Zrychlování času 2.

Autor: JiHo <jiho@jitrnizeme.cz>, Téma: Duchovno, Vydáno dne: 31. 01. 2008

Tentokrát se vracím k tématu Zrychlování času a roku 2012 krátkým samostatným článkem, volně navazujícím také na článek Nastane 21. 12. 2012 konec času?.



Mayský kalendář končí 21. 12. 2012. Bratři Terence a Denis McKennovi se nechali inspirovat cykly mayského kalendáře a I-ťingem a na základě jejich teorií byl napsán i počítačový program TWZ. Přinášíme vám další část grafu, vygenerovanou pro současné období.

Druhá polovina rok 2007 přinesla určité zpomalení vývoje, které bude trvat přibližně do začátku října 2008. Potom bude následovat zlom a čeká nás prudká jízda.

Program Time Wave Zero generuje tak zvanou křivku indexu "novosti" (sloupec čísel na levé straně grafu), což je něco jako převrácená hodnota množství změn (a komplexnosti vazeb) a odpovídá výskytu nových myšlenek, událostí a vývojových skoků. Čím nižší je tedy hodnota tohoto indexu, tím rychleji a "komplikovaněji" se události valí a jak se index blíží nule, roste rychlost změn a výskyt "novinek" k nekonečnu. Poklesy křivky signalizují významná pozitivní vývojová období - samozřejmě hlavně v tom případě, pokud jsme na sobě ochotni pracovat.

Terence Mc Kenna o tom říká: "To co se zrychluje, je - jak já říkám - novost, kterou definuji jako hustotu spojitosti. Zrychluje se míra do jaké se dříve nespojené systémy propojují. A mohou to být jak lidské systémy v Ženevě a New Yorku, lidský svět a svět biologický anebo Zeměkoule a širší prostředí Sluneční soustavy. Dochází k tomu, že tato spojení nesmírným tempem narůstají, houstnou a rozvětvují se. Lze poměrně snadno odhadnout závěrečnou fázi tendence tohoto typu: každý bod na matrici bude spojen se všemi ostatními body. V Leibnitzově terminologii se tomu říká monadologie a v moderní terminologii holografická matrice. Ta ruší koncept jednoduchého umístění.

Když spojíte dohromady jednotlivé systémy, objeví se v rámci jednoho systému nové vlastnosti. Nejsou to jednoduše jenom tytéž zmnožené vlastnosti, jsou to jednak tytéž a pak také nové vlastnosti, jež jsou zcela nepředvídatelné. To znamená, že je beznadějné snažit se v této době předpovídat, co se stane roku 2012, neboť ten časový bod je stále ještě hluboko pod horizontem událostí, jež lze rozumově uchopit."

Když se podíváme na křivku vygenerovanou programem TWZ, vidíme že druhá polovina roku 2007 přinesla určité zpomalení vývoje, které bude trvat až do začátku října 2008. Potom bude následovat zlom a čeká nás prudký pokles koeficientu novosti. Kratší čas oddechu nás bude čekat od poloviny roku 2010 do jeho konce a pak opět další zrychlení.

Můj názor je, že se opět nebezpečně blížíme k "úpadku říše římské". Plně souhlasím se slovy J. Duška: "Četl jsem o tom docela pěknou studii, že už splňujeme všech asi dvanáct kritérií zanikající civilizace. Patří tam to propadnutí tělu, všechny ty náhradní díly, které si montujeme do těla. Zábava, která už postrádá jakýkoli smysl, vrhnutí peněz do oblastí, které celku nic nepřinášejí, jako je sportbyznys nebo showbyznys. Používání průmyslu k manipulaci..." Nelze stále víc konzumovat, stále víc se nechávat bavit a vytvářet stále další a další umělé "potřeby". Takže i kdybychom nemluvili o konci maykého kalendáře, stejně by nás čekaly nevyhnutelné změny. A je lepší se na ně těšit a připravovat, než se jich bát.

Pierre Teilhard de Chardin říkal, že "vědomí bylo vloženi již do prahmoty a spolu s ní se vyvíjí směrem k bodu Omega". Osobně nepředpokládám, že bychom v 21. 12. 2012 bodu Omega dosáhli, ale bude to nejspíš jeden z významných stupňů, který nás k němu přiblíží. O vývoj našeho vědomí jde přece na prvním místě.