Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 11. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
předseda Ústaního soudu Pavel Rychetský:
Mé šestileté působení u Ústavního soudu mne poučilo o tom, že ani Parlament nemá absolutní moc a většina nemusí mít vždy pravdu a základní hodnoty demokratického právního státu je třeba chránit i před zákonodárci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2159x)
Věřte ve svůj záměr
(04. 04. 2020, 1489x)
Toto je pouze začátek
(12. 05. 2020, 1478x)
Nový svět
(21. 04. 2020, 1435x)
Ocitáte se v bouři dění
(21. 06. 2020, 1381x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Pohádka o Karlu Janečkovi
ze dne 03.01.2013, autor článku: Čábelka Štěpán

Komentář ze dne: 07.01.2013 06:47:51     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (stastnyjosef@seznam.cz)
Titulek: Poděkování
Dosud jsem neměl možnost přečíst si veřejně otištěné zamyšlení, které by postihovalo fenomén Karla Janečka s pochopením, jaké vysvítá z textu tohoto článku. Díky.

Komentář ze dne: 08.01.2013 14:20:15     Reagovat
Autor: [davidec] - David (d.e.c@volny.cz)
Titulek: Pohádky mají smysl
Váš brilantní článek úvaha se mi moc líbí a mluví mi z duše! kéž pomůže k pochopení PE i ostatním. děkuji

Komentář ze dne: 09.01.2013 03:22:58     Reagovat
Autor: [jduchac] - Jiří Ducháč (jiri.duchac.cz@gmail.com)
Titulek: Kdybych nosil klobouk, tak smekám.
Zdravím. Dnes jsem tu poprvé a kvůli tomuhle článku jsem se zaregistroval. Šmejdím po netu a čtu (krom jiného) názory lidí na PE. Že VK nemá rád KJ chápu, ale je smutné, když různá občanská sdružení (zdá se slušných lidí) svorně kritizují politiky, ale jinak si většinou hrají na svém písečku a co nevymyslí sami, tak kritizují, ale přitom sami nenavrhují alternativu řešení. Jste asi první parta, která na to kouká z té lepší stránky. Asi to bude tím úsvitem... Díky

Komentář ze dne: 10.01.2013 09:54:23     Reagovat
Autor: [Rano] - (stred1@centrum.cz)
Titulek: strategie
Autor článku odmítá, že by K. Janeček věděl, kam co celé povede, píše: „Můj vlastní pocit z celé Pozitivní evoluce je jiný. Já myslím, že Janečkova největší síla je paradoxně v tom, že neví, kam to celé povede (a vůbec mu to nevadí!)“ - Já naopak věřím, že K. Janeček výborně zvládl matematiku a v životě ji nějak využil. Pak stěží uvěřím, že by takto vybavený nevěděl, oč mu jde. Autor píše: „Ale Pozitivní evoluce nehraje na image, svému duchovnímu otci přímo nic nepřináší, a na to, aby uklidnila špatné svědomí, je zatraceně málo konkrétní.“ Druhá možnost je jednoduchá. Co přinese? Zájemce o novou politickou stranu, směrovanou podle jeho dosavadního usilování. Kterým se především představil, jež se stěží shoduje se směry duchovního usilování.

Komentář ze dne: 11.01.2013 13:19:26     Reagovat
Autor: [Lída] - Lída Mandelová (limandom@gmail.com)
Titulek:
http://www.cestyksobe.cz/racio-logika-nadacni-fond-proti-korupci-ad1909/

Komentář ze dne: 12.01.2013 20:32:19     Reagovat
Autor: [Rano] - (stred1@centrum.cz)
Titulek: Ať už tak nebo tak
http://bostlova.blog.idnes.cz/c/296791/Janeckova-Pozitivni-REvoluce-v-rezii-americkych-tajnych-sluzeb.html

Komentář ze dne: 23.01.2013 23:29:57     Reagovat
Autor: [jduchac] - Jiří Ducháč (jiri.duchac.cz@gmail.com)
Titulek:
Nojo, ... doporučuji pročíst víc příspěvků této slečny, nebo paní a trochu Googlit. Například http://kojot.name/2012/12/05/petra-bostlova-vs-karel-janecek-cili-satanska-opereta/ včetně komentářů. "Vtipálci" se přiznávají, že jí posílají "konspirační" materiály, kterým bezmezně věří.

Komentář ze dne: 15.01.2013 17:25:25     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (stastnyjosef@seznam.cz)
Titulek: Matematika a život
"Autor článku odmítá, že by K. Janeček věděl, kam co celé povede, píše: „Můj vlastní pocit z celé Pozitivní evoluce je jiný. Já myslím, že Janečkova největší síla je paradoxně v tom, že neví, kam to celé povede (a vůbec mu to nevadí!)“ - Já naopak věřím, že K. Janeček výborně zvládl matematiku a v životě ji nějak využil. Pak stěží uvěřím, že by takto vybavený nevěděl, oč mu jde." -------------------------------------------------- Dovolím si poznamenat, že autor článku nenabízí k uvěření myšlenku, že by Karel Janeček nevěděl oč mu jde. Zkusme si to ilustrovat na příkladu. Spisovatel stále naléhavěji pociťuje, že se navršila ona tvůrčí fáze, která předchází vlastnímu napsání knihy. Autor ví nepochybně oč mu jde. Musí napsat román, protože čas dozrál. Ale kam že to celé povede? Tohle vědět, už není jeho záležitostí. Děj románu se mu odvíjí před očima, sám neví co napíše zítra. Je pouhým kanálem, sprostředkujícím, pošťákem doručujícím zásilku. Ale kam že to celé povede onen autor neví. Nemůže vědět a koneckonců ani nesmí, nemá-li být pouhým manipulátorem. Pravda prostě neleží na krámě. Je to proces. :-)

Komentář ze dne: 23.01.2013 16:53:39     Reagovat
Autor: [Nada] - (evanada@seznam.cz)
Titulek: Musí nést odpovědnost
Žalujte Klause pro velezradu, vyzval podnikatel Janeček senátory Podnikatel a aktivista v boji proti korupci Karel Janeček se v otevřeném dopise obrátil na senátory s výzvou, aby podali žalobu na prezidenta Václava Klause pro velezradu. Důvodem je Klausova novoroční amnestie, díky níž se zastavuje stíhání řady kontroverzních ekonomických kauz. http://www.novinky.cz/domaci/291106-zalujte-klause-pro-velezradu-vyzval-podnikatel-janecek-senatory.html

Komentář ze dne: 18.02.2013 20:11:12     Reagovat
Autor: [Milipino] - milipino (milipino@seznam.cz)
Titulek: omyl o obchodování s penězi na burze
Obchodování na burze, dokonce s "vysokou frekvencí" je obvyklý jev. Spočívá v tom, že vždy je někdo kdo chce peníze vložit (co s nimi? uložím je) nebo hned získat (podnikatelé, investoři, úvěr). Cena v kurzech kolísá ve dni i hodině, i dlouhodobě. Takže správný činitel sleduje změny na trhu s penězi a volí správnou chvíli nákupu peněz v cizí měně nebo zbavení se peněz (místo aby je nechal ležet v trezoru je vloží do burzy). Toto mají dokonce za povinnost finančníci pracující pro organizace i zaměstnanci. Vloni proběhl skandál na Magistrátu Prahy, protože úředník, který měl nakoupit dolary pro financování staveb nesledoval vývin kurzů a nepočkal, a nakoupil v nevhodné chvíli, kdy byl pokles kurzu. Cena stavby jsou miliardy a peníze jsou potřebné pro vyplacení dodavatelům. Nepočkáním na výhodný kurz provedl nevýhodný nákup, mohl jinak ušetřit miliony. Miliony proti miliardám vypadají, že jsou jen drobek, ale ten drobek činí miliony v neprospěch úřadu magistrátu. Nyní cituji z článku: ….. celou Pozitivní evoluci financuje, tedy od výše zmíněného vysokofrekvenčního obchodování společnosti RJS a.s. Je obtížné rozplést celospolečenský dopad obchodování na burze. Co je však zřejmé, je, že jde o aktivitu doslova odervanou od reálné ekonomiky, hmotných statků a hmatatelných hodnot. To, že malá skupinka jedinců může operovat s obrovskými objemy (cizích) peněz a během zlomků sekund je přelévá z jednoho konce světa na druhý, svědčí o masivní nerovnováze, ve které se náš finanční systém (a s ním i reálná výroba a služby) nachází. (konec citátu). Tady autor komentáře neví, že tu jde o jev častý a potřebný, nejde o odervanost od ekonomiky, peníze jsou stále peníze, i když se prolévají skrze burzu. K tomu se používají také metody „páky“, krátkodobého nákupu a opětného prodeje v určený čas. Nesvědčí to o „masivní nerovnováze našeho systému“. To bychom jinak museli vyčítat také u Němcům. Největší burza v Evropě je ve Frankfurtu a přesuny peněz sem a tam jsou na běžném pořádku. Ten trh s měnami je tak obrovský, že v každém okamžiku je tam někdo, kdo právě potřebuje nakoupit a někdo, kdo potřebuje prodat peníze. A různost měn (Euro, dolar, Kč a východní měny v Číně, Japonsku, Indii atd.) zaručuje, že obchod neutichne. A je zbytečná tato otázka: „Je možné, že by byl Karel Janeček motivován snahou odlehčit svému svědomí obtěžkanému výčitkami ze způsobu, kterým si vydělal peníze?“. Není tu obtěžkání svědomí, to o tom jen uvažuje autor, který se burzou dosud nezabýval. Obchod s burzou je legální a věrohodný.

Komentář ze dne: 19.02.2013 07:40:26     Reagovat
Autor: [Milipino] - milipino (milipino@seznam.cz)
Titulek: literatura k problematice burzovních obchodů (část):
* Burzy a burzovní obchody, vydal S.I., 1991, brožováno, 50 stran s tab. a grafy, * Jak se stát intradenním finančníkem, Tomáš Nesnídal, 2008, Praha : Centrum finančního vzdělávání, 2008 * Kompletní průvodce úspěšného finančníka, Petr Podhajský, Praha : Centrum finančního vzdělávání, 2009 * Peníze a burza : umění, jak přijít k bohatství, Andre Kostolany, [Liberec] : Mirage, 2007 * Praktický průvodce denním obchodováním , Pavel Šafařík, 2011 * První kroky na burze , Ludvík Turek, Brno : Computer Press, 2008 * První kroky na FOREXu : jak obchodovat a uspět na měnových trzích , Ondřej Hartman, Brno : Computer Press, 2009 * Řízení rizika a finanční inženýrství = Risk management and financial engineering , Zdeněk Blaha, Praha : Management Press, 2004

Komentář ze dne: 17.03.2013 17:42:08     Reagovat
Autor: [Milipino] - milipino (milipino@seznam.cz)
Titulek: obchodování s financemi kde se naučíš
Podívej se na odkaz: http://www.markets.com/lp/campaigns/become-trader/cz/index-euro.html?pid=323&mid=16767&cid=38743&zid=14327 a můžeš se to také naučit.

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!