Emocionální mor (výzva ke společné meditaci)

Autor: Převzato <@>, Téma: Ekologie, Vydáno dne: 28. 09. 2005

Výzva Marka Pogačnika...

Tak je elementárním světem nazývána strategie, kterou protisíly vyvinuly v posledních letech. „Protisilami“ jsou myšleny síly, které ze strachu před změnami působí proti planetárnímu vyléčení.

Emocionální mor vzniká tak, že jsou podprahově využívána negativizovaná emoční pole, aby byly zabržděny procesy proměny. Jedná se o emoční pole, která jsou vyživována lidskými city jako svárlivost, nevraživost, nedůvěra, touha po moci atd. Taková pole jsou jako zhutněná vata pěchována mezi kola cyklů proměny, čímž je zastavován nadějný pohyb. Varování se týká především nás, kdo jsme obeznámeni s procesy proměny, a přesto si až příliš často dovolujeme emocionální nedbalost.

Co v této kritické situaci může přinést nápravu, je kvalita ryzího (čistého) srdce, která bude žita v každodenním životě. Pokud by určitý počet lidí na celém světě vytvořil silové pole uctění ryzího srdce, bylo by nebezpečí překonáno. Návrh elementárního světa nám lidem říká, abychom se, nakolik to jen bude možné, pokusili uskutečňovat ve vlastním životě sedm principů ryzího srdce.

Tyto principy odpovídají sedmi čakrám podél páteře. Je také možné meditovat k jednotlivým z uvedených sedmi principů. Přitom lze jejich barvy používat tak, že příslušnou barvu necháme ze srdečního středu vibrovat do světa. Jedná se o následující principy ryzího srdce:

  1. s ryzím srdcem odpouštět (rubínově červená)
  2. s ryzím srdcem žít (oranžová)
  3. s ryzím srdcem se rozhodovat (žlutá)
  4. s ryzím srdcem milovat (zelená)
  5. s ryzím srdcem tvořit (modrá)
  6. s ryzím srdcem se dívat (fialová)
  7. s ryzím srdcem uctívat (bílá)

Aby se vystupňoval efekt této práce, navrhuji, abychom k sedmi principům ryzího srdce třikrát společně meditovali: vždy v neděli, a to 25. 9., 2. 10. a 9. 10. 2005, v 21.00 hodin středoevropského času.

Šempas, 16. září 2005, Marko Pogačnik
http://www.ljudmila.org/pogacnik/