Byliny pro ženy (2.)

Autor: Převzato <@>, Téma: Léčivé rostliny, Zdroj: magica.cz, Vydáno dne: 19. 06. 2007

Další sbírka bylinkových předpisů pro ženy.Plodnost

Šalvěj
zabraňuje návalům horka, přecitlivělosti a silnému krvácení. Pití horkého odvaru - vyvolává opožděnou periodu. Má-li žena dělohu příliš vlhkou a kluzkou, pak se jí doporučuje čtyři dny před tím než se setká se svým mužem, užít velké množství šťávy šalvějové smíchané se špetkou soli. Pomůže jí to nejen otěhotnět, ale i donosit.

Medvědice
Vysušuje nepříznivou vlhkost vyskytující se v děložní oblasti. Vhodná při silně krvácející menstruaci, neurčitých vaginálních výtocích, pohlavních chorobách.

Lékořice lysá
Vhodný doplnìk hormonální léèby - nepravidelná menstruace, puberta, menopauza, neplodnost, nedonošení plodu.

Kontryhel
Výborné výsledky u žen nad 35 let, které se snažily poprvé otěhotnět.
Kontryhel působí obvykle až po dvou měsících užívání. Droga je vhodná i pro těhotné ženy, jež mají obavu z nedonošení plodu, trpícími bolestmi či krvácení. Pomáhá při přípravě na porod zejména u žen u kterých se předpokládá ochablé svalstvo. Po porodu zastavuje krvácení, napomáhá děloze zformovat se do původní velikosti a zabraňuje jejímu výhřezu. Prsům navrací pružnost.

Vitex
reguluje menstruační cyklus, napomáhá donošení dítěte a k podpoře ovulace. Lze vyzkoušet v případech neplodnosti, při přechodu, při nedonošení a při potratu.Největšího účinku lze dosáhnout dávkováním tinktury ráno na lačno. 15 kapek před snídaní. Užívejte po dobu 1 - 6 měsíců.

Bylinný čaj Penelope Ody
Jetel je dobrý čistící lék obsahující látky podobné estrogenům, kopřiva dodává výživu celému tělu, máta účinně stimuluje pohlavní ústrojí a měsíček posiluje reprodukční orgány. 45 g usušených květů lučního jetele, 25 g usušené kopřivy dvoudomé, 10 g usušené máty peprné, 20 g usušenných korunních plátků měsíčku lékařského smícháme a uložíme do tmavé nádoby. Na jeden šálek dvě lžičky směsi, které přelijeme vroucí vodou. 10 minut louhujeme. Pijte 2 - 3 x denně.

Převzato z www.magica.cz