Strach mít sílu

Autor: Valpurga <hanaevans@yahoo.co.uk>, Téma: Witchcraft, Zdroj: Bohyně, Vydáno dne: 27. 11. 2003

Valpurga pro nás přeložila pěkný článek od Starhawk o problému, který řešíme častěji, než jsme si ochotni přiznat. Se svolením Valpi převzato ze stránek Bohyně a doplněno o nabodeníčka.

Meditace: Zeptej se strachu na jméno

Následující meditace/rituál je určena k prozkoumání odporu a strachu z přijetí naší vnitřní ženské síly, plné hloubky, magie a pravěké moudrosti. Není divu, pokud nás zmrazí na místě strach v situaci, kdy je třeba postavit se v plné síle tváří v tvář výzvě. Často nás naše vlastní osobní i prastará kolektivní historie učí, že jsme za svoji odvahu musely draze platit. Ale věřím, že dnes není jiné cesty k léčení sebe i světa než sestoupení do podsvětí a poznání a naplňování vlastního potenciálu. Toto cvičení může být krokem k proniknutí za první z bran sebepoznání, přísně střeženou našimi vnitřními démony... Dá se dělat o samotě nebo za podpory skupiny.

Prozkoumej svůj strach

Vytvořte si posvátný prostor a a doprostřed kruhu dejte svíčku a mísu se slanou vodou. Dívejte se do plamene svíčky a přitom vstupte do lehkého transu. Postupně vyslovte následující otázky:

Cítíš někde ve svém těle strach, že budeš nazvána čarodějnicí?

Kde to cítíš? Jakou má ten strach barvu? Jak je velký? Požádej ho, ať ti řekne, jak se jmenuje.

Cítíš ve svém těle strach z intimity a upřímnosti v kruhu skupiny? Kde v těle to cítíš? Jakou má barvu? Jak je velký? Ať ti řekne své jméno.

Cítíš ve svém těle strach z vlastních paranormálních a intuitivních schopností?

Kde je to ve tvém těle? Jakou to má barvu? Jak je to velké? Požádej ho, ať ti řekne, jak se jmenuje.

Cítíš v těle strach, že na tebe druzí zaútočí a pomstí se ti?

Kde je to v těle? Jakou má ten strach barvu? Jak je velký? Ať ti řekne, jak se jmenuje.

Když jste položily všechny otázky, dovolte strachu, aby se vyjádřil různými zvuky. Uvolněte energii, která se nahromadila v průběhu cvičení, do mísy se slanou vodou skrze hlasy, který se promění ve vytí, sténání, sprostá slova - cokoli přijde. Když to vyvrcholí a zklidní se, obejměte se navzájem, projevte si sounáležitost. Ideální je skupinová masáž zad, kde v kruhu každá z vás lehce masíruje záda té před sebou.

Připomeňte si navzájem, že ať život přinese cokoli, nemusíte tomu čelit o samotě. Připomeňte jedna druhé, že příroda a svět duchů jsou plné spojenců a učení a sil, které nám pomohou. Vzpomeňte si, že někdy se nejvíce bojíme toho, po čem nejvíce toužíme - být silní, intimní a v kontaktu se svoji intuicí.

Když jste skončily, požehnejte jídlo a pití. Navzájem si pomozte, servírujte jedna druhé jídlo na talíř, nabídněte si navzájem chutná sousta. Krmte se. Při jídle a pití si trochu povídejte o tom, co jste při cvičení zjistily. Žádná z nás se nemusí strachu postavit tváří v tvář sama.

(The Twelve Wild Swans, Starhawk)