Trojí generálka na noc dlouhých nožů?

Autor: Ivan O. Štampach <ivan@stampach.cz>, Téma: Společnost a vztahy, Vydáno dne: 24. 05. 2006

Zmlácení komunistického poslance Jiřího Dolejše, brutální policejní útok na kandidátku Zelených Kateřinu Jascques a zbabělé fyzické napadení sociálně demokratického ministra a pražského lídra Davida Ratha místopředsedou ODS Miroslavem Mackem, to je myslím generálka na to, co bude čekat lidi podobného politického zaměření po očekávaném vítězství diktatury Modrého ptáka ve velkém.

Policie už se připravuje na nového vrchního šéfa. Styl už předjímá. Pan Topolánek slíbil "noc dlouhých nožů". Už si pomalu ujasňujeme význam této metafory převzaté od nacistů.

Vše vypadá tak, že české občanstvo se dobrovolně žene do chudoby. Že všichni touží po Straně, která zavede pořádek a přísné mravy. Bude se v chystaném systému zacházet s politickými vězni jako v bushovském Impériu, nebo tak daleko nedosáhnou.

Člověk by řekl, že středoevropská kultura nedovolí extremy, že jsme příliš civilizovaní. Ale jejich kolega, který zvitězil u sousedů v demokratických volbách r. 1933, byl také původem ze Střední Evropy.