Zrychlování času - jiný úhel pohledu

Autor: Amphirion <lslama@cbox.cz>, Téma: Tajemno, Vydáno dne: 01. 07. 2004

Před časem jsem si přečetl již trochu starší článek s názvem Zrychlování času - myslím, že byl zveřejněn někdy v říjnu či listopadu. Chtěl bych touto cestou potvrdit věci, které v tom článku autor ukazuje, jen z trochu jiného úhlu.



Nejprve bych chtěl podotknout, že nedochází ke zrychlování času, ale ke zrychlování běhu událostí. Je to periodická záležitost, která se opakuje všude v přírodě kolem v makro i mikro světě. Pro příklad bych si zašel do vesmíru k životu hvězd. Když se zrodí hvězda, začne spalovat vodík a měnit ho na helium. Tato fáze života hvězdy trvá poměrně dlouho. Po vyčerpání zásob vodíku hvězda začne spalovat helium a vzniká tak uhlík. Tato fáze je kratší než předchozí. Potom se uhlík začne měnit na železo. Tato část života hvězdy je ještě kratší než předchozí. Nakonec, po vyčerpání veškerého uhlíku, dojde k několika rychle za sebou jdoucím záškubům, při kterých hvězda vyvrhne do svého okolí obal jádra a je v podstatě konec. Po hvězdě zůstane mlhovina a rychle rotující jádro. Mlhovina se pak stane novým základem pro vznik další hvězdy, ale to uplyne velmi dlouhá doba, než se tak stane a cyklus života hvězdy může pokračovat dál. Ta příští hvězda už ale nebude stejná. Bude v sobě mít novou kvalitu, kterou po sobě zanechala její předchůdkyně, z níž má materiál. Jádro, které po předchozí hvězdě zůstalo, bude také vyhasínat velmi dlouho.

Tohoto cyklu, který je všude kolem v přírodě, si všimli staří národové a vyjádřili jej pomocí spirály. Normální spirála znázorňuje vývoj po stále stejné linii bez kvalitativních skoků. Pro okolní přírodu je však typičtější spirála esovitá. Nejprve dochází ke zrodu něčeho nového a jeho rozvoji - to je ta část esovité spirály, která se postupně rozvíjí do stále většího průměru. Když je vývoj na vrcholu, dochází ke stagnaci a upevnění dosaženého vývoje ve strukturách vyvinuté entity. Potom dojde k přechodu a nastoupí fáze degradace a degenerace. Toto upevňování a přechodová část je rovný úsek mezi vlastními spirálami esovité spirály. No a pak už je jen cesta dolů, do středu spirály, kde se sled událostí a změn zrychluje. V této části dochází k výběru toho nejlepšího a zbytek degeneruje. Na konci této části spirály (ve středu) pak dochází k radikálnímu skoku do nové kvality, kde stará kvalita zaniká (zůstanou z ní pouze ty části potřebné pro novou kvalitu).

Esovitá spirála je vlastně zrcadlení spirály přes bod, přes bod zvratu. Věci, které vzniknou na počátku se vyvíjí a pak se zpět vrací ke svému počátku, aby se znovu přeměnily v něco nového, jehož základy si nesly s sebou.

Aby to takhle fungovalo, je třeba aby esovité spirály navazovaly na sebe a to v místě středu spirál. Má-li to tak být, je třeba tento typ spirály brát jako prostorový útvar. Spirálovitá část vytváří kužel, který svým vrcholem navazuje na vrchol jiné spirály, která je pokračováním vývoje a je počátkem jiné spirály. Hodnota „novosti“, v článku Zrychlování času, je vlastně převrácenou hodnotou rychlosti pohybu po spirále. Čím blíže jste ke středu, tím rychleji se pohybujete. Jedná se o pohyb se změnou zrychlení, zrychlení narůstá směrem ke středu.

Interpretaci na přírodu, vesmír, okolí už nechám na vás.