Jsme dostatečně paranoidní?

Autor: JiHo <jiho@jitrnizeme.cz>, Téma: Tajemno, Vydáno dne: 17. 01. 2005

Narazil jsem na velmi zajímavou úvah o příčinách loňského katastrofálního zemětřesení.

Lze si tsunami "udělat"?

MFD 13. ledna 2005: Může mít tak hrůzná přírodní katastrofa, jako byl nedávný útok tsunami na asijské pobřeží, také nějaké kladné stránky? Pokud to nebude znít příliš cynicky, dá se přitakat: Ano, může. Ostatně tvrdí to i takový matador světové politiky, jako je americký ministr zahraničí Colin Powell. „Existuje značná naděje, že přírodní katastrofa z konce prosince, která nejvážněji zasáhla Srí Lanku a Indonésii, uklidní tamější ozbrojené konflikty,“ prohlásil před třemi dny. V obou jmenovaných zemích zasáhlo tsunami podivnou náhodou právě teritoria, kde etnické konflikty zuřily s největší silou. Proto tam dosavadní nepřátelé na život a na smrt chtě nechtě budou muset spolupracovat. Při rozdělování pomoci i obnově zničené infrastruktury.

Tu zajímavou informaci přináší na svých stránkách J. Vialls z Austrálie. Autor se zabývá odhalováním různých desinformačních kampaní a tentokrát si vzal na mušku příčiny nedávné katastrofické vlny tsunami v Asii. První nesrovnalost, na kterou upozorňuje je epicentrum zemětřesení, které podle něj bylo jižněji, v hlubokém sumaterském příkopu. Tou další nesrovnalostí je, že vědci v Indonesii naměřili otřesy 6,4 Richterovy stupnice, kdežto američané uvádějí otřesy o síle 8,9. A jako z udělání se v relativní blízkosti motaly americké námořní flotily.

Vials vyslovuje doměnku, že stejné účinky by vyvolala nukleární nálož, odpálená v hlubokém mořském příkopu. Hmmm, že by se její účinek omezil pouze na tsunami a zemětřesení?

Epicentrum

Protože spekulace na toto téma přinesly i další servery, předkládám je k distusi i zde. Různé teorie spiknutí mne příliš nepřitahují, takže to spíš beru jako výzvu: Pokud narazíte na nějaké další prameny informací, neváhejte je dát do diskuse.