Magické byliny

Autor: Ukázka z knihy <@>, Téma: Witchcraft, Vydáno dne: 24. 01. 2007

Představujeme některé z bylin z knihy Druidský herbář.Topolovka růžová Alcea rosea L.

Magická užití: Květy topolovky růžové přitahují peníze, úspěch a materiální bohatství všeho druhu. Skřítci, kteří přinášejí štěstí domu, je mají v oblibě. Postačí zasadit topolovku u své­ho domu.


Vřes obecný Calluna vulgaris (L.) Hull.

Magická užití: Vřes je bylina štěstí a ochrany, užívaná k přivolávání deště. Bílý vřes přináší štěstí a toho, kdo ho má u sebe, ochraňuje. Pro přivolání deště se namočí vřes a kapradí ve vodě a pokropí okolí. Vřes je bylina ženského božstva, náležející do sféry Venuše a je posvátnou bylinou Isis.


Vratič obecný Tanacetum vulgare L.

Magická užití: Vratič je bylina dlouhověkosti a nesmrtelnosti.


Vlaštovičník větší Chelidonium majus L.

Magická užití: Vlaštovičník přináší radost a zbavuje deprese. Je dobré ho mít u sebe, aby se člověk vyhnul nástrahám a byl ochráněn.


Ostružiník křovitý Rubus fruticosus (L.) spec. coll.

Magická užití: Listy a plod yostružiníku, posvátné Brighidiny byliny, přivolávají bohatství a zdraví. Je to rostlina bohyně a náleží do planetární sféry Venuše.


Podběl obecný Tussilago farfara L.

Magická užití: ?Sponnc? (galské jméno pro podběl) je posvátná bylina bohyně Brighid. Podběl, rostlina Venuše, je užívána pro přičarování lásky a znovunastolení míru.

Topolovka je bylinou pro LUGNASAD, ostatní byliny se používají při oslavách svátku IMBOLC, vlaštovičník i pro svátek MEÁN EARRAIGH a vřes též pro LUGNASAD.


Podle knihy Ellen Evert Hopmanová: Druidský herbář