Budu tě mít rád, když...

Autor: Lenka Pokorná Buštová <venice.music@seznam.cz>, Téma: Lenka Buštová nad dotazy čtenářů, Vydáno dne: 08. 05. 2008

Tentokrát opisuji přesné znění dotazu k problému, o němž se domnívám, že trápí mnoho žen.

 "...náhodou jsem objevila tyto stránky..i tuto anketu...po dlouhých 15 letech jsem se rozhodla k rozvodu a hlavou mi probíhá spoustu myšlenek (viz forum ..jak poznám, že nadešel...)...otec mých dětí nepochopil, že nejsem jeho majetek a že už s ním nemůžu být jako s partnerem a postavil se k tomu tak, že když zlobíš a máš jiného partnera, tak přijdeš o děti...a dětem "tak vymyl" hlavy, že dcera (15) už se vyjádřila že bude jen a pouze s otcem a to i po právní stránce....(já si je vypiplala a teď mám pocit, že jsem na stejné úrovni jako matky které se o děti nestarají a kterým se odejmou...a to jen proto, že manžel nechce přijmout že už mu nepatřím...jeho slova...)..a ještě nevím co syn (12let)...doufám že ten zůstane u mě. ale je ve věku kdy záleží na jeho vyjádření a v šíleným presu ...protože manžel přestože 3/4 roku nepřispívá ani korunou vůbec na nic..nájem,služby,jídlo..přesto se nehodlá odstěhovat a užívá všeho bez výčitek a štve děti...neumím si představit, že bych právně přišla i o syna...věřím tomu že ne...i dcera že časem přehodnotí..."

........................................... 

Jako spousta z nás jste celou dobu manželství žila podle vzorce "budu Tě mít rád, když". Domnívala jste se, že když se budete o všechno a všechny krásně starat, budou Vás mít všichni rádi. Ale opak se stal pravdou. Zákonitě. Protože na toho nejdůležitějšího člověka, na Vás samotnou, jste absolutně zapomněla. Tudíž Vám nyní život všechno bere právě proto, abyste zůstala sama se sebou a začala se učit starat právě sama o sebe, protože jinak, pokud tak neučiníte, si vykoledujete pěkně ošklivou nemoc, neboť tomuto způsobu fungování se říká podmiňovaná láska.

Co se týče Vašich dětí, nechť sami okusí na vlastní kůži, kdo to s nimi jak myslí a myslím, že to poznají velmi záhy. Muži typu Vašeho manžela jsou totiž bravurní manipulátoři, ale reál se potom "okecat" nedá a Vaše děti sami poznají, kdo to s nimi jak myslí a budou si Vás potom i více vážit.

No a pokud jde o placení výživného, na to jsou tady přeci příslušné instituce, kam lze danou věc nahlásit, přičemž ale vím, že i v tomto bodě sama se sebou bojujete. Přeji Vám mnoho sil.