Císařova pochoutka

Autor: Hawkey <hawkey.kj@centrum.cz>, Téma: Recepty čtenářů, Vydáno dne: 20. 03. 2007

Chutnalo  císařovi, snad přijde k chuti i vám.Potřebujeme (na 4 porce): 600 g kuřecích prsíček, 300 g mrkve, 1 svazek naťové cibule, 150 g výhonků mungo (nebo jiných), 250 g kompotovaného ananasu, 5 lžic sójového oleje, sůl, sójová omáčka, půl lžičky zázvoru, 1 lžíci medu, 150 g rýžových nudlí,  2 lžíce sójových bobů (nebo burských oříšků).

 1. Kuřecí prsíčka omyjeme, osušíme a nakrájíme na nudličky. Oloupeme mrkev, omyjeme ji a podélně čtyřikrát nakrojíme. Nachystanou mrkvičku nakrájíme na silnější kolečka. Omyjeme naťovou cibulku a nakrájíme na špalíky.

2. Ve velké pánvi rozpálíme olej. Nasypeme na něj maso a prudce je opečeme. Vyjmeme je z tuku a odložíme stranou do tepla. Do pánve nasypeme mrkev s cibulí a osmahneme je. Vrátíme zpět maso a promícháme. Směs přelijeme sójovou omáčkou a přidáme zázvor s medem. Nakonec přimícháme ananas a výhonky mungo a krátce prohřejeme.

3. Rýžové nudle přelijeme vroucí vodou a  připravíme podle návodu na sáčku. Pokrájíme je na menší kousky avmícháme do masové směsi. Nakonec pokrm posypeme sójovými boby nebo burskými oříšky.