Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Friedrich Nietzsche:
Naše země se stala právě tím monstrem, proti kterému chtěla původně bojovat.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2685x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2564x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2440x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2371x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2328x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Životopis Míly a Eduarda Tomášových
ze dne 31.10.2005, autor článku: Tomáš Miloš

Komentář ze dne: 31.10.2005 00:44:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Miloš Dostál (@)
Titulek: Život Tomášových
Za toto vyjádření Miloše Tomáše vyjadřuji tímto svůj neskonalý dík. Jistě přispěje k vyčištění duchovní atmosféry posledních týdnů, sebeuvědomění a katarzi některých jedinců!

Komentář ze dne: 31.10.2005 01:49:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vizír (@)
Titulek: Díky!
:tup: :flowers:

Komentář ze dne: 31.10.2005 08:54:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - javaho (@)
Titulek: super
Vyborne - vecne a k veci, ne-li primo zasah do cerneho! Tleskam a souhlasim.

Komentář ze dne: 31.10.2005 09:47:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
Eduarda a Míly Tomášových si velice vážím a mám o nich své mínění. Mé mínění je podložené mým cítěním. Mé cítění ale nemůže ovlivnit jakýkoliv text názorů druhé strany. Lidé, jsou -li takoví, kteří se nechali ovlivnit jakýmkoliv článkem nebo názorem nebo - pomluvou, se nacházejí ve svém smýšlení právě tam, kde stejně jakékoliv očišťování pozbývá smyslu. Proto si myslím, že ti, co byli Eduardem a Mílou osloveni, nepotřebují žádné vysvětlování, a ti, kteří osloveni nebyli, nepřesvědčí ani věty třikrát tlustě napsané. Celá rovina těchto záležitostí se odehrává úplně někde jinde.

Komentář ze dne: 31.10.2005 09:58:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - D.Rýznar (@)
Titulek:
Pane Tomáši, upřímně řečeno. V první části příjemný popis života Vašich rodičů, ve druhé části jste to totálně zkazil. Dalo by se říct, že zde jste se sám odhalil co ve Vás dřímá. Nelze zde nepostřehnout jakou velkou nenávist vůči panu Vackovi chováte dle Vámi uvedených urážek, lží a nenávistných výlevů. Nemusí být člověk zrovna na straně jedné nebo druhé, aby si nevšiml, že z Vaší strany není něco v pořádku. Pan Vacek nikoho ve svých knihách neuráží ani neponižuje, pouze poukazuje na nesprávné názory některých duchovních osobností. Ale to zřejmě pořád nechcete slyšet a jak vidno asi se Vám to i hodí, alespoň máte "oprávněný" důvod pana Vacka takto urážet že. Ne pan Vacek, ale Vy sám jste tímto Vašim počinem naprosto znesvětil a znevážil památku Vašich zcela jistě výborných rodičů.

Komentář ze dne: 31.10.2005 10:19:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - javaho (@)
Titulek: Re:
Vážený pane Rýznare, nechápu proč nejste spokojený. Vždyť pan Tomáš jen plní vaše přání: POUKAZUJE NA NESPRÁVNÉ NÁZORY NĚKTERYCH DUCHOVNÍCH osobnosti. Že se vám zrovna tahle verze nehodí do krámu je už otázka jiná.

Komentář ze dne: 31.10.2005 10:08:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (miluskaptackova@seznam.cz)
Titulek: poděkování
Vážený pane Tomáši, díky,díky,díky. Vaše slova souzní s mým nitrem. Bůh nenechá nikoho upřimného panout. Ptáčková

Komentář ze dne: 31.10.2005 10:19:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Morpheus (@)
Titulek: Dotazy
Mel bych nejake dodatecne dotazy: 1) Slysel jsem ze pan Tomas mel byt reinkarnaci Milarepy. Bylo to ovsem z ust jeho obdivovatelu, takze nevim realny zaklad - povazoval se pan Tomas za reainkarnaci Milarepy? 2) Ke svym priznivcum meli vztah jako k pratelum - znamena to ze E.T. a M.T nebyli guruove a proto za lidi nebrali zodpovednost? 3) Kdyz se nepovazovali za nasledovniky Ramany Maharishiho, znamena to, ze ten kdo chce nasledovat cestu Maharishiho by mel hledat pouceni radeji u jeho indickych zaku? Prosim o odpoved pana M.Tomase nebo nekoho z Avataru, a ne nejakych obdivovatelu. Dekuji.

Komentář ze dne: 31.10.2005 16:11:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Morpheus (@)
Titulek: Re: Dotazy
Jeste me napadl jedna otazka: Jakym zpusobem odesel pan Tomas? V clanku se pise ze Pani Tomasove zemrela ve spanku, treba G.Meyrink opustil telo v jogove pozici, jak to bylo u p.Tomase?

Komentář ze dne: 03.11.2005 17:40:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: Dotazy
skoda, ze ty dotazy nechce nikdo zodpovedet.

Komentář ze dne: 03.11.2005 19:27:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Dotazy
Pokusím se stručně odpovědět (podle svého nejlepšího svědomí a vědomí): 1) Nemyslím si, že by se E.Tomáš touto otázkou se vší vážností zabýval - on i paní Míla se vždy a důsledně snažili obracet pozornost zájemců pouze na hledání Pravdy; zabývání se minulými vtěleními otevřeně považovali za odklon z přímé cesty. To jistě není odpověď, kterou jste asi chtěl slyšet, ale tak tomu opravdu bylo; jen málokdy nechali řeč sklouznout na témata minulých inkarnací. Nicméně k osobě Milarepy měl E.Tomáš vřelý vztah (viz autentičnost a síla jeho převyprávění této legendy). 2) Ke svým příznivcům měli vztah jako k přátelům, tak tomu bylo, a zvláště výrazné to bylo v posledních letech života, kdy u nich převládala až nemyslitelná, nesmírně živá laskavost. Hledáte odpovědnost mistra za svého žáka. Nechci Vám vnucovat své mínění, proto si dovolím jen upozornit, že než-li člověk nastolí duchovní otázku, měl by se pokusit naprosto jasně sám sobě zodpovědět, co vlastně chce vědět? Tedy jaký je obsah poj

Komentář ze dne: 03.11.2005 19:41:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Dotazy
pokrač. ...jaký je obsah pojmů, jejichž vztah hledá. Pokud se zájemci podaří porozumět skutečnému (!) obsahu pojmu "mistr", žádná další otázka v tomto směru již nevyvstane. 3) Nerad bych se mýlil, ale nejsem si vědom, že by někdy prohlásili, že se nepovažují za následovníky Maháršiho (ovšem ani že se za ně považují). Ostatně, není to zas až tak důležité. Šrí Ramany si hluboce vážili. Oba dva doporučovali átmavičáru jako nejsrozumitelnější a nejrychlejší cestu k Pravdě. A k Vaší otázce: Už samotný princip (objekt)átmavičáry napovídá, na koho se máme obrátit, chceme-li jít touto cestou. Byl bych velmi nerad, kdyby mé odpovědi působili dojmem poučování, to jsem neměl v úmyslu; je-li tomu tak, pak věřte, že je to problém schopnosti se vyjádřit. Přeji Vám vše dobré a s úctou A.Popov

Komentář ze dne: 27.12.2006 11:04:12     Reagovat
Autor: [Luk] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Re: Re: Dotazy (Mistr)
"...jaký je obsah pojmů, jejichž vztah hledá. Pokud se zájemci podaří porozumět skutečnému (!) obsahu pojmu "mistr", žádná další otázka v tomto směru již nevyvstane" ------------ --- Děkuju za tuhle formulaci. Dobře osvětluje "problematiku" kter á se tu občas hodně povrchním způsobem přemílala tam a zpátky, a jistě ještě bude. :-) .

Komentář ze dne: 14.11.2005 18:16:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Miloš Tomáš (@)
Titulek: Re: Dotazy
Vážený Morphee, Eduard Tomáš byl považován mj. za reinkarnaci Milarepy. To neznamená, že jí byl. Je to dle mého soudu jen dohad. On sám nikdy, co vím, nic takového neprohlásil, a zřejmě si to ani nemyslel. Nezabýval se příliš takovými věcmi. Ke svým příznivcům (a nemuselo jít ani o zvlášť velké příznivce) měli vztah jako k přátelům na různých úrovních, to však vůbec neznamená že M. T. a E. T. nebyli guruové. Guruové jistě velcí byli, a jistěže byli velmi zodpovědní. Nevím, kde je psáno, že se nepovažovali za následovníky Maháršiho, ale máte asi pravdu. Jistěže kdo chce následovat cestu Maháršiho, nemusí hledat poučení u jeho indických žáků. Pokud Vás zajímá, jak Eduard Tomáš zemřel, tak zemřel ve spánku na zástavu životně důležitých orgánů (plíce, srdce, ledviny, atd.). Jistě nevyslal ke konci života nějaký signál, a naprosto se ničeho nezřekl (ani toho, co učil), nikde a k ničemu se nepřihlásil, žádný vztah k Ježíši netajil. To jen jistý pán má potřebu jej takto

Komentář ze dne: 15.11.2005 12:54:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Morpheus (@)
Titulek: Re: Re: Dotazy
Dekuji vam za vase odpovedi ( i panu Popovovi). Vase odpoved se asi nezobrazila cela, ale pokud tam uz bylo neco neduleziteho neni treba ji doplnovat. Jsem rad ze jsem dostal odpovedi z primeho zdroje, nebot pokud jsem se ptal nekdy zhavych obdivovatelu, kteri nemaji zdravy odstup, dostal jsem jako odpovedi casteji jejich mysteriozni predstavy. Takto muzu, snad nejen ja, doplnit par dilku mozaiky o duchovni ceste a duchovni scene u nas.

Komentář ze dne: 31.10.2005 11:28:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Tož tak
Od rána přemýšlím, co k tomuto napsat a zda-li vůbec. A co napsat - vždyť Pravda nepotřebuje obhajovat, nepotřebuje vůbec nic - stejně tak není třeba hájit Mílu a Eduarda - jejich odkaz je jasný. Vše je pravda. Vše je možné. Vše je láska. Nejde o nic víc ale ani o nic méně - než o nalezení oné Pravdy v sobě - každý jak tady jsme - k tomu směřujeme. A každý reaguje dle sebe, tak jak reaguje. Zrovna mi tady zpívá Paleček a Janík - Bolí to hledání identity...., bolí, přátelé, bolí - toho kdo ji hledá. No a ten, kdož našel - zase podle sebe - buď celé jeho učinkování v téhle "skutečnosti" ho nechá klidným a nemá potřebu (z různých důvodů) reagovat a nebo je otázkou jeho cti reagovat a veřejně stát na straně Pravdy. Stejně jako strážce majáku. Máme na výběr, rozlišujme, konejme. A zároveň mějme na paměti, že i nereagováním vyjadřujeme jistý svůj postoj - také konáme - v souladu s důvodem, který nám takto "radí". Takže je to na nás přátelé, jedná se o nás :-)

Komentář ze dne: 31.10.2005 13:03:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jifi (@)
Titulek: Re: Tož tak
Nado, myslím že k tomu, co jste napsala, není vůbec co dodávat. Vše je odrazem nás samých.

Komentář ze dne: 31.10.2005 13:20:52     Reagovat
Autor: [SAM] - SAM (jaexistuji@seznam.cz)
Titulek: Nekonečná Stezka
Nevidím do toho co bylo. Nevím jaký byl E.Tomáš a M.Tomášová, jakého poznání v neprojeveném aspektu cesty (Brahman) dosáhli. Ale jedno je jasné, Pan Vacek je opravdu velký Mistr, opravdovy znalec Brahman. Avšak je tu ještě druhý "sloup" stezky, stezka Siddhy, stezka Titánů a Zasvěcenců.Stezka Velkých Bílých Mágů. Neboli "nástavba" stezky neprojevu. A jeden z mála Mistrů, který svou zdravou kritikou a pokornou nespokojeností, usiluje dále, po Cestě Velkých Titánů, je pan Vacek. Sláva Satguruovi. Bratři, probuďte se ještě víc ! ! ! Nešpiňte už pana Vacka ! ! ! A přiznejte si, že Tomášovi ač dosáhli možná v neprojevu "konce". Stezka je nekonečná. ! ! ! A už nevyřtě mysl a vydejte se po stopách Titánů ! ! !

Komentář ze dne: 31.10.2005 14:28:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - 59 (@)
Titulek:
Můj názor je tento: mediální minisouboj pana Tomáše s panem Vackem je marný. Čte-li někdo pozorně (i kdyby nikoho z nich neznal), brzy pochopí, že soupeří dva "sokové" nestejných možností. Pan Vacek je evidentně opravdovým Mistrem, pan Tomáš evidentně milujícím člověkem, jež je svou láskou k rodičům bohužel zaslepen. Proč ta zloba k panu Vackovi? Čtěte pozorně a dozvíte se pravdu. A malou pravdu se dozvíte, už jen když čtete pozorně tuto a podobnou korespondenci.

Komentář ze dne: 31.10.2005 15:09:56     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Soudný člověk si udělá názor sám
Máte pravdu, soudný a nezaujatý člověk si opravdu udělá názor sám i z probíhající polemiky. Váš názor ale nezaujatý není! Raději si přečtěte citát z knížky Míly Tomášové Vnitřní pramen: O meditaci. (Kdybyste jej náhodou nemohl najít, tak je zde: http://zeme.mysteria.cz/comment.php?akce=fullview&cisloclanku=2005103002#kom7889)

Komentář ze dne: 31.10.2005 15:05:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jindra (jindrich.chmelar@seznam.cz)
Titulek: kritika x manipulace
Napadlo me, ze problem mimo jine vezi v tom, ze to co jeden povazuje za vecnou kritiku, druzi vidi jako pomluvu. Je velky rozdil kdyz napisu napriklad: Drtikol byl clenem komunisticke strany. (neutralni sdeleni) a kdyz zacnu vetu slovy: Komunista Drtikol... (v tom vidim uz manipulaci se ctenarem, i kdyz informace je pravdiva). To pak neni podle me vecna kritika, tykajici se omylu lidi, ale prave shazovani tech lidi, coz pak v praktickem zivote ma za nasledek, ze v podvedomi ctenaru se vytvori neduvera k onem kritizovanym, pripadne nevole ke kritikovi. Zalezi na ctenarove vztahu ke kritikovi ci kritizovanym. Kritika od pana Vacka nese bohuzel vyse uvedene shazujici rysy, a za to si v posledni dobe sklizi ovoce v ponekud koncentrovane podobe. Ted me napada, to co jsem zrovna napsal je vecna kritika nebo zla pomluva?

Komentář ze dne: 31.10.2005 15:15:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - dan (@)
Titulek: Re: kritika x manipulace
Ahoj Jindro, to je jednoduché, z mého pohledu je to prostě názor, takových je parta a jsou Ok. Z pohledu někoho jiného, který bude tvrdit, že je objektivní a že má právo na svůj názor, to bude pomluva a hanopis - to slovo už fakt nesnáším. Ty namítneš, že jde ale o tvůj názor a dozvíš se od EGa, že jsi neduchovní, pomlouvačné ego plné zlých sil a pak ti ještě napíše, že nechceš a neumíš věcně diskutovat a neumíš myslet. To je magořina, co? Jsem zhnusenej, fakt. Hodně, hodně, hodně, už to konečně brnklo na mojí strunu. NIKDY NEŠLO O DISKUZI, ŠLO O TO, ABY BYL PŘIJAT JEDEN NÁZOR. A všechna ta práva, která si uzurpuje ten jeden názor pro sebe, upírá tobě a všem, kteří mají názor jiný. Tak si přestaňme hrát na demokracii a právo vlastního názoru a řekněme si narovinu, že všechno, co není v souladu s tím jedním názorem, je liché, nepřátelské, očerňující apod. Bylo by to aspoň upřímnější. Sorry, ale jsem fakt nasranej :-)

Komentář ze dne: 31.10.2005 15:32:48     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Re: Re: kritika x manipulace
Dane, ani se ti nedivím... :grr: :banghead: :-X "Připomínám tedy jedno přísloví: Potrefená husa nejvíc kejhá, labuť z ní však neuděláš. A dodávám: Pomluvami Lucernu nenaplníš, spíše lidi odradíš. "

Komentář ze dne: 31.10.2005 15:32:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re:kritika x manipulace
Našla jsem jedno staroč. rčení, nějak mi přijde, že nic neztratilo na akutálnosti: "Jinde kdákat, doma snášet vejce a pod zlatým nebem tráví lidé lidi jedem"

Komentář ze dne: 31.10.2005 15:42:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: mobilizace a nedorozumeni
Ten posledni odstavec zni jak mobilizace:-) Ja myslim, ze ti co se citi byt "vernyma" Tomasovcema delaji dobre, ze zadny palec nezvedaji,tim dokazuji, ze jsou povzneseny nad malichernosti a spory a venuji se "introspektivni filosofii" neboli praci na sobe. Ale zaroven nemusi byt uplne "neduchovni" se k veci vyjadrit nebo po ocku tu vec sledovat. A jeste bych si dovolil poznamku. M. Tomas ma myslim problem v dekodovani stylu psani J. Vacka. Je pravda, ze Vacek, uziva mozna az nad miru ironie i spetku jizlovosti, coz prave se zda povazuje M.Tomas za je skutecny nazor, a tim u nej vznika dojem, ze Vacek nadmiru pomlouva a lze, coz je vsak nedorozumenim, ktere zbytecne vede k eskalaci sporu. Tak napriklad: <i>Dále se dočteme, že: ??páter Halík zachraňoval hříšného kacíře pana Tomáše, před věčným zatracením.? Pane Vacku a pane Koubo, copak můj táta byl hříšný kacíř? Ani hříšným nebyl, a kacířem jistě také ne. Má normální člověk zapotřebí toto psá

Komentář ze dne: 31.10.2005 15:43:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: mobilizace a nedorozumeni
Tak napriklad: Dále se dočteme, že: ??páter Halík zachraňoval hříšného kacíře pana Tomáše, před věčným zatracením.? Pane Vacku a pane Koubo, copak můj táta byl hříšný kacíř? Ani hříšným nebyl, a kacířem jistě také ne. Má normální člověk zapotřebí toto psát? Pochybuji. Snad jen z chorobné touhy ublížit. Ale i to nepřísluší normálnímu člověku. O tom Halikovi a hrisnem kacirovi to je zrejma, do oci bijici ironie,a urcite se Vacek nemysli, ze by byl kacirem, ale M.Tomas si toho nevsim. A takovych pripadu je tam imho vic. Takze si myslim, ze kdyby M. TOmas byl vice nad veci, chapal by psane v pravem smyslu, pak by se min zlobil, a zjistil by, ze Vacek neni takovy uchylny lhar a pomlouvac, ale ma proste svy nazory na vec, ktery muzou ale i nemusi se plne shodovat se skutecnosti. Na druhou stranu, kdyby si Vacek odpustil nektere komentere k ruznym lidem a jejich konani, nebo by tolik nepouzival tolik ironicky a sarkasticky jazyk, jiste by ubylo pricin k nedorozumenim

Komentář ze dne: 31.10.2005 15:46:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: Re: mobilizace a nedorozumeni
Na druhou stranu, kdyby si Vacek odpustil nektere komentere k ruznym lidem a jejich konani, nebo by tolik nepouzival tolik ironicky a sarkasticky jazyk, jiste by ubylo pricin k nedorozumeni a zlobnym reakcim a naslednym handrkovani, ktere vrha tak trochu stin na cast duchovni sceny. TO JIHO> Ty komentare tu maj strasne malej limit! Musim reakci o trech odstavcich cpat do tri reakci ani to neupozorni ze to prekrocilo limit. Delejte s tim neco.

Komentář ze dne: 31.10.2005 16:00:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vizír (@)
Titulek: Re: Re: Re: mobilizace a nedorozumeni
Ano, rozpustilé EGO, rozpustile zanechávalo v knihách p.Vacka své ťápoty ve formě ironických a sarkastických komentářů k ostatním českým mystikům.

Komentář ze dne: 31.10.2005 16:03:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re: mobilizace a nedorozumeni
Rigdzine, jistě, určitě je něco z toho v ironickém duchu. Jenže když on ten text nemá žádnou zvukomalbu, aby to každý rozeznával. Notabene, když to píše někdo, kdo není zrovna známý satyr a smíšek. My tu máme alespoň ty smailiky, ale co takový seriózní bádač bez smyslu pro ironii, humor, či sarkasmus? Takže jak píšeš na konci, to "odpuštění si....." to bych viděla jako nejsnažší řešení ochrany před různými nedorozuměními. Mohl by to potom třeba extra naglosovat do "plátků" typu Trnky-brnky apod.

Komentář ze dne: 31.10.2005 19:18:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Oldřich Kos (@)
Titulek: Re: Re: mobilizace a nedorozumeni
1/3 Pravda je, že nadsázku je třeba pochopit jako nadsázku. Ani ironie není a priori útok. Rigdzin našel pěkný příklad, ale jej jich mnohem víc. S tím ?vysláním signálu? je to podobné. Přišlo mi docela jasné, že se jedná o obrazné vyjádření a ne o nějakou konkrétní úkon. Přišlo mi to hned jako alegorie nebo možná metonymie. Vezmeme-li to doslovně, vypadá to ovšem jinak. Pochopil jsem to tak, že bylo pouze upozorněno na to, že církevní akt by mohl být mnohými hledajícími v řečeném smyslu vnímán. S tím může někdo souhlasit nebo nesouhlasit, ale představa nějakých skutečných (snad telepatických) signálů by mě vůbec nenapadla. Je známo, že psaný text předává jen zlomek informací oproti témuž textu ve formě mluveného projevu. Právě pro zmíněnou zvukomalbu a také pro mimiku a gestikulaci. Považuji většinu výroků, které jsou označeny za pomluvy, urážky a podobně za

Komentář ze dne: 31.10.2005 19:19:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Oldřich Kos (@)
Titulek: Re: Re: Re: mobilizace a nedorozumeni
naprosté nedorozumění ve výše uvedeném smyslu. Neznám pana Vacka příliš důvěrně, ale natolik ano, že rozumím jeho smyslu pro humor a pro nadsázku a hlavně vím dobře, že nic z toho nemá základ ve zlu - všechny ty kritické poznámky. Jsou však míněny velmi vážně, jako například upozornění na možnost nesprávného pochopení božskosti ega, které není výše v textu zmíněno a další. Jsou vždy určeny ku pomoci a nikdy k ubližování komukoliv. Kdo poznal pana Vacka aspoň trochu, nemůže věřit v špatnost jeho úmyslů. Paní Tomášovou jsem měl vždycky rád a vážím si jí stále. Jak je možné, že přes to všechno, co je nazýváno pomluvami, dehonestací, urážkami a kdoví čím ještě, nezměnilo můj vztah k paní Míle Tomášové ? Proč si vezmu jako kdykoliv dříve do ruky její knížku a potěším se jejím pohledem na svět a duchovní cestu?

Komentář ze dne: 31.10.2005 19:21:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Oldřich Kos (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: mobilizace a nedorozumeni
(Poslední část:) Protože nic z toho, co je panu Jiřímu Vackovi přičítáno jako urážky a pomluvy vnímám jinak. Necítím z toho nepřátelství, protože tam není, necítím žádnou dehonestaci, protože tam prostě není, necítím urážky ani útoky. Řídím se radami pana Vacka a nejsem při tom v rozporu s tím, co píše paní Míla Tomášová. Oba učí koneckonců totéž. Těch pár chyb, na které bylo upozorněno, v mých očích nikoho nedehonestuje. Uvědomovat se jako TO, spočívat jako TO, být TO. V tom se mistři neliší. Jen slova jsou jiná.

Komentář ze dne: 31.10.2005 19:47:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re: nedorozumeni
Dovolím si ocitovat pana Kose:" Jak je možné, že přes to všechno, co je nazýváno pomluvami, dehonestací, urážkami a kdoví čím ještě, nezměnilo můj vztah k paní Míle Tomášové ? Proč si vezmu jako kdykoliv dříve do ruky její knížku a potěším se jejím pohledem na svět a duchovní cestu? " Je to prosté, toto je pouze důkazem toho, že duchovní velikost manželů Tomášových prostě dehonesovat nelze. Neznamená to však, že k tomuto nedochází a že bychom měli být ticho, když se něco takového děje.Jesli jsou texty určité texty míněny jako nasázka, či sarkasmus, nebo jinak, se vždy bude stávat důvodem, k minimálně polemice, ne-li nevraživosti vůči pisateli. To by si měl každý kdo něco takového publikuje uvědomit. Zvlášťě, pokud se nejedná o nevycválaného studenta prvního ročníku gymnazia. Přála bych vám, aby vám vaše bohorovnost a pochopení vydrželo, až začně někdo takto nešťastně, rádoby humorně, psát, například o vašich rodičích.

Komentář ze dne: 01.11.2005 10:00:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - kluk z venkova (@)
Titulek: Re: Re: nedorozumeni
Taky si myslí, že "nelze". A když "nelze", tak "nedochází". Každá věta se dá pochopit více způsoby, dá se i zneužít, změnit její smysl vytržením z kontextu nebo zaručeně přesným komentářem. Proto k dorozumění může dojít jen z rozhodnutí obou stran.

Komentář ze dne: 01.11.2005 10:10:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re: Re: Re: nedorozumeni
tím "nedochází" míním to, že nedochází k pokusům o toto, děkuji za upozornění, nevyjádřila jsem to přesně K dohodě z vůle obou stran, ano, to ano....ale zázraky...no nevím. :-)

Komentář ze dne: 01.11.2005 14:13:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - kluk z venkova (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: nedorozumeni
Je to utopie, já vím...

Komentář ze dne: 31.10.2005 16:06:42     Reagovat
Autor: [JiHo] - Jiří (jiho@zeme.mysteria.cz)
Titulek: Limity komentářů
Vím o tom, komentáře ale rozšiřovat nechci - už se to tu pere i s těmi limity až moc! Ring volný je ve fóru Hydepark. Ale některé úpravy jsou plánovány (například to upozornění na překročení limitu 1000 znaků na komentář). Na druhé straně - i tak si na mne kdejaký chytrák otevírá zobák, jaký jsem "sprosťák", když to tu v komentářích necenzuruji podle jeho představ. Povolit limity, tak to bych nedělal nic jiného, než četl komentáře a házel si desetníkem, který nechat a který smazat! :grr:

Komentář ze dne: 31.10.2005 16:26:00     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Žvanění
Za dobrou vlastnost považuji krátné, jasné a stručné vyjádření. Mě délka vyhovuje. U dlouhých statí bývá hlavní myšlénka skryta v posledních třech větách nebo dokonce posledních třech slovech poslední věty. :-))

Komentář ze dne: 31.10.2005 17:52:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jucitán (sosnaz@quick.cz)
Titulek: Re: Žvanění
Někdy se také stává,že myšlenka bývá skryta až v těch třech větách,které už se do komentáře nevešly..

Komentář ze dne: 31.10.2005 18:07:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jista (@)
Titulek:
Ja tam necitil an i zrnicko nenavisti,jen touhu osvetlit vecne celou zalezitost a ocistit dobre jmeno Tomasovych. Lide zalepeni Vackem uz zrejme nemohou pochopit pravdu,ale pokud opravdu funguje,ze si pritahujeme sve "mistry"svym charakterem,neni divu. Pral bych "vackovcum" nezaujatou mysl a nahlednout to vse zvenci. Chovani pana Vacka povazuju za velmi ubohe,kazdou jeho vetou se o tom presvedcuju,az se vratim domu spalim jeho knizky,nebot nic jineho si nezaslouzi.

Komentář ze dne: 31.10.2005 19:58:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Oldřich Kos (@)
Titulek: Re:
Skoro to vypadá, že se nenávist zmocňuje Vás. Nepodlehněte tomu, je to to nejhorší, co by Vás mohlo potkat. Než spálíte Učebnici átmavičáry nebo překlady Mahárišiho rozhovorů, doporučuji je prostudovat. Pokud to uděláte poctivě, určitě je nespálite. Nebo je dejte některému hledajícímu, který ještě nemá předem připravený názor. Takových lidí je překvapivě mnoho. Neplácají se na internetu ani nečtou Dotek. A Vy zabijete dvě mouchy jednou ranou. Zbavíte se "nenáviděných" duchovních perel a druhému pomůžete. Možná se budete divit, že nebude mít na knihy stejný názor jako Vy a po jejich prostudování je jistě nespálí. Duchovní nauka a duchovní praxe ve Vackových knihách pomohla již mnohým. Myslím, že jste jediný, kdo chce pálit Vackovy knihy. Ale určitě nejste jediný, kdo nezná ani jeho osobu ani jeho dílo a přece je mu vše jasné.

Komentář ze dne: 31.10.2005 21:51:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rigdzin (@)
Titulek: Re: parodie
Jisto, ten prispevek je parodie ne?:-) Ve stylu: "ty debilove zasr**ny jsou strasne vulgarni, neumej se chovat slusne jako my" Neverim, ze je to tvuj skutecny nazor a postoj.

Komentář ze dne: 01.11.2005 17:43:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jista (@)
Titulek: Re: Re: parodie
Rigzine,to jsem moc nepochopil.kdes vzal ta slova,ci prispevek je parodie? Ale toto je muj nazor. Pan Vacek me moc zklamal(nejdriv Sai baba,ted Vacek) Neverim ze si Milos vymyslel jedine slovo,verim,ze by rad uvedl kazdou stranku.Svym selskym rozumem(nemuzu si ho vynachvalit)vidim mozna neco jineho nez Vackovi stoupenci a vidim to ciste.Vse zapada do me mozaiky o Vackovi,tech slov,ktere jsem na nej vyslysel od svych znamych(i od jeho zaku-maji ho radi,ale nelibi se jim treba jeho naprosta netolerance a tvrdost,kritika ktera neni objektivni) Kritika je umeni,musi z ni vyzarovat laska a snaha pomoci kritizovanemu,Jezis umel kritizovat,pan Vacek to neumi. On zranuje,on nekritizuje.

Komentář ze dne: 02.11.2005 08:50:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Ram (@)
Titulek: Re: Re: Re: parodie
Nevim proc by te mel zklamat Sai Baba? Videl si ho snad nekdy?

Komentář ze dne: 01.11.2005 16:26:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - polina (alves@seznam.cz)
Titulek: Re:
Jisto, jestliže jste dosud nespálil knihy p.Vacka, mám o ně vážný zájem. Vypadá to na to, že jsou plny "perliček", které stojí za to, je posbírat......

Komentář ze dne: 01.11.2005 17:48:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jista (@)
Titulek: Re: Re:
Mam tech knizek asi 5,ted nevim.Poslu,jen zalezi zda za ucelem studia,ci hledani perlicek k pobaveni.Ta se ale spise nachazeji v radach o hledani Boha.Ty nemam.ja mel zajem hledat Boha a ne cist jak pan Vacek delal elektriku na chate,ani jeho kriticke vylevy me nezajimaji. Co ale doporucuji,je jeho vyklad bible.kamaradka me na to upozornila se "zdesenim",co ze je to za pysneho pana,ktery si vse tak vyklada po svem a nepripousti ze by to mohlo byt jinak.Rovna se pak te cirkvi,kterou jiste s oblibou kritizuje. Mam radu o joze a mystice,ale ke studiu nedoporucuju,protoze s vyjimkou nekolika pravdivych myslenek a insipirujicich zamysleni to nema s pravdou nic spolecneho,a udela Ti to chaos ze sveta jako me,pokud tomu uveris.

Komentář ze dne: 01.11.2005 18:01:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jista (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Polino,precetl jsem si Tvuj komentar k vysilani mysli,myslim,ze me knihy budou ve spravnych rukou.Pobavis se,a nemusis za to utracet. Az se treba doctes o tom,ze to "zle"ego je vlastne sila ktera stvorila svet,a je rovne svetu,budes se za bricho popadat. nekdo to spatne pochopil,a jini tomu veri... Zajimave je to,ze je to mnoho slov,mnoho knih,ale necitil jsem tam ani zrnicko osobni zkusenosti,ktera by se tam objevila a pomohla k pochopeni o cem je to vlastne rec. Vetsinou je pravdou ze nejvice pisi ti,co nejmene vi.Myslim tim to skutecne vedet.Utvrzuji se tim ve sve moudrosti.A je to kdekoliv.A americe napsali nejvice knih o akvaristice autori kteri doma nemaji ani rybicku. Nejak mi to pripomina knihy pana Vacka.Chybi jim prozite poznani.Ale snad se zasmejes.teda jinak to moc humorne neni,trosku suche,a ja uz dalsi dily nekupoval,protoze tam chybela laska,zato z toho prystil radobytechnicky a vedcky pristup vseveda. je toto ta spravna kritika?Zaci pana Vacka me jis

Komentář ze dne: 01.11.2005 18:04:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jis5ta (jista1@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
jiste opravi,zda uz to neni moc,nebo naopak malo?Oni jsou zvykli na tvrdci slova,nebot kdyz v tomto clanku od M.T.nevidi NIC,musi mit latku hooodne vysoko. tak mi posli adresu na mail,a poslu Ti to pod stromecek,driv doma nebudu. Mozna prihodim i ucebnici atmavicary,jestli ji jeste nekdo nevyhodil.

Komentář ze dne: 01.11.2005 18:09:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Polina (alves@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Mně jde opravdu už jen o ty "perličky". Třeba z nich uviju i pěkný "náhrdelník", když těch perliček bude dostatek.. :-D - pro pobavení tady na JZ. Mám snad dost praktických zkušeností k tomu, abych mohla porovnávat...

Komentář ze dne: 01.11.2005 18:30:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jista (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
A neni to ztrata casu,to cteni?A dej hlavne pozor,aby Te "psychicke vyzarovani"knihy nijak neovlivnilo. Nikdy nevis.Treba Ignatenko,jestli se tak jmenoval,byl poradnej cernej mag,pisici o lasce a energiich,dokonce o lasce k Jezisi a Marii,a skrze ty sve knihy,a specialni mantry kterymi lide "davali lasku Jezisi,a take do vareni,cerpal energii lidi. Tam by ses zasmala. Treba laska k Jezisi se posila asi takto(cetl jsem to asi pred 5 lety,tak nevim presne) Pokud chces poslat lasku Jezisi,musis pouzit tibetskou mantru Pch-cha,do ni dat lasku Jezisi,a poslat mu to. Sranda,ze?Ale neni nic snadnejsiho nez dat mentalni prikaz,ze vse skrze Pch-cha jde k panu magovi. To u Vacka nebude,ale pokud cteme knihy psane bez pravdy a lasky,a verime jim,celkem skodlive se to projevi v zivote,v mysleni,ale spise na podvedome urovni.V tele to skodi jatrum. falesni guruove lezou na jatra...ale verim,ze ty jsi ochranena.

Komentář ze dne: 01.11.2005 18:47:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Polina (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Ztráta času to určitě nebude. Však žáci p.Vacka si přejí, abychom se s těmi knihami blíže seznámili. Ráda jim v tomto vyhovím. Ještě se porozhlédnu v místních antikvariátech, třeba tam budou další díla p.Vacka. A jestli má p.Vacek do knih zakomponováno nějaké ovlivňování, tak budou mít mí duchovní ochránci alespoň plné ruce práce. Vypadá to, že se začínají už dost nudit.

Komentář ze dne: 01.11.2005 00:08:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Hnus
Tedy pane Tomáši, to co jste napsal o Jiřím Vackovi, je prostě hnusné. Uvedu jeden příklad za všechny: píšete, že Jiří Vacek tvrdí, že návštěvníci Lucerny chodili tam, aby mohli být s ním. Záměrně neuvádíte stránku, odkud větu citujete, protože kdyby jste ji uvedl, každý by se mohl přesvědčit, že toto tvrzení se týká přátel pana Vacka, nikoliv všech návštěvníků Lucerny. V podobném duchu jsou všechny Vaše "citace". Prostě si něco vyberete a bez uvedení kontextu překroutíte vše v neprospěch pana Vacka. Proč to děláte? Znám pana Vacka osobně několik let. A i když mě napadaly (a to napadaly je třeba brát doslova) různé reakce na jeho působení, tak podsouvat mu, že závidí manželům Tomášovým plnou Lucernu, to mě tedy ještě nenapadlo. "Vidíte" závist tam, kde není.

Komentář ze dne: 01.11.2005 08:22:09     Reagovat
Autor: [SAM] - (jaexistuji@seznam.cz)
Titulek:
O co tomu Tomášovi jde? Asi si myslí že když špiní pana Vacka, že se pak pan Vacek stáhne, a podle stupidního názoru Paříka se tzv.prohlásí že Mistr není. Pak by tu zbyl jako duchovní vůdce ČR následovník z rodu Tomášů, pan Guru M. Tomáš. Tomáši, uvědomte si, že akorát špiníte jméno svých rodičů, kterých si moc vážím. Zdravou kritiku pana Vacka sem vždy bral jako zdravou kritiku. Beru si z ní poučení. Rád čtu dále Drtikola, Mílu Tomášovou, atd. S panem Vackem třeba nesouhlasím s jeho názorem na vegetariánství. Ale kvůli tomu ho přece nepřestanu číst.

Komentář ze dne: 01.11.2005 23:53:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Miloš Dostál (@)
Titulek: Re:
TAKY VÁM NEVONÍ, ŽE PAN VACEK MÁ RÁD JITRNICE, ŽE?

Komentář ze dne: 01.11.2005 09:19:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - kluk z venkova (@)
Titulek: nedivím se
Nedivím se citovému zaujetí pana M. Tomáše. Jeho rodiče byli vynikající lidé, jakých je velmi málo. Byl jsem na téměř všech jejich přednáškách a zamiloval jsem si je. Patří k těm, kteří mě přivedli na duchovní cestu, i když ne osobně. Nevím, zda tomu všichni porozumí, ale totéž cítím k panu Vackovi. Četl jsem všechno, co o Tomášových ve svých knihách napsal. Kritika tvoří jen malou část z toho, jak rozsahem, tak významem. Můžu to číst několikrát dokola a nenalézám tu nepřátelství ani jiné špatné postoje. Možná bych to jako syn Tomášových vnímal také jinak, více emocionálně. Takhle to vidím vůči panu Vackovi jako nespravedlivé. O panu M. Tomášovi nevím nic, než co napsali a řekli jeho rodiče. Samé dobré věci. Nemám důvod jim nevěřit. Ale tento přístup se mi zdá pro něho nedůstojný, ať je jakkoli citově pochopitelný.

Komentář ze dne: 02.11.2005 00:02:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - M.Dostál (@)
Titulek: Re: nedivím se
Můžu to číst několikrát dokola a nenalézám tu nepřátelství ani jiné špatné postoje, píšete. To myslíte opravdu vážně? Jak se chcete vyznat v sobě, když takto zjevné věci nevidíte? Co kdybyste trochu zaostřil rozum a znovu si inkriminovaná místa pečlivě přečetl? Pošlu Vám nějaký materiál k přemýšlení.

Komentář ze dne: 02.11.2005 00:09:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - MD (@)
Titulek: Re: nedivím se
Aha, Vy neuvádíte svůj mail. Tak škoda. Mohl jste se poučit.

Komentář ze dne: 01.11.2005 20:36:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Čingischán (@)
Titulek: kde je ta moudrost?
Několik knih pana Vacka jsem se pokusil přečíst. Bohužel se mi v nich nepodařilo najít téměř žádnou moudrost. Většinou jsem narážel jen na slova "musí", "nesmí", "špatně", "zlo", popis různých duchovních praktik byl technický, chladný, neosobní. Urážek, narážek, kritik tam skutečně bylo přehršel. Možná, že tam byly i nějaké ty perličky, ale nic jsem tam nenašel. Nevěřím totiž v pomstychtivého Boha, zatracení, poslední soud, neúspěch, "špatně", věřím v Boha, který dává radost, svobodu, příležitosti, věřím v sebe a svou sílu tvořit si svůj život. Když už se tu hází těmi Mistry, taky si neodpustím nějakou tu moudrost (N.D.Walsh - který má na rozdíl od pana Vacka aspoň něco odžito): Mistr není ten, kdo má nejvíc žáků či uctívačů, Mistr není ten, kdo má žáky nejvěrnější. Mistr je ten, kdo vytváří nejvíc Mistrů. Mistr je ten, kdo ti dává svobodu kdykoli se rozhodnout podle sebe. Mistr radí, ale nepřikazuje. Mistr říká, že jeho učení, ne

Komentář ze dne: 01.11.2005 20:38:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Čingischán (@)
Titulek: kde je ta moudrost? 2
Mistr říká, že jeho učení, není lepší či horší, než jakékoliv jiné učení, je prostě jen jiné. Mistr neodsuzuje, neuráží. Mistr tě ctí a bere se vším všudy. I s chybami. Je trpělivý, protože ví, že úspěch se nakonec vždy dostaví. Položme si otázku, kdo je tedy Mistr?

Komentář ze dne: 01.11.2005 22:07:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: kde je ta moudrost? 2
Och. Já. Měla jsem možnost seznámit se s pár žáky p. Vacka. Nebylo jich moc, asi tak dva, tři. První je žena - je hrdá na to, že je žačkou p.vacka, má všechny jeho knihy, má jakési zasvěcení (nevím, o co jde přesně), pravidelně medituje, říká se jí u nás ve městě železná lady a má problémy ve vztazích s muži. Neosobní, chladná žena - to ne má slova, ale přítele, který se s ní jistou dobu velmi blízko kamarádil. Druhý - spolužák ze základní školy - kamarád z dětství - s kterým jsem se 28 let neviděla, neslyšela - až najednou tady na Jitřní zemi - zjistivše, že je blízký přítel p. Vacka, snad jeho žák, prý hlavní ideolog nauky - poznav mé smýšlení, na maily - osobní, přátelské - neodpovídá. Neslyší, nevidí, nereaguje na přátelská otevřená slova bývalé spolužačky, hm. Třetí - kamarád z diskuzních stránek jiného serveru - kdysi jsme si dobře rozuměli, naše příspěvky vycházely z jednoho zdroje - laskavosti, pochopení, hloubky. Dnes - dle jeho příspěvků - žák a následovník stezky pře

Komentář ze dne: 01.11.2005 22:10:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: kde je ta moudrost? 2
Dnes - dle jeho příspěvků - žák a následovník stezky předávané p. Vackem - s předem jasným svým uceleným názorem, bez špetky laskavosti či úsměvu. Tak se ptám - je "toto" ovoce Mistra? Odpovídám si - ano, je. A je mi z toho smutno.

Komentář ze dne: 01.11.2005 22:29:46     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: sekta
te nevezme mezi sebe a ani si s tebou povídat, dokud se nevyválíš ve stejném bahně a hovnech jako oni a dokud nebudeš chrochtat, jak největší prase kvičí.

Komentář ze dne: 01.11.2005 22:35:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: sekta
Hm, to se mi fakt nechce - jsem čistá od přirození :-)

Komentář ze dne: 01.11.2005 22:49:22     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: sekta
To ti věřím, že se často omýváš, abys to měla čisté. :-))

Komentář ze dne: 01.11.2005 23:14:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: sekta
Omývám neomývám, sů panna a ty mají čistý chrám jaxi daný :) Já za to fakt nemůžu :-)

Komentář ze dne: 01.11.2005 23:17:25     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: sekta
Jenom aby farář nevykropil kapli znesvěcenou svěcenou vodou. :-))

Komentář ze dne: 01.11.2005 23:25:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nada (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: sekta
Znesvěcená či svěcená voda nemají pražádný vliv. Když je chrám od přirozenosti čistý, tak je čistý. :) Faráře, kteří hlásají, že kropí svěcenou vodu a jen svěcenou - nebrat! Mystifikují a zavádějí svou vyjímečností - která je vždy falešná.

Komentář ze dne: 05.11.2005 12:13:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (@)
Titulek: Re: sekta
Naďo, mám tu jednu "klasiku": "KDYŽ SE ZHYZDÍŠ ŇÁKOU VADOU, NESMYJEŠ TO ŽÁDONOU VODOU"

Komentář ze dne: 05.11.2005 12:06:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Mac (@)
Titulek: Re: Re: kde je ta moudrost? 2
A proč, jak to zní z článku, považujete neosobnost a chladnost (bráno spíše všeobecně, ne jen ve vztahu k té zmiňované ženě) za něco "nedobrého"? Vždyt pokud na sobě člověk pracuje, pracuje na odosobnění, rozpouštění ega, pomalu jistě "vychládá" a tudíš působí na druhé i takto, hlavně na lidi , co se utápějí ve své rozbouřené citovosti a emocích, ti pak takové rozpouštění vnímají jako chlad a necitelnost...

Komentář ze dne: 05.11.2005 12:58:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - . (@)
Titulek: Re: Re: Re: kde je ta moudrost? 2
Chladnost, neosobnost, odosobnění......to jsou tedy termíny. Proč lidi u Boha hledají lásku, když Bůh je bez emocí? Ano, Bůh obsahuje všechny city, pocity, vášně, emoce, postoje, má rád i nemá rád - ale neprojevuje toto.... Proč by také měl? Vůči komu? Vůči jinému Bohu? Člověk je jen nepatrné smítko v jeho velikém organismu. A takových smítek je v něm obrovské množství - ale co je to proti nekonečnosti? A vůbec - proč vychládající dušička, rozpouštějící své ego, proč vlastně vyhledává společnost dalších, dosud nevychladlých dušiček? Proč se je snaží do toho strhnout také? Je jí při tom činění smutno? A tvrdí, že jedině její konání je to nejlepší konání na světě. Proč to vlastně dělá? Že by z lásky a v touze je zachránit? Ale to si potom odporuje - Bohu přece na tom nezáleží, zda někdo vyvane či nikoli. Je přece studený, jak psí čumák. Nemá ego, nemá lásku, nemá nenávist......tak proč by měl o ta nepatrná smítka ve svém těle láskyplně pečovat či je pronásledovat svým božským h

Komentář ze dne: 05.11.2005 13:00:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - . (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: kde je ta moudrost? 2
Nemá ego, nemá lásku, nemá nenávist......tak proč by měl o ta nepatrná smítka ve svém těle láskyplně pečovat či je pronásledovat svým božským hněvem???????

Komentář ze dne: 05.11.2005 14:06:10     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: kde je ta moudrost? 2
Opakem lásky není nenávist ale STRACH. Dovolím si upravit výrok Kdo nemá ego, nemá lásku a nemá strach. Poznal tišinu (je to můj termín pro tento stav vnitřního klidu).

Komentář ze dne: 23.11.2005 20:19:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Derek (@)
Titulek:
Nebojte se, Milosi, ten ohlas prijde .. urcite prijde, uz se to formuje, a bude to pro toho pomlouvacneho hajzla Vacka jako vlna tsunami. Vy jste to urcite dobre a jasne formuloval a lidi to vedi, ze je to tak. Vsichni Vas chapeme. "Akce" se mezi duchovnimi lidmi, kteri - jsou-li prirozene tolerantni tak, jak Vasi rodice - realizuje spis vahave a pozvolna (my nejsme ta "pest" ..), ale toho zakomplexovaneho a pomlouvacneho hajzla to neobejde. On vsechno toto deni a reakce uz ted peclive sleduje - vzdyt je to jeho inspirace do tzv. "zivotopisu", a dobre, ze se toho ten hajzl dozil, ze si muze jeste za sveho spinaveho zivota precist kam az se domeditoval, ten ubohy jesitny clovek. U Vacka si nikdo nemuze byt jist co ten clovek vytrhne z kotextu nebo pouzije pro svuj financni zisk. Od vzniku rtepubliky jsme se zatim s takovym "duchovnim exotem" jeste nesetkali - kazdy "hledajici" mel sice svoje specificke osobni vlastnosti, ale toto uz je s

Komentář ze dne: 04.12.2005 05:01:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jeecraft
Titulek:
Z toho co se obcas odehrava na duchovni scene je mi docela smutno. Cozpak se da kracet k Jednote v atmosfere sporu panujicich mezi ruznymi projevy Jedineho? Vzdyt ta prava ocistujici esence cisteho Byti, projevujic se ve hmotnem svete slovem, ktere vychazi ze samotneho jadra znovuzrozene existence, je sama o sobe nenapodobitelnym podpisem, utvrzujicim nas o pravosti nauk, vedouci nas k osvobozeni, byt by se v nekterych projevovala i jen ve stripcich. Nac pak jeste resit jeji formy? Tu si stejne kazdy zvoli tak, jak je jemu srdci nejblizsi... V tomto sporu bohuzel nebyla pronesena vzdy ta nejcitlivejsi slova coz nakonec vyustilo v nestastne zvireni emoci, ale dost uz bylo prilevani do ohne na nepravem miste.

Komentář ze dne: 08.12.2005 15:52:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Marie (marbo@email.cz)
Titulek: Z knihy ... Mudrc z Arunáčaly
Každý člověk má právo na svůj názor a má právo se i mýlit. Současně však má každý i velkou a plnou zodpovědnost za názory, které vysloví, i za škodu, kterou jimi způsobí. Duchovní spisovatel, který sám vystupuje jako mistr, by tuto svou zodpovědnost měl znát a podle ní se i chovat, protože jeho omyly mají dalekosáhlý dopad. Toto jsou slova z výše uvedené knihy psány Jiřím Vackem z roku 1992, kde se už tehdy nevhodně dotýká P.Bruntona. Doufám, že si je pan Vacek vědom stejné zákonitosti pro svou osobu. Pan doktor i paní Míla učili soucitu a podobně by obdařili pana Vacka. Nedávali nikdy hodnocení na jiné duchovní učitelé, protože každá úroveň lidského Bytí, přitahuje podobnou úroveň učitele a naopak.

Komentář ze dne: 08.12.2005 17:02:17     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@post.cz)
Titulek: Re: Z knihy ... Mudrc z Arunáčaly
Marie, jedna z věcí, kterí mne na projevech všech žáků pana vacka přímo fascinovala, že zcela bez uzardění replikovali jeho myšlenky jako objektivní pravdu a nikdy se nepozastavili nad tím, co reprodukují. Osoba Paula Bruntona byla jednou z prvních indicií, na které se zde někdo ptal - pan Vacek totiž infikoval všechny své obdivovatele svou zcestnou myšlenkou, že Paul Brunton byl Maharišim "odvrhnut", což je sice z několika poznámek možno usuzovat, ale vůbec to neodpovídá realitě. Pan Vacek jen vypichuje ty kontroverzní poznámky, a dokonce Paula Bruntona použil jako negativní příklad (někde v textu jsem přímo četla: Nechtěl bych dopadnout jako Paul Brunton...). Je s podivem, že takovéto myšlenky pan Vacek nikdy neuvedl na pravou míru, i když je jisté, že by skutečnost znát mohl. Buď tedy záměrně manipuluje s fakty a tedy i s lidmi tato fakta přijímajícími, anebo ho dopady jeho činění nezajímají. Bohužel, nic kladného jsem zatím na tomto poli nenašla... :-(

Komentář ze dne: 08.12.2005 19:33:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Josef Šťastný (anukak@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Z knihy ... Mudrc z Arunáčaly
Takže P. Brunton byl Mahárišim odvrhnut, na což lze z několika poznámek usuzovat, ale vůbec to neodpovídá realitě... Hmm, zajímavé... ;-)

Komentář ze dne: 08.12.2005 20:05:28     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Z knihy ... Mudrc z Arunáčaly
Realitě, realitě, si brblu pod nosem :). Byl odvrhnut, ale proč? Ty víš ten pravý důvod, proč to tak bylo? Pan Vacek ví pravý důvod, nebo se jen domnívá a prezentuje ho jako všechno ostatní. Nevěř všemu Josífku, co je někým psáno. Hledej to za tím - v sobě. :wave:

Komentář ze dne: 28.12.2006 21:57:20     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Z knihy ... Mudrc z Arunáčaly
Že by tu byl třetí Šťastný na place? (myslím pana anuku ze seznamu cz.) :-) .

Komentář ze dne: 28.12.2005 16:00:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Odjinud (odjinud@centrum.cz)
Titulek: Pravda je tak nějak mezi...
Chodil jsem dlouho na Tomášovi, chodím na Vacka, byl jsem i párkrát na současných akcích Avataru a nemám s tím problém. Pan Vacek mi přijde tvrdý a přísný jak k sám sobě, tak k druhým a není to člověk, který by naprosto natvrdo neřekl, co si o kom myslí a to naprosto nezaobaleně. To v naší společnosti není běžné a dost lidí to může urazit. Být na místě p.Vacka, asi bych pár věcí nenapsal a pár jich napsal jinak, ale prostě takový nekonfliktní typ:-) Každopádně bych byl rád, aby tato "přestřelka" co nejdříve skočila a každý se snažil nalézt jak na Tomášových tak na Vackovi to nejlepší a hlavně to využít ve své duchovní praxi.

Komentář ze dne: 28.12.2005 17:35:59     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@post.cz)
Titulek: Re: Pravda je tak nějak mezi...
2Odjinud: Nemyslím si, že zde může být něco zbytečnš, taktéž si nemyslím, že bychom okolo sebe měli něco tak intenzivního jako jsou některé disputace zde, bez toho, abychom to nepotřebovali. Stejně tak si nemyslím, že je možné něčí "cestu" opakovat, a to i v případě tak kontroverzně stejných a zároveň zcela rozdílných pojetí duchovní cesty, jako jsou pojetí Tomášů a Vacka. Vybírat jen to "nejlepší" je v tomto případě zcela jednoznačně zkratka k vytvoření sí velmi velkých problémů - nejen volbou kritéria, co že vlastně je to "nejlepší", ale hlavně proto, protože není jednoduché odhadnout k čemu vlastně tyto formy duchovní cesty vedou přímo. K tomuto bodu byla právě ona - zde velmi přetřásaná - otázka o překonání hranic osoby - navození neosobního pohledu.

Komentář ze dne: 28.12.2005 17:43:27     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@post.cz)
Titulek: Re: Re: Pravda je tak nějak mezi...
Reakce přátel a obdivovatelů pana Vacka - alespoň pro mne - hovoří zcela jasnou řečí, že netuší oč vlastně jde. Tématu osoby a neoisobnosti se dotkla jen Eva Volfová, ale i to vlastně až po několika "návodných" poznámkách, co že by to vlastně mohlo být... Nemyslím si, že by toto nedorozumění mohlo být jen věcí jiného slovníku - neosobní pohled je pohled laskavý, bez jakékoli možnosti bránit nějakou "osobu" - ta v té chvíli je viděna jako statický předmět - což u nikoho z odpovídajících není potvrzeno jejich valstními slovy. U všech je bránoi jako fakt, že opustili osobnost, avšak na dotaz, jak to vlastně vypadá, opustí-li osobnost, je pusto a prázdno... A přitom, neosobní pohled je vlastně první vlaštovka postupu v Džnánajóze k odpoutání se ze zajetí vědomí tělem a fyzickou formou. Neplatí to např. v Bhaktijóze, avšak pan Vacek se neustále staví do tole Džnanina... Takže - onu "přestřelku vidím jako podstatnou a důležitou.

Komentář ze dne: 02.01.2006 17:02:54     Reagovat
Autor: [IP: 212.67.66.42] - Odjinud (@)
Titulek: Re: Re: Re: Pravda je tak nějak mezi...
Nechci se nechat zatáhnout do nějaké debaty, která jak víme, nebere konce. Ztráta času. Mě nejde o nějakou filosofii nebo o teorii ale o praxi. A v tom mi oba přijdou dost stejní.

Komentář ze dne: 28.12.2005 18:19:29     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Pravda je tak nějak mezi...
To je zajímavé. Když jsem se vyjádřil bez obalu, vyskakoval jako čertík ze škatulky. Je-li je zvyklý být k sobě i k jiným tvrdý, měl by bez problému snést i silná slova v otázkách na něho. Vypadá to ale, že i jednoduché otázky nezaobalenými slovy jej vytáčí. Je spíš duc-hovním hochštaplerem než mistrem?

Komentář ze dne: 28.12.2005 18:37:19     Reagovat
Autor: [tereza.vacko] - Tereza Vacková (anandamaima@post.cz)
Titulek: Re: Re: Pravda je tak nějak mezi...
Auro, vzácně se z různých směrů myšlení setkáváme na stejném bodě: zeme.mysteria.cz/forum.php?kam=vypiszprav u&tema=8&dotazid=300#6152 Myslím si, že je to dostatečně transparentní.... Tereza

Komentář ze dne: 31.12.2005 21:52:54     Reagovat
Autor: [IP: 195.78.44.26] - Zvelebil (@)
Titulek: Pan VaceK
Kdy uz konecne ten stary nestastny pan, ta hanba cele ceske tradice duchovnich prekladatelu, kdy uz konecne prestane pomlouvat kazdeho okolo sebe ? Proboha, ceho jsme se to dozili ? Vemte mu pero z ruky, usadte ho stranou, vzdyt pan Vacek - to je doslova duchovni KRAKEN. Neni to o Drtikolovi, neni to o Tomasovych, je to o hanbe a ubohosti JIRIHO VACKA. Vacku, vacku, styd se za ty svoje zlucovite vylevy vuci lidem kteri tu s tebou zili a ziji - si (jste) HNUSNA KREATURA a slusna argumentace se vas netyka, tece po vas jako kapka rosy na peri kachny, jenomze kachna neni takovy necestny - jak to nazvat - objekt, jako vy. Vacku, NEzaslouzite si ucty, Vacku, jste kreatura.

Komentář ze dne: 01.01.2006 22:21:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin Uvíra (martin.uvira@centrum.cz)
Titulek: Re: Pan VaceK
Pane Zvelebile, hodnotíte překlady J. Vacka ,ale sám jste tedy nějak zvláště bohatý styl, ani znalost spis. češtiny neprokázal.. krom toho tam máte chyby. Nejste vy prosím vás nějaký nemocný člověk?? člověku se tedy po přečtejní vašeho příspěvku moc dobře nedělá...

Komentář ze dne: 05.06.2006 17:31:02     Reagovat
Autor: [IP: 195.78.44.26] - Pro p. Uvíru (@)
Titulek: Pan VaceK
Fakt jsou tam chyby .. a prosím proto za prominutí.

Komentář ze dne: 22.10.2007 15:53:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - fugas (micac@pobox.sk)
Titulek: Podakovanie
Milu a Eduarda Tomasovych si Velmi ctim,bytosti ktore mi nadovsetko pomohli na ceste k vnimaniu skutocneho zivota v nas,Dakujem ze nam poskytli knihu Prax jogovej filozofie,pri ktorej citani a chapani sa mi stavali krasne skutocne zazitky.Stastie ze Ceska televizia vysiela Pamati Mystika.ked vidim a pocujem Pana Eduarda Tomasa Mysel sa mi hned stisi a nastane priezracny pokoj a laska.Som stastny ze som oboch manzelov mohol spoznat aspon s ich knih.Mozem len Dufat ze budem mat moznost pobyvat v ich bliskosti niekedy v buducnu,no mozno staci ak si sadnem skrizim nohy a nechal lasky plny zivot aby sme sa navzajom videli.OM

Komentář ze dne: 12.08.2009 20:45:22     Reagovat
Autor: [Gegoj] - Gegoj (gegoj@seznam.cz)
Titulek: Dotaz na pana Miloše Tomáše
Vážený pane Tomáš, chtěl bych se s Vámi spojit ohledně autorských práv zvukové stopy, kterou namluvila Vaše maminka. Jedná se o Modlitbu, kterou bych rád použil ve svém dokumentárním filmu o hledání smyslu a podstaty života. Bylo by možné se prostřednictvím e-mailu konkrétně domluvit? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Komentář ze dne: 29.10.2012 17:34:15     Reagovat
Autor: [Jan P.] - Jan P. (pivoluska@slovanet.sk)
Titulek:
Pre pana Gegoja : Pan Miloš Tomáš vam odkazuje,aby ste ho kontaktovali na tento mail : obchod@avatar.cz

Komentář ze dne: 24.10.2012 18:59:22     Reagovat
Autor: [Durgadévi] - Elvira Farkašová (elvirafarkasova@seznam.cz)
Titulek:
Zajímalo by mně, či Eduard a Míla Tomášových byli stoupenci vegetariánské stravy a či psali někde konkrétně o tom, že k du-chovnímu osvícení je nutné vynechat maso z jídelníčku, protože se týmto zvýši vibrace člověka.

Komentář ze dne: 27.10.2012 20:01:43     Reagovat
Autor: [Nada] - (evanada@seznam.cz)
Titulek:
To by mohli zodpovědět ti,kteří Míle a Eduardovi byli nejblíže nebo alespoň hodně blízko. Z knih jsem tuto tendenci nikde nezaznamenala, stejně tak jako tendenci zvyšovat vibraci člověka za účelem jeho osvícení - nejedením masa. Ovšem modlitba: "Nechť jsou šťastny všechny živé bytosti" je něco jako "Amen" našeho usebrání, napojení na Jediný pramen Života... Jestli to souvisí.... kdo ví....

Komentář ze dne: 28.10.2012 10:02:20     Reagovat
Autor: [Nada] - (evanada@seznam.cz)
Titulek:
Reakce na tvůj dotaz odjinud od M.F.: ...."pokud vim, pan dr. maso nejedl, pani snad ano. K duch. osviceni to jiste nutne neni. Vegetarianstvi je spis dusledek pochopeni, ze pusibis utrpeni stale jen sam sobe..."

Komentář ze dne: 26.02.2014 16:05:22     Reagovat
Autor: [Gabi] - Gabriela Krupcová (krupcova@t-zones.sk)
Titulek: Životopis Míly a Eduarda Tomášových
Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla na Vás kontakt. Už 20 rokov mi pomáhajú Vaši rodičia po duchovnej stránke. Veľmi pekne ďakujem. Chcela som vedieť, čo sa stalo s ich synčekom. Tiež som matka a deti berem ako dar a viem, že si vyberajú svojich rodičov. Vy ste si dobre vybral ! Gratulujem. Gabi

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!