Zaslouží si myslivec být člověkem?

Autor: Od čtenáře <@>, Téma: Společnost a vztahy, Vydáno dne: 25. 06. 2005

Utichla módní vlna diskusí proč být/nebýt vegetariánem. Mnozí vegetariáni poukazovali na etické hledisko - problém zabíjení zvířat.

Masožravci (jak viděli vegetariáni zbytek populace) byli odsuzováni, opovrhováni, řeznící pak rovnou vrháni do pekla. (Pro případné kritiky, jenž nezajímají myšlenky, ale osoba autora: Nejsem fanatik, takže ani striktní vegetarián - pokud mám možnost, tak se vystříhám masa.)

Vždy mně fascinovalo, jak stáli bokem vrahové zvířat par excelans, to jest myslivci. Protože hlavně myslivci praktikují vraždění zvířat jen a jen pro svou zábavu. Dokonce i pytláci pytlačí z jiných důvodů!!!! V žádném případě to pro myslivce není nezbytností, jako třeba u Eskymáků, Tibeťanů apod. Vždy mně překvapovalo, kolik známých osobností bylo myslivci (např. Dubček).

Čím více o tom přemýšlím, tím větší odpor ve mně vzbuzuje myslivost a vše, co s ní souvisí. Žádné bláboly myslivců o nezbytné regulaci zvěře typu vysoká poškozuje mladé porosty. Přemnožení určitého druhu zvěře je produktem lidské arogance, necitlivých zásahů, snahy poručit větru dešti a v podstatě lidstvo vyráží klín klínem. Pomoc střádající zvěři v zimě je ryzí alibizmus - hasíme požár, který jsme kdysi založili.

Hluboce děkuji Bohu, že ustavil vyšší než jenom lidskou spravedlnost a tak ji nemusíme suplovat a špinit si ruce s takovými kreaturami, které si nezaslouží, aby byli lidmi.

X


Co k tomu dodat, také nechápu, jaké potěšení může člověk mít ze zabíjení. Na druhé straně, vím o lidech, kteří se k myslivcům dali a tu flintu nosí spíš jako "odznak" a "loví" spíš s fotoaparátem.

Snad jen, že bych neupíral myslivcům právo na člověčenství, to je silné kafe.

JiHo