Ptačí chřipka

Autor: Od čtenáře <@>, Téma: Společnost a vztahy, Vydáno dne: 21. 02. 2006

Ráno ve zprávách jeden člověk z postižené oblasti ujistil zděšené spoluobčany, že hodlají vybít všechny ptáky v okolí – huráááá.

Všimli jste si, jak se s těmi zvířaty krutě zachází? Cítíte tu nenávist k chudákům opeřencům? Lidstvo je plné strachu a paniky (nikoliv ze 40 milionů nakažených HIV, rakoviny, spousty dalších smrtelných chorob) z hitu sezóny: ptačí chřipky. Což o to, s poděšenými lidmi se báječně manipuluje. Představte si, co by to udělalo s volebními preferencemi politické strany, která by slíbila zajištění očkovací vakcíny na chřipku (sice proti té ptačí na nic, ale viděli jste lékárny!) pro svoje voliče???!!!

JENŽE! Jsou tu jiné zádrhely o kterých se nikde nedočtete a nikdo o nich snad ani nepřemýšlí. Když se někde vybije všechno co létá, copak se stane? Přece se přemnoží hmyz, no ne? A takový komár, moucha…Ale hlavně co chci tímhle článkem vyprovokovat je myšlení opačným směrem. O utrpení zvířat už tu byla řeč, o tom nejdůležitějším ještě ne: člověk nemusí být žádný odborník přes alternativní medicínské směry a přesto ho musí být do očí fakt: zase se tu řeší následek, nikoliv příčina. Proč se neřeší ochrana a léčení (očkování) zvířat? Nikdo se neptá „Proč právě ptáci?“, proč, proč, proč? Není něco shnilého v království (nikoliv Dánském) vzdušného prostoru? Co nám tím zase chce příroda naznačit?

Není lepší se zamyslet co by každý z nás mohl v prevenci vlastní imunity udělat než se dožadovat další chemické pecky do žil? Je hodně otázek o kterých se možná bojíme uvažovat. Protože ty odpovědi můžou být hodně drsné. Věřím v sílu myšlenky a těch dobrých a pozitivních není nikdy dost. A naše planeta je potřebuje jako sůl. Prosím, zkuste občas trochu přisolit!