Zpívají Tvoji píseň

Autor: Valpurga <hanaevans@yahoo.co.uk>, Téma: Witchcraft, Vydáno dne: 12. 06. 2004

Další článek ze stránek Bohyně. Znáte Píseň svého života? Ne? Tak si přečtěte toto povídání. Převzato se svolením Valpi a doplněno o háčky a čárky.

africanmombaby.jpg
Když žena jistého afrického kmene zjistí, že je těhotná, odejde s několika přítelkyněmi do divočiny a tam se společně modlí a meditují, až uslyší píseň dítěte. Věří, že každá duše má vlastní vibraci a vyjadřuje svou jedinečnou chuť a poslání. Když se ženy naladí na tuto píseň, zpívají ji nahlas. Pak se vrátí ke svému kmeni a všechny ji naučí.
alaagyrhythmoflife.jpg
Když se dítě narodí, jejich komunita se sejde a zpívají ji děťátku. Později, když dítě zahájí výuku, vesnice se opět sejde a zpívají jeho píseň. Když dítě prochází zasvěcením do dospělosti, lidé se zase sejdou a zpívají mu. V době svadby člověk opět slyší svoji píseň.

Nakonec, když se duše chystá k přechodu na onen svět, rodina a přátelé se sejdou u postele umírajícího, tak jako to udělali při jeho narození, a zpívají mu na cestu do dalšího života. Tento africký kmen zpívá dítěti píseň ještě při jedné příležitosti. Pokud člověk v některém bodě svého života spáchá zločin nebo jinak společenský selže, zavolají jej do středu vesnice a lidé jeho komunity kolem něj vytvoří kruh. Pak mu zpívají jeho píseň.

Tento kmen si je vědom, že medicínou na protispolečenské chování není trest, ale láska a rozpomenutí se na svou identitu. Když poznáš svoji vlastní píseň, nemáš touhu nebo potřebu dělat nic, co by ublížilo druhým.
ariettiafrwoman.jpg


Přítel je ten, kdo zná Tvoji píseň a zpívá Ti ji, když jsi ji zapomněla. Ti, kteří Té milují, se nedají ošálit chybami, kterés udělala ani temnými představami, které o sobě máš. Pamatuji si Tvoji krásu, když se cítíš ošklivá, Tvoji celost, když jsi zlomená, Tvou nevinnost, když se obviňuješ a Tvůj smysl, když jsi zmatená.

Asi jsi nevyrůstala v africkém kmeni, který Ti zpívá píseň při důležitých životních přechodech, ale život Ti vždycky připomíná, kdy jsi v souladu sama se sebou a kdy ne. Když se cítíš dobře, děláš to, co odpovídá Tvé písní, když je Ti zle, děláš to, co je s ní v protikladu. Nakonec všichni najdeme svou píseň a dobře ji zazpíváme. Možná to napřed zní jako nejisté švitoření, ale tak na tom byli všichni velcí pěvci. Prostě ve zpěvu pokračuj a najdeš cestu domů.

(Podle Alana Cohena)