Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 09. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Bernard Shaw:
Problémem chudých je jejich bída. Problémem bohatých je jejich zbytečnost.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2048x)
Láska je prvotní
(26. 11. 2019, 1692x)
Spaste sami sebe, mějte víru
(19. 11. 2019, 1595x)
Sdělení
(01. 10. 2019, 1580x)
Čas odevzdání
(28. 10. 2019, 1518x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Je Reiki bezpečné?
ze dne 29.07.2010, autor článku: Michal Pilný

Komentář ze dne: 07.08.2010 18:51:06
Autor: Rebekah (Rebekah@seznam.cz)
Titulek: je reiky zneužitelné, je reiki nebezpečné? Ano je!!!
Jako dítě jsem byla „zvláštní“ chodila ke mě i polodivoká zvířata a moje katolická babička se mě trochu bála, ale učila mě bylinkám. V pubertě jsem zjistila, že dokážu odebírat bolest, ale tahám si ji na sebe a tak jsem začala hledat co s tím a získala víru. Tenkrát mi reiki připadalo jako dobrá cesta být jen kanálem a netahat si nic na sebe. Vědět co bude následovat nikdy bych zasvěcení nedopustila, šla bych jinou cestou. V té době jsem pracovala hodně s kyvadlem a během 21 dní po zasvěcení se denně měnila polarita těla, tedy i kyvadlo pracovalo každý den jinak. Nechtějte vědět co to s vámi dělá. Jasnoslyšení, přes celou narvanou restauraci jsem jasně slyšela rozhovor u nejvzdálenějšího stolu. Tělesné vnímání bolesti jiných se zintenzivnilo a to hodně. Někdo se mě v narvaném metru dotkl a mě projela bolest místem, kde nebyl v pořádku,opravdu paráda. Emoční výkyvy od slz k smíchu během minuty. Hrůza. Kromě toho naprostá otevřenost k emočním výkyvům jiných. A k tomu se přidaly energetické útoky. Protože začnete více vyčnívat z davu. Ztratíte ochranu anonymity davu. Paní, která mě tenkrát zasvěcovala byla sama chvilku mistrem a nevěděla, že průběh může být až tak intenzivní a sama ho nečekala a tedy mě varovat ani nemohla.
Na ochranu proti zneužití reiki jsem skládala světelnou přísahu. Já jsem ji zrušila, zasahovala do mého života více než měla. Dělala ze mě služku e-gregoru reiki a bohužel nejen reiki-da.
Osobně tohle považuji za neoprávněný zásah do svobody a do integrity jedince. A reiki zasvěcence považuji spíše za členy sekty, tedy ultra jádro je sektou.

Ptáte se jestli je reiki magií? Ano je!
Je to totéž jako woo doo, také je báječné na léčení s výbornými výsledky, ale také může ublížit a na tom trvám. Oboje je pouze práce s energií a ta je jen jedna.
Magie je jen jedna, nemá žádnou polaritu jen je. Záleží na způsobu použití.

Zneužití reiki, ano reiki je zneužitelné a zasvěcenci také a jak snadno. Kdysi na jakémsi reikivebu se sbírala reiki na různě nemocné apod. Nejvíce markantní byl případ jakési Eriky, která prý vážně nemocná bojovala o život v Motolské nemocnici a všichni reikisté měli posílat reiki a nadšeně posílali. Komu a kam a proč se nikdo neptal. Začaly jsme se ptát s kamarádkou, zda se někdo dotyčné Eriky zeptal, zda o léčení stojí, zda dotyčnou o léčení požádala ( 17 letá, snad si pamatuji dobře je to hafo let). Snesla se na nás vlna kritiky, nadávek a osočení typu, že to nechápeme a že snad chceme, aby umřela. Osobně si myslím, že žádná Erika nikdy neexistovala, jen si někdo pro své magické či jiné potřeby nechával cíleně posílat energii, na fiktivní postavu slečny Eriky. Dala jsem si tu práci, že jsem o Erice přečetla celé diskusní fórum a byly tam naprosto rozporuplné informace a lži. Po té co se takto začalo ptát více účastníků diskuse, tak Erika náhle zemřela, už nebyla potřeba. Pak se tam rozjel cosi jako pranýř a fajn bylo, že nás s kamarádkou nemohli fyzicky najít, to bychom asi plápolaly na hranici, takhle b

Reakce na komentář
"je reiky zneužitelné, je reiki nebezpečné? Ano je!!!"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Je cukr sladký (ano/ne)?

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!