Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 09. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
William S. Lind:
Každý stát, který podporuje americká armáda, ztrácí legitimitu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2048x)
Láska je prvotní
(26. 11. 2019, 1692x)
Spaste sami sebe, mějte víru
(19. 11. 2019, 1595x)
Sdělení
(01. 10. 2019, 1580x)
Čas odevzdání
(28. 10. 2019, 1518x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Je Reiki bezpečné?
ze dne 29.07.2010, autor článku: Michal Pilný

Komentář ze dne: 10.08.2010 01:59:29
Autor: Michal Pilný (michal.pilny@centrum.cz)
Titulek:
Zajímavá úvaha :-).
Myslím si, že rozhodnutí, zda jako léčitel pomoci nebo ne je vývostně osobní a v tom mimo jiné spočívá zodpovědnost toho, kdo je nositelem takové schopnosti.

Myšlenka, že vše, co se děje, se děje správně, je poměrně nová a já osobně s ní nakládám velmi opatrně, protože snadno může obhájit téměř jakýkoli skutek. Existují i hnutí, která na tom staví svojí ideologii, vyzývají k osvobození se od všech pravidel a závazků. Pro mě je to příliš blízko zasvěcovacím postupům některých temných magických směrů (i tady na JZ vyšel článek na toto téma), nabádajícím osvobodit se od společenských bloků pácháním de iure netrestných, ale nechutných věcí nebo smýšlením o nich.

Podobnou logiku spatřuji například v ideích Humanity’s Team, které na jednom konci prosazují pozitivní myšlení a na druhém konci stejné úvahy říkají, že zlo se nemá odsuzovat, ale chválit jako to, co umožňuje existenci dobra; korunou je dedukce, že Hitler skončil v nebi, protože de facto svým zlem vytyvořil prostor pro spoustu dobra. Je to jen můj osobní názor a nikoho tím neodsuzuji, ale na takové ideologii se nemohu podílet.

Osobně tyhle problémy neřeším, protože se léčení nevěnuji, ale v případech, kdy jsem měl příležitost nebo byl vyzván pomoci, jsem to udělal. Možná je to sobecké, ale neunesl bych pomyšlení, že jsem nepomohl někomu, kdo trpí. Dívám se na to tak, že pokud měl ten člověk zemřít a já jsem mu zachránil život nebo jsem k tomu přispěl, přebírám za to jistou zodpovědnost. Pokud mojí zásluhou přežil a někomu ublížil, je to moje vina. Ale každá mince má dvě strany a to říká, že pokud přežil, dostal zároveň příležitost někomu pomoci, proto takovou zodpovědnost přijímám s radostí. Spoléhám se prostě na to, že onen vyléčený svůj dluh čestně splatí tomu, kdo to bude příště potřebovat.

Koneckonců pokud jakýkoli čin je správný, budu raději činit než nečinit ;-), pokud k tomu jsem vyzván. Kdybych chtěl princip jednánií či nejednání popřít, argumentoval bych tím, že je-li vše předurčeno, jsou předurčeny i moje skutky a hodnotit je je bezpředmětné ;-). Nicméně všechno naštěstí předurčeno není, máme vždy možnost volby, pokud jsme aktéry a v této volbě má původ zmíněná zodpovědnost.

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Je cukr sladký (ano/ne)?

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!