Diskusní fórum a další novinky

Autor: Administrator <admin@jitrnizeme.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 26. 09. 2004

Protože komentáře ke článkům narostly do příliš velkých rozměrů, připravili jsme pro naše čtenáře na Jitřní zemi diskusní fórum.


Nově spuštěné Diskusní fórum má několik úrovní. První z nich, které jsme nazvali Hydepark, nevyžaduje žádnou registraci a je volně přístupné pro všechny čtenáře.

Další úrovní je Čtenářské fórum, do kterého mají přístup pouze přihlášení zaregistrovaní čtenáři. A protože zde už to není o anonymitě, bude docházet ke kontrolám mailových adres, zadaných při registraci. Registrace s neplatnými e-mailovými adresami budou rušeny a musíte se zaregistrovat znovu.

Pokud se tedy na Jitřní zemi přihlásí zaregistrovaný čtenář, uvidí obě dvě fóra, anonymní čtenář uvidí pouze veřejný Hydepark.

Pokud budete chtít diskutovat v uzavřené skupině, máte možnost požádat administrátora. o zvláštní registraci a bude vám umožněn přístup do Neveřejného fóra.

Poslední možností je diskusní fórum pouze pro autory, které je přístupné z autorského rozhraní a je určeno pro vnitřní kontakt mezi autory.

Výhodou Diskusního fóra je možnost vyhledávání, která je v komentářích ke článkům sice také možná, ale dosti problematická. Takhle máte vždy každé téma pohromadě.

Co se týká vkládání příspěvků do fóra a vlastně i vkládání komentářů ke článkům, u formuláře je vždy seznam povolených HTML značek. Značky pro odstavce jsou ignorovány, nový řádek vložíte nejen pomocí značky, ale i klávesou Enter.

A ještě poznámka pro některé nepoučitelné: Nekopírujte do fóra ani do komentářů příspěvky z Wordu, ani různé odkazy. Text je automaticky čištěn a potom se budete divit, co se s vašim příspěvkem stalo.

S těmito novinkami souvisí i několik úprav, které vám sice mírně zkomplikují práci s uváděnými e-mailovými adresami, ale na druhé straně zabrání různým automatům sbírat na Jitřní zemi adresy pro zasílání nevyžádaných mailů - spamu. Plyne z toho pro vás, že si každou adresu musíte upravit a nahradit část (zavináč) znakem @, což je jen určitě malá nepříjemnost vyvážená zvýšením vaší ochrany.

Tato úprava se týká profilů autorů, komentářů pod články i zobrazování adres přispěvatelů v diskusních fórech.
Takže pozor - anonymové mají o výmluvu méně!

Na závěr omluvu všem, kteří si při čtenářské registraci zaškrtli zasílání informačního mailu. Tato služba na Jitřní zemi momentálně nefunguje. Snad časem...