Fotoaparát na auru?

Autor: JiHo <jiho@jitrnizeme.cz>, Téma: Tajemno, Vydáno dne: 27. 12. 2004

Tuhle jsem v jedné diskusi narazil na problém fotografování aury pomocí speciálních fotoaparátů. Skvělý kšeft, ale jinak spíš podvod...

Nejprve pár citátů ze zmíněné diskuse:

Možná by stálo za vědecké vyvrácení metody pro fotografování aury. Do této oblasti jste ještě nepronikli? Jistě bude pro mnoho lidí šok, že aura neexistuje. Speciálně pro ty, co tím dobře vydělávají peníze a hlupáky, co za to platí.
...
Co se tyka fotografovani aury, vim uz davno jaky je to podvod, nedavno mi ten princip velmi podrobne jeden z nasich konzultantu vysvetlil. To ale vubec neznamena ze aura neexistuje a ze se neda fotit.
...
Lze za podvod považovat i fotografie "aury", které dělali sovětští vědci pomocí VF pole?
...
Fotografie aury pomoci VF pole, cili tzv.Kirilianovou fotografii, lze povazovat prakticky za jedine "poctive" zobrazeni aury, kdy zviditelnene el. pole kopiruje auru, napriklad i cerstve odstrizenych casti listu rostlin. Ovsem pristroje, ktere nasvecuji cloveka pomoci barevnych LEDek a nasledne foti polaroidem, byt se schovavaji v cerne skrince, jsou nehoraznym podvodem.
...
Smím poprosit o přesnější vysvětlení, na jakém principu pracujou ty podvodné aurakamery a co snímají? Před aurakamerou jsem seděla kdysi asi půl hodiny, absolutně omráčena zjištěním, jak aura skutečně vyjadřuje můj zdravotní stav a jak se proměňuje v závislosti na emocích a myšlenkách úmyslně navozovaných.
...
Pokud je mi znamo tak cely pristroj funguje tak ze vam daji na prsty elektrody, ktere snimaji kozni odpor (tedy neco jako u znameho detektoru lzi). Hodnoty zpracovava pocitac a podle nich rozsveci barevne diody, namirene proti objektivu fotoaparatu (Polaroid), ty pak vytvori barevne reflexy kolem fotografovane postavy. S aurou to bohuzel nema vubec nic spolecneho, i kdyz se to samozrejme meni podle toho jak se vam meni kozni odpor.
...

Tato debata docela přesně odpovídá mým informacím i analýze většího množství "fotografií aury", které jsou vždy shlukem barevných fleků, překrývajících fotografii postavy. Srovnání s výsledky Kirlianových fotografií prostě nesnesou. Na druhé straně Kirlianovy fotografie odpovídají poměrně přesně tomu, co je možné skutečně vidět a na čem se shodují všichni, kdo auru vidí.

Takže suma sumárum - pokud si chcete nechat za drahý peníz "vyfotografovat auru", raději zvažte, jestli se ty peníze nedají investovat lépe... ;-)

P.S.: Pokud máte nějaké osobní zkušenosti, rozebereme to raději v diskusním fóru.