Posvátná místa neolitické Bohyně v Evropě

Autor: Kramolišová Katka <katerina_k@rocketmail.com>, Téma: Witchcraft, Vydáno dne: 30. 04. 2004

Monica Sjöö je vizionářská švédská malířka, zaměřující se na téma Bohyně a ženskou spiritualitu. ¨Srdečně vás zveme na její přednášku, která se bude konat v pondělí 3. května od 18 hodin v Genders Studies, Gorazdova 20, Praha 2.

Gorazdova 20, Praha 2, 120 00

Tel./fax: 2 24 91 56 66 E-mail: gender.media@ecn.cz http://www.feminismus.cz

Gender Studies, o. p. s. Vás zve

na přednášku s promítáním

 

Posvátná místa neolitické Bohyně v Evropě

Monica Sjöö

 

Švédská malířka Monica Sjöö je inspirující osobností, známou světové scéně ekofeminismu a ženské spirituality jako aktivistka, vizionářská malířka a autorka několika knih zaměřených na téma Bohyně, z nichž nejvýznamnější je “The Great Cosmic Mother: Rediscovering the Religion of the Earth” (spolu s Barbarou Mor).

“Mé obrazy jsou inspirované poutěmi v keltských zemích, severní Evropě, ve španělské Andalusii, na Maltě a dalších místech, kde prastará civilizace Bohyně zanechala své stopy ve formě svatyň, kamenných chrámů, menhirů atp. Duchové posvátných míst ke mně promlouvají ve vizích a snech. Bohyně mnoha podob se v nás znovu probouzí a žádá vztah, úctu a zodpovědnost k Zemi, která nám dává život i ducha”.

Monica pravidelně pořádá výstavy svých obrazů a přednášky s promítáním diapozitivů jak těchto posvátných míst a archeologických nálezů spojených se starou kulturou Bohyně, tak svých obrazů jimi inspirovanými.

Pondělí 3. května 2004 od 18 hodin
Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2, 120 00.

Místo si můžete rezervovat na : 2 24 91 56 66, gender.media@ecn.cz.

Místa jsou rezervována do 18 hod.