Oslavy Beltane

Autor: Starwater <@>, Téma: Šamanismus s J. Hawkenem, Vydáno dne: 17. 03. 2006

Šamanský festival. Beltane je starý keltský svátek jara, očisty a plodnosti. Přijďte s námi projít očistným jarním rituálem a znovu zažehnout svůj oheň mladosti, nové energie, vášně a inspirace.

Beltane je starou keltskou oslavou rozkvětu jara a plodnosti. Je postaven oheň, který je za zpěvu a tance požehnán a přes který lidé skáčí. Symbolicky nás tento oheň očišťuje a probouzí v nás novou energii, mladost, vášeň a inspiraci. Beltane je také oslavou posvátné plodnosti, spojení mužského a ženského principu a umožnění vzniku nového života. V dávných tradicích odešli žena a muž do lesa, kde si postavili přístřešek a společně tam strávili noc. Jejich spojení bylo vnímáno jako spojení Boha a Bohyně, Krále a Kněžky, jako sjednocení protikladů.

Také výroba a tanec "májky" je výrazem spojení Boha a Bohyně, spojením mužského a ženského v nás, jenž umožní oživení našich plodných a kreativních sil, nový život v nás v jakékoli formě. 1.máj je také oslavou krásy jara. Bylo žehnáno posvátným vodám - studánkám, potokům květinami, stužkami, dárky. Lidé se koupali v ranní rose před prvomájovým rozbřeskem pro zdraví, štěstí a krásu, ženy si vplétali do vlasů či se jinak zdobily květinami.

Termín konání:30. 4. -1. 5. 2006, zač. neděle 18 hod, konec v pondělí v 14 hod.
Cena: 950,-Kč, pro účastníky šamanského víkendu sleva na 750,-Kč. Tato cena zahrnuje pouze kurzovné, strava a ubytování se platí zvlášť, viz níže.

Miesto konania: hotel BONUMS, www.bonums.sk Bonums leží nedaleko města Púchov, na úpatí Strážovských vrchů v chráněné krajinné oblasti. Jeho okolí tvoří převážně louky a bukové lesy, které jsou promísené se smrky. Malebná náhorní planina nazývaná Mojtínsky kras, ležící v nadmořské výšce 660 až 1010 m. Cesta: celý čas po dialnici Bratislava-Žilina, zjazd je do dediny BELUŠA, kde podídete dialnicu smer MOJTÍN. Ďalej len jedinou možnou cestou až priamo k hotelu, ktorý je značený aj tabuľami popri ceste.

Strava: podľa vlastného výberu polpenzia alebo plná penzia: raňajky švédske stoly 100.-Sk, obed 150.-Sk(polievka, hl.jedlo, šalát,dezert), večera 100.-Sk(teplé jedlo, šalát). Jedlo je aj klasické aj vegetariánske. Prosím potvrdiť vopred!

Ubytovanie: hotelového typu v dvojlôžkových izbách so samostatným soc. zariadením 320.-Sk noc, prístelok 220.-Sk , samostatná izba 500.-Sk na noc.