan. Poslanci, kteří zařízli nouzový stav, jsou stejní primitivové jako ti, kteří demonstrovali proti nošení roušek. A opozice neustále do vlády bušila, že neudělala to či ono, že něco mohla dříve a lépe. Změnilo se to v politickou štvanici, nakonec vláda ztrácela rozhodnost, aby nebyla obviněna z nedemokratických zásahů...
...ČT1 se stává největším šiřitelem nenávisti, polopravd a dezinformací v ČR. Z tohoto hlediska se nedivím, že se takhle urvali z řetězu i primitivové z opozice. Poslanci z opozice ukázali, že nemají ani páru o tom co potřebují lidé dole, v konkrétních vesnicích, městských čtvrtích, ti kteří jsou odkázáni měsíc od měsíce na plat nebo v horším případě na podporu...
"

Celý článek...


10. 02. 2021:

Bohumil Pečinka:  "...je to třicet let stále o tomtéž. Už v letech 1990-92 dělalo právnické expertní duo Jičínský-Rychetský zákulisní rozhodnutí a nátlakové akce, jimiž stavělo parlament i vládu do neřešitelných situací. Často tomu sekundoval i Jan Filip z pozice experta, plně podřízeného Pavlu Rychetskému. Třicet let nato stejní lidé, tentokrát už bez zesnulého Zdeňka Jičínského, rozhodli o volebním zákonu a dostali politickou reprezentaci pod tlak..."

Celý článek...


29. 01. 2021:

Petr Žantovský: "...USA pro mnohé z nás před rokem 1989 symbolizovaly svobodu a demokracii, zatímco sovětský blok symbolizoval třídní boj a všeobecné hlupství. Dnes je to jinak. Amerika se chová hůř než naši rudí za Jakeše. Je to symbol? Jistě: úpadku země, která si neví rady sama se sebou, a tak nabízí zástupné terče. Jen my jsme stále stejní, tedy aspoň naše vrchnost: dříve odezírala ze rtů Moskvě, dnes Washingtonu případě Berlínu a Bruselu. Ale změní to nás, občany, co tomu musejí přihlížet? Ani v nejmenším. Jen to prohloubí skepsi a nedůvěru. Jako za toho Jakeše. Kdybych byl optimista, řeknu, že cítím v kostech změnu, jako byla cítit dejme tomu od roku 1985. Ale protože jsem realista, bojím se, že tato změna bude draze vykoupena..."

Celý článek...


26. 01. 2021:

Proč? Martiny Kociánové: Sklapni, nebo Tě smažem!

YouTube channel Svobodné Universum
Kupředu do minulosti: Svobodné universum


26. 01. 2021:

Ivo Rušák: „Putinova rezidence“ u Černého moře
"...dnešní vlna mediálního „zájmu“ o tu „Putinovu rezidenci“ je už historicky druhou vlnou, jaksi reinkarnovanou a znovu rozvířenou zjevně v souvislosti s návratem A. Navalného do Ruska a tak nějak zakrývá skutečnost, že A. Navalného po návratu ruská policie ze zákona prostě musela zatknout, protože byl dříve odsouzený k podmíněnému trestu (30 dní vězení) a neplněním jeho podmínek ten trest podmíněný přešel v trest nepodmíněný. Jistě mu nikdo nebude vyčítat to období, kdy se jako léčil z té „otravy“ a kdy byl v „rekonvalescenci“, ale od té doby pobýval (schválně?) v Německu dále, a tedy se (schválně?) nehlásil v pravidelných intervalech ruské policii, jak stanovovaly podmínky trestu..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!