Šamanka v pořadu Kosmopolis na ČT2

Autor: Převzato <@>, Téma: Šamanismus, Zdroj: www.shamansyurt.com, Vydáno dne: 02. 12. 2007

Natáčení pro Kosmopolis ČT2
Dne 5. prosince v 1800 hodin na ČT2 v pořadu KOSMOPOLIS můžete zhlédnout příspěvek, který byl natočen o sibiřské šamance Ludmile OYUN, která pořádala své semináře v Šamanské jurtě v obci Žabonosy. Repríza tohoto pořadu by měla být následující den v 830 hod.
 
 


V brzké době bude zde následovat článek, ve kterém je shrnut první pobyt šamanky Oyun, který vyšel v říjnovém čísle časopisu REGENERACE. Jeho autorkou je Pavlína Brzáková. Pokud jste neměli možnost si článek přečíst, nabídneme vám ho nyní v plném rozsahu.

Ukázka:

 "Základem každého léčení je očista," říká šamanka Ludmila Karaoolovna Oyun

Je šero, v areálu purkrabství se dlouží stíny. Už při první návštěvě si Ludmila všimla u brány jakési mužské postavy, kterou nikdo neviděl. Když vstoupila do bytu paní domácí, zadívala se upřeně na prázdnou pohovku a zeptala se: "Proč tu ta stará žena sedí?"

Paní domácí věděla, že její maminka jejich domov po své smrti neopustila, a tak ji ta otázka příliš nepřekvapila. "Zůstala tu, ale neubližuje…" A když pak Ludmila očistila celý byt sibiřským jalovcem a zazpívala za zvuku bubnu svou píseň, stařenčin duch opustil své blízké doopravdy.

OČISTA ZE STEPI

Ludmila do Čech nepřijela provázet duše zemřelých, ale očišťovat domy, byty a místa, která jsou nějakým způsobem zatížená. …

 

… celý článek přijde brzo.

Obrázek z natáčení pro ČT2

Natáčení pro Kosmopolis ČT2