Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 09. 2022     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Čapek:
Pravými otci zákonů jsou darebáci, ne právníci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2048x)
Láska je prvotní
(26. 11. 2019, 1692x)
Spaste sami sebe, mějte víru
(19. 11. 2019, 1595x)
Sdělení
(01. 10. 2019, 1580x)
Čas odevzdání
(28. 10. 2019, 1518x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Je Reiki bezpečné?
ze dne 29.07.2010, autor článku: Michal Pilný

Komentář ze dne: 11.08.2010 00:18:29
Autor: Miroslav (milipino@seznam.cz)
Titulek: přejínmka názorů z Indie
´´nová myšlenka´´, že si za všechno můžeme sami a to přitahujeme, pochází nesporně z Indie. Tam je svět neměnný a nic se nedá dosáhnout co nebylo připraveno. Totiž oni berou činy jako následky karmy. Ale to znamená u nich nečinnost. Chudák, nemocný a smutný si zavinili svou karmu a je zbytečné podle Indů jim pomáhat.
My máme jiný postoj. Ježíš by nikoho nevyléčil, kdyby měl takto postupovat v myšlení. Ano, jestliže si nemocný přivodil karmu, já půjdu a budu ho léčit. Nenechám ho v tom.
Indové jsou tak daleko, že si myslí: když pomůžu někomu, způsobím si kladnou karmu, která se mi vrátí, já si ji budu muset v jiném životě odžít (chudák dobroděj, bude zatížený svou dobrou karmou v budoucnu, a být tam v pohodě o pár let déle, jak žalostné, že ?).
Také se tam v tom svém kastovním systému myslí, že je vše určené dopředu. V něčem je. Chlapec jde do učení svatých spisů , dharmy, jako brahmačárín a když se vrátí, rodiče mu předem vyberou nevěstu ze spřátelených rodin pečlivě podle horoskopu, nikdo se ho neptá, má povinnost založit rodinu, tedy oženit se s vybranou dívkou, a mnohokrát jí poprvé uvidí tvář, až si po svatbě odhrne závoj. A na rande s ní chodit před svatbou je nemyslitelné.
Tak také vzniká domnění, že se nic nedá měnit, vše je předurčené (narozením, karmou, rodiči a astrologií) a tudíž je Ind neaktivní.
Doplácí se na to. Když chtěl Gándí vyjednat s Brity na rok 1946 nezávislost, Britové nakonec souhlasili, ale s podmínkou rozdělení moslimů a Hinduistů. Avšak proroctví předpovědělo pro Gándího atentát v lednu a tak by se celé úsilí mohlo bez osoby Gándího zpomalit nebo zhroutit. Gándí fatalisticky předpokládal, že se proroctví vyplní a že v lednu zemře. Nechránil se, jen tlačil na Brity, aby to dokončili dříve. A tak se stalo. Nedokonale připravené stěhování způsobilo utrpení statisíců na obou stranách. Gándí stál na hranici a díval se na nekonečné dva proudy : Moslimů na západ přes hranici budoucího Pákistánu a Hinduistů na východ do Indie. Nenapadlo ho, aby se osudu vepřel.
Takový je fatalismus a proto se říká, že se nic nedá sám dosáhnout (jen milost Boží přijde kdy sama chce) a měnit Ani následky karmy.
A proto, že se názory přebírají k nám bez ohledu na skutek, dochází k ´´senzačnímu´´ odhalení : když pomohu nemocnému uzdravit se, vlastně jsem mu ztížil prožívání osudu nebo jsme mu ublížil. Ha ha. Je to senzační nápad zvláště pro ministerstvo zdravotnictví : pojďme a z nemocnic udělejme osvětová střediska pro zkoumání minulosti s karmou, neléčit, rozebírat.

Reakce na komentář
"přejínmka názorů z Indie"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Kolik nohou má osel (napiš slovem)?

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!