Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 09. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
A.J. Liebling:
Svoboda tisku patří tomu, kdo jej vlastní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2048x)
Láska je prvotní
(26. 11. 2019, 1692x)
Spaste sami sebe, mějte víru
(19. 11. 2019, 1595x)
Sdělení
(01. 10. 2019, 1580x)
Čas odevzdání
(28. 10. 2019, 1518x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Je Reiki bezpečné?
ze dne 29.07.2010, autor článku: Michal Pilný

Komentář ze dne: 29.07.2010 16:32:04
Autor: (evanada@seznam.cz)
Titulek:
Aha, díky.

Nicméně sám píšeš: "Celkově se nemohu ubránit dojmu, že u energetických škol jde v podstatě o magii. Odpusťte - nebudu jakkoli rozlišovat mezi bílou, černou nebo jakoukoli jinou magií, magie stejně jako řada jiných prostředků může být využita pro dobrý nebo pro špatný účel. Ale zásadně důležité pro magika je, aby si uvědomoval, že magii používá a jakým způsobem svého záměru dosahuje; tento rozměr však u energetických škol prostě nevidím."

S čímž souhlasím, vnímám to podobně, ne-li stejně včetně toho, že by si každý měl uvědomovat, jak je skrze něho činěno, že je jím něco činěno (změna, což je známka pro mne pro výraz magie), měním, tedy působím magicky (bez jakéhokoli dalšího zabarvení jako dobře, špatně, bílá magie, černá atd.), mělo by být dané, že přebírám plnou zodpovědnost za to, co je skrze mě činěno a že je činěno, protože nic nezůstane bez následku (stopa tu je) a tak nějak jsem si myslela, že by mělo být zřejmé (pro mne, když to dělám, když se tomu věnuji) i zodpovězení, proč to dělám. (někomu je to cizí, někomu ne, dá se předpokládat, že nějaký důvod za tím přece jen je...).
Ale může se to zdůvodnit i tak, jak sis to zdůvodnil ty: ono se to objevilo, nikdo se mě na nic neptal, tak to používám. Může být... pokud je tu připravenost nést následky, určitě se snažíš pomáhat, ne škodit (i když to je taky otázka, co je pomocí, já bych si asi nelajzla někoho třeba vyléčit z nějaké nemoci, nebo někomu ochránit majetek, protože nevím, neznám vyšší záměr, co je ve hře a jestli to nemá být a řekla bych, že vždy je to učební látka především pro toho, koho se to týká a když on nepochopí, skutečně nepochopí, nezmění přístup, pak moje pomoc byla spíše ublížením, něco jako když vytáhneš rybu z vody, aby se neutopila..), ale to je můj názor.
Mě jsou tyhle věci cizí.

Tak jen pro jiný pohled, no....

PS: Pokud se někdo dává na takovou cestu = působit (mentální) energií změny, měl by být zřejmý záměr, který by měl být v zákrytu s Cílem a jsou takoví Mistři, kteří přesně vidí příčiny i možné následky a operují chirurgickým nástrojem na hranicích života a smrti (a to někdy doslova), ale těch je jak šafránu a dokonce bych řekla, že v České republice ani takový není.

Ale každý strůjcem svého štěstí.
Ať se daří :wave:

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Vypočítejte následující příklad: dvakrát dvě = (napište číslo)

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!