Slovanská spiritualita

Autor: Pozvánka <@>, Téma: Šamanismus, Vydáno dne: 06. 04. 2008

V České republice je v současné době dostupná řada různých učení a tradic, ale to, co je nám vlastní, jeden z našich dvou hlavních kořenů - slovanská spiritualita, to nám zatím chybí a nemáme možnost na to navázat. Přesněji řečeno, dosud jsme neměli. Nyní se to konečně mění. Ve dnech 21.-25. května budou u nás manželé Lada a Vladimír Kurovští z Ukrajiny s přednáškou v Brně a čtyřdenním seminářem v Čechách.Rodiny obou dvou po generace zachovávaly a tajně si předávaly z pokolení na pokolení znalosti a vědomosti Slovanské védické tradice a slovanské spirituality a tyto vědomosti nyní budeme moci s nimi sdílet.

Někteří z vás již možná o manželech Kurovských slyšeli, někteří je možná znáte i osobně, a víte tedy, jaké nádherné učení přinášejí a znáte i jejich citlivý a lidský přístup. Za jejich velké plus považuji i to, že se nespokojili pouze s ústně předávanou tradicí, ale že s ní dokáží pracovat i z našeho moderního pohledu. Dohromady prošli pěti vysokoškolskými vzděláními a mají dvě aspirantury (historie, zvěrolékařství, psychologie, filosofie, religionistika).

Je to jedinečná příležitost navázat na naše slovanské kořeny a tradice, projít prastarými šamansko-magickými slovanskými rituály, seznámit se s pojetím duše u starých Slovanů, naučit se a napravit naše mezilidské a partnerské vztahy, pracovat s našimi předky podle slovanských tradic a mnoho dalšího.