Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 09. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Bernard Shaw:
Problémem chudých je jejich bída. Problémem bohatých je jejich zbytečnost.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2048x)
Láska je prvotní
(26. 11. 2019, 1692x)
Spaste sami sebe, mějte víru
(19. 11. 2019, 1595x)
Sdělení
(01. 10. 2019, 1580x)
Čas odevzdání
(28. 10. 2019, 1518x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Je Reiki bezpečné?
ze dne 29.07.2010, autor článku: Michal Pilný

Komentář ze dne: 09.08.2010 22:47:13
Autor: Pavel (pavel111@atlas.cz)
Titulek: trochu jiný pohled
Teprve dnes jsem objevil tyto stránky a i tento článek. Názory jsou různé, a proto přidám i ten svůj. Třeba mi ho někdo vyvrátí anebo potvrdí (to budu radši….)

Je Reiki bezpečné, škodí atd.? Já si myslím, že to je otázka pojmů. Zastánci říkají, že se s Reiki dá pomáhat, například léčit. Odpůrci říkají, že se to dělat nemá, protože tu nemoc stejně nevyléčím, ale jenom potlačím. Takže bych měl nechat nemocného, aby se nad sebou „tzv. zamyslel“ (změnil svůj život), a nemoc pak odejde sama. Ale co když se nezamyslí? Je to v pořádku? Vždyť on si tuto cestu takto vybral. A nebo je to tak, že s tou Reiki mu nemoc sice jenom potlačím, ale třeba ho tím „nastartuji“ k novému „lepšímu“ způsobou uvažování a on nastoupí duchovní růst. Takže v kterém případě jsem vlastně pomohl? V tom prvním, kdy jsem Reiki nepoužil a nevyléčil, nebo v tom druhém kdy jsem Reiki použil a vyléčil? A nebo to můžu říci obráceně. Kdy jsem uškodil, zneužil Reiki, když jsem ho použil pro léčení jiné osoby?

Duchovnem se zabývám již 1 rok, a „všude“ narážím na myšlenku, že vše co se děje, se děje správně, a je to součástí vývoje. Že neexistuje nic špatného, že vše je součástí vesmírných zákonů. Že vše co se mi stane, tak jsem si svým životním postojem přivolal. Velmi hezky je tato filozofie popsána v článku „Malinká duše a slunce“ (na stránkách www.modraalfa.cz – v levém menu 7. odkaz od shora). Také jsem četl knihy od Valerije Sinelnikova (Dohoda s nemocí a další.) Dle jeho teorie, si můžeme za všechno co se nám děje, vždy jen my sami svým postojem a myšlenkami – jinak řečeno jsme si to sami naprogramovali. A zachází do úplného extrému, například jakoukoliv vraždu dítěte zdůvodňuje tak, že to zapříčinili rodiče svým chováním a postojem, a tím si tu událost přivolali (nevím co si o tom mám myslet, ale na druhou stranu pokud přijmu výše uvedenou logiku, tak mě jiné vysvětlení nenapadá)

Ve světle těchto teorií, nemůže Reiki škodit, (a ani ten nůž). Protože ať s tím Reiki cokoliv udělám komukoliv (i s tím nožem), tak podle vesmírných zákonů si ten „kdokoliv“ tuto událost přivolal, a já s tím Reiki (nožem) jsem jenom udělal to, co ten dotyčný potřeboval pro svůj duševní vývoj, a zároveň jsem pomohl svému vývoji.

„Všude“ se tvrdí, že nemoc dostane člověk proto, aby dostal nějaký impuls, aby se zastavil a nad sebou se „zamyslel“. A nemůže to být tak, že když někdo dostane „škodlivý“ zásah Reiki (nebo nožem), tak to je úplně to samé (jenom trochu jiný impuls v jiné formě) aby se zasažený nad sebou zamyslel? A v tom případě, musí být někdo, kdo ten zásah Reiki (nožem) způsobí. A nebo to lze vysvětlit tak, jak je uvedeno v článku o těch dvou duší a Slunci.

Pokud půjdeme do extrému, tak bych také mohl říci, že nebudu pomáhat lidem, kterým povodeň vyplavila dům. Protože podle vesmírných zákonů, tu povodeň lidé potřebovali, aby si něco uvědomili, a proto je potřeba, aby si ten dům vyčistili sami bez cizí pomoci, protože když jim pomůžu, udělám to za ně, tak si nic neuvědo

Reakce na komentář
"trochu jiný pohled"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Kolik měsíců má rok? (napište slovo)

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!