Afrodisiaka II.

Autor: Ivana Paukertová <ipaukertova@volny.cz>, Téma: Bylinné čaje a přípravky, Vydáno dne: 08. 04. 2006

Pár informací o rostlinách s afrodisiakálními účinky, jak je doporučuje Zentrich.

Známý bylinář J.A. Zentrich uvádí jako afrodisiaka česnek, artyčok kardový, tymián, saturejku, anýz, koriandr, skořici, mátu, hřebíček, zázvor, šalvěj, mateřídoušku a kopřivu.

Nálev z anýzu: 1 zarovnanou čajovou lžičku rozemletých semen anýzu zalijeme 150 ml vroucí vody, necháme krátce stát a přecedíme. Pijeme po jídle, 1 nebo 2 dávky.

Nálev z koriandru: Jednu čajovou lžičku rozemletých semen koriandru zalijeme 150 ml vroucí vody. Zakryjeme a necháme 10 minut stát. Po hlavním jídle pijeme 1 dávku denně.

Směs pro muže: Smícháme po 1 dílu květu nebo nati slézu (sléz přehlížený, s. lesní, s. maurský), listu jahodníku (jen planě rostoucí druhy, vhodné jsou všechny, kdežto listy pěstovaných jahod se nehodí) a nati mateřídoušky. Pijeme několikrát denně nálev ze 150 ml.

Směs pro ženy: Smícháme po jednom dílu nati dobromysli, nati třezalky, nati mateřídoušky a oddenku puškvorce. Několikrát denně pijeme nálev ze 150 ml směsi. Působí po delším užívání.

Jako afrodisiakum pro ženy působí pravidelně užívané mleté semeno pískavice (řecké seno). Navíc zpevňuje prsy a zvyšuje jejich pružnost. Užíváme prášek 4x denně na špičku kulatého nože (0,05-0,08 g).

Směs pro ženy: Smícháme stejným dílem tmavočervený květ topolovky (Althaea rosea), tmavočervený květ růže, nať mateřídoušky, nať nebo květ třezalky tečkované, květ měsíčku, květ chmele a květ vřesu. Podáváme jako nálev (1 malou lžičku směsi na 100 ml vody), spařený již nevroucí vodou, několikrát denně. Pro zvýšení účinku se doporučuje kombinace s práškem pískavice.